Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Csatlós aréna
fórumozóDon FirenzeFérfi
Végzetúr mester
587 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Csatlós aréna
301. hozzászólás - 2016.09.16. 10:41:36 (Válasz Alendaar #300 hozzászólására.)
A koncepció nem rossz, de bűn rossz a megvalósítás...Ugye amit mondtam,hogy nem lehet félkész terméket integrálni a rendszerbe. Félkész alatt azt értem, hogy nem teljes- Egy teljes működő fejlesztés, minden komponensében átgondolt, a legkisebb legapróbb eleme is tökéletes. Az első sortól az utolsó sorig a program nyelvének hibátlannak kell lennie.
Amennyiben nem történik meg, akkor jön a foltozás...
Más dolgokba nem mennék bele...még nincs dél.
A múlt egy szellem, a jövő egy álom. Mindenünk, amink van, az csak a “most”. – Bill Cosby

V6:> / (k)Rém /

+

"Apáink sorsát bőrömbe égetve hordom, cipelem, terhem nehéz.
Szikra eső mossa tisztára a lelkem,
itt aki hazug a tűzben gyorsan elég."
Pontszám: 6.56
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3348 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Csatlós aréna
302. hozzászólás - 2016.09.16. 10:52:49 (Válasz Don Firenze #301 hozzászólására.)
Egyébiránt ez jelenlegi gazdasági és informatikai világban egyáltalán nem működő üzleti model. Hónapokig - évekig fejleszteni valamit, addig csiszolni míg hibátlan nem lesz, rááldozni egy csomót és a végén kiderült hogy senkinek sem kell. Ezzel szemben sokkal eredményesebb az, ha egyfajta prototípust kapnak a felhasználók / ügyfelek viszonylag, és a visszajelzések alapján gyorsabb iterációkban lehet fejleszteni a terméket. Rövidebb idő alatt nagyobb haszon, nagyobb elégedettség.
Végzetúr discord: https://discord.gg/bUQc6nY9XU

LanMaffia - Azúr Légió - ex-Tyrant - ex-VM (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 6.38
fórumozóDon FirenzeFérfi
Végzetúr mester
587 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Csatlós aréna
303. hozzászólás - 2016.09.16. 11:30:43 (Válasz LanMaffia #302 hozzászólására.)
Itt a végével fogom meg a dolgot, mert minden teljesült,de ha megszavaztatnánk a végzeturakat, akkor hányan lennének elégedettek ezzel a fejlesztéssel ?
Nehéz és szinte lehetetlen feladat mindenki szája íze szerint főzni, de azért az egy elvárás, hogy a nagy többségnek ízletes legyen amit eléjük raknak.
Véleményem szerint van mit csiszolni az oldalon, és utána kellene építkezni.
Nincs gondom, az arénával, mert engem nem érdekel ez a része...Az igen, hogy miért nem tetszik a többségnek a fejlesztés.
A múlt egy szellem, a jövő egy álom. Mindenünk, amink van, az csak a “most”. – Bill Cosby

V6:> / (k)Rém /

+

"Apáink sorsát bőrömbe égetve hordom, cipelem, terhem nehéz.
Szikra eső mossa tisztára a lelkem,
itt aki hazug a tűzben gyorsan elég."
Pontszám: 5.41
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3348 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Csatlós aréna
304. hozzászólás - 2016.09.16. 11:50:26 (Válasz Don Firenze #303 hozzászólására.)
Egyetértünk, szerintem is van mit csiszolni rajta. De nekem ezzel semmi bajom nincs.

Az én saját álláspontom szerint nem szavaztatnék így, csak célzottan. Tehát csak a célcsoport véleménye számít. (x db csatlós, valamilyen szintű őskőfelhasználás, aktivitás, csatlósaréna aktív használata) Nem megbántva senkit, de megfelelő kérdés megfelelő embereknek.
Végzetúr discord: https://discord.gg/bUQc6nY9XU

LanMaffia - Azúr Légió - ex-Tyrant - ex-VM (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 7.63
fórumozóDon FirenzeFérfi
Végzetúr mester
587 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Csatlós aréna
305. hozzászólás - 2016.09.16. 12:01:09 (Válasz LanMaffia #304 hozzászólására.)
Ez pedig így nem működhet, mert mindenki megkapta a csatlós aréna lehetőségét, így szerintem nincs olyan, hogy szelektíven választunk ki egy egy csoportot, mert akkor a kapott érték nem indikátor szám...
Konkrétan egy csoport véleménye, a többiekével szemben és ez nem jó arány.
Csiszolni kell az egész rendszert, és egy off gombot beépíteni nem ártana.
A múlt egy szellem, a jövő egy álom. Mindenünk, amink van, az csak a “most”. – Bill Cosby

V6:> / (k)Rém /

+

"Apáink sorsát bőrömbe égetve hordom, cipelem, terhem nehéz.
Szikra eső mossa tisztára a lelkem,
itt aki hazug a tűzben gyorsan elég."
Pontszám: 5.41
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3348 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Csatlós aréna
306. hozzászólás - 2016.09.16. 12:39:29 (Válasz Don Firenze #305 hozzászólására.)
Szerintem de, erre van az adatelemzés. Kategorizálom azokat, akik aktívan használják és azokat akik nem. A két csoportnak külön kérdéseket teszek fel. Adatot gyűjtök az aktivitásról, és ha egy régen aktív játékos már nem aktív, rákérdezek hogy mi vette el a kedvét. Azoktól akik pörgetik ezerrel megkérdezem hogy lehetne még jobb. Akik nem játszanak megkérdezem hogy hozná meg a kedvét.
Végzetúr discord: https://discord.gg/bUQc6nY9XU

LanMaffia - Azúr Légió - ex-Tyrant - ex-VM (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 8.63
kedvencKwisatzFérfi
Végzetúr mester
610 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Csatlós aréna
307. hozzászólás - 2016.09.16. 14:48:06
Ma reggel vettem 120 őskőért +9 tulajdonságot mindenre. Ezt tudja a fejlesztés. Ez így jó?
Pontszám: 8.14
népszerűMortal55Férfi
Végzetúr mester
1509 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Csatlós aréna
308. hozzászólás - 2016.09.16. 14:58:13 (Válasz Kwisatz #307 hozzászólására.)
Kőért tulpoti és ez meglep? Nem új találmány, mondhatni a sokadik, szóval teljesen oké a dolog.
V2: Mortal5 (kómában)
V6: Mortal (kísérleti jelleggel üzemel)
Van hogy fáj az igazság, így megértem ha lepontozol miatta.
Ne próbálj meg meggyőzni, csak azt hiszem el, amit én magam hazudok.
Pontszám: 7.41
népszerűAlendaarFérfi
Végzetúr mester
1999 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Csatlós aréna
309. hozzászólás - 2016.09.16. 15:30:37 (Válasz Kwisatz #307 hozzászólására.)
Csatlóskristály is dettó ugyan ez...
V3 Thalia - ex-Vihar Lovag, Illuminati Lovagjai
V1 Alendaar - ex-Gaia, Azúr Légió
Nyugodtan pontozz le, ballisztikus ívben tojok rá!
Pontszám: 7.49
népszerűMortal55Férfi
Végzetúr mester
1509 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Csatlós aréna
310. hozzászólás - 2016.09.16. 15:37:29 (Válasz Alendaar #309 hozzászólására.)
Meg az ősi fétis.
V2: Mortal5 (kómában)
V6: Mortal (kísérleti jelleggel üzemel)
Van hogy fáj az igazság, így megértem ha lepontozol miatta.
Ne próbálj meg meggyőzni, csak azt hiszem el, amit én magam hazudok.
Pontszám: 7.41
népszerűAlendaarFérfi
Végzetúr mester
1999 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Csatlós aréna
311. hozzászólás - 2016.09.16. 15:42:53
Ha csinálok vmit, szeretem (viszonylag) jól csinálni!
Ehhez (a szinten tartáshoz, nem az erősödéshez!) viszont egyre több és több kavics kellene, amit már nem vagyok hajlandó kifizetni.
Ezért szeretném is elpasszolni mind2 karakteremet. Alendaar és Thalia is átadósorba került.
V3 Thalia - ex-Vihar Lovag, Illuminati Lovagjai
V1 Alendaar - ex-Gaia, Azúr Légió
Nyugodtan pontozz le, ballisztikus ívben tojok rá!
Pontszám: 7.49
népszerűAzazelFérfi
Végzetúr mester
3147 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Csatlós aréna
312. hozzászólás - 2016.09.16. 15:46:32 (Válasz Azazel #159 hozzászólására.)
Idézet: Azazel - 2016.09.08. 21:05:38
... Akkor nem kell ennyire belebonyolódni.Ök boldogok lennének attól is, ha vehetnének x kőért egy tárgyat, ami y%-al növeli egy adott tulajdonság értékét. Ennyi. Ők örülnek, nektek megvan a bevétel ti is örültök...
Báró Samedi
Pontszám: 7.90
népszerűNecroManciNő
Végzetúr tehetség
124 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Csatlós aréna
313. hozzászólás - 2016.09.16. 16:17:55
Sziasztok!

Ma véletlenül rányomtam a harcolni gombra, aktívnak jelölés helyett, összekevertem az állatokkal a csatlósokat és nem koncentráltam rendesen.
Egyáltalán nem akartam arénázni, már az elején meg is írtam.
Nem tudom sehogy visszacsinálni, ez komoly?

Miért kényszerítenek ilyesmire, amit nem akarok?
Nevetségesnek tartom, hogy nincs erre lehetőség.
Az embernek elmegy a kedve a játéktól, pedig nagyon szeretem a karaktereim,
de ez egy nagyon idegesítő dolog, nem hiszem, hogy sok múlna azon, ha le lehetne venni a harcról a csatlóst.

Minden hülyeségért figyelmeztet a rendszer, biztos pihenek?, meg sorolhatnám... de ezért bezzeg nem szólt!

Kellemes hétvégét mindenkinek!
A hozzászólást NecroManci módosította 2016.09.16. 16:24:27-kor
V2 NecroManci
V3 Kaszás Barbi
Pontszám: 8.05
kedvencKwisatzFérfi
Végzetúr mester
610 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Csatlós aréna
314. hozzászólás - 2016.09.16. 16:31:08 (Válasz Mortal55 #308 hozzászólására.)
Nem lep meg, inkább zavar, hogy itt direktben lehet + tulajdonságot venni ("nagyszabású új fejlesztés".
Akkor lenne értelme, ha sokkal több barna myto jönne és lehetne csatlós fejleszteni egyedileg. De pont fordítva van, nem tudsz egyedi csatlós fejleszteni, mert visszafog a barna myto hiánya nagymértékben, viszont ha pénzért veszel ruhát a csatlósra akkor kapsz + TU-t.
Ennek fordítva kellene működnie. Lásd a normál karakter fejlesztés + felszerelés.
Pontszám: 8.14
népszerűMortal55Férfi
Végzetúr mester
1509 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Csatlós aréna
315. hozzászólás - 2016.09.16. 17:02:09 (Válasz Kwisatz #314 hozzászólására.)
A normál karakter fejlesztés már régen halott, lásd a csatlós oldal maga, meg hogy a játékosok nagy részénél a csatlós bónusz mintegy 50%-ot dob a karakteren. 120 kőért 9 tulpoti, nem is olyan olcsó, pláne hogy kicsit több befektetéssel, mondjuk 300 kőért szerezhetsz 100 vagy mégtöbb tulpont bónuszt (persze idővel) ez igazából csak a jéghegy csúcsa, szinte vicc kategória.
V2: Mortal5 (kómában)
V6: Mortal (kísérleti jelleggel üzemel)
Van hogy fáj az igazság, így megértem ha lepontozol miatta.
Ne próbálj meg meggyőzni, csak azt hiszem el, amit én magam hazudok.
Pontszám: 8.27
kedvencTigrisnyulNő
Végzetúr mester
1019 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Csatlós aréna
316. hozzászólás - 2016.09.16. 18:05:57 (Válasz NecroManci #313 hozzászólására.)
Az ilyen véletlen mellé ütésket korrigálják ÜSZ n. Jellemzően.
PittyPötty - V1
ResCat - V3
Cheri Lady - V6
Pontszám: 8.98
népszerűNecroManciNő
Végzetúr tehetség
124 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Csatlós aréna
317. hozzászólás - 2016.09.16. 18:11:56 (Válasz Tigrisnyul #316 hozzászólására.)
Köszi! Nagyon remélem!
V2 NecroManci
V3 Kaszás Barbi
Pontszám: 7.10
kedvencBíborholdFérfi
Végzetúr mester
476 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Csatlós aréna
318. hozzászólás - 2016.09.16. 20:40:35
Mivel még új ez a fejlesztés, talán lehetne még változtatni rajta, különlegesebbé tenni. A jutalmak itt is megint "csak" +TÖ. Én ezt változtatnám meg, hiszen a csatlós a szintlépésekkel ugyan ezt adja. Semmi nem változott, csak most harcolni is kell vele. Tegnap este gondolkodtam egy új jutalmazási rendszeren és az ötlött belém, hogy a TÖ helyet azokat a szakértelmeket lehetne növelni a maximum fölé, amelyiknek maximuma van. A tudáskönyvhöz hasonlóan.
Az elért győzelmek száma után lehetne az ilyen szakértelmen 1-et növelni. Az első növeléshez 1000 győzelem lenne szükség. Ekkor egy általunk kiválasztott szakértelem maximuma megnő eggyel. Ugyan az a szakértelem eggyel való további növelése már +1250 győzelem lenne szükséges. A harmadikhoz +1500 győzelem és így tovább. Tehát egy szakértelem maximumának hárommal való növeléséhez összesen 3750 győzelmet kell aratnunk a csatlós arénában.
Talán érdekesebb lenne így a játék, és több játékost vonzana a dolog.
Pontszám: 9.34
mindenki kedvenceRoarkeFérfi
Végzetúr poronty
1 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Csatlós aréna
319. hozzászólás - 2016.09.16. 20:58:53 (Válasz LanMaffia #302 hozzászólására.)
Idézet: LanMaffia - 2016.09.16. 10:52:49
Ezzel szemben sokkal eredményesebb az, ha egyfajta prototípust kapnak a felhasználók / ügyfelek viszonylag, és a visszajelzések alapján gyorsabb iterációkban lehet fejleszteni a terméket. Rövidebb idő alatt nagyobb haszon, nagyobb elégedettség.


Ez így van, nagyon jó meglátás. De itt hol volt ilyen? És ha már itt tartunk, akkor mondjuk azt, hogy jobb... akarom mondani más helyeken ezt úgy oldják meg, hogy egy nagyvolumenű új fejlesztés előtt (mert ez lett beharangozva vagy mi....) tesztelik ezt a játékosokkal.... mondjuk egy tesztszerverrel.... ahol kapsz erőforrásokat !!!!!! INGYEN !!!!! és tudod használni, kijönnek a hibák, amit lehet javítani, csiszolni, stb. MÁS helyeken ez így megy vagy így is mehetne. Itt mi történt?
Gondolom volt egy szűk VIP réteg, akik be lettek avatva ebbe (ha megtörtént egyáltalán), nekik tetszett (vagy nem) és akkor nosza, vezessük be. De nem ám tesztfázissal az elején, meg hasonló dolgokkal, hanem egyből "no exit" gomb, hogy ha nem tetszik véletlenül se tudj kilépni, a másik pedig, hogy az a pár hü... akarom mondani játékos - akinek számít, hogy most pár TÖ-vel több lesz neki, mert akkor ő a jani mindezt rengeteg őskőért - költ rá ezerrel, addig nem is foglalkoznak a többivel. Mert tegyük fel, hogy változtatnak valami gyökereset ebben, vagy akár ki is veszik (bár úgy se) akkor az eddig elköltött rengeteg erőforrás (és nem feltétlen őskő) az vissza lesz szolgáltatva? Hát nem.
És ez itt a baj, hogy minden új fejlesztés arra megy ki, hogy minél többet lehúzzon rólad és már csak a látszatát sem keltik annak, hogy érdekel a véleményed. (no exit gomb). És a legszomorúbb az egészben, hogy amíg van elég bevételük akár ebből akár másból, addig nem is érdekük, hogy változtassanak ezen. Mert ha a rossz minőségű, vizezett bort is megveszik drágán, addig miért állítanál elő jobb minőségűt?
---
Pontszám: 7.50
fórumozóDon FirenzeFérfi
Végzetúr mester
587 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Csatlós aréna
320. hozzászólás - 2016.09.16. 21:09:14 (Válasz Roarke #319 hozzászólására.)
LanMaffiával értekeztem erről ma, és van amiben közösek az álláspontjaink, és amikben nem kapcsolódnak a szállak, azt leírtad Te is.
Szerintem kellene 1 hónap leállás, hogy az összes hibát kitudja javítani a Beho.
Inog a rendszer, nem biztos az alap.
Eljutottunk oda, hogy őskőért lehet tult venni...
Normális ez ? Szerintem nem.
A múlt egy szellem, a jövő egy álom. Mindenünk, amink van, az csak a “most”. – Bill Cosby

V6:> / (k)Rém /

+

"Apáink sorsát bőrömbe égetve hordom, cipelem, terhem nehéz.
Szikra eső mossa tisztára a lelkem,
itt aki hazug a tűzben gyorsan elég."
Pontszám: 6.56
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!