Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Kötetlen Csevej 2.
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kötetlen Csevej 2.
3161. hozzászólás - 2009.02.19. 17:28:44 (Válasz Cirmos cica #3160 hozzászólására.)
szerintem nem
bár kaptam már nagy pofonokat miatta
A hozzászólást cirip módosította 2009.02.19. 17:29:05-kor
Pontszám: 5
kedvencByzonFérfi
Végzetúr mester
5137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kötetlen Csevej 2.
3162. hozzászólás - 2009.02.19. 17:30:34
Jó, akkor elmesélem a napomat:
Ma szabit vettem ki, mert nagyikámat kellett kísérjem a Fejér Megyei Szent György Kórházba éves kontrollra.
Kalandtúra (bevezető):
Körzeti orvos közölte irány a neurológia, hogy kivizsgálják a szédülését. Főnökkel 2 db szabadnap megvitat, hosszas alku és súlyos testi fenyítések ígérete után megkap. Reggel 7-kor Suzukiba be, mamáért el, irány a Szent György Kórház.
Kalandtúra (első felvonás):
Neurológiai rendelés előtt kartonozó. Mama (78 éves) leül én várom, hogy kinyisson. Első ránézésre 90 és a halál közt félúton érkezik egy mamóka helyes zöld szatyorral, rajta Kabir Bedi feje és Sandokan felírat. Na odacsoszog úgy 0,5 Km/h sebességgel, 3 perces akrobata mutatvány keretében leül, közben hörög és nyög mint egy asztmás aligátor. Amint a kartonozó kinyitott, na igen. Hát a Maláj Tigris fénykorában sehol sem volt ahhoz képest, mert a nénike 60 méteren tuti adott volna 3 kört Ato Boltonnak! Nekem meg kiesett a kezemből a Nemzeti Sport. Mama várakozik én időnként kimegyek egy cigire (4 db cigi, 2 csoki, 1 kávé). Mama bejut. Kijön. Menjünk az onkológiára azt mondták.
Kalandtúra (második felvonás):
Jó de hol van? Nővérke megkérdez, reakció: Melyik? (Enyhe ideggörcs és félelem) Miért több is van? Igen, kettő. Ilyet kaptunk, Ön szerint? Megnézi, eligazitást megkapjuk: itt ki, balra, park végénél jobbra, aztán balra zöld forgóajtó, ott 2-szer balra, úton végig, jobbra, aztán a vörös tetejű épület mögött srégen balra. Aha, ezt most lehetne még egyszer? Nem, mert siet. Mindegy, ameddig emlékszünk csináljuk. A forgóajtóig jók vagyunk, utána méla elkeseredés, van vagy 30 épület ezek felének piros a teteje... (2 kávé, 3 csoki, 6 cigi) Találunk egy onkológiát. 20 perc várakozás után van is valaki az információnál, tőle érdeklődünk ő kezdeményez egy rövid konferencia beszélgetést és kideríti, a másikba kell menni. A szembe lévő épület mögött srégen balra az alaksorban. OK. Ki, épület megkerül, srégen balra... parkoló! (Már csak halványan pislákol a remény, nem nekem kell kiásni az alagsort, hogy legyen onkológia). Vissza, elmondjuk mi van. Ja, nem! Akkor az amögötti épület mögött srégen balra... Vissza (6 cigi, 1 csoki) Kicsit kezdek fáradni. Mama nem kezd és nem kicsit. Csendben megyünk az épületek között én minden pillanatban várom a Minotauruszt. Onkológiát megtaláljuk! Alagsorba le, 5 lépcső, korlát nincs, szakképzett hegymászók előnyben... Lejutunk. 25 m2-en kb 200 beteg. Mama te várakozz én addig egy cigire el. Ez még 3-szor. Cigi elfogy. Az apróm is a 7. kávé után. A türelmem már régen. WC-re kéne menni, a férfi WC zárva. Ha a mama belátható időn belül nem végez, a következő állomás az urológia lesz... Mama bejut! 3 perc múlva jön: Ha továbbra sincs semmi panasza, akkor 1 év múlva jöjjön vissza kontrollra. A papírt vissza kéne vinni a neurológiára... Én hiába nézelődök nem látok semmi szárnyalapanyagot, hogy Ikaroszék nyomdokaiba léphessünk...
Kalandtúra (harmadik felvonás):
Visszajutunk valahogy a neurológiára, sűrűn fogadkozok, ide csak fonállal jövünk legközelebb. Mama leül várakozni én egy tigrisbukfenccel beveszem a klotyót. Piszoár felett 5 cm-es betűkkel egy papír:
"A WC EGYSZEMÉLYES, ÚGYHOGY NEM KELL VAGÁNYKODNI, NYUGODTAN LÉPJ KÖZELEBB!
KÖSZÖNETTEL: TAKARÍTÁS"
Mama itt is bejut, mehetünk haza.
Kalandtúra (epilógus):
Mama kirak én is haza. Tegnapi sültcsirke roncsainak nekies, telefon csörög. Főnök. Be tudnék e mégis menni ma éjjel? Téves és lerak.

Szerintetek van ma lelkierőm naplót írni?
VB van...
DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!!!!!!!!
Pontszám: 8.33
népszerűZoltanszonFérfi
Végzetúr mester
1315 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kötetlen Csevej 2.
3163. hozzászólás - 2009.02.19. 17:32:51 (Válasz Byzon #3141 hozzászólására.)
Üdv Tenéked!

Hétfőn, mikor megjegyeztem, mennyit beszéltetek az alatt a 2 nap alatt, azt mondtad, hogy Neked néha 5 napot kell behozni. De ha most megnézed, akkor ez alatt cca másfél óra alatt annyi hsz jött, mint míg nem voltál itt. Merre jártál?
Engem nem lehet elképzelni... Engem ki kell próbálni...
Kvízkérdés feltevése előtt ajánlott végigolvasni ezt.
Pontszám: 5
kedvencByzonFérfi
Végzetúr mester
5137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kötetlen Csevej 2.
3164. hozzászólás - 2009.02.19. 17:37:56 (Válasz Zoltanszon #3163 hozzászólására.)
Fel-alá az országban, ahová éppen küldtek a rohadt Scaniával.
VB van...
DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!!!!!!!!
Pontszám: 5
népszerűZoltanszonFérfi
Végzetúr mester
1315 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kötetlen Csevej 2.
3165. hozzászólás - 2009.02.19. 17:42:19 (Válasz Byzon #3164 hozzászólására.)
Azt hittem külföld is.
Egyébként az Általad leírt Sandokanon (de nem a szerelmes részeken - (c) Litkay) nevelkedett nénikékre az egyik ismerősöm előszeretettel használta a vérnyugdíjas kifejezést.

Asszem megyek, beleolvasok Incubus naplójába, tetszik a stílus.
Engem nem lehet elképzelni... Engem ki kell próbálni...
Kvízkérdés feltevése előtt ajánlott végigolvasni ezt.
Pontszám: 5
kedvencByzonFérfi
Végzetúr mester
5137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kötetlen Csevej 2.
3166. hozzászólás - 2009.02.19. 17:46:57
Van amikor mennem kell Németbe is, de jelenleg megúsztam a héten.
Vérnyugdíjas? De rég hallottam már ezt a szöveget!
Köszönöm a dicséretet!
VB van...
DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!!!!!!!!
Pontszám: 5
fórumozóAmateonFérfi
Végzetúr mester
374 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kötetlen Csevej 2.
3167. hozzászólás - 2009.02.19. 17:53:18
Szia Byzon! Jó újra látni!
,,Pyarronban tisztességes kiképzést kapott, kevesen forgatták olyan jól a kardot, mint ő."
Pontszám: 5
kedvencByzonFérfi
Végzetúr mester
5137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kötetlen Csevej 2.
3168. hozzászólás - 2009.02.19. 17:55:39 (Válasz Amateon #3167 hozzászólására.)
Szesz Amateon!
VB van...
DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!!!!!!!!
Pontszám: 5
kedvencTelkNő
Végzetúr mester
2689 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kötetlen Csevej 2.
3169. hozzászólás - 2009.02.19. 17:59:15
Sziasztok! Örülök neked Byzon! Jó hogy itt vagy. Olvastam kóstolót kaptál az egészségügy rejtelmeiből. Sajna ez a való világ.
Pontszám: 5
kedvencByzonFérfi
Végzetúr mester
5137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kötetlen Csevej 2.
3170. hozzászólás - 2009.02.19. 18:05:40 (Válasz Telk #3169 hozzászólására.)
Hát remélem nem mindenhol...
VB van...
DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!!!!!!!!
Pontszám: 5
kedvencTelkNő
Végzetúr mester
2689 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kötetlen Csevej 2.
3171. hozzászólás - 2009.02.19. 18:12:08
Légy erős ez mindenütt így megy mióta tönkre vágták az egészségügyet. Akkor van szerencséd ha van valahol ismerősöd.
Pontszám: 5
kedvencByzonFérfi
Végzetúr mester
5137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kötetlen Csevej 2.
3172. hozzászólás - 2009.02.19. 18:14:14 (Válasz Telk #3171 hozzászólására.)
Nincs, de szerencsére én még csak a körzeti dokihoz járok, aki a világ egyik legjófejebb embere (fiatal orvos, konkréte: imádom! ). De a fehérvári kórházzal az a legnagyobb gáz, hogy nagyon sok épületből álló labirintus...
VB van...
DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!!!!!!!!
Pontszám: 5
kedvencTelkNő
Végzetúr mester
2689 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kötetlen Csevej 2.
3173. hozzászólás - 2009.02.19. 18:20:18 (Válasz Byzon #3172 hozzászólására.)
Ismerem azt a kórházat a lányom dolgozott ott. Ahol én dolgozom az is labirintus 8 lift van de az sem mindegy melyikkel mész fel. Szegén betegek állandóan tévelyegnek mi meg már lassan útjelző táblát hordunk a fehér ruha helyett.
Pontszám: 5
kedvencByzonFérfi
Végzetúr mester
5137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kötetlen Csevej 2.
3174. hozzászólás - 2009.02.19. 18:24:04 (Válasz Telk #3173 hozzászólására.)
Hát bárkihez fordultunk Fehérváron is, a kapás kezdőmondat ez volt:
"Mit tetszenek keresni?"
VB van...
DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!!!!!!!!
Pontszám: 5
kedvencTelkNő
Végzetúr mester
2689 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kötetlen Csevej 2.
3175. hozzászólás - 2009.02.19. 18:29:12 (Válasz Byzon #3174 hozzászólására.)
Ezzel csak az a baj,hogy ha valaki nehezen mozog akkor nem igazán szerencsés ha kovályog szegény. Egyébként milyen heted volt?
Pontszám: 5
kedvencByzonFérfi
Végzetúr mester
5137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kötetlen Csevej 2.
3176. hozzászólás - 2009.02.19. 18:30:57 (Válasz Telk #3175 hozzászólására.)
Semmi extra. Elment. Mindjárt leírok neked priviben egy történetet ami a héten szíven ütött.
VB van...
DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!!!!!!!!
Pontszám: 5
kedvencTelkNő
Végzetúr mester
2689 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kötetlen Csevej 2.
3177. hozzászólás - 2009.02.19. 18:33:07 (Válasz Byzon #3176 hozzászólására.)
Oké!
Pontszám: 5
kedvencByzonFérfi
Végzetúr mester
5137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kötetlen Csevej 2.
3178. hozzászólás - 2009.02.19. 18:39:54 (Válasz Telk #3177 hozzászólására.)
Elküldve!
VB van...
DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!!!!!!!!
Pontszám: 5
kedvencgabcsiNő
Végzetúr tehetség
220 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kötetlen Csevej 2.
3179. hozzászólás - 2009.02.19. 18:57:22
Én is csak azon aggódom, nehogy orvoshoz kelljen menni. Délután óta itthon szenvedek az epémmel, már egy marék gyógyszer beszedtem, de inkább itthon kúrálom magam.
Pontszám: 5
kedvencTelkNő
Végzetúr mester
2689 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kötetlen Csevej 2.
3180. hozzászólás - 2009.02.19. 19:04:35 (Válasz gabcsi #3179 hozzászólására.)
Gabcsi! Az epe nem játék bele lehet halni.
Pontszám: 5
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!