Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: XV. Végzetúr Találkozó 2015.11.28. Szombat
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: XV. Végzetúr Találkozó 2015.11.28. Szombat
41. hozzászólás - 2015.10.10. 15:26:53 (Válasz LanMaffia #40 hozzászólására.)
Többé kevésbé. Volt azért legutóbb, hogy activity közben kellett leszaladni íjászkodni, de még inkább ez mondjuk, mint hogy túl nagy szünetek legyenek.
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 8.01
kedvencQuellonFérfi
Végzetúr mester
2859 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: XV. Végzetúr Találkozó 2015.11.28. Szombat
42. hozzászólás - 2015.10.10. 15:48:44 (Válasz LanMaffia #40 hozzászólására.)
Meg ne haragudj, mert nem bántásból írom, de a sörözést és a VU-t könnyű összeszervezni
Ha mondjuk kártyázni szeretnék meg VU-zni az már nem annyira. Kb egyszerre kezdődnek és mindkettő viszonylag folyamatos és hosszú program. Lehet, hogy megoldhatatlan amit kérek, csak jeleztem hátha mégis...
V1 - Quellon
V6 - Hannibal
Átvehető karakter részletekért kattints ide.
Pontszám: 8.20
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: XV. Végzetúr Találkozó 2015.11.28. Szombat
43. hozzászólás - 2015.10.10. 22:34:23 (Válasz Büyük #37 hozzászólására.)
Szerintem összetévesztesz valakivel... Mikor sírtam én, hogy rossz a vadászat, vagy hogy mennyivel jobb LE/Tp a portya? Soha nem számolgattam, hogy melyik mennyire éri meg, mert nem izgat a LE/Tp. Az érdekel, hogy minél több LE-t szerezzek, a Tp-nek semmi jelentősége. Ha te még mindig a LE/Tp-t számolgatod, akkor nagyon rossz úton jársz...

Ha már előhoztad az ismételhető küldiket, szeretnélek emlékeztetni pár dologra. Anno 8 őskő volt egyetlen állat sajtolása a drága állatfelszerelésnek köszönhetően. Én nyaggattam Miklóst a legtöbbet, hogy csináljon 2 ősköves tárgyakat, hogy ne legyen ilyen piszok drága az egész. Amikor a játékosok zöme azért ágált, hogy legyen reform az ismételhető küldikben, mert alig párat érdemes megcsinálni és a többi túl nehéz, én voltam az egyetlen, aki tiltakozott, mert már akkor azt mondtam, hogy el fog szállni az egész, és túl sokat lehet belőle megcsinálni. Amikor megjelentek a gradulátumok, majd pedig a csatlóseledelek, megint csak én reklamáltam, hogy már megint 6-7 őskőnél tart egy sajtolás. De ez már nem izgatta annyira a játékosokat, hogy a költségeket nem vette vissza Miklós. Úgy érzed, hogy csak a pénz számít? Talán fel kéne szólalnod ellene, és reklamálnod kellene, ahogy én is teszem. Talán még eredménye is lenne, ha nem egyedül tenném.

Nem rettegek az inspirátortól, de egyértelműen látszik, hogy az utóbbi fejlesztéseknél Miklós nem vette figyelembe, hogy van egy ilyen tárgy, és már rég nem azt a szerepet tölti be, amit kellene. Az embereknek nem azért kell az inspirátor, hogy felzárkózzanak, teljesen más céljuk van vele. És természetesen soha nem is akarnak felzárkózni, hiszen akkor az inspirátort dobhatják a kukába.

Azt sem mondom, hogy a mytokronitok leosztása jó megoldás, de abban is biztos vagyok, hogy a mostani helyzet sem jó.
Úgyhogy itt egy másik javaslat:
Az inspirátor a felzárkózásra lett kitalálva, de senki sem akar vele felzárkózni.
Készüljön egy új szakértelem, ami növeli a vadászatért, EH-s portyáért és térkapuért járó LE-t és Tp-t a mostani duplájára. A hatásfoka pedig helyezésenként 2 százalékonként csökkenjen, ahogy a karakter beért a top 50-be. Aki kifejleszti, annak meglesz a lehetősége felzárkózni.
Az inspirátor pedig adjon fix mennyiségű csp-t, és legyen egy butított változata, amihez mindenki hozzájuthat.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 8.25
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3348 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: XV. Végzetúr Találkozó 2015.11.28. Szombat
44. hozzászólás - 2015.10.10. 23:17:01 (Válasz Ariel #43 hozzászólására.)
Idézet: Ariel - 2015.10.10. 22:34:23

Úgyhogy itt egy másik javaslat:
Az inspirátor a felzárkózásra lett kitalálva, de senki sem akar vele felzárkózni.
Készüljön egy új szakértelem, ami növeli a vadászatért, EH-s portyáért és térkapuért járó LE-t és Tp-t a mostani duplájára. A hatásfoka pedig helyezésenként 2 százalékonként csökkenjen, ahogy a karakter beért a top 50-be. Aki kifejleszti, annak meglesz a lehetősége felzárkózni.


Igen, ez mindenkinek megoldaná a felzárkózás problémáját az tény. Igazán ütős és velős megoldás
Végzetúr discord: https://discord.gg/bUQc6nY9XU

LanMaffia - Azúr Légió - ex-Tyrant - ex-VM (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 7.64
kedvencQuellonFérfi
Végzetúr mester
2859 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: XV. Végzetúr Találkozó 2015.11.28. Szombat
45. hozzászólás - 2015.10.11. 08:24:24 (Válasz Ariel #43 hozzászólására.)
Idézet: Ariel - 2015.10.10. 22:34:23
És természetesen soha nem is akarnak felzárkózni...
Akinek volt is ilyen szándéka, elillant a toplassítás bevezetésével. Átlépni nem lehet a legfelsőket, a LE hátrányt behozni nem lehet, akkor ki és miért akarna önként boxzsákká avanzsálni?
V1 - Quellon
V6 - Hannibal
Átvehető karakter részletekért kattints ide.
Pontszám: 8.20
közkedveltIceman_96Nő
Végzetúr mester
271 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: XV. Végzetúr Találkozó 2015.11.28. Szombat
46. hozzászólás - 2015.10.11. 09:21:00
Először meg kellene teremteni a feltételeket és csak utána kellene felgyorsítani a kisebb játékosokat.... (Mondjuk továbbra sem értem miért kell felzárkóztatni a kisebb játékosokat a sokkal több éve játszó nagy játékosok mellé) Gondolok itt arra hogy van egy rakás magas szintű karakter aki nem tud vagy fél éven belül el jut oda hogy ne tudjon venni magának magasabb szintű cuccot. Egyszerűen Miklósék szarnak bele abba hogy mindig mindenki megtudja venni magának az akkora szintű cuccot amit meg kellene tudjon vennie magának. Most berakták az új pajzsokat ez szép és jó de keveset raktak be. Vú tali előtti napon össze is fogom írni hogy pontosan hány karaktert érint ez a probléma. Új fegyver-páncél-pajzs-varázslat-csizma-sisak berakása lenne az elsődleges feladat aminek minden más fejlesztéssel szemben elsőbbséget kellene hogy élvezzen.
Nem is értem hogy hogy gondolhatják komolyan hogy ezzel a problémával nem foglalkoznak komolyan. Már ha csak 1 karakter lenne mint pl Sy Web v3-on aki már konkrétan legalább 4 éve ott tart hogy nem tudja megvenni a szintjéhez illő cuccokat már akkor csak miatta kellett volna azonnal új cuccokat gyártani.
Pöttöm Panna
-V3-Illuminati-
Pontszám: 9.67
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: XV. Végzetúr Találkozó 2015.11.28. Szombat
47. hozzászólás - 2015.10.11. 10:04:49 (Válasz LanMaffia #44 hozzászólására.)
Idézet: LanMaffia - 2015.10.10. 23:17:01
Idézet: Ariel - 2015.10.10. 22:34:23

Úgyhogy itt egy másik javaslat:
Az inspirátor a felzárkózásra lett kitalálva, de senki sem akar vele felzárkózni.
Készüljön egy új szakértelem, ami növeli a vadászatért, EH-s portyáért és térkapuért járó LE-t és Tp-t a mostani duplájára. A hatásfoka pedig helyezésenként 2 százalékonként csökkenjen, ahogy a karakter beért a top 50-be. Aki kifejleszti, annak meglesz a lehetősége felzárkózni.


Igen, ez mindenkinek megoldaná a felzárkózás problémáját az tény. Igazán ütős és velős megoldás


Szerintem úgy lenne kerek, ha (full EH esetén) minden szerzett LE (küldetés, kaland, kútsütés, karácsonyi süti...stb) duplázódna, a bármilyen szerzett TP-vel együtt. Amúgy amit most javasoltál az egy az egyben a régi v5,v6 inspiráció, annyi különbséggel hogy szabadon választható lenne benne a részvétel.
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 8.02
közkedveltIceman_96Nő
Végzetúr mester
271 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: XV. Végzetúr Találkozó 2015.11.28. Szombat
48. hozzászólás - 2015.10.11. 10:13:10
Annyit áruljatok el miért akarjátok mindenképpen felzárkóztatni a kisebb játékosokat? Aki később kezdi a játékot az ne akarjon benne lenni a top x-ben... Továbbra is azt tudom mondani hogy ez olyan mint ha egy óvodás kitalálná hogy holnaptól egyetemre jár és kihagyja az általánost és közép iskolát hogy időt nyerhessen...

Ha nerfelni akarjátok az inspirátort ám legyen de ne zárkóztassuk már fel a kicsiket a nagyokhoz!!!

*szerk:
Akinek nem tetszik a jelenlegi rendszer mennyen v5-6-ra...
Illetve ott a szinguláris ismeretek. Ha fel akarnak zárkózni fejlesszék ki aztán hajrá. De ne adjunk mindenkinek a kezébe akármilyen típusú inspirátort.
A hozzászólást Iceman_96 módosította 2015.10.11. 10:32:15-kor
Pöttöm Panna
-V3-Illuminati-
Pontszám: 9.61
kedvelt tagRicskoszFérfi
Végzetúr mester
1146 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: XV. Végzetúr Találkozó 2015.11.28. Szombat
49. hozzászólás - 2015.10.11. 10:59:43 (Válasz Iceman_96 #48 hozzászólására.)
Szerintem nem kell csinálni az Inspirátorral semmit. Aki nagyon szinthuszárkodni akar, annak ott a szingu.
Világonként évente 2 Inspirátor kerül kiosztásra(már ha azt választja az ember a Jokerből!). Nem kellene ezt bolygatni szerintem
Pontszám: 8.94
népszerűTapsi HapsiFérfi
Végzetúr tanonc
11 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: XV. Végzetúr Találkozó 2015.11.28. Szombat
50. hozzászólás - 2015.10.11. 12:14:04 (Válasz Iceman_96 #48 hozzászólására.)
Én 2 év alatt küzdöttem fel inspirátorral magam kb.200. helyről a top 50-be, azért, hogy megmérkőzhessek azokkal akiket a legjobbnak gondolok. Azért mert már untam, hogy csak a bajnokikon van némi izgalom. Az akkor még myto nélküli vadászatokkal így is elég sokat gyengültem, hát még ha szingut kitolom mellé. Az biztos, hogy megmérettetés nem lett volna belőle. Szóval nem fognak hirtelen odateleportálni a szintedre az üstökös karakterek még évekig s addig te élvezheted a top-lassítás adta előnyöket. Egyszerűen ennek a játéknak szerintem nincs jövője, ha a felzárkózás esélye lassan már csak 5-10 évben mérhető
Pontszám: 7.68
közkedveltIceman_96Nő
Végzetúr mester
271 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: XV. Végzetúr Találkozó 2015.11.28. Szombat
51. hozzászólás - 2015.10.11. 12:49:36 (Válasz Tapsi Hapsi #50 hozzászólására.)
Egyáltalán nem is kell felzárkózni. Nem azért játszik valaki x évig hogy utána utolérje valaki aki sok évvel később kezdte a játékot. Vagy ha mégis, akkor az tegye azt szingulárissal.
Pöttöm Panna
-V3-Illuminati-
Pontszám: 9.06
közkedveltIceman_96Nő
Végzetúr mester
271 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: XV. Végzetúr Találkozó 2015.11.28. Szombat
52. hozzászólás - 2015.10.11. 15:27:33
Visszatérve a tárgyakhoz. Egy magasabb szintű játékostól aki már nem tud szintjének megfelelő cuccot venni összegyűjtöttem hogy miből mekkora a legmagasabb szintű tárgy. Melléjük írtam hogy mekkora karakterszint kell hogy ha 14 kufárszinttel feljebb látással számolunk ami a maximum ha nem számoljuk bele a varázslatokhoz való hordabónuszt illetve nem aktív a kereskedelem esszencia.

Földanya Manifesztációja Szükséges szint: 252
Típus: fegyver
Szint: 266

Eredendő Őspáncél Szükséges szint: 250
Típus: páncél
Szint: 264

Isteni Ultrapajzs Szükséges szint: 267
Típus: pajzs
Szint: 281

kozmikus térrendezés Szükséges szint: 247
Típus: varázslat
261

Isteni Perfektum Szükséges szint: 206
Típus: csizma
Szint: 220

titánium lordsisak Szükséges szint: 250
Típus: sisak
Szint: 264


Ezután benéztem az első 3 világra hány olyan karakter van aki már most nem tudja megvenni magának a legjobb tárgyakat.

V1: 5 játékos van aki legalább 250-es szintű, és 1 aki 243-as.
V2: 1 játékos van aki 245-ös szintű.
V3: 2 játékos van aki legalább 250-es, és egy 245-ös szintű.

Szóval 7 játékos van aki majdnem minden tárgyból nem tud magának szintben megfelelőt venni és 3 aki kis időn belül ugyan ide jut.
Szóval nem tudom ki hogy van vele de szerintem ezzel kellene elsődlegesen foglalkoznia a vezetőségnek.
A hozzászólást Iceman_96 módosította 2015.10.11. 15:28:20-kor
Pöttöm Panna
-V3-Illuminati-
Pontszám: 9.38
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: XV. Végzetúr Találkozó 2015.11.28. Szombat
53. hozzászólás - 2015.10.11. 22:31:25 (Válasz Offsboy #47 hozzászólására.)
Idézet: Offsboy - 2015.10.11. 10:04:49
Szerintem úgy lenne kerek, ha (full EH esetén) minden szerzett LE (küldetés, kaland, kútsütés, karácsonyi süti...stb) duplázódna, a bármilyen szerzett TP-vel együtt.

Ja, én is erre gondoltam, csak a tegnapi 4 óra alvás már kiütötte az egyéb LE és tp szerzési lehetőségeket a fejemből, maradt a vadászat, portya és térkapu
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 7.12
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: XV. Végzetúr Találkozó 2015.11.28. Szombat
54. hozzászólás - 2015.10.11. 22:55:17 (Válasz Quellon #45 hozzászólására.)
Idézet: Quellon - 2015.10.11. 08:24:24
Idézet: Ariel - 2015.10.10. 22:34:23
És természetesen soha nem is akarnak felzárkózni...
Akinek volt is ilyen szándéka, elillant a toplassítás bevezetésével. Átlépni nem lehet a legfelsőket, a LE hátrányt behozni nem lehet, akkor ki és miért akarna önként boxzsákká avanzsálni?


Értem én, hogy vannak olyan mumusok, amit mindenhová jó ellőni, mint pl a top lassítás, de azért vannak kivételes helyzetek is, akár csak a mostani.
A top lassítással ugyanis a top lassabban fejlődik, kevesebb LE-t szerez, mintha nem lenne lassítva. Így annak, aki utol akarja érni őket, nem csak kevesebb szintet, de kisebb LE hátrányt is kell ledolgoznia.
Szintben bárkit meg lehet előzni, ahogy a LE hátrányt is le lehet dolgozni. Craslorg sajnos már törölt, de nagyon jó példája volt annak, hogy hogyan válhat valaki boxzsákból többszörös bajnokká.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 8.08
kedvencQuellonFérfi
Végzetúr mester
2859 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: XV. Végzetúr Találkozó 2015.11.28. Szombat
55. hozzászólás - 2015.10.12. 07:23:09 (Válasz Ariel #54 hozzászólására.)
Idézet: Ariel - 2015.10.11. 22:55:17
Idézet: Quellon - 2015.10.11. 08:24:24
Idézet: Ariel - 2015.10.10. 22:34:23
És természetesen soha nem is akarnak felzárkózni...
Akinek volt is ilyen szándéka, elillant a toplassítás bevezetésével. Átlépni nem lehet a legfelsőket, a LE hátrányt behozni nem lehet, akkor ki és miért akarna önként boxzsákká avanzsálni?


Értem én, hogy vannak olyan mumusok, amit mindenhová jó ellőni, mint pl a top lassítás, de azért vannak kivételes helyzetek is, akár csak a mostani.
A top lassítással ugyanis a top lassabban fejlődik, kevesebb LE-t szerez, mintha nem lenne lassítva. Így annak, aki utol akarja érni őket, nem csak kevesebb szintet, de kisebb LE hátrányt is kell ledolgoznia.
Szintben bárkit meg lehet előzni, ahogy a LE hátrányt is le lehet dolgozni. Craslorg sajnos már törölt, de nagyon jó példája volt annak, hogy hogyan válhat valaki boxzsákból többszörös bajnokká.
Kevesebb LE-t szerez a toplassított játékos adott idő alatt, mintha nem lenne lassítva.
Viszont adott szintig több LE-t szerez, mint a lentről jövő aki toplassítás nélkül ér ugyanaddig a szintig. Tehát, ha és amikor egy szintre érnek, akkor a lentről jövőnek esélye sincs, egyenlőtlen körülmények közül hátránnyal érkezik ami ellen nem tud tenni, mert nem hibázott, csak kimaradt valamiből önakaratán kívül.
Egy fullEH-s toplassított egyszerre élvezi az EH és a VF összes (relatív) előnyét, sőt többet, mert a VF csak bizonyos funkciók TP-jét csökkentette, a toplassítás pedig minden cselekvésre hat azzal, hogy x-szeres TP-be kerül egy szint.
Vitatod?
V1 - Quellon
V6 - Hannibal
Átvehető karakter részletekért kattints ide.
Pontszám: 9.10
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: XV. Végzetúr Találkozó 2015.11.28. Szombat
56. hozzászólás - 2015.10.12. 08:27:13 (Válasz Quellon #55 hozzászólására.)
Alapvetően jó az érvelésed, azonban:
Idézet: Quellon - 2015.10.12. 07:23:09
Kevesebb LE-t szerez a toplassított játékos adott idő alatt, mintha nem lenne lassítva.
Viszont adott szintig több LE-t szerez, mint a lentről jövő aki toplassítás nélkül ér ugyanaddig a szintig. Tehát, ha és amikor egy szintre érnek, akkor a lentről jövőnek esélye sincs,

Az elmúlt 30 napban szerzett LE mindenkinek több mint az azelőtti 30 napban szerzett. 100. szint környékén jártam, mikor Aurri vette a pók bölcsessgété x1000 dukátért, ami a mostani napi bevételem felét ha adta nyers tápban mérve. Ezen azt értem, hogy minél hamarabb éri utol valaki a top játékosokat, és minél tovább marad ott (persze jobban játszva mint ők), annál többet fog maga alá gyűrni. 2-3 évvel a tophoz zárkózás után egy napi bevétel megegyezik majd 300+ szinten azzal, amit most 220 körül hetente gyűjtenek (ez durva becslés, csak a példa kedvéért!), tehát nem lesz jelentősége. És még ki tudja milyen változások lesznek addig! Egy biztos, az új fejlesztések MINDIG azokat támogatják, akik nem számolgatják a TP-t, ez is a zárkózóknak fog dolgozni.
Számszerűleg nem gondolom lehetségesnek levezetni, hogy kinek miből mennyit kell csinálni, hogy xy-t erősségben megverje (de ajánlom figyelmetekbe Tapsi Hapsi pályafutását, aki az elmúlt 1,5 évben (?) havi 4 szintlépéssel ütőképes karit tud tartani 200+ szinten; hozzáteszem a mai napig nem vágom hogy sikerül ez neki).
Szóval én ezért is nem aggódnék, hogy alulról majd jól utolér bárki, mert hosszú évek munkája kell hozzá hogy rád tudjanak pirítani, és az is kell hogy te szarabbul játssz. Abban igazat adok Arielnek, hogy minél tovább vakarózunk annál több mytot szed pl. össze az aki lent inspirációval vadászgat (és most nem csak a relikviásokra gondolok, hanem V5,V6 is), és annál nagyobb előnybe lesznek a fentiekhez képest. (Tudom, hogy CSAK ebben a tekintetben, és hogy LE szemmel nézve szarabbul fognak állni! De azt évek alatt ledolgozzák majd úgyis, ha elég jól játszanak.)
Meg persze ott van az is, hogy van akiket nem lehet/most úgy gondoljuk nem lehet úgysem beérni, boxzsáknak minek menjek oda? Naja, bár kémkedni nem lehet, de Arielt én se kívánnám a nyakamba, jót tenne a karinak ha a gazdája nyerne valahol egy 1-2 éves világ körüli utat, net nélkül.
Egyébként meg aki haladni akar mint az őrült, az persze fejleszt szingut. Hát aki annyi üres TP-vel gyorsítja a haladását, attól én nem sajnálom a plusz LE-t is.
A javaslat mellé kiegészítő - bátorító - opciónak tenném a "Nagyobb transzcendális fókusz" relikviát, ami a projekció szakértelem hatásfokát 1,5x-ről 2x -re (....3....4x-re?) emeli, időszakos relikviaként 2-3 éves elévüléssel. Persze csak annál hatna aki a felgyorsított haladást választotta.
A hozzászólást Offsboy módosította 2015.10.12. 08:27:59-kor
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 8.02
kedvencTissNő
Adminisztrátor
251 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: XV. Végzetúr Találkozó 2015.11.28. Szombat
57. hozzászólás - 2015.10.12. 10:12:42 (Válasz Quellon #42 hozzászólására.)
Szia!

Igyekszem a programokat úgy időzíteni, hogy minél több félében részt lehessen venni, de ez nyilván nem olyan egyszerű, több szempontot kell figyelembe vennem és igen, van olyan eset is amikor ez nem megoldható.
A HKK-val pl. elég nehéz egyeztetni, mert folyamatos program, de figyelni fogok erre is.

Várom a segítő ötleteket is.

Köszönöm.
Pontszám: 9.20
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3612 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: XV. Végzetúr Találkozó 2015.11.28. Szombat
58. hozzászólás - 2015.10.12. 11:27:18
Az inspirátor egy érdekes téma, abban igazatok van, hogy így több mytokronitot tudsz szerezni a birtokosa adott idő alatt, de ez nem az inspirátor rendszer hibája, hanem abból ered, hogy mytokronit sokáig nem volt a játékban, tehát aki régóta játszik, az rengeteg csp-t úgy használt el, hogy nem kapott érte. Viszont, ahogy szintén írtátok, az inspirátor sokmindent nem gyorsít. Épp ezért az inspirátor nem jelent előnyt, csak kiegyensúlyozza a +mytokronit az egyéb hátrányokat. De nyilván kellene erre egy matematikai analízis. Az optimális nyilván az, ha egy inspirátorral nem lehet mindenben utolérni és leelőzni azt, aki régebben játszik, hanem csak olyan szinten beérni, hogy a játékosok versenyképesek legyenek.
Pontszám: 8.86
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3612 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: XV. Végzetúr Találkozó 2015.11.28. Szombat
59. hozzászólás - 2015.10.12. 11:29:46 (Válasz Iceman_96 #52 hozzászólására.)
Iceman, ahogy láthatod, foglalkozunk ezzel is, de bevallom, egy fejlesztés minél több játékost érint, annál nagyobb a prioritása. Amíg csak 1-2 játékos volt, aki nem tudta minden tárgyból a maxost megvenni, addig a fontosabb dolgokra koncentráltunk. Ez bizony más játékokban is így van, akik legelöl vannak, azok bizonyos korlátokba ütköznek. De most, hogy már több játékost is érint a dolog, ez megint prioritást kapott, látjátok, elkészültek a pajzsok és az epikus relikviák, és lesznek további tárgyak is.
Pontszám: 9.24
kedvencQuellonFérfi
Végzetúr mester
2859 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: XV. Végzetúr Találkozó 2015.11.28. Szombat
60. hozzászólás - 2015.10.12. 12:49:01 (Válasz Offsboy #56 hozzászólására.)
Általában véve igazad van, nem vitatnék vagy támasztanék alá mindent tételesen.
Annyit jegyeznék meg, hogy nem igazán érdemes több éves távlatban precízen tervezni, mert mindig belerondít valami (általában fejlesztés, változás ami többnyire pozitív, csak felülírja a bevált rendszert és jöhet az újratervezés).
A másik meg, hogy ha valakinek nem kifejezetten az a kívánsága, hogy XY karakterrel/karakterekkel kekeckedhessen, akkor nem érdemes azért sokszoros pénzt, időt és egyebeket beleölnie, hogy 50-100 szinttel feljebb bohóckodja ugyanazt, mint eddig, csak még nehezebb körülmények közt is (értsd:keményebb ellenfelekkel).

Mindent átrágva úgy érzem, hogy a legelöl levőknek az egyetlen problémája az inspirátor esetleges új hatásával az lehet, hogy ebben nem tudnak egyeduralkodók lenni. Baj ez rajtuk kívül másnak? Baj, ha új taktikai elem kerül be? Tény, hogy akinek az inspirátor szintjéből adódóan nem ad (annyi) +CSP-t, annak ez kivédhetetlen "probléma", (ha csak nem marad vissza pár év kihagyással ami ugye abszurd), de azért nerfelni valamit, mert páran nem tudnak ellene tenni? Hát lehet volt már ilyenre példa, de nem hiszem hogy követendő és ismétlendő lenne. Sokan sokminden ellen nem tudunk tenni amiben más előrébb jár vagy előnyhöz jut és még sincs kívánságműsor, hogy melyik tárgy/relikvia vagy szabály változzon meg kinek a kedvére, hogy jobban érezze magát.

Pl.: Tegyük fel, hogy az esszenciák bekerülésétől kezdve volt egy karakter aki ugyanakkora intenzitással pörgette a játékot és az esszenciákat, mint Ariel, csak fele akkora szinttel. Mára 100%, hogy soha be nem hozható hátrányba került megák terén, ha más miatt nem is, azért, mert alacsonyabb szinten kisebb szintű állatok és állatfelszerelések vannak (kisebb állatinteligencia, kevesebb +TP a felszerelésekből) melyek miatt együtt hatványozottan lassabban haladnak, tehát lassabban érnek sajtolókorba, lassabban gyűlnek az esszenciák, megák és a 36++ képességek, amik tovább nyomatják a plusz erőforrást, tovább szélesítve az árkot. És erre zárkózzon valaki? És tehet róla? Nem volt kiírva sehova, hogy milyen változások lesznek a játékban és az milyen hátrányokat fog generálni, ha kisebb szinten kezded ugyanazt, mint aki nagyobbon. Akkor korlátozzuk le a megákat? Nem, nem hiszem. Ahogy lentieknek el kell fogadni vagy van amiben sosem érik utol a nagyokat még ha kepesztenek is ahogy bírnak, úgy nem árt ha van amiben a nagyok nem tudnak versenyre kelni a kisebbekkel még ha bele zöldülnek is. Szerintem.


*Még jó, hogy csak pár helyeslő sort akartam írni
A hozzászólást Quellon módosította 2015.10.12. 12:49:58-kor
V1 - Quellon
V6 - Hannibal
Átvehető karakter részletekért kattints ide.
Pontszám: 8.19
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője