Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: XV. Végzetúr Találkozó 2015.11.28. Szombat
népszerűTapsi HapsiFérfi
Végzetúr tanonc
11 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: XV. Végzetúr Találkozó 2015.11.28. Szombat
21. hozzászólás - 2015.10.09. 21:51:11 (Válasz Iceman_96 #18 hozzászólására.)
Miért? Ha 6-7 éve játszik akkor ő kiérdemelte örökre az első helyet? Hagyjuk már! Épp elég, hogy éveken át toptápolt, ami viszont valóban behozhatatlan
Pontszám: 7.32
közkedveltIceman_96Nő
Végzetúr mester
271 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: XV. Végzetúr Találkozó 2015.11.28. Szombat
22. hozzászólás - 2015.10.09. 21:55:00 (Válasz Tapsi Hapsi #21 hozzászólására.)
6-7 év játék nem arra van hogy valaki aki elkezd újonnan játszani egyszer csak megjelenjen mellette... Azon nyomban elveszik az a sok munka ha valaki simán behozza őt az új karik közül.

Ez olyan mint ha egy óvodás bemenne az egyetemre, hogy márpedig én mostantól egyetemista vagyok, nem fogom kijárni se az általánost se a középiskolát...
A hozzászólást Iceman_96 módosította 2015.10.09. 22:04:55-kor
Pöttöm Panna
-V3-Illuminati-
Pontszám: 7.67
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: XV. Végzetúr Találkozó 2015.11.28. Szombat
23. hozzászólás - 2015.10.09. 22:04:52 (Válasz Quellon #20 hozzászólására.)
Idézet: Quellon - 2015.10.09. 21:49:08
Idézet: Ariel - 2015.10.09. 21:44:43
Az inspirátor tényleg durva táp, csodálom is, hogy Miklós még nem kapott észbe, és nem rakott egy osztót az inspirátoros vadászat esetén az asztrális kincsek és szürke mytokronitok találati esélyére...

Már miért kéne osztó?
Te most az inspirátor relikviáról vagy inspirációs hatásról beszélsz (v5-6)?
Megkapja a TP-t, LE-t, miért ne járna érte a szürke meg a kincs? Ha vadászat italból van +X ezer CSP-d, arra is jár minden bónuszod.
Kicsit kifejtenéd közérthetőbben mire gondoltál, miért kéne osztózni?


Hogy miért kéne osztózni? Mert azonos idő alatt 2-3x annyi mytokronitot lehet így összeszedni, mint egyébként (legalábbis most, két év múlva 5x annyi lesz belőle). Egy inspirátoros karakternek két év alatt annyi bogyója lesz, mint másnak 6 év alatt lenne! Vicces lesz, amikor majd az inspirátoros karik a csatlósaikból 400-as szintig kapnak bónuszt, mindenki más pedig csak 300-ig, ami +1000 TÖ. Vadászatból tripla szürke jön majd, de a sárga mytokronitok felszaporodásával nem csak tripla annyi asztrális kincset kapnak majd, hanem legalább az ötszörösét. Részletezzem még? Szerintem fölösleges.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 8.08
közkedveltIceman_96Nő
Végzetúr mester
271 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: XV. Végzetúr Találkozó 2015.11.28. Szombat
24. hozzászólás - 2015.10.09. 22:08:17 (Válasz Ariel #23 hozzászólására.)
Ez csak extrém esetekben igaz. Nekem pl napi +9 cselekvéspontot ad összesen az inspirátor. Persze tény hogy a többség akinek van inspirátora ennél többet kap. De ha az általad bevezetett nerfelést megkapnák az inspirátor tulajok akkor az első lennék aki eladja...
Pöttöm Panna
-V3-Illuminati-
Pontszám: 9.00
kedvencQuellonFérfi
Végzetúr mester
2859 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: XV. Végzetúr Találkozó 2015.11.28. Szombat
25. hozzászólás - 2015.10.09. 22:12:02 (Válasz Ariel #23 hozzászólására.)
Nem azt mondom, hogy nincs igazad - bár bevallom még nem győztél meg - szeretném megérteni, azért kérdezek ilyeneket.

Elvileg ott a szintkorlát nem? Tehát a szürkéd és ezáltal a többi képesség sem lehet több a szintednél. Az inspirátor pedig alacsony szinten hatékony igazán CSP regen szempontból. 65. szint alatt nincs is igazán kronitolás. Hol jönnek képbe 400-as szintű képességek?
A hozzászólást Quellon módosította 2015.10.09. 22:13:14-kor
V1 - Quellon
V6 - Hannibal
Átvehető karakter részletekért kattints ide.
Pontszám: 8.80
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: XV. Végzetúr Találkozó 2015.11.28. Szombat
26. hozzászólás - 2015.10.09. 22:18:03 (Válasz Quellon #25 hozzászólására.)
Nem 400-as szintű képességekről beszéltem, hanem 400as csatlós szintről. Ahhoz pedig csak 150-es szürke kell, tehát 150-es karakter szint. Mit nevezel alacsony szintnek? Egy 150-es kari már dupla annyi csp-t regenerál, mint a környezete, ez nem elég hatékony? Kétszer annyi mytokronitot kap az elején, majd pedig egyre többet az asztrális kincsek szaporodásával.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 8.08
kedvencQuellonFérfi
Végzetúr mester
2859 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: XV. Végzetúr Találkozó 2015.11.28. Szombat
27. hozzászólás - 2015.10.09. 22:18:19 (Válasz Ariel #23 hozzászólására.)
Idézet: Ariel - 2015.10.09. 22:04:52
... azonos idő alatt 2-3x annyi mytokronitot lehet így összeszedni, mint egyébként ...
De közben annyiszoros a haladás is nem? A TP is.
És ne felejtsük el, hogy nagyságrendekkel kevesebbet térkapuzik és portyázik, ismétlőzik közben.

Azt nem értem, hogy nekem úgy tűnik mintha arra akarnál kilyukadni, hogy azonos TP mellé több kronitot szerez, pedig szerintem nem, inkább kevesebbet, ha rohan felfelé a vadászattal, nézzük csak a napi x maximum szerezhető darabosokat, lásd zöld, sárga.
V1 - Quellon
V6 - Hannibal
Átvehető karakter részletekért kattints ide.
Pontszám: 8.20
kedvencQuellonFérfi
Végzetúr mester
2859 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: XV. Végzetúr Találkozó 2015.11.28. Szombat
28. hozzászólás - 2015.10.09. 22:19:49 (Válasz Ariel #26 hozzászólására.)
Ahha kezdlek érteni.
Oké, akkor miért nem gond a kristály mytoaffinitás és az arra épülő csatlós bekerülése??
V1 - Quellon
V6 - Hannibal
Átvehető karakter részletekért kattints ide.
Pontszám: 8.20
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: XV. Végzetúr Találkozó 2015.11.28. Szombat
29. hozzászólás - 2015.10.09. 22:35:11 (Válasz Quellon #28 hozzászólására.)
A kristály mytoaffinitás mindenki számára egyformán elérhető, mindenki azonos mennyiséget szedhet ki belőle adott idő alatt.

Nem értem miért a TP mellé kötöd a megszerzett mytokronitokat. Semmi köze a TP-hez, az időhöz van kötve. Teljesen mindegy, mennyit halad előre a karakter, mindig sokkal több mytokronitja lesz, mint az aktuális környezetének, és ahogy haladunk előre az időben egyre nő a különbség. Akkor is, ha végül már nem kap plusz csp-t, mert addigra már sokkal több asztrális kincset fog találni egy vadászatra, mint az, akinek nem volt inspirátora.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 8.08
kedvencQuellonFérfi
Végzetúr mester
2859 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: XV. Végzetúr Találkozó 2015.11.28. Szombat
30. hozzászólás - 2015.10.09. 22:45:58 (Válasz Ariel #29 hozzászólására.)
Oké, talán értlek, de min vagy fennakadva? Az egész játék erről szól. Minden erre épül és így működik benne. Szerezz előnyt, tartsd meg és légy általa mindig x lépéssel a környezeted előtt.
Melyik relikvia nem ezt teszi? Csak más erőforrásokkal. Szakik, AFK-k szintén, majd minden tevékenység.
Te is ettől vagy jobb majd mindenkinél, mert valamiből ami mindenki számára elérhető többet csinálsz legalább a 95%-nál.
V1 - Quellon
V6 - Hannibal
Átvehető karakter részletekért kattints ide.
Pontszám: 8.20
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: XV. Végzetúr Találkozó 2015.11.28. Szombat
31. hozzászólás - 2015.10.09. 23:09:47 (Válasz Quellon #30 hozzászólására.)
Az egyik fontos különbség, hogy a mytokronit szerzését segítő relikviakuponos cuccok még csak be sem kerültek a játékba, hogy ne gyorsuljon fel a megszerezhetőségük, miközben van egy relikvia tucatnyi játékosnál, ami hatványozottan szaporítja a mytokronitokat.
A másik, hogy a többi relikvia mindenki számára ugyan azt a bónuszt adja: +1% AFP, +1% vadászat bónusz, stb. Az inspirátor +0 és +130 csp között mindent adhat.

Az inspirátor használatának oka teljesen megváltozott az elmúlt évben. Egyre inkább hasonlít az elcseszett VF-re, aminek az eredeti célja az volt, hogy ha folyamatosan laposra vernek, akkr a segítségével le tudj maradni, de végül mindenki tápolásra használta. Az inspirátor sem a felzárkózás miatt kell már az embereknek, hanem az általa szerezhető brutál mennyiségű mytokronit miatt.
A hozzászólást Ariel módosította 2015.10.09. 23:10:13-kor
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 8.08
népszerűTapsi HapsiFérfi
Végzetúr tanonc
11 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: XV. Végzetúr Találkozó 2015.11.28. Szombat
32. hozzászólás - 2015.10.09. 23:23:29 (Válasz Ariel #31 hozzászólására.)
az osztó sem rossz ötlet, csak akkor a top-lassítottak is kapjanak egy osztót a szerzett LE-jükre, mert az is egy elcseszett VF
Pontszám: 8.86
kedvencQuellonFérfi
Végzetúr mester
2859 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: XV. Végzetúr Találkozó 2015.11.28. Szombat
33. hozzászólás - 2015.10.09. 23:32:06 (Válasz Ariel #31 hozzászólására.)
Nem vagyok elég kreatív ilyen téren eszembe nem jutott ezidáig, hogy azért szerezzek inspirátort, hogy több kronitom legyen, csak a CSP többletben gondolkodtam mindig is, persze minden velejáróját tudtam, de hogy egyenlőtlen kronittöbblethez is juthatnék addig nem jutottam.

Megpróbáltam megérteni amitől tartasz, de nem látom át ilyen mélységekben a hosszútávú hatásokat (talán nem is akarom, talán ennyire mélyen már nem érdekel), nem arcoskodok és csinálok úgy mintha tudnám mi a jó megoldás, majd Miklósék megvizsgálják amit felvetettél. Köszönöm, hogy türelmes voltál és szántál rám időt

De azért az inspirátort ne nyírjátok ki ha lehet legalább a régi funkcióit. Újakat ne kapjon oké.
V1 - Quellon
V6 - Hannibal
Átvehető karakter részletekért kattints ide.
Pontszám: 8.20
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: XV. Végzetúr Találkozó 2015.11.28. Szombat
34. hozzászólás - 2015.10.10. 08:00:08 (Válasz Ariel #23 hozzászólására.)
Le akartalak oltani először hogy itt nerfeltetnéd az inspirátort, de azért van benne valami ha valaki nagyon korán szerzi meg. Egyébként hogy képzelnéd? Akinek inspirátora van, az kevesebb mytot kap vadászatra? És a vadászat italaiból, hűségszilánkból szerzett csp-ket hogy különbözteted meg? V5, V6 inspirációs világokon aki jövőre regisztrál és napi 150csp-s inspirációs szorzóval 60. szinttől (vagy ha nem onnan elérhető, akkor attól a szinttől) napi 3x annyi mytot szerez, míg aki régebben jutott odáig, azt hogy nerfeled? Mert ugye ők mire utolérik (és ugye itt van is reális esély az utolérésre, Buildermann az élő példa) sokszor annyi mytot kerestek, mint aki 150. szintű volt mikor bekerült a myto. Nem hiszem, hogy be lehet vezetni egy igazságos korlátozást.
Ha már valami, akkor egy gyengített inspirátor, hogy aki akar többet szerezni, az tudjon. Mondjuk ez a te helyzeteden odafentről nem sokat segít, érhető az álláspontod. Valamint szintén nem segít az 5-ös, 6-os világokon sem. Inspirátor tulajként (+25csp naponta) nem gondolom, hogy gyengítve lenne a relikviám ha mások kapnának egy /3-as lehetőséget (mivel tényleg sokkal többet ér már 1 csp, mint mikor megvettem); aki meg eddig sem akart haladni, annak ezután sem kell.
Nem mondom, hogy ez bármit is megoldana, illetve többet mint amennyi gondot szülne, mert nem gondoltam át részletekig. Az alap indíték, hogy fent kevés az ember, nem rossz, találkozós fórumra - ha már aktuális a topic is - talán lehetne gondolkozni plusz pvp interakciós lehetőségek javaslatokon.
/Asszem Lord Skyle (?) csinált egy listát a legutóbbira, ami igen jól is jött akkor./
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 8.02
közkedveltIceman_96Nő
Végzetúr mester
271 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: XV. Végzetúr Találkozó 2015.11.28. Szombat
35. hozzászólás - 2015.10.10. 09:11:07 (Válasz Offsboy #34 hozzászólására.)
Idézet: Offsboy - 2015.10.10. 08:00:08

/Asszem Lord Skyle (?) csinált egy listát a legutóbbira, ami igen jól is jött akkor./


Igen legutóbb én állítottam össze egy listát amit akkor el is kértek tőlem a végén. Volt ami megvalósult, volt ami megvalósítás alatt áll de van bőven olyan is ami nem valósult még meg.

Ami nagyon fontos lenne de még nem valósult meg azóta sem:

-Gyógyital használat

VIP funkciók közé bekerülhetne pár további kényelmi funkció
- csatlósok szakértelmeit is lehessen a már bevált módszerrel, egyszerre több ponttal is növelni
- a kalandokat ne kelljen egyesével végigklikkelni, egy check box segítségével akár mindegyik kalandot jelölhessem ki, és utána egyetlen gombnyomásra fusson le az összes kijelölt kaland
- a sorsjegyeket elhasználhassam úgy is, ahogy a portyázás, vadászat italát, húsvéti tojást és összes egyéb dobozt, ládát és bigyót
- ha vadászat során nincs autosajtolás bekapcsolva, a befogott állatom azonnal idomuljon be, egyet se kelljen klikkelnem miatta

Ami azóta merült fel:
-Bő 7 perces szerveridő elcsúszás.
Pöttöm Panna
-V3-Illuminati-
Pontszám: 9.59
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3348 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: XV. Végzetúr Találkozó 2015.11.28. Szombat
36. hozzászólás - 2015.10.10. 09:24:25 (Válasz Iceman_96 #35 hozzászólására.)
Ezekből nemigen tudok belekötni egyikbe se, de a gyógyital, a myto és a szerveridős task igencsak jó lenne. A sorsjegyeket szeretem pörgetni, olyan mintha félkaró rablóznék, csak mindig nyerek valamit
Végzetúr discord: https://discord.gg/bUQc6nY9XU

LanMaffia - Azúr Légió - ex-Tyrant - ex-VM (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 7.64
kedvencBüyükFérfi
Végzetúr tehetség
171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: XV. Végzetúr Találkozó 2015.11.28. Szombat
37. hozzászólás - 2015.10.10. 09:50:55 (Válasz Ariel #31 hozzászólására.)
Érdekesek vagytok ti nagyon.Eddig rommá sírtátok magatokat milyen rossz a vadászat,és mennyivel jobb Lé/tp re jön ki a portya.Örültetek neki ha egy hülye inspirátort vett és a sok vadászattal feljött szintben az ott betokosodott toplassított monstrumokhoz akik laposra verték és lett új célpontjuk.

Én ugyan nem vagyok akkora ász mint az a pár játékos akik a saját szájízük szerint alakítják a játékot,próbálok a legjobban reagálni a változtatásaikra.De azért azt senki se próbálja bemagyarázni nekem,hogy hirtelen akkora táp lett a vadászat,mert számolni még azért tudok!
Pont jó példa volt rá a mostani eventben a 100 kalandos feladat.Összekötve a kellemeset a hasznossal úgy gondoltuk akkora időzítjük a kalandos szöviküldit és akkor gyorsan meglett.Ez be is jött de csupán a 100 kalanddal 1 komplett szintet léptem csak vadászatból 1 nap alatt.A bejött lé/tp-t meglátva órákig csak sírtam és magamat szidtam hogy lehettem ekkora barom,hogy nem váltottam ki 60 kőért a feladatot.
Pont nem érdekel lesz-e mindenkinek inspirátora,várom őket szeretettel a szintemen ha utolérnek,úgyis kevés a célpont,de nem kéne ferdíteni a tényeket.A vadászat még messze sokkal gyengébb a portyánál és az azokkal elérhető pörgethető ismétlős küldiknél.
Senki sem lesz attól erősebb ha csupán több pp-ből a harmatgyenge vadászattal rázárkózik a mesterségesen belassított topra.

Mivel a játék egyre régebb óta megy és természetesen fogynak a játékosok(minden játékban így van ez a természetes)és az egyre kevesebb játékostól várják el,hogy eltartsák a játékot.Egyre többet számít a kő Ariel is pont azért olyan erős mert alsó hangon kb kétszer annyit költ a játékra mint é, pedig én is az elég sokat költök közé tartozom.Akik meg még kevesebbet költenek azok még gyengébbek lesznek ha fejen állnak akkor is.Ezek a tények és lehet belemagyarázni bármit is.

Rommá van már lassan butítva a játék egyre több a pve elem benne az előny abból van ha fizetsz mint a katonatiszt.Pl Ariel nem tudom hányadik megájánál tart de iszonyat előnyt lehet abból szerezni ha minden állatot beidomítasz felszereléssel 12 szintlépős küldiben pörgeted,graduval kisajtolod,és most már fel is zabáltatod a csatlóssal,hogy még ott is további előnyt szerezz.Ennek állatonként 6 kő az ára ki lehet számolni mennyi költség ez naponta,havonta,évente.Az előnyt meg el lehet képzelni ami utána a valóságformálás,és energiahasznosítás esszenciákból befolyik.Mit gondoltok a télapó hordja össze a havi 4-5-600 küldit amire a normál játékosoknak a kapott erőforrásaik a felére sem elegendőek?
Hogy miért retteg egy verhetetlen ember az inspirátortól azt mondjuk nem tudom,de őszintén nem is érdekel.
Azt vezettetek be amit akartok csak ne ferdítsük a tényeket,nem az inspirátor vagy más tárgy számít már rég a játékban hanem csakis a pénz.
Pontszám: 9.76
kedvencQuellonFérfi
Végzetúr mester
2859 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: XV. Végzetúr Találkozó 2015.11.28. Szombat
38. hozzászólás - 2015.10.10. 13:31:53 (Válasz Iceman_96 #35 hozzászólására.)
Idézet: Iceman_96 - 2015.10.10. 09:11:07
- a kalandokat ne kelljen egyesével végigklikkelni, egy check box segítségével akár mindegyik kalandot jelölhessem ki, és utána egyetlen gombnyomásra fusson le az összes kijelölt kaland

Erre mintha Miklós reagált volna és kizárta volna a lehetőséget, hogy ilyen megvalósulhasson.
Vagy rosszul emlékszem?
V1 - Quellon
V6 - Hannibal
Átvehető karakter részletekért kattints ide.
Pontszám: 8.20
kedvencQuellonFérfi
Végzetúr mester
2859 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: XV. Végzetúr Találkozó 2015.11.28. Szombat
39. hozzászólás - 2015.10.10. 15:23:13
Visszatérve a közeledő talira és programjaira: jó lenne, ha nem ütnék egymást (teljesen) a különböző "csoportok" programjai. Tehát ne legyen az, hogy ha valaki több játékban is kipróbálná magát, akkor egyikben sem tud igazán részt venni, ne legfeljebb egy témában tudjon érdemi eredményt elérni.
V1 - Quellon
V6 - Hannibal
Átvehető karakter részletekért kattints ide.
Pontszám: 8.20
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3348 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: XV. Végzetúr Találkozó 2015.11.28. Szombat
40. hozzászólás - 2015.10.10. 15:24:29 (Válasz Quellon #39 hozzászólására.)
Mire gondolsz? Szerintem elég folyamatos a programkínálat, én legalábbis mindenben részt tudtam venni eddig.
Végzetúr discord: https://discord.gg/bUQc6nY9XU

LanMaffia - Azúr Légió - ex-Tyrant - ex-VM (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 7.64
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!