Felhasználónév: Jelszó:
Oldal: 123456
Szerző
Topic neve: Új fétis
közkedveltIceman_96Nő
Végzetúr mester
271 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új fétis
41. hozzászólás - 2014.10.27. 15:43:37 (Válasz Miklós #40 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2014.10.27. 15:31:05


A később indulók felzárkóztatásával kapcsolatban: a rendszer ezt pont, hogy támogatja. Aki most egy év alatt megszerezte az összes fétist, annak a köv. évben már jóval kevesebb új lesz. Egy új játékos viszont egy év alatt begyűjtheti a már összes meglevőt, tehát itt a lemaradás behozható (így is lett az egész kitalálva).


Nos ha ezt a kijelentésedet vesszük alapul, miszerint az újonnan kezdők is 1 év alatt megszerezhetnek minden fétist, akkor már csak 4 lehetőség van betenni új fétist a jelenlegi rendszer szerint. Huh jó is lenne ha így lenne, mert szerintem már most túl sok fétis van...

Event fétisek:

Kufárok csatája: nincs
Bolygó ura : Írtóztató fétis
Hordák harca : Hordafétis
Xeno háborúk: Xenó fétis
Landragór: nincs

Mini event fétisek:

Tavasz: még nincs
Nyár: Napfétis
Ősz: Szüreti fétis
Tél: még nincs

Egyéb fétisek:

-Templomkristály
-Bajnoki fétis
-Ősi fétis
A hozzászólást Iceman_96 módosította 2014.10.27. 15:45:07-kor
Pöttöm Panna
-V3-Illuminati-
Pontszám: 7.91
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új fétis
42. hozzászólás - 2014.10.27. 16:08:13 (Válasz Iceman_96 #41 hozzászólására.)
Szerintem""bevált" a mini eventekhez/eventekhez, hogy fétist adnak. (Most egy csatlós szintenkénti karakterszint/300-as elnyelés egész jó ötlet lehet.)

Utána jöhet egy nagyobb pihi (Ez összesen 10+2 fétis?), mivel így sincs aki az összes csatlóst kimaxolhatta...
A hozzászólást Birka módosította 2014.10.27. 16:09:44-kor
Pontszám: 6.53
népszerűKiaphetFérfi
Végzetúr tehetség
207 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új fétis
43. hozzászólás - 2014.10.27. 19:19:29
legyen még fétis néhány darab, aztán ha lesz hosszabb pihenő az már nem lenne probléma.
Mini eventek jól beváltak ezekkel a fétisekkel,sztem igen sokan ki is használták a lehetőséget és kiszedték a fétiseket.
Kiaphet - V5
Humbleness,Sturdiness,Wisdom
Pontszám: 7.43
népszerűAmnaelFérfi
Végzetúr mester
326 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új fétis
44. hozzászólás - 2014.10.27. 20:37:30
Lenne egy ötletem esetleg olyat Joker fétis (a tavaszi fétisnek esetleg) ez is egyszer szerezhető be beváltható egy olyan fétisre ami nem ősi fétis és még nincs meg! ehhez is ki lehet találni olyat ami miatt elég nehéz megszerezni.
A rend a hülyéknek való a zseni átlát a káoszon is!
Pontszám: 7.50
népszerűZooleFérfi
Végzetúr mester
406 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új fétis
45. hozzászólás - 2014.10.27. 21:23:15 (Válasz Miklós #40 hozzászólására.)
Hát az a cél, hogy ne kelljen váltogatni 5 percenként a csatlósokat, nem kimondottan jött össze. A kritikusos fétisek váltogatásában nem látok ugyan fantáziát, mert jelentéktelen bónuszt adnak, de ott van a templomkristály fétis amit váltogatunk, epikusra rendszeresen az ősi fétis, pihenésre a szüreti, kalandhoz a nap, általánosságban meg az irtóztató. Igen gyakori a váltogatásuk.

A következő fétis hatása lehetne az, hogy 10es szinten 1, 20ason 2, 30ason 3, stb egészen 30-ig további csatlós passzív bónuszát engedi egy időben érvényesülni. Nem nagy tápokról beszélünk, így nem látom akadályát és a váltogatással való szenvedés, illetve annak könnyebbé tételére való félmegoldásoknak is elejét vesszük.

Ezzel pedig meg is határozhatnánk a játékban idővel maximum összegyűjthető fétisek számát-másodlagos, hogy hány év alatt, de évente 10 szerintem nekünk se sok, és nektek se nagy meló- 30 darabban. Ezt a mennyiséget pedig már akár ki is lehet írni a csatlósok oldalra, a fétisek tulajdonságaihoz akár, és bárhova ahol jól látható, így jó előre lehet már vele számolni, nem lenne vita, ha már 2 évvel korábban tudja mindenki, mikor jön az utolsó darab. A csatlósok szintjét is nyugodtan ki lehet tolni 300-ra, és akkor még jónéhány évre megvan a fejleszteni való. Utána pedig le lehet zárni a csatlóstémát, jöhet helyette egy új dolog. Jutalomként természetesen az újan "felszerelők" kedvéért bennmaradnak a fétisek végleg, akiknek meg már megvan, választhatnak helyette 100 csatlóskristályt, vagy valami hasonlót.
A hozzászólást Zoole módosította 2014.10.27. 21:24:48-kor
Pontszám: 7.57
kedvencNEMESIS 13Férfi
Végzetúr mester
350 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új fétis
46. hozzászólás - 2014.10.27. 22:17:14
A csatlósok maxos +25TÖ bónuszát abszolút nem tartom eltúlzott tápnak, lévén, hogy (egy kivételével) mindegyik megszerezhető kitartó, jól megtervezett játékkal.
Azzal persze egyet értek, hogy előbb-utóbb be kellene fejezni. Ha jól emlékszem, amikor feljött ez az egész állatok evolúciója téma, mintha Miklós írt volna valami olyat, hogy egy idő után már nem lesz több elérhető csatlós, csak az addigiak ismétlődnek. Személy szerint a 10-12 csatlóst tartanám optimálisnak.
Most persze jönnek majd a válaszkommentek, hogy "Hülye vagy?! Az már 2100TÖ!!!" meg hasonlók. Na, nekik ingyenes játékosként mondom, hogy BÁRKI (leírom mégegyszer, hogy nyomatékosítsam: BÁRKI ) megszerezheti ezeket, ha van annyi IQ-ja (nem a játékbelire gondolok) hogy előre tudjon tervezni pár hónappal. Hogy 1, 2, 5, vagy 10 év alatt lesznek meg, az rajtad áll.
Ugyanez vonatkozik a fejlesztésükre is: 250es a maximum szintjük. Ha nem maxolod ki őket, nem kerülsz visszafordíthatatlan hátrányba. Azok, akiknek már lassan maximumon van mind, megállnak a 250. szintnél. Onnan kezdve már csak idő kérdése, hogy utolérd őket...
Azon pedig, hogy a csatlós több sebzést ad, mint ÉP-t nyerítve felnevettem. Mikor???!!! Na ja, kis szinten biztos, abba nem szólok bele (előbb utóbb a kötözködők is nagyobb szintre kerüólnek majd) de később már az sem lényeg. Tisztában vagyok az erőbónusz szorzójával, ami 40. szinttől kapcsol be, de az ÉP az egészség után akkor is sokkal durvább lesz. Nyilván kis szinten még nem érződik a hatása, de 150-200szinten azért már csúnya max ÉP jár a szintlépéshez egy jól karbatartott karinak. Meg ne említsem az egészséges életmód AF-et, amivel sokkal könyebben lehet húzni az egészséget, mint bármi mást. Szóval aki azért sír, mert sok a sebzés, tegyen ellene.

Kieg.: +38TÖ a csatlósbónuszom, szóval nem azért ez a véleményem, mert annyira "rágyúrtam" csatlósokra (egyik sincs maxon, de nem mutogatok, tudom, hogy én vagyok túl lusta )

A nagy kavarodásban majdnem el is felejtettem a lényeget...
Miklós az én kívánságom egy esszenciaszerző fétis lenne.
Mondjuk minden 50. szintenként adna +1et az Alkimista AF lehetséges maximumához (mint az arany konverter). Maxon +5% esély esszenciát találni. Legtöbb esszencia úgyis gradulátumokból folyik be...
A hozzászólást NEMESIS 13 módosította 2014.10.27. 22:23:16-kor
Pontszám: 6.87
közkedveltIceman_96Nő
Végzetúr mester
271 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új fétis
47. hozzászólás - 2014.10.27. 22:19:59
ZooleK ha nem haragszol én nem vágyom rá hogy 30 féle csatlós legyen...
A hozzászólást Iceman_96 módosította 2014.10.27. 22:21:27-kor
Pöttöm Panna
-V3-Illuminati-
Pontszám: 6.96
közkedveltIceman_96Nő
Végzetúr mester
271 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új fétis
48. hozzászólás - 2014.10.27. 22:27:00 (Válasz NEMESIS 13 #46 hozzászólására.)
Idézet: NEMESIS 13 - 2014.10.27. 22:17:14


Azon pedig, hogy a csatlós több sebzést ad, mint ÉP-t nyerítve felnevettem. Mikor???!!! Na ja, kis szinten biztos, abba nem szólok bele (előbb utóbb a kötözködők is nagyobb szintre kerüólnek majd) de később már az sem lényeg. Tisztában vagyok az erőbónusz szorzójával, ami 40. szinttől kapcsol be, de az ÉP az egészség után akkor is sokkal durvább lesz. Nyilván kis szinten még nem érződik a hatása, de 150-200szinten azért már csúnya max ÉP jár a szintlépéshez egy jól karbatartott karinak. Meg ne említsem az egészséges életmód AF-et, amivel sokkal könyebben lehet húzni az egészséget, mint bármi mást. Szóval aki azért sír, mert sok a sebzés, tegyen ellene.



Mielőtt alaptalanul leszólod más véleményét azelőtt nézz utána hogy aki ezt írta az milyen karakterrel játszik...
Se nem kis szintű se nem gyenge a karakterem...
Pöttöm Panna
-V3-Illuminati-
Pontszám: 6.96
kedvencNEMESIS 13Férfi
Végzetúr mester
350 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új fétis
49. hozzászólás - 2014.10.27. 22:41:32 (Válasz Iceman_96 #48 hozzászólására.)
Nem nézek, elhiszem amit mondasz. Nem a karidat szóltam le, hanem a rinyálásodat.
Habár utálom ismételni magam, de: ha az a gond, hogy sok sebzést kapsz, tegyél ellene...
Pontszám: 6.39
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új fétis
50. hozzászólás - 2014.10.27. 22:44:25 (Válasz NEMESIS 13 #46 hozzászólására.)
Idézet: NEMESIS 13 - 2014.10.27. 22:17:14
Azon pedig, hogy a csatlós több sebzést ad, mint ÉP-t nyerítve felnevettem.

Ha majd ténylegesen ki is számolod, akkor nem fogsz nyeríteni.
Magas szinten a +25 erő és taumaturgia 2k sebzés körüli pluszt ad. A +25 egészség kb. ennek a dupláját adja ÉP-ben, tehát a második portya után már bukta van, és több sebzést kap be a játékos, mint amennyi ÉP-t hoz a csatlós.
Portyában nem ritka, hogy 150k körül sebzek, amit ha a klónom visz be ellenem, akkor a harmadik csatában elájulok. Ahhoz, hogy 3 ilyen csatát túléljek a 2 helyett, 2050-es egészség kellene, ha pedig 5 csatát akarnék túlélni, ahhoz 3400-as egészség kellene!!!
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 8.01
népszerűZooleFérfi
Végzetúr mester
406 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új fétis
51. hozzászólás - 2014.10.27. 23:23:09 (Válasz Iceman_96 #47 hozzászólására.)
Akkor legyen 20.

Három kivételével nálam már mind 160. szintű, abból az egyik 150., a másik 151. meg van egy 211., és szépen fejlődnek. Ha 10-12 darab lesz összesen, akkor egy év alatt bőven 250. lesz mindegyik, de gondolom ezzel kb mindenki így van, aki csak egy kicsit is szokott előrébb tervezni egy hétnél. 30 csatlós 3 év alatt, ismétlem, 3 év, nem azonnal, 300as maximum csatlós szinttel elég hosszútávú fejlesztési lehetőséget jelent. Ha viszont 10-12 darabnál véget ér a fétis szezon pár hónapon belül, akkor megint menni fog az általános sírás-rívás, hogy miért nincs új fejlesztés, meg miért nincs új fétis, meg sz@rok az eventek nyereményei, meg ezért bizony senki nem fog már feleslegesen eventet tolni inkább törli a kariját, meg a szokásos. Biztos nagyon nagy terhet jelent majd valakinek azt látni, hogy a csatlósok oldalon 30 állata van, de inkább az, mint a fentebb valószínűsíthető következmény. Nem utolsó sorban ha sok a csatlós, akkor lehet berakni csatlós egybeolvasztó cuccot vagy hasonlót ami jó event nyereménynek, és két csatlós egybekovácsolásával +10%-ot ad a passzív bónuszaikra, egészen addig amíg ismét sok év múlva csak egyetlen űbercsatlós képét kell bámulni, vagy mittudom én, de bőven van benne fantázia a további -hosszútávú- fejlesztésre, illetve játékcélra.
A hozzászólást Zoole módosította 2014.10.27. 23:23:35-kor
Pontszám: 6.76
kedvencNEMESIS 13Férfi
Végzetúr mester
350 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új fétis
52. hozzászólás - 2014.10.28. 14:19:52 (Válasz Ariel #50 hozzászólására.)
Na jó, engedek az erő vs. ÉP témában, akkor ebben legyen nektek igazatok.
Viszont a többi dolgot az első kommentemből még mindig fenntartom. Bármennyi fétis is lesz, bármekkora bónusszal, az soha sem lesz behozhatatlan hátrány, mert 250es a max szintjük és X időnként újra megszerezhetőek ingyen (kivéve 1et).
Amíg egyesek a fétisekre gyúrnak, mások IQ-ra, vagy másra. Ennyi...
Pontszám: 7.73
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új fétis
53. hozzászólás - 2014.10.28. 23:23:14 (Válasz NEMESIS 13 #52 hozzászólására.)
Vegyünk két karaktert, az egyik komolyan foglalkozik a csatlósokkal és gyorsan fejleszti őket, a másik csak szöszmötöl velük és a megszerezhető TÖ bónusz felét szerzi csak meg, mire a gyors karakter mindent kimaxol. Ha 30 megszerezhető csatlós van a 10-hez képest, az háromszoros TÖ bónusz különbséget jelent a két karakter között és háromszor annyi időt a felzárkózásban.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 7.01
népszerűAlendaarFérfi
Végzetúr mester
1999 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új fétis
54. hozzászólás - 2014.10.29. 07:53:01 (Válasz NEMESIS 13 #49 hozzászólására.)
Idézet: NEMESIS 13 - 2014.10.27. 22:41:32
Nem nézek, elhiszem amit mondasz. Nem a karidat szóltam le, hanem a rinyálásodat.
Habár utálom ismételni magam, de: ha az a gond, hogy sok sebzést kapsz, tegyél ellene...


Majd ha megtapasztalod te is, hogy kizárólag azért szívsz hatalmasakat, mert jó karit hoztál össze, akkor neked sem fog tetszeni a dolog!
Hiába "teszel ellene", ha az ellenfél erőssége mindig a saját karid erejéből számolódik.
V3 Thalia - ex-Vihar Lovag, Illuminati Lovagjai
V1 Alendaar - ex-Gaia, Azúr Légió
Nyugodtan pontozz le, ballisztikus ívben tojok rá!
Pontszám: 8.12
népszerűZooleFérfi
Végzetúr mester
406 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új fétis
55. hozzászólás - 2014.10.29. 08:00:23 (Válasz Alendaar #54 hozzászólására.)
Idézet: Alendaar - 2014.10.29. 07:53:01
kizárólag azért szívsz hatalmasakat, mert jó karit hoztál össze


Ha hatalmasakat szívsz, akkor nem jó karit hoztál össze, csak te hiszed azt.

Ez a játék messze nem csak a pvp-ről és a most már kéthetente megrendezett bajnokiról szól. Aki nem hajlandó kompromisszumra ezzel kapcsolatban, az ne lepődjön meg, ha ezen a két dolgon kívül másban nem lesz használható.
A hozzászólást Zoole módosította 2014.10.29. 08:08:02-kor
Pontszám: 7.63
kedvencNEMESIS 13Férfi
Végzetúr mester
350 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új fétis
56. hozzászólás - 2014.10.29. 12:45:53 (Válasz Alendaar #54 hozzászólására.)
Nem azt mondom, hogy a szintemen belül top karim van, de azért még mindig jó karinak mondanám. Eventeket kivétel nélkül teljesítem, entitás szintje már meghaladta az enyém 2.5szeresét, állatok erősek, epikus cuccokkal fel vagyok szerelve mindenhez, lélekszívás védelem, rezisztencia és transz. projekció kellően nagy, a kari regisztrálása óta kivétel nélkül oldottam meg minden templomot, stb.
Ahogy Zoole is tökéletesen megfogalmazta: ez a játék nem csak abból áll, hogy portyázol. Ha a klónod állandó jelleggel elver, akkor nem elég jó a karid. Engem is elver néha, de az ritka...
A hozzászólást NEMESIS 13 módosította 2014.10.29. 12:46:48-kor
Pontszám: 7.73
népszerűAlendaarFérfi
Végzetúr mester
1999 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új fétis
57. hozzászólás - 2014.10.29. 19:18:25 (Válasz NEMESIS 13 #56 hozzászólására.)
Nem a kristály klónról van szó, hanem az eventekben klónozódó ellenfelekről.
Akkor nézzük a tétel megfordítását: Ha nem vernek el az esetek jó részében, vagy vernek le 4-6 csata alatt 0 ÉP-re, akkor sajnos a te karid nem elég kiemelkedően erős!
V3 Thalia - ex-Vihar Lovag, Illuminati Lovagjai
V1 Alendaar - ex-Gaia, Azúr Légió
Nyugodtan pontozz le, ballisztikus ívben tojok rá!
Pontszám: 7.19
népszerűAlendaarFérfi
Végzetúr mester
1999 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új fétis
58. hozzászólás - 2014.10.29. 19:24:55 (Válasz Zoole #55 hozzászólására.)
Idézet: Zoole - 2014.10.29. 08:00:23
Ha hatalmasakat szívsz, akkor nem jó karit hoztál össze, csak te hiszed azt.

Inkább nem írtam semmit, mert sértődés lenne belőle meg ovis lepontozósdi.
Thalia és Lord Skyle azért elég erős karaktereknek mondhatók.
V3 Thalia - ex-Vihar Lovag, Illuminati Lovagjai
V1 Alendaar - ex-Gaia, Azúr Légió
Nyugodtan pontozz le, ballisztikus ívben tojok rá!
Pontszám: 7.19
népszerűZooleFérfi
Végzetúr mester
406 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új fétis
59. hozzászólás - 2014.10.29. 19:56:08
Nyugodtan írhatsz, nem sértődök meg, és nem pontozlak le.

Azt viszont úgy érzem nem sikerült száz százalékig megértened, amit írtam. Te a karaktereidet egyetlen dologra tenyésztetted, a játékosok elleni harcra, amiben valóban jók is lettek. Minden téren csak erre a célra fordítottad az erőforrásaid, így nem értem az elégedetlenséged okát. Ha jól rémlik, Silverinát láttam még belülről is, így ezt a tényt teljesen felesleges megcáfolnod.

Egy forma 1-es versenyautótól miért is várnád el, hogy off-road is patentül teljesítsen? Csak mert marha pörgős motort raktál bele ami drága volt, és mert idegesít, hogy terepen röhögve lehagy egy lada?
Pontszám: 7.64
népszerűAlendaarFérfi
Végzetúr mester
1999 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új fétis
60. hozzászólás - 2014.10.29. 21:00:06 (Válasz Zoole #59 hozzászólására.)
Hogyan lehet PvE-re gyúrni Vú-ban???
V3 Thalia - ex-Vihar Lovag, Illuminati Lovagjai
V1 Alendaar - ex-Gaia, Azúr Légió
Nyugodtan pontozz le, ballisztikus ívben tojok rá!
Pontszám: 7.19
Oldal: 123456
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője