Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: A bolygó ura
kedvencQuellonFérfi
Végzetúr mester
2859 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A bolygó ura
81. hozzászólás - 2012.10.23. 13:05:31
Csak tippelek az eddigi tapasztalatok alapján 1-2 dekrétum költséget:
15-30-45-60-75-90-105-130 vagy 15-20-25-30-35-40-45-50
De, ha mindegyik csak 15 lenne (de nem lesz, mert Miklós írta*, hogy egyre grágul), mint a VT első dekrétuma akkor is összesen az 120. Persze, tudom, nem kell mind a 8 lehetőséget felhasználni, de akinek van pénze az megteheti és meg is teszi, ha nyerni akar, akinek meg nincs (annyi) az csak asszisztálhat, hogy a létszám meglegyen, gondolom FeketeS is valahogy így érzi.
De Truth, neked is igazad van abban, hogy várjuk ki a végét.

*Idézet: Miklós - 2012.10.18. 13:17:00
Minden szinten 2 feladatot kiválthatsz császári dekrétummal (azaz lélekenergiával vagy őskővel) a Végzet Templomához hasonlóan. Ez a költség emelkedik, minél több dekrétumot használtál, annál drágább lesz a következő.
V1 - Quellon
V6 - Hannibal
Átvehető karakter részletekért kattints ide.
Pontszám: 9.37
kedvelt tagADZSI76Férfi
Végzetúr mester
764 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A bolygó ura
82. hozzászólás - 2012.10.23. 13:44:31 (Válasz FeketeS #79 hozzászólására.)
Nekem sem tetszik minden fizetös dolog amit bevezetnek. Elég sok dolog van ingyen a játékon belül, amivel a vékonyabb pénztárcás is jobb karaktert csinál a vastagabb bukszásnál.
El kell fogadni hogy a játékban az extra dolgokért némi pénzt is kell költeni. Ingyen nem fognak minket szórakoztatni...
Bár ez a dekrétumosdi X szinten keresztül egyre drágulva... Hát kicsit "lehúzás" szaga van, ez is attól függ kinek mi számít ennek.
Akarok- e a top X-ben lenni, stb-stb. Akinek kell a "extra" jutalom az fizet, bár csak 15-en kaphatnak. ( 1. hsz ) Na ezért lesz "verseny" és bazi nagy bevétel az újdonság miatt. Senkinek nem kötelezö a kútba ugrani ha mondják. Azt se várja el mindenki hogy mindenhez hozzá lehessen férni ingyenesen, vagy minimális összegért.
Még jó hogy az új karakterem alacsony szintü és nem tudja teljesíteni az összes feladatot. Had küzdjenek csak a nagyok az elsö X helyezésért.
A hozzászólást ADZSI76 módosította 2012.10.23. 14:03:21-kor
Pontszám: 7.11
kedvencAurriFérfi
Végzetúr mester
791 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A bolygó ura
83. hozzászólás - 2012.10.23. 14:00:30
14 dekrétum lehetőség az. És akármilyen játékosbarát feladatok is lesznek (ezt azért kétlem, hisz ez egy verseny), mivel az egész időre megy teljesen logikusnak tűnik, hogy aki kiváltja mind a 14 lehetőséget kessből az tetemes előnyben lesz azokkal szemben akik nem. Nekem sem tetszik, mint ahogy az előre megvásárolható 7 db csomag sem, ami nyilván megint sokat segít majd a tempósabb feljutásban. Ez összesen 21 db pénzfizetős opció (eddig eventenként volt 1), ebből ráadásul 14 folyamatosan drágul. Kicsit olyan érzésem van, hogy ez egy teszt event, amin fel lehet mérni hogy mennyit lehet még reálisan lehúzni a játékosokról és mennyire lehet még feszíteni a húrt. Gondolom a hosszútávú cél a játékosok érdeklődésnek fenntartása, és nem az ellenkezője. A játék költsége az elmúlt egy évben több mint a duplájára nőtt, azoknak akik minden opcióval élni akarnak. Azt gondolom tényleg, nem szabad túl mohónak lenni. Ha túllő egy bizonyos egészséges határon a játék költsége, akkor én komolyan el fogok gondolkozni a hogyan-továbbon.
Az alapötlet pedig zseniális, én ezért is reménykedem, mert kár lenne érte.
A hozzászólást Aurri módosította 2012.10.23. 14:31:56-kor
"Tehát ha ez nem is bug, de hibás tervezés. Azonnal korrigáljuk..."
Pontszám: 9.17
kedvelt tagFeketeSFérfi
Végzetúr tehetség
113 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A bolygó ura
84. hozzászólás - 2012.10.23. 15:44:41
Örülök, hogy egy "apróságra" sikerült felhívni a figyelmet.
Az rendben van, hogy a prémért fizetni kell, hogy a jobb cuccokért fizetni, hogy a templomban már forintosodott - azaz LE-sedett - az őskő! (15 kavics vagy X LE a dekrétum)
De egy versenyt, amit 21 ősköves cuccal lehet megnyerni!
Nem lett sok ez kicsit?
Milyen verseny lett ez?
Miki Fun Club?
Miklós, tessék gondolkodni és kicsit egyenjogúsítani a játékot!
Hajdan, az élvezeti érték, a közös fejlesztés, a kitűnő társaság és az olcsósága tette népszerűvé ezt a játékot.
Most nagyon hibás értékrend kezd eluralkodni. Tartok tőle, hogy az őskőéhség megint egy sorozat-törlést indít el, csakúgy mint a szerencsekerék ...
Pontszám: 8.50
kedvencFecsu123Férfi
Végzetúr mester
430 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A bolygó ura
85. hozzászólás - 2012.10.23. 15:48:43
Kereslet-Kínálat.

Ez általában mindig így van volt,ha megfigyeltétek. Megkérdezték,ha megkérdezték,hogy akarunk egy új eseményt vagy új bármit. A válasz minden esetben igen,mert ki ne akarna új élményt. (kereslet)
Viszont ezzel a költségek nőnek. Egy ideje nem irkáltam hozzá a dolgokhoz,de engem előre bosszant,hogy megint ott fogunk tartani,hogy kell új ostor meg új relikvia ami csökkenti az árat, amit megint meg kell venni és csilliárd őskövet verjél el dekrétumra követ meg "gazdaságosan" húszezerért éri meg venni és a többi és a többi... már már a sor olyan hosszú, hogy nem látni a végét. Értem én,hogy nem lett növelve a kő ára meg a többi maszlag, DE megnéznék pár aránypárt,hogy a játék kezdete óta, hogyan emelkedett az őskő költség egy olyan játékosnál aki kihasznál minden opciót.

Az élmény már csak az eseményekben van meg ezt azért látja mindenki, a kérdés már csak az kinek mennyit ér ez meg.

Egyéni álláspontomat már a legelején leraktam. Nem költök túl sokat kőből a szinteket is lassan lépem. Leszögeztem,hogy évi egy vásárlást iktatok be az is egy 350 es duplázás. ,ha ebből nem tudok kijönni akkor fagyasztom a játékot. Ennyiből meg már tuti nem jövök ki. Gyengülve előre haladni teljesen felesleges. Ilyen irányú igényem (keresletem) nincs, a kínálat nem elégséges ehhez.

Sajnálom nem lehúzni akartam az új eseményt. Vártam mint mindenki más,de nem vagyok fejőstehén. Úgyhogy csak óvatosan a számokkal.
Pontszám: 9.35
kedvelt tagFeketeSFérfi
Végzetúr tehetség
113 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A bolygó ura
86. hozzászólás - 2012.10.23. 16:33:22
Még egy apróság!
Miklós csak élethűsíti a játékot!

A Bolygó Ura nem lehet csóró!
Pontszám: 8.23
népszerűMasqueraderFérfi
Végzetúr
87 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A bolygó ura
87. hozzászólás - 2012.10.23. 17:12:48
Ha jól emlékszem Miklós írta, hogy szintenként őskő jutalom is lesz és nem 1-2 darab. Ezt figyelembe véve azért jelentősen kedvezőbb is lehet a helyzet, mint ahogy azt itt néhányan felvázolták
Pontszám: 6.80
kedvelt tagADZSI76Férfi
Végzetúr mester
764 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A bolygó ura
88. hozzászólás - 2012.10.23. 17:25:41 (Válasz Masquerader #87 hozzászólására.)
Ja... Gondolom 15% át visszacsepegtetik. Csak nem mindegy mekkora összegböl. FeketeS, a dekrétum szerintem itt is ki lesz váltható LE-val.
Hát igen az évek alatt annyit fejlödött a játék a közös munkával, hogy most már aránylag jó minöségü és sokoldalú lett. El lehet kezdeni a lóvé besöprését...
A törlések nem csak a változások miatt vannak, sok idö után sokan meg is unnak ezt-azt. Én is írtam hogy keresek másik játékot, találtam is párat... De amikor bónuszokat akartam venni... Na ott aztán sokkal jobban bele köll nyúlni a pénztárcába.
Így hát maradtam itt a seggemen, ez a legsokoldalúbb jaték amit ismerek. Ehhez viszonyítva itt lehet úgy alkalmazkodni hogy kissebb költségvetéssel is jó karaktert lehet kifejleszteni.
Az eventet kíváncsian várom, meglátom mik lesznek a reakciók és majd a következöbe talán belevágok. Nem szenvedek semmi hátrányt abból, ha az elsöböl kimaradok.
A hozzászólást ADZSI76 módosította 2012.10.23. 17:26:44-kor
Pontszám: 6.89
népszerűCedrikFérfi
Végzetúr
77 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A bolygó ura
89. hozzászólás - 2012.10.23. 18:16:15 (Válasz Fecsu123 #85 hozzászólására.)
Fecsu felvetésén felbuzdulva megnéztem az idei befizetéseimet.

Én 1 világon játszom a V2-ön (régebben voltam v5-ön de ott nem fizettem egy forintot sem). Szóval itt szinte az elejétől vagyok, az elején nem fizettem, tanultam a játékot stb, amikor megtetszett elkezdtem érte fizetni, 2-3 éve évente 2 befizetésem volt 5-5000 Ft, az idei évben ez így néz ki: január 5200 Ft, tavaszi tali 10000 Ft, nyár végén 5200 Ft, a szülinapi akció keretein belül 10000 Ft ( csak azért nem a 20K mert nem tudom meddig játszom még) ez így eddig ~30.000 Ft és messze még az év vége. Hozzáteszem, hogy én mndent őkövel csinálok, gyorsítok, tárgyból köveset veszek, keréken forgatok, a küldis állaton is van ősköves felszerelés, ami fontos volt vagy a kényelmemet szolgálta megvettem. Itt hozzá kell tennem hogy a karakterem így sem egy csúcs! De!!! Ez az első karakterem, nem optimalizálok, nem számolok, nem töltök a játékkal több órát, nem vezetek semmiféle jegyzetet. Úgy játszom ahogy nekem tetszik (persze kikérem 1-2 ember véleményét), nem követem az aktuális fejlesztési trendeket..... így felmerül a kérdés a végére: Megér ez a játék ennyi pénzt? A válaszon nem kell sokat gondolkodnom... NEM!!!! a felét sem. Hát akkor miért fizetek? Mert, ha valamit megszoksz hogy van, arról nagyon nehéz lemondani
A hozzászólást Cedrik módosította 2012.10.23. 18:21:17-kor
V2-Cedrik-Sötét mágusok
V5-Cedrik-Dicső faj
Pontszám: 8.14
kedvencAurriFérfi
Végzetúr mester
791 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A bolygó ura
90. hozzászólás - 2012.10.23. 19:52:04
Az én befizetéseim is idén messze túllépték az eddigi kiadásokat, megkockáztatom én is kb annyit költöttem idén mint a kezdetek óta összesen. És azért annyival nem nyújt nagyobb élményt a játék (sőt mivel sok egykori barát, haver elpártolt kevesebbet). De én döntésem, senki nincs rákényszerítve, hogy szerencsekerekezzen, templomozzon, dekrétumozzon, stb. Szerintem a Beho is meglepődött hogy idén mekkora pluszbevételeket tudott termelni az új fejelsztésekkel, befizetési akciókkal, és ezen az úton kívánnak továbbhaladni, ami érthető, hiszen ez egy üzlet.
De amikor már a "ki a jani" (mert a bolygó ura akár ez is lehetne) verseny-event is arról szól, hogy aki fizet az előnyökhöz jut, az már tényleg elgondolkodtató.
"Tehát ha ez nem is bug, de hibás tervezés. Azonnal korrigáljuk..."
Pontszám: 9.39
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A bolygó ura
91. hozzászólás - 2012.10.23. 20:03:12 (Válasz Aurri #90 hozzászólására.)
A költségeken kár filózni, elég megnézni az őskőbefizetés menüpontot. Az 5200 forintos tétel mellett már ott a 21000-es. Ez mindent elárul.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 7.88
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3348 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A bolygó ura
92. hozzászólás - 2012.10.23. 20:09:35
Szerintem ez az event nem fog beállni abba az egyelőre tök üres sorba, ami egy kóbor netezőt játékra csábítana. Vagy engem.

mod.: ja, és ha befizetés, én is 30+-nál járok.
A hozzászólást LanMaffia módosította 2012.10.23. 20:10:15-kor
Végzetúr discord: https://discord.gg/bUQc6nY9XU

LanMaffia - Azúr Légió - ex-Tyrant - ex-VM (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 7.23
kedvelt tagFeketeSFérfi
Végzetúr tehetség
113 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A bolygó ura
93. hozzászólás - 2012.10.23. 20:17:23
Idézet: Ariel - 2012.10.23. 20:03:12
A költségeken kár filózni, elég megnézni az őskőbefizetés menüpontot. Az 5200 forintos tétel mellett már ott a 21000-es. Ez mindent elárul.

Basszus, kinek van 1600 kiégetje? Én lopok mint az állat de ... ennyi nem lesz!

Idézet: Cedrik - 2012.10.23. 18:16:15
..... így felmerül a kérdés a végére: Megér ez a játék ennyi pénzt? A válaszon nem kell sokat gondolkodnom... NEM!!!! a felét sem. Hát akkor miért fizetek? Mert, ha valamit megszoksz hogy van, arról nagyon nehéz lemondani


Krisz és a VU-drog!:)

Hámozhatjuk a témát, teljesen mindegy. Jelentős költségek, amik túllépték már tavasszal azt az ingerküszöböt, amit a játékosok 1/3-a még elvisel. Vagy őskőtlenednek és élvezik a szövitársakat, vagy törlődnek. Ti/mi pedig bőségesen kifizetjük az ő hiányukat.

Miklós, az olimpián sem szabad doppingolni!
Ne legyen már a bolygó bajnoka Armstrong!
Még akkor se ha neked az a jó!
Pontszám: 8.49
kedvencIsten KardjaFérfi
Végzetúr mester
628 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A bolygó ura
94. hozzászólás - 2012.10.23. 20:22:21
Én eventfüggő vagyok, de önmagában a "Bolygó Ura" cím nem ér meg nekem trillió őskő kiadását. Arról nem is beszélve, hogy azért az event alatt is fog futni valszeg a következő templom, amivel még nehezebb lesz okosban összehozni majd.
Nyugodtan le lehet pontozni de mindennek ellenére nagyon várom, aztán majd kiderül mi lesz Ha még a Landragórt is sikerülne überelnie tápban, az nagyon faja lenne
V5 - Zafír Istenek - Isten Kardja
V3 - Lord IK - átvett karakter...meglátjuk mi lesz belőle
Pontszám: 9.18
kedvencIsten KardjaFérfi
Végzetúr mester
628 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A bolygó ura
95. hozzászólás - 2012.10.23. 20:39:43
Arról nem beszélve - de ez tényleg csak szőrszálhasogatás - hogy nyelvtanilag helyesebb lenne a "Bolygó egyik Ura" kifejezés, hiszen lesz belőle 15.

A Xenó event után ilyen alapon miért nem kapja meg az első 10-15 a "Legnagyobb Xenógyilkos", vagy a Landi után a "Sárkányfattyak Réme"címet?
Csak vicceltem ugyan, mert amúgy elég viccesen hangzik hogy egyetlen event után legyen valaki az egész bolygó ura
V5 - Zafír Istenek - Isten Kardja
V3 - Lord IK - átvett karakter...meglátjuk mi lesz belőle
Pontszám: 8.18
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3348 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A bolygó ura
96. hozzászólás - 2012.10.23. 21:08:15 (Válasz Isten Kardja #95 hozzászólására.)
Én támogatom ezeket a címeket. Aki egyszer megszerezte az bármikor kirakhatja magának.
Végzetúr discord: https://discord.gg/bUQc6nY9XU

LanMaffia - Azúr Légió - ex-Tyrant - ex-VM (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 7.36
kedvencQuellonFérfi
Végzetúr mester
2859 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A bolygó ura
97. hozzászólás - 2012.10.23. 21:11:22 (Válasz Isten Kardja #95 hozzászólására.)
15 pluszdíjazott lesz, de csak 1 BU. A cím hülyeségén már filóztunk páran, de beleuntunk, megvárjuk mi lesz.
Ha a BU és a VT nem kombózni fog, hanem akadályozzák egymást akkor a költségük egyszerre több lesz, mint a kettő külön. Az oltári bukta lenne nekünk és a fejlesztőknek is szerintem.
V1 - Quellon
V6 - Hannibal
Átvehető karakter részletekért kattints ide.
Pontszám: 8.44
kedvencIsten KardjaFérfi
Végzetúr mester
628 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A bolygó ura
98. hozzászólás - 2012.10.23. 21:15:36 (Válasz Quellon #97 hozzászólására.)
Akkor benéztem, bocsesz
V5 - Zafír Istenek - Isten Kardja
V3 - Lord IK - átvett karakter...meglátjuk mi lesz belőle
Pontszám: 8.64
kedvencQuellonFérfi
Végzetúr mester
2859 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A bolygó ura
99. hozzászólás - 2012.10.23. 21:16:45
Ja igen, már azóta írni akartam, hogy Miklós írta mikor lesz a BU, csak mindig elfelejtettem: kevés az erőforrásgyűjtő idő a Landi után. Minimum 16 nap kellene (800/50), de ha az AH-s melót is vesszük, akkor 18 nap.
V1 - Quellon
V6 - Hannibal
Átvehető karakter részletekért kattints ide.
Pontszám: 8.44
kedvencFecsu123Férfi
Végzetúr mester
430 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A bolygó ura
100. hozzászólás - 2012.10.23. 21:22:26
,ha már szőrszálhasogatás

Igazából ez az event akárhogy is van csűrve csavarva egy feltuningolt végzet templom beígért nagy jutalmakkal (amikre majd kíváncsi leszek, mert a templom jutalmai full gagyik a százalékos összeadáson túl). A templomhoz képest a lehetséges őskő költsége, mivel emelkedő legalább ~5* nagyobb.
A vélemény erről az, hogy ezzel nem lehet nyerni. Ha a jutalom tendenciája nem elég magas akkor élvezhetetlen és pazarlás. Ha meg magas a jutalom akkor pedig az érzésed az, hogy bazira lehúznak, mert, ha kimaradsz lemaradsz elv/indok jön.

Az eseményeket nem lehet ennyire kifacsarni. Számomra egyértelmű,hogy úgy lehet valami élvezhető,ha nem azon rágódsz,hogy most benyomd azt a dekrétumot kőért vagy sem. Ez egy iszonyatosan elbaltázott ötlet,hogy ilyen költségek vannak "előirányozva". Három féle reakciót fog kiváltani. Egy akik nyernek azok majd örülnek,hogy nyertek és buknak pár száz követ. Kettő akik nem nyernek és buktak pár száz követ valamint azon agyalnak majd,hogy át lettek e qurva vagy sem. Három akik nem adnak érte követ és a részjutalmakból szereznek követ vissza. A kettes lesz túlsúlyban és ők lesznek a nem túl boldog emberkék és ők fognak törölgetni.

Azt gondolom normális jutalmakat kell adni az esemény közben némi kő ellenében és nem pedig húzni a mézes madzagot,mert itt már úgyis mindenki függő .

A térkép event egyébként felesleges lesz nem lehet majd tartalékolni ennyi esemény mellett + unalmas. Na mindegy egyelőre kiülök a kispadra és figyelek. Általában úgyse reagál a vezetés az efféle reakciókra megvárják, amíg más lesz a hangulat.
Pontszám: 9.58
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!