Felhasználónév: Jelszó:
Oldal: 123456789
Szerző
Topic neve: Huzalozott reflexek
kedvencLoraNő
Adminisztrátor
175 hozzászólás
Profil megtekintése
Huzalozott reflexek
1. hozzászólás - 2012.06.27. 13:33:07
Huzalozott reflexek

Ha szakértelmet v. tulajdonságot növelsz, idomítasz, gyógyítasz, sajtolsz, vásárolsz vagy építesz, akkor a megfelelő szakértelmet nem kell turbóznod előtte: ezt automatikusan megteszed. (Transzplantácó, ultraspecializáció, idomítás, sebgyógyítás /csak az állatok oldalon gyógyításnál/, lélekenergia sajtolás, építés, mágikus regeneráció, manakonstrukció szakértelmek esetén). Ha a meghatározott időn belül akarsz újra turbózni, az továbbra is 1/3 őskőbe vagy 1 CSP-be kerül (A Beállításoknál határozhatod meg, alapértelmezés az 1/3 őskő), azonban az oda-vissza turbózásért összesen csak 1x kell fizetned. A turbózás mindenképpen megtörténik, ha nincs az egyik erőforrásod, használod a másikat. Az oda turbózásnak van VP költsége (de ha nincs elég VP-d, akkor is sikerül).

A használatához prémium tagnak kell lenned!

Várjuk az ezzel kapcsolatos észrevételeket, javaslatokat!

Módosítások:
- 3 szakértelemre (idomítás, sebgyógyítás, mágikus regeneráció) nincs váltási költség a huzalozott reflexnél.
- A beállítások menüben lehet kiválasztani, hogy 1/3 őskövet vagy 1 csp-t szeretnél használni a huzalozott reflexeknél:
Huzalozott reflexeknél CSP-t használok: O
Ha ki van kapcsolva, akkor a Huzalozott reflexeknél 1/3 őskövet használsz a gyorsításhoz (amennyiben van nálad), ha be van kapcsolva, akkor 1 CSP-t.
A hozzászólást Lora módosította 2012.06.28. 15:30:43-kor
Pontszám: 9.38
népszerűXenomorf007Férfi
Végzetúr
74 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Huzalozott reflexek
2. hozzászólás - 2012.06.27. 13:44:35
megvettem 50 őskőért, de most ha bemegyek a gyorsítás menübe hogy beállítsam azt hogy 1 CSP-ért gyorsítson, akkor azt látom hogy még nincs megvéve, az 50 őskő pedig eltűnt, teszteltem, 100 LE-ért 200 LE-t építettem egy épületbe, tehát valóban nem működik.
V1, Xenomorf (5975)
Pontszám: 7.92
kedvelt tagHombre1970Férfi
Végzetúr
65 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Huzalozott reflexek
3. hozzászólás - 2012.06.27. 13:52:10
Én valahogy jobban szeretem, ha én tartom kézben a dolgokat, másrészt meg minden gyorsítás több, elég hasznos dolgot tud, ez meg csak ennyit? Ha benne lenne az is, hogy a 10 őskő költség nélkül áttenné a specializációt legalább a templomos küldihez, akkor tuti megvenném, de így nem fogom!
Malabar V1 (Azúr Légió)
Malabar V5 (Zafír Istenek)
Pontszám: 6.46
kedvencLoraNő
Adminisztrátor
175 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Huzalozott reflexek
4. hozzászólás - 2012.06.27. 13:56:13 (Válasz Xenomorf007 #2 hozzászólására.)
Prémium tagság alatt működik.
Pontszám: 9.08
kedvencTruth80Férfi
Végzetúr mester
1247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Huzalozott reflexek
5. hozzászólás - 2012.06.27. 14:05:46
Nekem működik, teszteltem az építéssel. Egyébként hogy is megy pontosan? Ha nem járt le a TT idő számlálója akkor is kellene cspt vonnia? Nekem se a cspt nem vonja, se a manát. Ez persze nem baj, csak érdekelne

Továbbra is érdekelne az, ha vadászat közben beállítom a csp gyorsítást (és csak azt) meg az autosajtot, akkor annak ellenére is maxos sajttal fogja lesajtolni az elfogott állatokat, hogy csak turbózva éri el azt, majd folytatja a vadászatot rendesen?

Engem is érdekelne ha több tulajdonságot és szakit emelek, akkor minden pontnál levonja a cspt?
Beherit V3 - Kocsma bogarak

Végzetúr wiki - millió hasznos infoval
http://vegzetur.wikidot.com

Egy nagyon jó javaslatrendszer a varázslói mágiára:
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,180.5300#hsz5307
Pontszám: 8.61
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Huzalozott reflexek
6. hozzászólás - 2012.06.27. 14:09:50 (Válasz Truth80 #5 hozzászólására.)
Építéssel nekem se működik, és még nem sikerült olyan helyzetet produkálni, amikor CSP-t vont volna le.
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 7.41
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Huzalozott reflexek
7. hozzászólás - 2012.06.27. 14:17:19
Jól értem, hogyha ki van kapcsolvaaz autosajtom, mert epp elfogok, es kozben mondjuk idomitok egyet, akkor simandiban vonja a CSP-t?
Ez borzaszto megvalositas! Miert nem lehet kirakni valahova egy beallitast, hogy mibol akarok gyorsitani, es akkor mindig azt hasznalom alapertelmezetten?

Rengeteg idot sporolna ez tenyleg. Boldogan megvennem, csakhogy ki tudja azt fejlbol, hogy mire van allitva a vadaszatom. Ezt igy nagyon konnyu benezni. Legalabb legyen annyi, hogy ha kikapcsolom, akkor nem CSP az alapertelmezett, hanem az ami elotte volt beallitva. 99%, hogy ez mindenkinek jobb lenne így.
Pontszám: 7.98
kedvencKvnoemiNő
Végzetúr mester
844 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Huzalozott reflexek
8. hozzászólás - 2012.06.27. 14:51:58
Az fix, hogy ha nem turbóztam előtte manuálisan semmit, akkor nem von le sem CSP-t, sem követ. Kipróbáltam. Turbó kriten, idomítottam, rögtön utána gyógyítottam. Minden működött rendesen és nem kellett érte fizetni. Tehát csak akkor kell fizetni, ha látjuk a turbónál a visszaszámlálót, akkor viszont kell, ezt is kipróbáltam. Az nekem sem tetszik, hogy csak nagyon körülményesen tudom megválasztani, hogy mit vonjon. Az egymás után többször használatos dolgoknál nyilván többször vonja az erőforrást, de csak ha fönt manuális állítgatás miatt pörög a számláló. Ha ez így is marad, akkor ebből a szempontból elég arra figyelni, hogy fejlesztés csak ingyen turbó időszakban történjen.

Egyéb: A tulajdonságfejlesztésnél csak a turbózatlanul szükséges LE mennyiséget mutatja. Ezt nem is fogom kipróbálni, amíg nem tisztázódik, hogyan számol.
V6 - Ludmilla, Árral Szemben
Pontszám: 8.50
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3348 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Huzalozott reflexek
9. hozzászólás - 2012.06.27. 14:52:18
Én nem értem ezt hogy működik Ami biztos hogy idomítok egy kattintással állatot és dupla annyit gyógyítok és nem von le semmit. Eddig elégedett vagyok
Végzetúr discord: https://discord.gg/bUQc6nY9XU

LanMaffia - Azúr Légió - ex-Tyrant - ex-VM (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 8.59
kedvencKvnoemiNő
Végzetúr mester
844 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Huzalozott reflexek
10. hozzászólás - 2012.06.27. 14:53:43 (Válasz LanMaffia #9 hozzászólására.)
Vigyázz, azért lepontoznak ha tetszik. Én megkaptam.
V6 - Ludmilla, Árral Szemben
Pontszám: 8.50
kedvencLoraNő
Adminisztrátor
175 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Huzalozott reflexek
11. hozzászólás - 2012.06.27. 15:15:57
Vannak olyan szakértelmek amiket nem feltétlenül kell tudatturbózva használni:
- idomítás
- sebgyógyítás
- mágikus regeneráció

Így az egyszerűség kedvéért, majd ezen szakértelmeknél a huzalozott reflexek általi turbózás esetén nem fogunk 1/3 őskő/1csp költséget vonni a későbbiekben.

Jelenleg még levonja, ha akkor használjuk ezen szakértelmeket, ha pörög a számláló. Amíg megvalósul ez a fejlesztés érdemes figyelni erre.
Pontszám: 9.54
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Huzalozott reflexek
12. hozzászólás - 2012.06.27. 15:24:24
Észrevételek (még nem vettem meg, amíg nem tisztázódik):

- transzplantácó, ultraspecializáció: minden egyes tulajdonságnövelésnél turbózza és - mivel ez általában egymás után történik - levonja a CSP-t/őskövet? - Nem szabadna, mert így nincs értelme.
- idomítás - Itt már jelezte Lora, hogy nem fog levonni, ok.
- sebgyógyítás: Ismerve, hogy ez előjöhet templomos küldinél is, akinek magas a sebgyógyítása, fölöslegesen rakná rá a turbót. Ugyanakkor én sokszor csak simán gyógyítom az állataimat, minél később kerüljenek max ÉP-be, ugyanis minden gyógyítás növeli a moráljukat. Azaz szükséges, hogy kikapcsolható legyen.
- lélekenergia sajtolás - Ha sima sajtnál működik, az ok, ezzel nincs gondom.
- építés - Szintén ok
- mágikus regeneráció - szintén ok, de valóban legyen ki/be kapcsolható.
- manakonstrukció - Itt óriási szívás, ha levonja a VP-t és így annyival kevesebbel végzi el a konstrukciót. Nyilván nem azoknak, akiknek 100k VP-ből konstruálnak, de azért 50 VP is 50 VP, amivel többet épülne az épület. Semmiképp se vonjon VP-t.

Összegfoglalva, ha már 50 kavicsot elkölt rá valaki, akkor VP vesztés ne legyen, nem kavarja be a manakonstit, de gondolom egyszerűbb mindegyiknél megoldani. Másrészt választható legyen, hogy melyik szakértelmeknél van bekapcsolt állapotban, illetve a tul- és szakifejlesztésnél is automatikusan minden tul- és szakinövelésnél automatikusan kattanjon be, őskő és CSP levonása nélkül (ha egyszerre növelek 10 szakiszintet, az momentán 3,33 őskő vagy 10 CSP, így nem éri el a célját a gyorsító funkció.
Pontszám: 8.43
kedvencLoraNő
Adminisztrátor
175 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Huzalozott reflexek
13. hozzászólás - 2012.06.27. 15:32:58
A beállításoknál lesz majd egy külön sor, ahol majd be lehet állítani hogy csp-ből vagy 1/3 őskőből szeretnéd használni a huzalozott reflexeket. (ez is később lesz, mert le kell programozni)

De ez a tiszta megoldás, nem kell kavarni a vadászattal. Mindenki eldöntheti mit szeretne és a kettő függetlenül is működik.
Pontszám: 9.54
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Huzalozott reflexek
14. hozzászólás - 2012.06.27. 15:37:09
Mágikus regenerációt nem teljesen értem. Ez ugye úgy használható, hogy karlapon van egy gomb, ami csak akkor jelenik meg, ha már letelt a várakozási idő. Ez most úgy fog változni, hogy a gomb akkor jelenik majd meg, ha már turbóval lehetne használni? Vagy ez csak akkor igaz, ha kiváltottam már a gyorsítást?
Pontszám: 6.97
kedvencKvnoemiNő
Végzetúr mester
844 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Huzalozott reflexek
15. hozzászólás - 2012.06.27. 15:42:05 (Válasz Craslorg #12 hozzászólására.)
Idézet: Craslorg - 2012.06.27. 15:24:24
(ha egyszerre növelek 10 szakiszintet, az momentán 3,33 őskő vagy 10 CSP, így nem éri el a célját a gyorsító funkció.

Ez nem így van. Illetve csak akkor van így, ha épp előtte turbóztál kézileg. Ha valamit feltétlenül át akarsz állítani, akkor azt fejlesztés után csináld, és nem lesz levonva semmi.
V6 - Ludmilla, Árral Szemben
Pontszám: 8.51
kedvencKvnoemiNő
Végzetúr mester
844 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Huzalozott reflexek
16. hozzászólás - 2012.06.27. 15:46:42 (Válasz Kocos #14 hozzászólására.)
A karilapodon most két szöveget látsz. Az egyik, hogy mennyi idő múlva használhatod újra a mágikus regenerációt, a másik, hogy turbóval mennyi idő múlva használhatnád. Ha kiváltod a gyorsítást csak egy feliratod marad, mert csak a turbós idő lesz mérvadó.

Cras: Én azt nem értem, hogy a mágikus regenerációnak miért kéne kapcsolhatónak lenni?
V6 - Ludmilla, Árral Szemben
Pontszám: 8.51
kedvencLoraNő
Adminisztrátor
175 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Huzalozott reflexek
17. hozzászólás - 2012.06.27. 15:47:14 (Válasz Craslorg #12 hozzászólására.)
Transzplantációnál/ultraspecnél természetesen nem vonja le, ha például több szakértelemet fejlesztesz egymás után, okosan megjegyzi

Ki-bekapcsolható variáció nem lesz és a változtatásokkal, már nem jelent túl nagy hátrányt majd senki számára remélhetőleg.
Pontszám: 9.70
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Huzalozott reflexek
18. hozzászólás - 2012.06.27. 15:56:53 (Válasz Kvnoemi #16 hozzászólására.)
Nyilván nem jellemző, hogy szükség van rá.

Mivel azonban nem lehet pl a sebgyogyót kikapcsolni, így számomra és ahogy olvastam, nem csak nekem, ez nem nyerő dolog egyelőre. Kivárom a magam néhány percét a turbóváltásokra.
Pontszám: 7.64
népszerűTigristappancsFérfi
Végzetúr mester
402 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Huzalozott reflexek
19. hozzászólás - 2012.06.27. 16:02:09
kereskedelemnél mi van? (célszerű lenne a nyitó hsz-ben a tisztázott dolgokat és a majdani változásokat kigyűjteni)
Pontszám: 7.86
kedvencTruth80Férfi
Végzetúr mester
1247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Huzalozott reflexek
20. hozzászólás - 2012.06.27. 16:08:04
A kufárnál látszanak azok a tárgyak amiket csak turbózott kereskedelemmel érnék el.
Beherit V3 - Kocsma bogarak

Végzetúr wiki - millió hasznos infoval
http://vegzetur.wikidot.com

Egy nagyon jó javaslatrendszer a varázslói mágiára:
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,180.5300#hsz5307
Pontszám: 7.92
Oldal: 123456789
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője