Felhasználónév: Jelszó:
Oldal: 123
Szerző
Topic neve: Undo policy
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3614 hozzászólás
Profil megtekintése
Undo policy
1. hozzászólás - 2012.03.01. 12:07:57
Időről időre kapunk kéréseket azzal kapcsolatban, hogy "elrontottam valamit, kérlek, csináljátok vissza nekem, mert óriási hátránnyal jár ez számomra!"

Annak idején egy ilyen nagyon katasztrofális következményekkel járó "félrekattintásról" tudtunk, ha valaki kisajtolta véletlenül a magas szintű állatát. Erre akkor be is raktunk egy undo funkciót.

De az ügyfélszolgálat azóta is kap ilyen kisebb-nagyobb volumenű problémákkal kapcsolatos kérdéseket.
"Véletlenül eladtam az aukciós házban 10 aranydukátért az epikusból szerzett gyűrűmet."
"Véletlenül a lélekkufárnál rossz sisakot vásároltam meg."
stb.

A magánvéleményem, hogy én, mint játékos, ha egy játékban ilyen hibát követek el, lenyelem a békát, én rontottam el. Előfordulhat, hogy próbálkozom, hátha visszaadják, de ha nem lehet, akkor elfogadom, nincs harag.

Mint cég azonban természetesen maximális ügyfél elégedettségre törekszünk. Éppen ezért az ügyf. szolgálat tényleg próbál minden esetben segíteni. Csakhogy, a legtöbb ilyen eset igen körülményes. nagyon nehéz kideríteni, hogy tényleg úgy volt-e, és nagyon körülményes a dolgok visszacsinálása. Épp ezért az ilyen esetek általában Baratynál kötnek ki, aki minden egyes ilyen problémával eltölt egy csomó időt. Odáig jutottunk, hogy ez sajnos már a játék fejlesztés rovására megy.

Jelenleg vannak dolgok, amiket az ügyfélszolgálat meg tud csinálni, ezekkel nincs is probléma. Ráadásul, ahogy látjuk, milyen gondok vannak, ezeket a lehetőségeket folyamatosan bővítjük, hogy minél több problémában tudjunk segíteni. És fogunk fejleszteni olyan, a játékon belüli undo funkciókat is, mint a sajtolás visszaállítása. Próbáljuk a felületet is úgy fejleszteni, hogy csökkenjen a hibázás lehetősége.

De amiért ezt a postot írom most: azokban az esetekben, amikor az ügyfélszolgálat tud segíteni, akkor megteszünk minden tőlünk telhetőt. De vannak esetek, ahol sajnos nem tudunk segíteni, egészen egyszerűen azért, mert fizikai képtelenség. Nem lehet minden félrekattintást egy gombnyomással visszacsinálni. Ha kapsz egy confirm ablakot, olvasd el, mit kérdez. Fontos dolgokat ne csinálj középső egérgombbal (új ablakban, confirm nélküli katitntás). Stb.

Ha tehát elutasító választ kap valaki, ne az ügyfélszolgálatra haragudjon. Szeretnénk tehát mindenkinek mindenben segíteni, de ez nem mindig megoldható. Köszönjük a megértéseteket!
Pontszám: 8.59
kedvencTruth80Férfi
Végzetúr mester
1247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Undo policy
2. hozzászólás - 2012.03.01. 12:20:59
Hát igen, ez teljesen érthető és világos.
Eddigi pályafutásom során 1:1 a visszacsinált és a visszautasított ilyen "undo" kérések aránya. A visszautasítotton kicsit puffogtam, de aztán beláttam hogy tudok vele élni, azóta már egészen megszoktam Amit visszacsináltatok (vagyis Baraty) az nagyobb hátránnyal járt volna.
Beherit V3 - Kocsma bogarak

Végzetúr wiki - millió hasznos infoval
http://vegzetur.wikidot.com

Egy nagyon jó javaslatrendszer a varázslói mágiára:
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,180.5300#hsz5307
Pontszám: 7.54
kedvencLegacyFérfi
Végzetúr mester
489 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Undo policy
3. hozzászólás - 2012.03.01. 12:45:45 (Válasz Miklós #1 hozzászólására.)
Kössétek 1 hét prémiumtagsághoz. Így legalább egy kis plusz bevétel is lesz belőle.
Pontszám: 7.13
népszerűYakseeFérfi
Végzetúr mester
778 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Undo policy
4. hozzászólás - 2012.03.01. 13:56:50
Ide lehetne betenni pl. olyat, hogy 1 (!) alkalommal lehessen 4 szinttel nagyobb entitást kihívni (igen, sajnos elbactam... )
Pontszám: 8.40
kedvencTruth80Férfi
Végzetúr mester
1247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Undo policy
5. hozzászólás - 2012.03.01. 14:21:51
Nekem is pont annyi kellene Nem rossz ötlet.
Beherit V3 - Kocsma bogarak

Végzetúr wiki - millió hasznos infoval
http://vegzetur.wikidot.com

Egy nagyon jó javaslatrendszer a varázslói mágiára:
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,180.5300#hsz5307
Pontszám: 7.54
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Undo policy
6. hozzászólás - 2012.03.01. 14:26:12 (Válasz Yaksee #4 hozzászólására.)
Azt én is, de nem egyszer Arra már jobb lenne egy relikvia, ami addig enged +4 szintest kihívni, amíg nem érjük el a darabszámból eredő maximumot. Vagy akár alkalmanként 2 kavics.
Pontszám: 6.69
kedvelt tagFericskeFérfi
Végzetúr tehetség
135 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Undo policy
7. hozzászólás - 2012.03.01. 16:47:15
Másik topik a játékfejlesztés.

Én már néhányszor lenyeltem a félrekattintásom, eszembe sem jutott mást hibáztatni miatta.
A kisajtolt állatot meg vissza lehet állítani. Pont egy figyelmetlenségbe kerül.
Több hasonló játékkal is játszok, sehol nincs olyan korrekt support mint itt. Nagyjából sejtem ezeket a "Írok már Baraty-nak. Elfolyt a magzatvizem, állítsák vissza a babámat." üzeneteket, másfél naponta.
Hát ehhez olyan türelem kell amit az elmegyógyintézetekben nyújtanak.
v5 Spawn
Zafír Istenek
Pontszám: 7.28
népszerűGtr2Nő
Végzetúr mester
607 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Undo policy
8. hozzászólás - 2012.03.01. 17:00:59
Nem is gondolnám, hogy vannak ilyenek akik, ha el rontanak valamit mennek sírni. Én is rontottam már párat, de ezsembe sem jutot, hogy szóljak,hogy csináljon valaki valamit. Elég sok figyelmeztetés van.
Pontszám: 6.93
kedvelt tagBumburnyakFérfi
Végzetúr mester
555 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Undo policy
9. hozzászólás - 2012.03.01. 17:13:06 (Válasz Miklós #1 hozzászólására.)
Az aukciós házban lehetne egy olyan beállítás, hogy az epik tárgyak megjelenjenek vagy ne jelenjenek meg a legördülő menüben.
Sok félre kattintást ki lehetne így kerülni...
"Húzom a csukát, sapkát az arcba és kocc. Akkora lépteket csapatok ,h te is megfutamodsz. Idegesít mindenki mint körmöm alatt a kosz. Nevem antiszociál jobb ha nem baszakodsz!"
Pontszám: 8.33
kedvencLavenderNő
Végzetúr mester
680 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Undo policy
10. hozzászólás - 2012.03.01. 17:30:57
Nem tudom, ti hogy vagytok vele, de engem most a térkép eseménynél zavar a két felkínált választási lehetőség a jutalmakat illetően. Amióta az event elindult, olyan kis óvatos lettem, mindig attól félek, meg ne nyomjak véletlenül egy ok-t, amikor nem is akarom. Különben is, még az sem biztos, hogy melyik kufárnál vagyok, mindenesetre én legszívesebben "kikapcsolnám" ezt a lehetőséget, mert engem nem érdekel: mindenfajta fokozatú jutalomnak örülnék így, hogy az adott tárgyból, amit megpályáztam még semmiféle verzióm nincs.
Szóval jó ötlet, de én ezt a lap aljára tenném, mert még annyi minden változhat addig. Gondolom sokan taktikáznak még addig, lesz sok sok átlépő, szóval miért most kellene eldöntenem, hogy ha ilyen vagy olyan jön majd össze, akkor a végzet medált szeretném. Ezt nem lehetne a végén eldönteni, vagy az utolsó héten, amikor más úgyis mindegy, amikor már tisztán látszik, hogy ki mire számíthat?
Legvégül, ha csak cápa marad a nagy tóban, egymást fogják megenni: nem marad majd semmi, csak a víz maga...

V2, Zialin
V5, Lavender
*****

Piros gombot az új-inaktív templomoknak!!!
*****
Pontszám: 7.63
népszerűMorzkodFérfi
Végzetúr mester
947 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Undo policy
11. hozzászólás - 2012.03.01. 17:43:00
A confirm magyarul jóváhagyás.
Kócos fórumaccountja.
Az "Azt nem értem, hogy a te értékeiddel egyáltalán hogy győzöl vadászatkor automatikusan?" karakter gazdája.
Pontszám: 7.04
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Undo policy
12. hozzászólás - 2012.03.01. 17:48:17 (Válasz Lavender #10 hozzászólására.)
Miért kellene most eldöntened? Ha véletlen belekattintasz, és bejelölöd, akkor újra kattintasz és kiveszed a pipát. Ez nem radio gomb, hanem választás, mindkettő esetén külön beállíthatod.
Pontszám: 7.54
kedvencLavenderNő
Végzetúr mester
680 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Undo policy
13. hozzászólás - 2012.03.01. 17:55:53 (Válasz Craslorg #12 hozzászólására.)
Azt hittem, hogy ha valamit bejelölök rajta, akkor eltűnik ez az egész a képernyőről, és utána nem lehet visszavonni. Ha nem így van, annak csak örülök (gondolom ha viszont így lenne, abból biztosan sok visszakérős panasz érkezhetne a staffhoz).
Legvégül, ha csak cápa marad a nagy tóban, egymást fogják megenni: nem marad majd semmi, csak a víz maga...

V2, Zialin
V5, Lavender
*****

Piros gombot az új-inaktív templomoknak!!!
*****
Pontszám: 7.63
fórumozóViszok009Férfi
Végzetúr mester
3922 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Undo policy
14. hozzászólás - 2012.03.01. 18:30:47
Nekem 1 dolog volt, amiben B segített, vmikor 2 éve lehetett licitáltam AH-s relikre V3-n, de nem kellett volna, mert nem voltam matt józan és elfeledtem, hogy 2 nap és élő aukció (találkozó) Baraty módosította, de nem licitálhattam aukción, helyettem innom kellett. Azóta ilyen félreesések nem voltak. Viszont az utóbbi időban Baraty azt írta, ha bármi gondom lenne nyugodtan írjak, ha teheti megnézni...hehehehe. De hülyeséggel inkább nem nyagattom.
» Tulok «

- Nem kell több kincsesláda, távozz tőlem SáTáN!!!
Pontszám: 5.13
kedvelt tagBumburnyakFérfi
Végzetúr mester
555 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Undo policy
15. hozzászólás - 2012.03.01. 20:34:05
Szövetségen belül a felső sorból ki lehetne venni a kilépés opciót és inkább a szövi lapon elhelyezni valahol. Iszonyú bosszantó és könnyen elkattintható, amikor elcsúszik fent a sor és a fórum gomb alá kerül közvetlen a kilépés gomb...
"Húzom a csukát, sapkát az arcba és kocc. Akkora lépteket csapatok ,h te is megfutamodsz. Idegesít mindenki mint körmöm alatt a kosz. Nevem antiszociál jobb ha nem baszakodsz!"
Pontszám: 8.33
kedvelt tagViskosFérfi
Végzetúr mester
455 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Undo policy
16. hozzászólás - 2012.03.02. 01:45:12 (Válasz Gtr2 #8 hozzászólására.)
Idézet: Gtr2 - 2012.03.01. 17:00:59
Nem is gondolnám, hogy vannak ilyenek akik, ha el rontanak valamit mennek sírni. Én is rontottam már párat, de ezsembe sem jutot, hogy szóljak,hogy csináljon valaki valamit. Elég sok figyelmeztetés van.

Úgy döntötten nem verem szét apró darabokra a billentyűzeten a back gombot, de mégegyszer nem írom le amit eddig begépeltem.
Vannak esetek, amikor súlyos hátrány ér elnézés, bénázás miatt. Ilyen volt régen mikor millió LE-ket tudtál bukni a szkarabeuszon.
Ezen kívül lehet olyan, hogy lélekkút helyett saját LE-ből építesz be 50 milliót a piramisba persze turbó és átöltözés nélkül, eladod a legjobb cuccod az aukciós házban, specializáció váltás nélkül költesz el 20 millió LE-t, küldi közben rossz állatot sajtolsz, vagy éppen felelőtlenül licitálsz.
Pontszám: 5.79
kedvelt tagViskosFérfi
Végzetúr mester
455 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Undo policy
17. hozzászólás - 2012.03.02. 01:50:12
A legjobb undo funkció szerintem az lenne, hogy "visszaállítom a karakteremet a ma 0 órás állapotba", csak ez nagyon sok pénzbe kerülne (tárhely, programozás, gépidő). Ezen kívül csomó kiskaput is tudna nyitni, amivel páran gyorsan és hatékonyan csalnának. Ha ez meglenne se más undora, se Baratyra nem lenne szükség a panaszoknál.
Pontszám: 6.19
kedvencTruth80Férfi
Végzetúr mester
1247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Undo policy
18. hozzászólás - 2012.03.02. 08:14:56 (Válasz Viskos #16 hozzászólására.)
Abszolút egyetértek azokkal amiket felsoroltál. Ezek a legfontosabbak, hogy valamilyen módon visszavonhatók legyenek. Nálam előfordult még ezen kívül téves szaki növelés (több szint is) és állat szaki félrekattintás (minden pont rossz szakira). Ez utóbbi elég bosszantó, mert pont az egyik familiárisom volt. Akkor örültem volna egy undo gombnak, akár őskő árán is.
Az építésnél kellene egy opció, hogy ne látszódjon az LE-ből építés, hiszen legtöbbször úgyis manakonstrukcióval megy (pláne a szöviküldik idején amikor mindenki a kútnövelőre tartalékol). Vagy alapbeállítás a vp-ből lenne, nem le-ből. Esetleg villogó figyelmeztetés hogy nincs turbózva az építés / manakonsti szaki.
A hozzászólást Truth80 módosította 2012.03.02. 08:17:55-kor
Beherit V3 - Kocsma bogarak

Végzetúr wiki - millió hasznos infoval
http://vegzetur.wikidot.com

Egy nagyon jó javaslatrendszer a varázslói mágiára:
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,180.5300#hsz5307
Pontszám: 6.68
kedvencKvnoemiNő
Végzetúr mester
844 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Undo policy
19. hozzászólás - 2012.03.02. 09:41:38
A véletlen elkattintásokra megoldás lehetne, ha - néhány őskőért mondjuk - az utolsó aktív cselekedet visszavonható lenne. Az ilyen eseteket általában azonnal észreveszi az ember, de addigra már késő. (Nekem párszor jól jött volna ilyen funkció. )

Mielőtt belémköttök: Természetesen portya, kihívás, vadászat indítás, térkapu nem lenne visszavonható, de építés, licit elhelyezés, vásárlás, fejlesztés stb. igen.
A hozzászólást Kvnoemi módosította 2012.03.02. 10:00:59-kor
V6 - Ludmilla, Árral Szemben
Pontszám: 7.50
kedvelt tagBumburnyakFérfi
Végzetúr mester
555 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Undo policy
20. hozzászólás - 2012.03.02. 10:03:20 (Válasz Truth80 #18 hozzászólására.)
Azért az állat szaki elkattintásra nem kell már új undo gomb. 3 af-ért bármikor újra rendezheted a szakértelmeit...
"Húzom a csukát, sapkát az arcba és kocc. Akkora lépteket csapatok ,h te is megfutamodsz. Idegesít mindenki mint körmöm alatt a kosz. Nevem antiszociál jobb ha nem baszakodsz!"
Pontszám: 6.69
Oldal: 123
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője