Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: sisakok
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3609 hozzászólás
Profil megtekintése
sisakok
1. hozzászólás - 2012.01.30. 13:15:54
Elkezdtük a találkozón beígért sisakok implementálását.

99. szinttől lesznek sisakok, tehát megfelelő kereskedelemmel cirka 80. szinttől lehet őket megvásárolni.
99. szinttől 5 szintenként lesz 2-2 db sisak. Fő jellemzőjük a védelem, de emellett adnak más tulajdonságokat is.
A sisakok LE-be, LGY-be, őskőbe és sisakszilánkba kerülnek majd.
A sisakszilánk gyűjtés feltétele egy AF képesség. Sisakszilánkot akkor találsz, amikor egy nap először elmész vadászni, állatot fogsz el, portyázol, kihívsz ill. kalandot teljesítesz. (illetve van egy B elképzelés, hogy EHs akkor talál, ha vadászik, VFes akkor, ha portyában nyer.)
Lesznek sisakba rakható fókuszkristályok is.
A leprogramozás várhatóan 1-2 hétig fog tartani.
A hozzászólást Miklós módosította 2012.01.30. 14:15:50-kor
Pontszám: 9.09
kedvencQuellonFérfi
Végzetúr mester
2859 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: sisakok
2. hozzászólás - 2012.01.30. 13:49:12 (Válasz Miklós #1 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2012.01.30. 13:15:54
Sisakszilánkot akkor találsz, amikor egy nap először elmész vadászni, állatot fogsz el, portyázol, kihívsz ill. kalandot teljesítesz.

Első vadászat, állatelfogás, kaland egyértelmű. Portyázásnál és kihívásnál csak a győztes számít?
Ha ezek bármelyikét/mindegyikét teljesítjük akkor biztos, hogy találunk vagy csak esély lesz rá?
V1 - Quellon
V6 - Hannibal
Átvehető karakter részletekért kattints ide.
Pontszám: 7.72
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3609 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: sisakok
3. hozzászólás - 2012.01.30. 13:52:54
Csak a győztes számit. És mindenképpen találsz, nincs random.

Ja igen. A teljesség kedvéért leírok még valamit. A kezdetektől fogva az volt a koncepció, hogy a sisakok mellett valamennyire támogassuk azokat, akik portyáznak és vadásznak is, nemcsak az egyiket csinálják.
A szilánkszerzés is úgy működik, hogy egy nap minél többet végrehajtasz az 5 cselekvésből, annál több szilánk jár, exponenciálisan. Tehát aki csak vadászik, vagy csak portyázik, az is összeszedheti, csak 4-5x több idő alatt. A rendszer hátránya, hogy ugye minél több nap kell minden egyes cselekvést végrehajtani, tehát ha a HT a tied, 1-2 vadászatot akkor is meg kell ereszteni a többi napon, akkor is el kell lőnöd egy kalandot, amikor épp nincs meg a küldi rá stb.
A B variáció az volt, hogy az EHsok vadászatra, a VFesek portyára kapják a szilánkot és kész. Tehát effektive a sisak tápokból (amelyeket nyilván át lehet LE-re számolni) kompenzáljuk a másodlagos cselekedetért kapott gyengébb LE/TP-t.
Pontszám: 9.39
kedvencKvnoemiNő
Végzetúr mester
844 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: sisakok
4. hozzászólás - 2012.01.30. 14:26:10 (Válasz Miklós #3 hozzászólására.)
Azért még az állatelfogást részleteznéd? Csak a vadászatkor befogott állat számít? Az autosajtolt is? Esetleg a térkapu nem számolódik ide?
V6 - Ludmilla, Árral Szemben
Pontszám: 7.48
kedvencQuellonFérfi
Végzetúr mester
2859 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: sisakok
5. hozzászólás - 2012.01.30. 14:35:51 (Válasz Miklós #3 hozzászólására.)
A "B" variációnál csak járt volna a szilánk mérlegelési lehetőség nélkül, hogy mennyit teljesítsen az ember egy nap az öt lehetőségből. Az "A" variációnál mindenki felállíthatja a saját fontossági sorrendjét, ez szimpatikusabb. Főleg, hogy aki nem a végtelenségig optimalizál az gyorsabban haladhat kicsit.
V1 - Quellon
V6 - Hannibal
Átvehető karakter részletekért kattints ide.
Pontszám: 7.72
kedvelt tagRoger1984Férfi
Végzetúr tehetség
228 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: sisakok
6. hozzászólás - 2012.01.30. 14:50:13
Ízelítőt lehet kapni? Csak hogy kb. mire számítsunk? Tárgyakra.
Pontszám: 6.15
kedvencTruth80Férfi
Végzetúr mester
1247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: sisakok
7. hozzászólás - 2012.01.30. 14:57:20
Csak 99. szinttől? Akkor egy jó darabig még fedetlen fővel fogok mászkálni
Beherit V3 - Kocsma bogarak

Végzetúr wiki - millió hasznos infoval
http://vegzetur.wikidot.com

Egy nagyon jó javaslatrendszer a varázslói mágiára:
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,180.5300#hsz5307
Pontszám: 7.54
kedvencBpetya75Férfi
Végzetúr mester
2303 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: sisakok
8. hozzászólás - 2012.01.30. 15:01:04 (Válasz Miklós #1 hozzászólására.)
Kaphatnánk leírást valahol a bekerülő sisakokról? Én még csak a 99-eseket fogom látni, de jó volna tudni, hogy érdemes-e megvárnom a 104-est vagy sem.
Pontszám: 8.13
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: sisakok
9. hozzászólás - 2012.01.30. 15:05:34 (Válasz Bpetya75 #8 hozzászólására.)
Szerinted bekerüléskor nem fog nyilvánosságra kerülni vagy 190. szintig az összes sisak/fókusz?
Pontszám: 7.53
népszerűKiaphetFérfi
Végzetúr tehetség
207 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: sisakok
10. hozzászólás - 2012.01.30. 15:18:48
A VF-est egyáltalán nem zavarja egy szint/12 tp-s vadászat, és egy kihívás, míg egy EH-snak napi 1 elfogás olyan mértékű lé/tp rombolás, hogy ha ezt meg meri lépni, akkor esélye nem lesz a VF-esek ellen portyában.
Azt is érdemes lenne megemlíteni, hogy akkor a sisakszerzés alól ki vannak zárva azok, akik "szinthuszárok", és 4-6 naponta lépik a szinteket? Ők 20 szint alatt gyűjthetik össze az 1 sisakra való szilánkok mennyiségét, miközben vehettek volna már 4 fajtát is?
Kiaphet - V5
Humbleness,Sturdiness,Wisdom
Pontszám: 8.13
kedvencBpetya75Férfi
Végzetúr mester
2303 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: sisakok
11. hozzászólás - 2012.01.30. 15:31:16 (Válasz Birka #9 hozzászólására.)
Nyilvánosságra fog kerülni egyből? A wikit játékosok szerkesztik, nem? Aki látja 190-ig a cuccokat, az nem biztos, hogy azzal fogja kezdeni, hogy közzéteszi a leírásokat, mert esetleg más dolga akad. Szegény, kicsi, kíváncsi szerény személyem meg tépelődhet, hogy megvegye valamelyik 99-es sityakot, vagy sem. Hüpp-hüpp
Pontszám: 8.13
kedvencQuellonFérfi
Végzetúr mester
2859 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: sisakok
12. hozzászólás - 2012.01.30. 15:46:59 (Válasz Kiaphet #10 hozzászólására.)
Akkor majd nem fognak állatot minden nap, megelégednek a napi 1 vadászat, portya, kihívás és kalandból származó szilánkmennyiséggel és lehet, hogy csak 1-2 nappal később lesz sisakjuk. Szegény pici pókok annyi LE-t rabolnak össze, hogy sisak nélkül is csúcsragadozók - ha nem így lenne, nem azt az utat választották volna.
V1 - Quellon
V6 - Hannibal
Átvehető karakter részletekért kattints ide.
Pontszám: 7.57
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: sisakok
13. hozzászólás - 2012.01.30. 16:46:32 (Válasz Quellon #12 hozzászólására.)
Éljen az anti PÓK propaganda

Olvasd már el mit írt a csóka! Az EH-s és a szinthuszár esete.
Egy szóval NEM említette a PÓK karikat! (Aki nem mellékesen 90% hogy VF-es, hogy ki tudja használni a portya% TP csökkentő hatását...)
Pontszám: 5.86
irritálóAlmási ViktorFérfi
Végzetúr mester
1277 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: sisakok
14. hozzászólás - 2012.01.30. 16:56:55 (Válasz Birka #13 hozzászólására.)
Idézet: Birka - 2012.01.30. 16:46:32
Éljen az anti PÓK propaganda

Olvasd már el mit írt a csóka! Az EH-s és a szinthuszár esete.
Egy szóval NEM említette a PÓK karikat! (Aki nem mellékesen 90% hogy VF-es, hogy ki tudja használni a portya% TP csökkentő hatását...)


Hhhúúúú erről még nem hallottam Ez valami optimalizátor lehet aki pókkodik, és egyfolytában azon agyal hogyan tudja teljes mértékben szétcseszni a játékélményét
Zöld Szója Logan (V1)
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,799.380#hsz384
Pontszám: 6.77
kedvencQuellonFérfi
Végzetúr mester
2859 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: sisakok
15. hozzászólás - 2012.01.30. 17:07:41 (Válasz Birka #13 hozzászólására.)
Elolvastam még egyszer. De így sem látom más fényben.
Az állatelfogás csak annak probléma aki pók vagy térkifordítással VF-EH-zik, mert ők amikor az egyiket használják akkor a másikkal járó tevékenysége(ke)t hanyagolják.
A szinthuszárokról meg annyit, hogy ők fogják a leghamarabb összeszedni a szilánkokat, mert ők a gyors szintlépésekhez minél több TP-t gyűjtenek, tehát majdnem biztos, hogy minden nap mind az 5 kategória meglesz nekik. Igen, több szintet lépnek mint egy lassan haladó mire meglesz a szükséges szilánk, de nagyobb választékból csemegéznek és minél feljebb ér, úgyis annál jobb sisakok várhatók.

Szerintem csak abban hibáztam az előző hsz-ben, hogy csak pici pókokat írtam és a pici térkifordítósokat elfelejtettem hozzátenni. Ha úgy gondolod tévedtem, világosíts fel kérlek - minden hasznos infót szívesen veszek, főleg, ha kiderül, hogy ezidáig valamit rosszul tudtam - akár pm-ben is, ha az már nem lenne ide illő
V1 - Quellon
V6 - Hannibal
Átvehető karakter részletekért kattints ide.
Pontszám: 8.47
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: sisakok
16. hozzászólás - 2012.01.30. 17:31:39 (Válasz Miklós #1 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2012.01.30. 13:15:54
Elkezdtük a találkozón beígért sisakok implementálását.

99. szinttől lesznek sisakok, tehát megfelelő kereskedelemmel cirka 80. szinttől lehet őket megvásárolni.
99. szinttől 5 szintenként lesz 2-2 db sisak. Fő jellemzőjük a védelem, de emellett adnak más tulajdonságokat is.
A sisakok LE-be, LGY-be, őskőbe és sisakszilánkba kerülnek majd.
A sisakszilánk gyűjtés feltétele egy AF képesség. Sisakszilánkot akkor találsz, amikor egy nap először elmész vadászni, állatot fogsz el, portyázol, kihívsz ill. kalandot teljesítesz. (illetve van egy B elképzelés, hogy EHs akkor talál, ha vadászik, VFes akkor, ha portyában nyer.)
Lesznek sisakba rakható fókuszkristályok is.
A leprogramozás várhatóan 1-2 hétig fog tartani.

Ha jól sejtem a lényeg az lenne, hogy minél többféle erőforrást felhasználjunk, azaz PP, CSP, TKP, kaland. Mivel a PP két módon költhető nem biztos, hogy különbséget kéne tenni a kihívás és portya között. Azaz a lényeg, hogy költsön PP-t és akko pottyan a szilánk. Sőt, ezzel pont azok is minimálisan lassítva lehetnek, akik ugye szinthuszárkodnak és TP-t kapnának, ezér soha nem csinálnak kihívást.
Nem vagyok benne biztos, hogy érdemes ezúton is az egyenlaralterel felé terelni az exponenciális szilánk tervvel a népet, bár tény, hogy valamit valamiért. Viszont ha minden út követőjének kell csinálni más opciót is, akkor egyrészt valóban nehezen megszerezhető legyen a sisak ÉS valóban olyat tudjon, hogy az izom EH-s és az izom VF-esnek is megérje, különben messze nem fogják annyian használni a sisakot, mint amennyi tervbe volt véve. Nyilván az őskő költséget is ennek megfelelően belőni.
Pontszám: 7.51
népszerűTigristappancsFérfi
Végzetúr mester
402 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: sisakok
17. hozzászólás - 2012.01.30. 17:44:21
Izgi : )
A hozzászólást Tigristappancs módosította 2012.01.30. 17:46:18-kor
Pontszám: 7.90
fórumozóSuperEgo23Férfi
Végzetúr mester
1397 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: sisakok
18. hozzászólás - 2012.01.30. 18:05:39
Most komoly szándékkal írok, a körönkénti regen + sisak kapcsolatáról, Miklóst már megzaklattam vele, de akinek szimpatikus lenne egy komolyabb körönkénti regen a sisakokban az azért jelezze. Sőt Biri mond el te mit tudsz?

Off vége.
Két vállra fektetett, nincs több Hsz. Néha van.
Pontszám: 5.22
népszerűGtr2Nő
Végzetúr mester
607 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: sisakok
19. hozzászólás - 2012.01.30. 18:05:47
Én általában VF-es vagyok, de az ism küldik miatt portyázom. Kalandozok, vadászok igaz a kihívást nem nagyon szoktam használni, de nem nagy gond.
Amitől tartok, hogy az AF kölcség magas lesz. Kb mennyire gondoltatok?
Pontszám: 6.56
kedvencQuellonFérfi
Végzetúr mester
2859 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: sisakok
20. hozzászólás - 2012.01.30. 18:13:59 (Válasz Gtr2 #19 hozzászólására.)
Túl magas biztos nem lesz, az az érdekük, hogy minél többen használják az ősköves cuccokat.
Nem is értem mire kell az AF-hez kötés, aki tudja közölje
V1 - Quellon
V6 - Hannibal
Átvehető karakter részletekért kattints ide.
Pontszám: 7.66
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője