Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Kufárok csatája 2.
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3609 hozzászólás
Profil megtekintése
Kufárok csatája 2.
1. hozzászólás - 2011.12.06. 13:25:47
A következő esemény a Kufárok csatája lesz. Várható indulás január elején. Ha bármilyen változási javaslatotok van a korábbihoz képest, itt lehet róla tárgyalni. A kufárok személye változni fog, most a lányok helyett fiú kufárok lesznek...
Bemásolom ide a játékból a leírást:

"A kufárok csatája során bármelyik sereghez csatlakozhatsz, de ha akarod, semleges is maradhatsz a konfliktus során. Ha csatlakozol egy sereghez, akkor viszont a háború végéig már nem szállhatsz ki - viszont bármikor elárulhatod uradat, átálhatsz egy másik csapathoz! Ha részt veszel az eseményben, akkor a portya ablakban a korábbitól eltérő listát fogsz kapni. Azoknak a listáját fogod látni, akik szintén részt vesznek az eseményben, és támadhatsz bárkit, aki nem a te csapatodban van. Ha egy hordatársad a másik oldalhoz tartozik, akár őt is, de szövetségi társat csak 100% fertőzött üthet.

A csata a normál portyázás szabályai szerint zajlik, lehet küldetést teljesíteni, kínzókamrába vinni, azonban nem a játékosnál levő lélekenergia alapján rabolsz, hanem fix mennyiségű LE-t kapsz, amit az ellenfél nem veszít el, az energiahasznosításhoz hasonlóan. Bizonyos hatások viszont (lélekszívás, szkarabeusz, büntető tárgyak) nem működnek, és a normál háborúkba ezek a csaták nem számítanak bele. Aki energiahasznosítással rendelkezik, annak ez a szerzett LE arányosan nő. A támadás egy portyapontba, és egy eseménypontba kerül (eseménypontot a vadászatokért kapsz, onnantól kezdve, hogy beneveztél). A csata során elvesztett ÉP-d egy részét a végén visszagyógyulod, sebgyógyítás szakértelmedtől függő mértékben! A hordagyűlölet szakértelem nem érvényesül, de a kufárnál vásárolhatsz egy-egy kufár hívei ellen speciális varázstárgyat. Elért győzelmeidet számoljuk, jutalmat ez alapján fogsz kapni. Ha átállsz egy másik kufárhoz, győzelmeid nullázódnak!

Az esemény során plusz kristályhorda-tagok fognak megjelenni (a kufárok csatlósai), ezeket csak az esemény portya ablakon keresztül lehet támadni.
A normál portya ablak továbbra is elérhető lesz, ahol a normál portyázás szabályai szerint lehet harcolni azokkal, akik nem vesznek részt az eseményben. Ha egy portya során az egyik harcoló fél nem nevezett be az eseménybe, akkor a portya normál szabályai érvényesülnek."
Pontszám: 9.59
kedvencTruth80Férfi
Végzetúr mester
1247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kufárok csatája 2.
2. hozzászólás - 2011.12.06. 13:44:05
Már várom az eseményt. Ezzel fogom kompenzálni magam a tragikus térkép után.

mód: kérdés törölve, megtanultam olvasni
A hozzászólást Truth80 módosította 2011.12.06. 13:50:13-kor
Beherit V3 - Kocsma bogarak

Végzetúr wiki - millió hasznos infoval
http://vegzetur.wikidot.com

Egy nagyon jó javaslatrendszer a varázslói mágiára:
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,180.5300#hsz5307
Pontszám: 7.40
fórumozóSnakeyFérfi
Végzetúr
70 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kufárok csatája 2.
3. hozzászólás - 2011.12.06. 13:48:35
Hamarabb nem kezdodhetne, karacsonyi idoszakba sokan vannak otthon feldobna a hangulatot egy kicsit:)
Pontszám: 5.78
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kufárok csatája 2.
4. hozzászólás - 2011.12.06. 14:42:42 (Válasz Snakey #3 hozzászólására.)
Szerintem pont az ünnepek miatt nem lesz hamarabb, mert ilyenkor többen vannak, akik utaznak jobbra-balra és nem a VÚ-val foglalkoznak vagy legalábbis kevesebbet. Emellett ha bug lenne, akkor lassabban javítanák, mert ilyenkor Baraty is szabin van.
Pontszám: 7.24
kedvencKvnoemiNő
Végzetúr mester
844 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kufárok csatája 2.
5. hozzászólás - 2011.12.06. 14:45:22 (Válasz Miklós #1 hozzászólására.)
A fiúknak nagyon örülök! Bele lehet szólni a képválasztásba?

Nekem eddig ez volt a kedvenc eseményem. Csak biztos ami biztos alapon kérdezem, a csapat- és a toplistás jutalom ismét kufár medál lesz? Ha igen, akkor összeadódhat?
V6 - Ludmilla, Árral Szemben
Pontszám: 7.52
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3609 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kufárok csatája 2.
6. hozzászólás - 2011.12.06. 16:02:01
A karácsonyi időszakkal az a gond, hogy akkor mi sem dolgozunk, és ha vmi gond adódna az eventtel, nem tudnánk supportot biztosítani

A képválasztásba sajnos nem nagyon lehet beleszólni, de amúgy se reménykedj: Brad Pitt v hasonló kaliberű fickók nem fogják ehhez az arcukat adni
A kufár medál nem adódik össze, nem is nagyon lenne értelme: ésszerűségi okokból van egy limit a vásárlási kedvezményre. A boltos ugye negyedáron veszi a cuccokat (25%), ezért a maximum elérhető kedvezmény gyémántosoknak 30% (a kufár kedvezmény ezt leviszi 27%-ra!!) a többieknek 40% (kufár kedvezménnyel 37%). Szóval ezt az élményt fokozni már nem nagyon lehet, mert akkor olcsóbban tudnál venni mint eladni és akkor feltaláltuk a végtelen LE-t.
Másrésztől viszont, akiknek nincs még meg, nyilván örülnének, ha lenne lehetőségük a megszerzésére. Szóval 2 megoldás van:
1.) a mostani rendszer, lehet több kufár medálod, de csak 1nek van hatása. Igy a dicsőség a tied, de nincs túlcsordulás.
2.) a komplikáltabb módszer, ha 1-nél több kufár medálod van, akkor az vmiféle egyéb bónuszt biztosít. Pl. Legalább 100e LE értékű vásárlás esetén a kufár ad egy tesco-utalványt, vagy egy kristály italt stb vagy valami más bónuszt...
Pontszám: 8.77
népszerűMorzkodFérfi
Végzetúr mester
947 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kufárok csatája 2.
7. hozzászólás - 2011.12.06. 16:12:20 (Válasz Miklós #6 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2011.12.06. 16:02:01
Pl. Legalább 100e LE értékű vásárlás esetén a kufár ad egy tesco-utalványt, vagy egy kristály italt stb vagy valami más bónuszt...


Tesco utalvanyra szavazok, amit lehessen bevaltani majd oskore a Tesco tamogatasaval.
Persze a cegnev itt nekem pont mind1, igy felolem Lila Lali Bt. is lehet, csak az oskovet allja!
Kócos fórumaccountja.
Az "Azt nem értem, hogy a te értékeiddel egyáltalán hogy győzöl vadászatkor automatikusan?" karakter gazdája.
Pontszám: 8.22
kedvelt tagBumburnyakFérfi
Végzetúr mester
555 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kufárok csatája 2.
8. hozzászólás - 2011.12.06. 16:24:23
Jó lenne, ha 3 hétnél tovább tartana, mondjuk 6-8 hétig
"Húzom a csukát, sapkát az arcba és kocc. Akkora lépteket csapatok ,h te is megfutamodsz. Idegesít mindenki mint körmöm alatt a kosz. Nevem antiszociál jobb ha nem baszakodsz!"
Pontszám: 5.54
kedvencSilxFérfi
Végzetúr tanonc
17 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kufárok csatája 2.
9. hozzászólás - 2011.12.06. 16:51:36 (Válasz Bumburnyak #8 hozzászólására.)
Sőt a legjobb az lenne, ha úgy maradna a játék, és 3 hetente kiosztanánk a jutalmakat.

Viccet félretévő, ez nagyon jó esemény lesz, nekem csak pozitív emlékeim vannak ezzel kapcsolatban.
Pontszám: 9.44
népszerűGtr2Nő
Végzetúr mester
607 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kufárok csatája 2.
10. hozzászólás - 2011.12.06. 17:08:46
Nekem is pozitív emlékeim vannak ról pedig nem vettem részt rajta.
Az esemény alatt szép rablásaim voltak.
Pontszám: 7.55
népszerűKlarinétFérfi
Végzetúr mester
568 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kufárok csatája 2.
11. hozzászólás - 2011.12.06. 18:57:28
Jó volt az event,az egyik legjobb... Bár nem emlékszem arra hogy az EH korlát érvényben volt e az eventen.
Remélem nem lesz ilyen.
Pontszám: 8.17
kedvencKvnoemiNő
Végzetúr mester
844 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kufárok csatája 2.
12. hozzászólás - 2011.12.06. 19:40:36 (Válasz Miklós #6 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2011.12.06. 16:02:01

2.) a komplikáltabb módszer, ha 1-nél több kufár medálod van, akkor az vmiféle egyéb bónuszt biztosít. Pl. Legalább 100e LE értékű vásárlás esetén a kufár ad egy tesco-utalványt, vagy egy kristály italt stb vagy valami más bónuszt...


Tetszik az ötlet. Talán úgy lenne a legcélravezetőbb, ha az első fölötti medálok mindegyike 100e LE vásárlásonként adna egy vadászat vagy portyázás italt, attól függően, hogy a játékos EH vagy VF játszik. Aki pedig még nem fejlesztett ki semmit, mégis szerez több medált, az kaphatna gyógyitalt. Nyilván ez sok problémát felvet, de ti úgyis mindent meg tudtok oldani. Gondolom nem könnyű figyelni göngyölítve a vásárlásokat. Ez a megoldás talán nem adna túl nagy előnyt, mégis számítana.
(Mód: Mi lenne, ha az italok szintlépéskor vagy X TÖ/SZÖ növekedéskor járnának?)

Idézet: Miklós - 2011.12.06. 16:02:01
a maximum elérhető kedvezmény gyémántosoknak 30% (a kufár kedvezmény ezt leviszi 27%-ra!!) a többieknek 40% (kufár kedvezménnyel 37%).


Ezt nem értem. Miért viszi le a max. kedvezményt a kufár kedvezmény? Nem inkább emeli? És nem a gyémántosoknak 40% és a többieknek 30%?

A képekbe pedig nem is akarok beleszólni, de ha idehoztok nekem Brad Pitt kaliberű fickókat, akkor törlök.
A hozzászólást Kvnoemi módosította 2011.12.06. 22:57:48-kor
V6 - Ludmilla, Árral Szemben
Pontszám: 7.28
népszerűMorzkodFérfi
Végzetúr mester
947 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kufárok csatája 2.
13. hozzászólás - 2011.12.07. 07:35:07
Esetleg egy picit lehetne lazitani a kufarok tamadhatosagi feltelein.
Gondolok itt arra, hogy 5 perces vedelem, illetve 3 orankent 5 tamadas korlat ne legyen rajuk. Mivel ok nem jatekosok ezekre a megkotesekre a vedelmukben nincs igazan szukseg, a jatekosokat meg korlatozza a kontinuumszukites maximuma.
Kócos fórumaccountja.
Az "Azt nem értem, hogy a te értékeiddel egyáltalán hogy győzöl vadászatkor automatikusan?" karakter gazdája.
Pontszám: 8.47
népszerűEzüstszélFérfi
Végzetúr mester
980 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kufárok csatája 2.
14. hozzászólás - 2011.12.09. 15:40:32
A jutalmak közé bekerülhetne A rablás agyara, ha már a többi térképes relikvia is választható.
Chaotic good and lawful evil.
Pontszám: 7.51
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kufárok csatája 2.
15. hozzászólás - 2011.12.09. 17:55:19 (Válasz Ezüstszél #14 hozzászólására.)
Na ezt ne...
Az agyar a legelfuseráltabb nyers táp amit be lehetett tenni mint ötlet, SEHOGY nem szabad, hogy elérhető legyen a jövőben.
Tudom hogy a térkifordítósok most keresztre feszítenek gondolatban, meg a V5-ös 60. szint alatti emberek, de a rablás agyarak maradjanak megy egy elhibázott relikvia mementójának!
Pontszám: 6.89
népszerűGtr2Nő
Végzetúr mester
607 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kufárok csatája 2.
16. hozzászólás - 2011.12.09. 17:55:21
Engem az érdekelne, hogy mennyit lehet kapni a csaták után? Egy VF karival neveznék 80-as szintűvel annyit kapnék mint, EH lennék vagy annál kevesebbet? Voltam már EH és kb tudom mennyijár egy csatáért.
A másik ami érdekelne, hogy ha elvesztem a csatát akkor LE-t is vesztem és az felkerül e karilapon a vesztet LE mellé?
Pontszám: 6.31
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kufárok csatája 2.
17. hozzászólás - 2011.12.09. 18:01:26 (Válasz Gtr2 #16 hozzászólására.)
A csaták eredménye 0 LÉ, majd az event ad neked jutalomként (mintha EH-s lennél) valamennyi lét VF-esként.
Ha EH-s vagy akkor az EH jutalmat is megkapod párhuzamosan az event jutalommal.

Azaz ha vesztes csatád van, akkor nincs LÉ veszteség, de ha nyersz akkor kapsz lét a csatákért.
Elég komoly kimutatásaim voltak rá annó, íme:
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,624.440#hsz452
Pontszám: 6.29
kedvelt tagBumburnyakFérfi
Végzetúr mester
555 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kufárok csatája 2.
18. hozzászólás - 2011.12.09. 18:02:21 (Válasz Birka #15 hozzászólására.)
És mégis jó páran már megkaphatták Beholderes talin versenyeken...

Vagyis igenis be lehetne rakni nyereménynek.
"Húzom a csukát, sapkát az arcba és kocc. Akkora lépteket csapatok ,h te is megfutamodsz. Idegesít mindenki mint körmöm alatt a kosz. Nevem antiszociál jobb ha nem baszakodsz!"
Pontszám: 5.76
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kufárok csatája 2.
19. hozzászólás - 2011.12.09. 18:10:07 (Válasz Bumburnyak #18 hozzászólására.)
Beho talis versenyeken legelőször volt, amikor a játékba is bekerült a térképesen, majd nyáron megint bekerült a nyereménylapra tévesen, de akkor már nem lehetett választani (senki nem is választotta). Most novemberben már nem is került fel semmilyen nyereménylistára.
Pontszám: 7.49
kedvelt tagBumburnyakFérfi
Végzetúr mester
555 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kufárok csatája 2.
20. hozzászólás - 2011.12.09. 18:16:37 (Válasz Craslorg #19 hozzászólására.)
V2-n többen is választották a legutóbbi nyári talin az ezüst agyarat...
"Húzom a csukát, sapkát az arcba és kocc. Akkora lépteket csapatok ,h te is megfutamodsz. Idegesít mindenki mint körmöm alatt a kosz. Nevem antiszociál jobb ha nem baszakodsz!"
Pontszám: 6.14
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője