Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: 50. szintű v4 - 2012 január
kedvencLoraNő
Adminisztrátor
175 hozzászólás
Profil megtekintése
50. szintű v4 - 2012 január
1. hozzászólás - 2011.11.29. 13:53:02
60. szintű v4 indul januárban. Erről a világról mindenkinek lehetősége lesz majd a karakterét átvinni más világokra, természetesen feltételekkel.

Minden játékos 60. szintűként indul, 25 millió LE-vel, amiből alapból megkapja a 60-as tanulást, a 40-es ultraspecializációt és az 50-es transzplantációt, a maradékot pedig tetszés szerint elkölthet tulajdonságokra, szakértelmekre, tárgyakra és fertőzés csökkentésre. A Specializáció funkció is használható. Őskő már a karaktergenerálás során is vásárolható és felhasználható. Amíg legalább 10,000 LE-je van, egy virtuális katakombában marad.

Bizonyos szabályok eltérőek a többi világtól:

A játék elején nincs mentor.
A játék elején az írj 1 kvízkérdést, használj felejtést és a lépj x. szintet küldetések rögtön teljesítettek lesznek.
Nincs felejtés szakértelem.
Nincs kristály horda.
Az aukciós ház az indulástól elérhető, de tételek csak a világ indításától számított 2 hét múlva kerülnek be.
Ha egy karakter a szövetségéből rövid időn belül kilép (akár törlés által is), a szövetségére építésének arányában pusztító csapás kerülhet, tehát a szövetség tagjainak a kilépett tag építését pótolniuk kell. Ha 1 napon belül lép ki, akkor az építésének 100%-a, ha 2 napon belül, akkor 95%-a, stb. amit a többieknek be kell pótolniuk. 20 napon túl következmény nélkül kiléphet.

Az alábbi kategóriákban lesznek díjazottak, minden kategóriában az első 3 helyezett:

Legmagasabb szint
Legnagyobb tulajdonságösszeg
Legnagyobb szakértelemösszeg
Legnagyobb LE differencia
Legtöbb okozott sebzés (csak amikor te támadsz)
Legtöbb teljesített küldetés
Legtöbb teljesített kaland
Legtöbb helyes kvízkérdés (ebben a kategóriában kvízadmin nem versenyezhet)
Legmagasabb szintű állat

Szövetségi szintű díjazás nincs. Minden kategóriában az első három helyezett kap egy dicsőség medálját, ami 1%-kal növeli a vadászatból szerzett lélekenergiát. Ha valaki több kategóriában nyer, akkor is csak 1 medált kap.

További jutalom: kategóriánként az első három helyezett a világ végeztével választhat, hogy a karakterét átviszi az első három világ egyikére, ahol még nincs karaktere ezen az e-mail címen. A díjazottaknak lehetőségük van arra is, hogy a karaktert nem viszik át, csak a dicsőség medált adják át egy másik világon levő, azonos email címen regisztrált karakterüknek. A karakter átivetele előtt minden tárgyat, amely eladásával őskőhöz lehet jutni (italok, fel nem használt fókuszkristályok, állatfelszerelések), automatikusan eladsz előtte.
A világ végeztével minden játékos a maradék ősköveit átadhatja egy másik világon levő, azonos email címen regisztrált karakterének, vagy átviheti a következő 4-es világra. Mivel a gyors világon az őskő 2.5x-ét kaptad, normál sebességű világra való átvitelnél az ősköveket ugyanennyivel leosztjuk.


Továbbá mindenkinek lehetősége van átvinne a karakterét a v1, v2, v3 világokra 500 őskőért. (v4 árfolyamon számítva)

Várjuk az észrevételeket, javaslatokat.
A hozzászólást Lora módosította 2012.01.31. 14:48:19-kor
Pontszám: 8.80
népszerűBinikeFérfi
Végzetúr tehetség
197 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 50. szintű v4 - 2012 január
2. hozzászólás - 2011.11.30. 10:55:03 (Válasz Lora #1 hozzászólására.)
"világról mindenkinek lehetősége lesz majd a karakterét átvinni más világokra, természetesen feltételekkel. "


Mindenkinek? Vagy csak a kategóriák első 3 helyezettjének?
Eszek egy kis babot, aztán csapom neked a szelet

V2: JohnCoffey
V3: JohnnieSkywalker
V4: Kukucs; JohnnieSkywalker, JohnCoffey, Gombóc Artúr
Pontszám: 8.24
népszerűBinikeFérfi
Végzetúr tehetség
197 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 50. szintű v4 - 2012 január
3. hozzászólás - 2011.12.06. 19:54:00
én igazából már csak a v4 miatt játszom, mert ezen a szerveren lehet aktív játékosokat találni. Az jól megfigyelhető hogy ezeken a szervereken egyre inkább csökken a játékosok száma. Jó lenne ezért valamilyen szinten változtatni ezen, hogy élvezetesebb legyen a játék. Egyszer valaki mér felvette a fórumon azt hogy próbaképp be kéne vezetni a v5-ös szövetségi szabályokat.
Eszek egy kis babot, aztán csapom neked a szelet

V2: JohnCoffey
V3: JohnnieSkywalker
V4: Kukucs; JohnnieSkywalker, JohnCoffey, Gombóc Artúr
Pontszám: 6.54
népszerűKlarinétFérfi
Végzetúr mester
568 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 50. szintű v4 - 2012 január
4. hozzászólás - 2011.12.07. 07:29:43 (Válasz Lora #1 hozzászólására.)
Kedves Lora!

Amíg semmi konkrét nincsen ezzel kapcsolatban addig feleslegesen tépjük itt a szánkat. Mire gondoltál? Milyen észrevételekre? Az 50.szintröl induló világ úgy jó ahogy van,sokan játszanak rajta.
Ha mindenki (persze ez nem derül ki egyértelmüen a hsz-böl) átviheti a karakterét mi lesz a szerverben az érdekes? Nem verseny szerver? Ha valamit változtatni akartok akkor ne csak az elsö 3 mehessen át hanem az elsö 5 kategóriánként. Ha mindenki mehet,abból nektek nem sok bevételetek lesz.
Az 1. szintröl indulót kéne már elfelejteni vagy javítani rajta mert rettenetesen uncsi dolog 1. szintröl nyomatni.
Alig vannak a jelenlegi szerveren is,na azzal kell valamit csinálni nem ezzel.
A hozzászólást Klarinét módosította 2011.12.07. 10:20:51-kor
Pontszám: 8.17
népszerűMorzkodFérfi
Végzetúr mester
947 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 50. szintű v4 - 2012 január
5. hozzászólás - 2011.12.07. 07:30:55 (Válasz Lora #1 hozzászólására.)
Idézet: Lora - 2011.11.29. 13:53:02
50. szintű v4 indul januárban. Erről a világról mindenkinek lehetősége lesz majd a karakterét átvinni más világokra, természetesen feltételekkel. Ezeket később egyértelműsítjük.

Várjuk az észrevételeket, javaslatokat.


Valtozak az idok fejlodnek a szerverek. Indulhatha a jatek magasabb szintrol (60 pl.).
Kócos fórumaccountja.
Az "Azt nem értem, hogy a te értékeiddel egyáltalán hogy győzöl vadászatkor automatikusan?" karakter gazdája.
Pontszám: 6.30
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 50. szintű v4 - 2012 január
6. hozzászólás - 2011.12.07. 08:59:14 (Válasz Klarinét #4 hozzászólására.)
Gondolom a "mindenkinek lehetősége lesz" kitétel arra vonatkozik, hogy minden induló esélyes a toplisták elején végezni és akkor átviheti.
Pontszám: 7.49
kedvencBpetya75Férfi
Végzetúr mester
2303 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 50. szintű v4 - 2012 január
7. hozzászólás - 2011.12.07. 09:37:06 (Válasz Klarinét #4 hozzászólására.)
A mostani 4-esből én még profitáltam, megtanultam 1-2 okosságot, de a gyakorlottabbak számára tényleg unalmas lehet, a következőn (hacsak nem lesz valamivel erősen megturbózva) én sem indulok. De az 50-es szerintem is jó úgy, ahogy van
Pontszám: 8.03
népszerűKlarinétFérfi
Végzetúr mester
568 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 50. szintű v4 - 2012 január
8. hozzászólás - 2011.12.07. 10:16:00 (Válasz Craslorg #6 hozzászólására.)
Cras,eddig is mindenkinek lehetösége volt erre. Szerintem valami MÁSra akart utalni,de ha NEM, akkor nem értem a topic nyitás okát.
Pontszám: 8.17
kedvencLoraNő
Adminisztrátor
175 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 50. szintű v4 - 2012 január
9. hozzászólás - 2011.12.07. 10:26:14
Arra gondoltunk, hogy bárkinek lehetősége lenne átvinni a v4-es karakterét más világra (kivéve v5, mert ott nagyon eltérőek a szabályok) ha szeretné, ennek természetesen lenne egy őskő költsége.

A nyertesek természetesen ugyanolyan feltételekkel mehetnének át, az nem változna, csak kibővülne a kör.
Pontszám: 8.21
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 50. szintű v4 - 2012 január
10. hozzászólás - 2011.12.07. 10:27:55
Pár elmélkedés:

-50. szint a "klasszikus" világokhoz kevés, értelme nincs átvinni a karaktert
-V5-höz meg az alap core nem felel meg, egyszerűen nem kompatibilis a 2 karakter, ha összeeresztik
-Az embereknek tele van a törpje azzal, hogy előröl kell kezdeniük a küldiket/épületeket, hiába indulok 50. szintről, ha kezdhetem előröl a karakter környezetének felépítését.
-V4 pörgős, aki átviszi a karakterét az "állóvízbe" teszi, és egyszerűen nem bírja idegekkel, azaz csak olyan fogja tartósan kihasználni ezt a lehetősséget, aki amúgy is játszik "normál" sebességű világokon, és új karaktert szeretne indítani. Nade ki az akinek nincs elég karaktere "alap" világokon? Talán azok akik szeretnék kipróbálni V5 rendszerét, de nem volt lelki erejük újrakezdeni...

Azaz milyen legyen a V4, melyről karit lehet áthozni ?

-V5-ös Core, hoyg bonyodalom mentesen lehessen átvinni karaktert V5-re
-első 100 küldetés kipipálva.
-50-es tanulás
-a V4-es szövinek indulásból legyen 25-ös térkapuja/2-es epik emlékműve/10-es akadémiája
-mindenki 45 leölt entitásról induljon (az uccsó leölt 130. szintű), és a "kezdő" felszerelésben legyen egy rubin triász/zacsi/vámpír/krausos (mintha ésszel entizett volna/1 tárgyat kifarmolt a szövi neki)
-60-as induló szint.
-fáradthatatlanság medál/császári tekercs minden karakternél

Kb ezek azok a feltételek, melyek mellett "érdemi" karaktert lehet átvinni V5-re, ahova még van értelme is...
A hozzászólást Birka módosította 2011.12.07. 10:30:18-kor
Pontszám: 7.52
kedvelt tagADZSI76Férfi
Végzetúr mester
764 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 50. szintű v4 - 2012 január
11. hozzászólás - 2011.12.07. 10:34:40 (Válasz Lora #9 hozzászólására.)
Köszi,így már tiszta.
Pontszám: 5.40
kedvelt tagADZSI76Férfi
Végzetúr mester
764 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 50. szintű v4 - 2012 január
12. hozzászólás - 2011.12.07. 10:45:46 (Válasz Birka #10 hozzászólására.)
Jó lenne az 5-re is karit átvinni,biztos meg lehetne oldani.
A hozzászólást ADZSI76 módosította 2011.12.07. 10:58:42-kor
Pontszám: 5.40
kedvencKwisatzFérfi
Végzetúr mester
610 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 50. szintű v4 - 2012 január
13. hozzászólás - 2011.12.07. 13:24:07
Én a V5-ön vagyok, oda már nem tudnám átvinni, a régebbi világokra miért nem érdemes, annyira le lenne maradva?
(V3 kiesik, nem akarok békés világot )
Pontszám: 6.90
népszerűBinikeFérfi
Végzetúr tehetség
197 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 50. szintű v4 - 2012 január
14. hozzászólás - 2011.12.07. 13:59:00 (Válasz Kwisatz #13 hozzászólására.)
Nem nagyon hacsak nem akarsz egy szinteden max közepes karakterrel bíbelődni. Megnéztem a LE diffes karakterem mire jó pl a V3-on … hát nem sokra … közepes karakter rengeteg hátránnyal. A harcos világokon szintén sehol nem lenne a karakter. Nem nagyon éri meg … pl a LE diffes karakter nem jó építőnek mert hogy megnyerd a kategóriát feláldozol mindent ami az építéshez kell. Így a nyeremény csekély és az élvezeti értéke semmi. Izgalmasabb lenne pl valamilyen szinte bevezetni itt is valamilyen szintű szövetségi versenyt … pl háború zászlaja ami a háborúra hajazna … előfeltétele őrtorony max. és háború csarnoka max. építési költsége 1M LE. Az a szövetség amelyik először felépíti ő birtokolja először. Elvenni csak háború esetén lehetne mindazon szövetségeknek akik szintén felépítették a háború zászlaját. A szerver végén a zászlót birtokló szövetség tagjai nyertek a Beho által meghatározott valamit. Ez pl csak a verseny szervereken lenne.
Eszek egy kis babot, aztán csapom neked a szelet

V2: JohnCoffey
V3: JohnnieSkywalker
V4: Kukucs; JohnnieSkywalker, JohnCoffey, Gombóc Artúr
Pontszám: 6.54
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 50. szintű v4 - 2012 január
15. hozzászólás - 2011.12.07. 14:16:42 (Válasz Kwisatz #13 hozzászólására.)
Békés világ, ahol napi 12x támad meg ugyan az a karakter?
Vagy ahol a havi lérablás 3 nap után milliós nagyságrendű lady listán?
Pontszám: 6.29
népszerűSeligenFérfi
Végzetúr mester
379 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 50. szintű v4 - 2012 január
16. hozzászólás - 2011.12.07. 14:36:53 (Válasz Birka #10 hozzászólására.)
Elmélkedéshez:

- Meddig lehet eljutni 50. szinttől gyorsítva? 80-90. szintre tippelek, lehet ki kellene már próbálni egyszer. V1-en e körüli karakterem van, teljesen jól elvan. 60. szintről talán 95 körül lehetne végezni, ha nagyon nyargal az ember, nem tűnik jelentősnek.
- V5 egyik jellegzetessége, hogy a később indulók kapnak némi gyorsítót. Élvonalba ugyan nem kerülnek vele ellenben kipróbálásra tökéletesnek tűnik. Még nem kísérleteztem ezzel.
A többi világra az vinné a karaktert, aki vagy nagyon elcseszettnek érzett karakterrel rendelkezik vagy esetleg mégis akad olyan akinek nincs és mondjuk haverokhoz be akar szállni egy szövibe, ekkor ideális gyorsító a V4. Szerintem itt csak az átvitel őskő költsége ami gond lehet.

V4-hez:
- Biztos az én perverzióm, de szeretem újraélni azt a VU-s korszakot mikor még nem 13-15-ös lista 5-6 gyorsan letudható küldijét pörgettem mintegy végtelen ciklusban. Az első 100 küldiben én csak a szintlépősöket találnám marhára bosszantónak és az átvitel számára hátráltatónak (na jó, a döntetlen is lehet szopacs).
- tanulás és szöviépítés már izgalmasabb kérdés, de ha egyből meg van az megint olyan mint mint az örökbe fogadott gyermek, az első pár év kimarad, pedig a vonalkódos pelenka kivételével egész élvezhető korszak. Esetleg ha lehetne előjátékként szövibe összeállni és a karakteralkotáshoz hasonlóan egy adott kútméretet elkölteni építésre, vagy tovább megyek, ezeket az általad említett épületeket szövi küldetés szerű teljesítésekkel, ha nem is rögtön, de aránylag hamar jutalomként megkapni, az már máris izgalmasabb.
- Az entitásnál szerintem elég lenne mondjuk 45. szintig eltörölni a 3 napos újrajátszhat határt. Csak jobb mint egyből azt is gyomorba kapni, én még ha éhes is vagyok, szeretem érezni az étel ízét még ha habzsolom is.
- A meglévő világok eseményeiben megszerezhető ill. megszerzett jutalmak talán a legérdekesebb kérdés. Jól jönnek a fejlődéshez és azek nélkül átkerülve bármelyik világra, nem annyira kellemes. V4 kezdésnél megadni viszont fölösleges, ellenben megszerezhetővé kellene tenni a végére. Bármi komolyabb eseményötlet erre a célra biztos, hogy Baraty elmeállapotát veszélyeztetné, de már csak a magam kedvére is el tudnék képzelni egyfajta karakterpróba szerűséget. Hogy hasra csapva mondjak is valami átgondolatlan konkrétumot, mondjuk 5 szintenként szintlépés után teljesíteni kellene néhány kihívást (pl. 10 különböző kalandban rákattintani a szövegekben a hordaparancsnokod nevére vagy 20 különböző játékos karakterlapján a leírásában a mérges szmájli ikonjára vagy a "köszönöm" szóra ill. ragozott alakjaira) és ennek eredményeként szép sorban megszerezhető lenne néhány eseményből pottyanós relikvia.

Egyébként milyen az az "érdemi karakter"?
Kérem őrizzék meg hidegvérüket. Ne tegyenek hirtelen mozdulatot. Én most lassan elhagyom a helyiséget.

V1: Seligen - Hullaúr
V2: Seligen - Egy apró Zöld Manó, nagy, álmos szemekkel
V4/III: Cadaver - Csak simán torony
V4/IV: Tatanka (IM Jackass) - WDP-Homokvár
Pontszám: 8.31
kedvencBpetya75Férfi
Végzetúr mester
2303 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 50. szintű v4 - 2012 január
17. hozzászólás - 2011.12.07. 14:59:43 (Válasz Seligen #16 hozzászólására.)
Idézet: Seligen - 2011.12.07. 14:36:53
Hogy hasra csapva mondjak is valami átgondolatlan konkrétumot, mondjuk 5 szintenként szintlépés után teljesíteni kellene néhány kihívást (pl. 10 különböző kalandban rákattintani a szövegekben a hordaparancsnokod nevére vagy 20 különböző játékos karakterlapján a leírásában a mérges szmájli ikonjára vagy a "köszönöm" szóra ill. ragozott alakjaira) és ennek eredményeként szép sorban megszerezhető lenne néhány eseményből pottyanós relikvia.


Ez tetszik. Főleg hogy "átgondolatlan konkrétum"-nak aposztrofáltad
Pontszám: 8.03
fórumozóMESSERFérfi
Végzetúr
91 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 50. szintű v4 - 2012 január
18. hozzászólás - 2011.12.08. 19:06:11
A kérdés az ,hogy kb mennyi kavicsba kerül az átvitel ?
Pontszám: 6.62
kedvelt tagVermákFérfi
Végzetúr
87 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 50. szintű v4 - 2012 január
19. hozzászólás - 2011.12.15. 16:21:06
Át lehet majd vinni a karaktert olyan világba is amibe már van egy karakterünk?
Pontszám: 8.19
kedvencBecksimFérfi
Végzetúr tehetség
202 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 50. szintű v4 - 2012 január
20. hozzászólás - 2011.12.19. 11:46:33
Birka jókat mond, de én fix enti kincseket nem adnék, hanem mondjuk 3-4 epikus kincsesládát (úgyis le van már programozva), és mindenki azt vesz ki amit akar. Lehet, hogy bizonyos egyéni célokhoz a klasszikus musthave cuccok helyett 1-2 másik kincs jobban fekszik.
Pontszám: 8.63
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője