Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: térkapu...
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3609 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: térkapu...
21. hozzászólás - 2008.11.24. 18:05:40
Egy kis update:
Felvettem a fejlesztési listára, hogy a térkapunál is legyen egyfajta "cselekvéspont", a térkapu használat. Ahányas a térkapud, annyi cselekvést tudsz elcsúsztatni.
Tehát alapban egyet: ha mondjuk hajnali 4-kor frissülne a térkapud, akkor megteheted, hogy reggel 9-kor mész csak be, és utána legközelebb 12-kor. De ha 12 óráig nem mész be, akkor az éjjel kapott csp már "elvész". Ha 2. szintű a térkapu, akkor a hajnali 4-kor kapott meglesz este 8-ig a délivel együtt. És így tovább. De továbbra is, mindentől függetlenül, két bemenetel között min. 1 órának el kell telnie.
Határidőt nem tudok mondani, mikor készül el, most egy csomó fontosabb dolog van előtte, de sor fog kerülni rá.
Pontszám: 7.67
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: térkapu...
22. hozzászólás - 2008.11.24. 18:12:05 (Válasz Miklós #21 hozzászólására.)
"két bemenetel között min. 1 órának el kell telnie"

Mi értelme ezeknek az időbeli korlátozásoknak? Ugyanez sajtolásnál, nem teljesen látom át miért kötitek folyamatosan a gép elé a játékosokat. Vagy a főlapról vegyétek már le azt a szöveget, hogy "mégsem vesz el túl sok szabadidőt". Fenét nem. Zabálja.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 8.75
népszerűSimonFérfi
Végzetúr mester
582 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: térkapu...
23. hozzászólás - 2008.11.24. 18:48:40 (Válasz Mortimer #22 hozzászólására.)
Az igaz, hogy nem igaz az elkoltott idorol valo allitas... Sok idot vesz igenybe a jatek.

Miutan atgondoltam, vegulis el tudom fogadni, hogy bizonyos dolgok idohoz vannak kotve. Ezzel ugye azt segiti elo a jatek, hogy az embereknel legyen LE - tehat a portyazasnak legyen ertelme. Ha mindent masodpercek alatt ki lehetne loni - egyszerre - akkor a LE-ert portyazas megszunne.

Szoval - fajo szivvel - de el kell fogadnom, hogy van ebben logika.

Viszont, tovabbra is igaz, hogy valahogy csokkenteni kell a jatekra eltoltendo idot, mert ez nagyon sok, jelenleg, ha valaki sikeresen akar jatszani.

Vegul, vannak dolgok ahol abszolut nem szukseges az idomeres percre - peldaul a naponta egyszer veheto varazsitaloknal. Azt tenyleg lehetne pihenes modjara naptari nap szerint szamolni.

Idézet: Mortimer - 2008.11.24. 18:12:05
"két bemenetel között min. 1 órának el kell telnie"

Mi értelme ezeknek az időbeli korlátozásoknak? Ugyanez sajtolásnál, nem teljesen látom át miért kötitek folyamatosan a gép elé a játékosokat. Vagy a főlapról vegyétek már le azt a szöveget, hogy "mégsem vesz el túl sok szabadidőt". Fenét nem. Zabálja.
A hozzászólást Simon módosította 2008.11.24. 18:49:33-kor
TrueBlood - Tökéletes Gyémánt
Pontszám: 8.75
kedvencandrejFérfi
Végzetúr tehetség
110 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: térkapu...
24. hozzászólás - 2008.11.24. 21:27:49 (Válasz AranyAlma #17 hozzászólására.)
Idézet: AranyAlma - 2008.11.23. 23:01:44
Nem lehet ne a terkapunal kiirni, hogy mikor lehet kovetkezo alkalommal hasznalni. MINDIG. Akkor is amikor pihenek, vagy vadaszom. Es ha lehet ne csak, hogy hany ora mulva, hanem azt is, hogy az mikor lesz, pontosan.

Koszonom!


Már kis is írja. Köszönjük gyors volt.
Pontszám: 5
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: térkapu...
25. hozzászólás - 2008.11.24. 21:55:43
Nem kell sok időt tölteni a játékkal, csak erősen ajánlott.

Ebben az időkorlátban tényleg az a legfontosabb, hogy ha valaki gyűjt valamire, akkor igen is izguljon. Én pl. ezt a legyen egyszerre 20k LE-d küldetést félve csináltam meg. Ha akkor valaki megvert volna nagyon sokat bukok, viszont így még nagyobb volt az élmény.

A megoldás a játék idejének csökkentésére az lenne, ha senki nem foglalkozna vele ennyit. Maguk a játékosok húzzák az időt azzal, hogy van egy-két játékos aki mindig ráér és napi 8-10 órát (a munkaidejét) a játékkal tudja tölteni. Ha mindenki csak napi 1-2 órát töltene a játékkal ugyanezek lennének az erőviszonyok. (persze ez utópia)
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 3
népszerűLeanthilFérfi
Végzetúr tehetség
127 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: térkapu...
26. hozzászólás - 2008.11.25. 14:02:40 (Válasz Jeriko #9 hozzászólására.)
Idézet: Jeriko - 2008.11.21. 15:59:34

Az eddig csatákban látható aktuális portyázásaim LE termése: 1, 0, 2, 108 (ez 13. szintű volt), 0, 0, 1, 10, 0, 0, 0, 0, 28, -97 (ezt az egyet veszítettem, hülye módon 16. szintre támadtam), 15, 0, 0, 0, 2

Összesen: 19 csata, 70 LE, átlag 3,7 LE csatánként. A hordabónuszomnak köszönhetek kemény 17,5 LE-t (kb. amit egy átlag vadászat helyes kvízkérdésbónuszára kapok)
Egyébként jól látszik a tendencia: minél magasabbra mész, annál lehetetlenebbé válik az LE szerzés.


Meg kellene kérdezned Truebloodot meg az eddig cca. 200000 LE-t raboló szövetségi társaidat, ők hogyan csinálják.
V1: Leanthil
V2: Platina Ribizli
Pontszám: 6.75
népszerűSimonFérfi
Végzetúr mester
582 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: térkapu...
27. hozzászólás - 2008.11.25. 15:13:03
Van valami also szinthatara hogy mikortol esik targy a terkapubol? Eddig 16 csatabol nuku...
TrueBlood - Tökéletes Gyémánt
Pontszám: 5
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: térkapu...
28. hozzászólás - 2008.11.26. 13:00:21 (Válasz Leanthil #26 hozzászólására.)
Idézet: Leanthil - 2008.11.25. 14:02:40

Meg kellene kérdezned Truebloodot meg az eddig cca. 200000 LE-t raboló szövetségi társaidat, ők hogyan csinálják.


A "recept" közismert, én is többször leírtam itt a fórumon. Alacsony szinten kell maradni, úgy, hogy nem vadászol. Mert azok a karakterek is alacsony szintűek, akik nem tudják kihasználni a szabályokat, és lassabban fejlődnek. Ezektől RENGETEG LE-t lehet szerezni.
A játék rendszere kifejezetten támogatja azt, hogy alacsony szintről támadj meg másokat:
- Ha "alulról" támadsz felfelé, akkor mindenkit támadhatsz 15% ÉP felett. Felülről ugyanaz a karakter csak 20-35% ÉP felett támadható. Miután minden karakter szépen lassan gyógyul, "alulról" órákkal előbb válik támadhatóvá, mint felülről. Ennek az az eredménye, hogy azokat a karaktereket, akik nem tudnak rendesen vigyázni az ÉP-jükre, alulról lehet támadni, felülről pedig nem (mert úgyis leüti valaki alulról). Ha megnézed az LE.diff top-listát, az első oldalon 8-14. szintű karakterek uralják a mezőnyt - mert a rendszer nekik "tartalékolja" a gyengébben játszó, emiatt "LE-dús" karaktereket.

Magasabb szinten szinte mindenkinek van 1-3-as transzcendális projekciója, illetve ők jobb játékosok, megtanulták, hogy vigyázzanak az LE-jukra.
Pontszám: 8.80
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: térkapu...
29. hozzászólás - 2008.11.26. 13:14:07 (Válasz Simon #23 hozzászólására.)
Idézet: Simon - 2008.11.24. 18:48:40
Az igaz, hogy nem igaz az elkoltott idorol valo allitas... Sok idot vesz igenybe a jatek.

Miutan atgondoltam, vegulis el tudom fogadni, hogy bizonyos dolgok idohoz vannak kotve. Ezzel ugye azt segiti elo a jatek, hogy az embereknel legyen LE - tehat a portyazasnak legyen ertelme. Ha mindent masodpercek alatt ki lehetne loni - egyszerre - akkor a LE-ert portyazas megszunne.

Szoval - fajo szivvel - de el kell fogadnom, hogy van ebben logika.

Viszont, tovabbra is igaz, hogy valahogy csokkenteni kell a jatekra eltoltendo idot, mert ez nagyon sok, jelenleg, ha valaki sikeresen akar jatszani.

Vegul, vannak dolgok ahol abszolut nem szukseges az idomeres percre - peldaul a naponta egyszer veheto varazsitaloknal. Azt tenyleg lehetne pihenes modjara naptari nap szerint szamolni.

Idézet: Mortimer - 2008.11.24. 18:12:05
"két bemenetel között min. 1 órának el kell telnie"

Mi értelme ezeknek az időbeli korlátozásoknak? Ugyanez sajtolásnál, nem teljesen látom át miért kötitek folyamatosan a gép elé a játékosokat. Vagy a főlapról vegyétek már le azt a szöveget, hogy "mégsem vesz el túl sok szabadidőt". Fenét nem. Zabálja.



Erre egyébként lehetne csinálni egy nagyon jó rendszert: a "parancsokat" le lehetne tárolni, és bizonyos időközönként a rendszer megpróbálná végrehajtani. Ha sikerült a végrehajtás, akkor a parancs törlődik, egyébként 5 perc múlva újabb próbálkozik.

Mire is gondolok:
- "Menj el vadászni". - Itt a siker feltétele az, hogy ne pihenj, és legyen csp-d.
- "Növeld meg X tulajdonságot / szakértelmet" - itt annyi kell, legyen elég LE-d
- "Építs X épületbe Y LE-t" - legyen olyan épület. Ha nincs Y LE, építhet kevesebbet
- "használd a térkaput" - teljen el az előző bemenetel ót a megfelelő idő
- "tudatturbó X szakértelemre" - legyen elég VP-d, elteljen megfelelő idő az előző használat óta.
- "Vásárolj a lélekkufárnál X-t" - gyógyítal, páncél stb.
stb.

Egyedül azt nem lehetne előre megadni, hogy portyázz/támadj másokra, mert az visszaélésre ad lehetőséget
Ilyen lehetőséggel a gyengébb játékosok, akik naponta egyszer lépnek be, lehetőséget kapnának, hogy az elindított vadászatsorozat után elköltsék az LE-jüket, és ne maradjanak ott többezer LE-vel egy napra. De megoldaná azt is, ha éjszaka tudnál csak bemenni a térkapuba.
Pontszám: 7.22
népszerűAranyAlmaFérfi
Végzetúr tehetség
207 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: térkapu...
30. hozzászólás - 2008.11.27. 00:09:55
Koszonjuk a terkapus segites gyorsbetetelet. Nem lehetne a fertozes 24 oras visszaszamlalasat is berakni??

Koszonom!
Pontszám: 8.33
népszerűSimonFérfi
Végzetúr mester
582 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: térkapu...
31. hozzászólás - 2008.11.28. 15:37:29
Szeretnem megtudni, van also szintje annak, hogy a terkapubol relikvia essen? Eddig 25 gyozelembol semmi relikvia nem jott. Iszonyatos pechszeria ez, vagy pedig hiaba is probalkozom?
TrueBlood - Tökéletes Gyémánt
Pontszám: 7.50
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: térkapu...
32. hozzászólás - 2008.11.28. 19:19:19 (Válasz Simon #31 hozzászólására.)
Mennyire vagy "szerencsés" ?
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 5
népszerűSimonFérfi
Végzetúr mester
582 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: térkapu...
33. hozzászólás - 2008.11.29. 13:49:08 (Válasz CaveMaN #32 hozzászólására.)
55
TrueBlood - Tökéletes Gyémánt
Pontszám: 5
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: térkapu...
34. hozzászólás - 2008.11.29. 20:10:28 (Válasz Miklós #21 hozzászólására.)
Simon, pech szerintem.

Idézet: Miklós - 2008.11.24. 18:05:40
Egy kis update:
Felvettem a fejlesztési listára, hogy a térkapunál is legyen egyfajta "cselekvéspont", a térkapu használat. Ahányas a térkapud, annyi cselekvést tudsz elcsúsztatni.
Tehát alapban egyet: ha mondjuk hajnali 4-kor frissülne a térkapud, akkor megteheted, hogy reggel 9-kor mész csak be, és utána legközelebb 12-kor. De ha 12 óráig nem mész be, akkor az éjjel kapott csp már "elvész". Ha 2. szintű a térkapu, akkor a hajnali 4-kor kapott meglesz este 8-ig a délivel együtt. És így tovább. De továbbra is, mindentől függetlenül, két bemenetel között min. 1 órának el kell telnie.
Határidőt nem tudok mondani, mikor készül el, most egy csomó fontosabb dolog van előtte, de sor fog kerülni rá.


Miklós, lehetne még ehhez egy aprócska javaslat?

A térkapu szintje csökkenthetné az említett egy órát, szintenként 1 perccel (esetleg 2)? Egyébként 20as szinten óránként egy alkalommal számolva egész nap "ülhet" a gép előtt a játékos. (Vagy 4 szintenként egy órán belül +1 használat, bármi)

Üdv
A hozzászólást CaveMaN módosította 2008.11.29. 20:11:10-kor
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 5
népszerűAranyAlmaFérfi
Végzetúr tehetség
207 hozzászólás
Profil megtekintése
Epikus csata
35. hozzászólás - 2008.12.04. 15:19:21
Ha mar a terkapunal sikerult gyorsan megoldani, hogy latszodjon mindig!!!, hogy mikor hasznalhatom. Jo lenne ezt az epikus lenynel is. Ha alszom, pihenek, vadaszom,nincsEPm, MINDIG!!

Elore is koszonom!!
Pontszám: 7.50
népszerűMaciFérfi
Végzetúr mester
1379 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: térkapu...
36. hozzászólás - 2008.12.04. 15:32:17
ööö, vannak már csaták epikus lényekkel?
Pontszám: 7.44
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Epikus csata
37. hozzászólás - 2008.12.04. 15:35:04 (Válasz AranyAlma #35 hozzászólására.)
Az azért elég durva, hogy Miklós 30. szintű becsléséhez képest már 22. szinten lehet epikus szörnyre vadászni a TGY-nél. A közepes klánoknak még térkapujuk sem lesz, mire a TGY-ben már mindenki epic felszreléssel fog rohangálni. Még két hónap és a játék eljut arra a szintre, amikor már csak a TOP 3-4 klánnak lesz értelme játszania.
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 3
irritálóAlmási ViktorFérfi
Végzetúr mester
1277 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Epikus csata
38. hozzászólás - 2008.12.04. 15:37:55 (Válasz Ricardo #37 hozzászólására.)
Ja meg amikor suliba jártam, a Gáboréknak már videojuk is volt, nekünk meg még csak fekete-fehér tévénk
A hozzászólást Almási Viktor módosította 2008.12.04. 15:38:25-kor
Zöld Szója Logan (V1)
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,799.380#hsz384
Pontszám: 6.31
kedvencMormordFérfi
Végzetúr mester
613 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Epikus csata
39. hozzászólás - 2008.12.04. 15:45:14 (Válasz Ricardo #37 hozzászólására.)
Ha csak az játszana, aki a legjobb akar lenni, még talán igazad is lenne. De szerintem jópáran nem fogják abbahagyni csak azért a játékos, mert valakinek már több lehetősége van, mint neki. A futóversenyen sem csak az első három indul, hanem adott esetben 300 másik, akinek nem volt esélye elsőként beérni. De azért előbb-utóbb ők is beérnek.
Pontszám: 5
irritálóMazleeFérfi
Végzetúr mester
400 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Epikus csata
40. hozzászólás - 2008.12.04. 15:55:27 (Válasz Mormord #39 hozzászólására.)
ja... csak ott nem pofozzák el az elől futók a a később beérőket a célban
Mazlee - Azúr Légió
Pontszám: 5.29
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője