Felhasználónév: Jelszó:
Oldal: 123456789
Szerző
Topic neve: Végzetúr - A Kedvenc Film
népszerűS0larisFérfi
Végzetúr mester
908 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzetúr - A Kedvenc Film
141. hozzászólás - 2010.12.09. 12:13:33 (Válasz Morzkod #140 hozzászólására.)
Számít az is, hogy magyarok vagyunk lol. Örültem a két magyar filmenk a legjobb 8 között, nade Egri csillagok? Nagyon tré az a film (elnézést a rajongóktól, a hideg futkározik a hátamon ha a Sinkovits-féle lőjünk bástyát-műhalál jelenetre gondolok). A listában a másik "érdekes" választás az Interjú a vámpírral, miközben olyan filmek mint pl a Halálsoron kiestek. Meglepetés, hogy nincs LotR epizód, nincs SW epizód. Az Ötödik elemnek örülök (bár a Terminátor 2-öt vártam a top 10-be), kiváló példa, hogy nemcsak bollywood-ban lehet nagy költségvetésű látványos filmet csinálni.
V1 - s0laris - Zugivó Italbarátok.

"Forged in blood, tempered in battle, we are the living weapons of humanity, the Space Marines."
http://www.youtube.com/watch?v=aFHKIFDjk9I&feature=fvw
Pontszám: 7.32
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzetúr - A Kedvenc Film
142. hozzászólás - 2010.12.09. 12:38:54
Az túlzás, hogy az Egri csillagok nagyon tré, de tény, hogy én már rég kiejtettem volna. Valahogy az az érzésem, mint pár napja egy könyvekre és olvasásra vonatkozó felmérésben, hogy az ország fele Jókait favorizálja, holott nagy részük maximum a suliban olvasta (ha olvasta), de jól hangzik Jókait megjelölni kedvenc írónak. Valahol itt is ez az érzésem, hogy az Egri csillagokat jól hangzik megjelölni kedvenc filmnek, vagy legalábbis szavazni rá.
Illetve eddig szavazás előtt meg lehetett nézni, hogyan álla dolog és az alapján szavazni, hogy esetlegesen tolni 2 kedvencből az esélyesebbet, de szinte biztos vagyok benne, hogy a voksolók fele nem foglalkozott ilyennel. Hogy melyik a jobb, nem tudom

Most már ugye fixen titkos az egész, így tényleg a saját vélemény szerinti jobbra kell voksolni.

A gyűrűk urával kapcsolatban csodáltam, hogy a Két torony eddig bírta, szerintem a 3-ból a legtávolabb ez volt a műtől (bár igaz, itt a filmet kell értékelni és annak nem volt rossz, kivált a 24 perces csatajelenet, plusz Gollam megalkotása, amit a színész tett naggyá).
Úgy látszik az SW-s társadalom felnőtt és már nem olyan mérvadó, mint lett volna 20 évvel ezelőtt. Kár, de ez van
Pontszám: 7.39
népszerűS0larisFérfi
Végzetúr mester
908 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzetúr - A Kedvenc Film
143. hozzászólás - 2010.12.09. 15:01:21
Ha ez vígasztal, én nem nőttem még ki, a mai napig előveszem a Tie Fighter-t, a KOTOR-t, a Jedi Academy-t egy kis marhulás céljából.

Ha szereted az SW-t, és játszanál is vele, ajánlom figyelmedbe a cirka fél éven belül megjelenő Star Wars: The Old Republic nevű nem rosszul kinéző MMORPG-t (természetesen fizetős).


Kicsit a könyves írásodra reagálva, szerinted megnyerte volna a házi Nagy Könyv versenyünket a Gyűrűk Ura, ha Peter Jackson elcseszi a filmeket? (Kicsit a Jókais példád, sztem a szavazók fele sem olvasta a Gyűrűk Urát, csak a filmet látta.)
V1 - s0laris - Zugivó Italbarátok.

"Forged in blood, tempered in battle, we are the living weapons of humanity, the Space Marines."
http://www.youtube.com/watch?v=aFHKIFDjk9I&feature=fvw
Pontszám: 7.32
népszerűMorzkodFérfi
Végzetúr mester
947 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzetúr - A Kedvenc Film
144. hozzászólás - 2010.12.09. 15:03:29 (Válasz Craslorg #142 hozzászólására.)
Idézet: Craslorg - 2010.12.09. 12:38:54
Most már ugye fixen titkos az egész, így tényleg a saját vélemény szerinti jobbra kell voksolni.


Mivel csak 2 valasztas es egy tovabbjuto van, igy tatikazni amugy sem lehetne.
Kócos fórumaccountja.
Az "Azt nem értem, hogy a te értékeiddel egyáltalán hogy győzöl vadászatkor automatikusan?" karakter gazdája.
Pontszám: 7.20
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzetúr - A Kedvenc Film
145. hozzászólás - 2010.12.09. 15:47:27 (Válasz Morzkod #144 hozzászólására.)
Hmm... Ez igaz.
Pontszám: 7.39
kedvencCrimsonFérfi
Végzetúr mester
1046 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzetúr - A Kedvenc Film
146. hozzászólás - 2010.12.09. 18:51:01 (Válasz Craslorg #142 hozzászólására.)
Én kifejezetten rühellem Jókait

Igaz, az Egri csillagokra sem szavaztam. A könyv zseniális, a film elmegy.
A hozzászólást Crimson módosította 2010.12.09. 18:52:17-kor
V3 - Lord Edmund Feketevipera (A Fekete Liga)
Pontszám: 5.63
kedvencAurriFérfi
Végzetúr mester
791 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzetúr - A Kedvenc Film
147. hozzászólás - 2010.12.10. 14:38:46
Most Gárdonyi Géza forog a sírjában. Meg Jókai is.
A film szerintem kis túlzással arra jó hogy elvegye az ember kedvét a könyv elolvasásától (már ha létezik ilyen ember Magyarországon aki még ne olvasta volna az Egri csillagokat) :-) Különösen az fáj, hogy kinyomott két olyan filmet (épphogycsak), mint a Mátrix és a Harcosok Klubja. Azóta mást sem látok csak eznemavalóságvirtuálisvilágban/álombanélünk Matrix és hatalmascsavarleszmertskizofrénafőhős FightClub klónokat. Egyik sem jobb ezeknél.
Mátrix 13 szavazat (27%)
Harcosok klubja13 szavazat (27%)
Egri csillagok 14 szavazat (29%)
Míg az Ötödik elem nagy lemaradással lett második (mondjuk Keresztapa után naná) és mégis továbbjutott. Nem rossz film, de top8-nak semmiképpen nem mondanám (a szereplők nagy része és a sztori is elég gagyi szerintem, a kancsoid ficsúr erőltetése pl. kifejezetten gyomorforgató).

Interjú a vámpírralnak én speciel örülök (az összes mai vámpírfilmnek csúfolt xar elszégyelheti magát mellette), igaz az vicces volt hogy a Drakula halott és élvezi nevű borzalom meddig tartotta magát míg Sir Francis Ford Copolla Drakulája ('92) még jelölést sem kapott. A Forrest Gump is jogos, igaz ebből a mezőnyből zugott ki az Aliens, ami szerintem a mai napig megtöltene egy mozitermet úgy, hogy nem kellene utána szégyenkeznie (86-os filmről beszélünk).

Ponyvaregény meg alapmű plusz még trendi is szeretni, szerintem meg is nyeri, hacsak nem szól bele a Keresztapa vagy a nemzeti érzések és a Bakterház :-)

Ja és az elején leszögeztem volna, hogy mondjuk 1970-nél korábbi filmeket ne lehessen jelölni. Így fordulhatott elő, hogy egy Kurosawa film csúfosan elvérzett egy nevenincs nulla ellenében, ami meglehetősen méltatlan, de várható.
"Tehát ha ez nem is bug, de hibás tervezés. Azonnal korrigáljuk..."
Pontszám: 8.96
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzetúr - A Kedvenc Film
148. hozzászólás - 2010.12.13. 08:12:53
Lezárult a 4. forduló. A 4 továbbjutó az elődöntőben is páronként, kieséses rendszerben méri össze ismertségét, tudását. Innen a 2 győztes jut a döntőbe. Holtverseny esetén az addig összesen elért szavazatszám alapján az első helyen írt film a kedvezményezett.
Az elődöntőben az eddigi fordulók szerinti kiemelések lesznek 2 csoportra osztva.

4. forduló továbbjutói:

Forrest Gump
Ponyvaregény
Indul a bakterház
A Keresztapa
Pontszám: 7.38
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzetúr - A Kedvenc Film
149. hozzászólás - 2010.12.13. 08:13:39
Tizenötödik nap voksai:

5. forduló 1. szavazás - Határidő: 2010.12.16. - 8:00
5. forduló 2. szavazás - Határidő: 2010.12.16. - 8:00

Ezzel kiírásra került az összes elődöntős voks.
Pontszám: 7.38
népszerűMorzkodFérfi
Végzetúr mester
947 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzetúr - A Kedvenc Film
150. hozzászólás - 2010.12.13. 11:23:13 (Válasz S0laris #143 hozzászólására.)
Idézet: S0laris - 2010.12.09. 15:01:21
Kicsit a könyves írásodra reagálva, szerinted megnyerte volna a házi Nagy Könyv versenyünket a Gyűrűk Ura, ha Peter Jackson elcseszi a filmeket? (Kicsit a Jókais példád, sztem a szavazók fele sem olvasta a Gyűrűk Urát, csak a filmet látta.)


Sztem Peter Jackson rettento jot tett a Gyuruk Uraval. Megvagta. Igen kihagyott belole jeleneteket, meg szereploket is. De pont ettol lett pogos, izgalmas, jol fogyaszthato. Ami a konyvrol nem mindenhol mondhato el. Az inkabb egy rendezoi valtozat.
PJ masik hatalmas sikere a latvanyvilag tokeletes osszhangja a konyvvel. Tenyleg olyan mutatja be a helyszineket es szereploket, ahogy azt magunk ele kepzeljuk. Sok illusztracio szuletett a film elott a konyhoz, es ezeket remekul ragadta meg a rendezo a latvany kialakitasahoz.
Kócos fórumaccountja.
Az "Azt nem értem, hogy a te értékeiddel egyáltalán hogy győzöl vadászatkor automatikusan?" karakter gazdája.
Pontszám: 5.10
népszerűS0larisFérfi
Végzetúr mester
908 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzetúr - A Kedvenc Film
151. hozzászólás - 2010.12.14. 00:17:37 (Válasz Morzkod #150 hozzászólására.)
Egyetértünk, Peter Jackson jó helyen fogtam meg a Gyűrűk Ura trilógiát. Jó volt a szereplőgárda, a díszlet, a CGI, de véleményem szerint a legjobb dolog benne a zene volt. Viszont a költői kérdésem az volt, hogy megnyerte-e volna a mi "kis" Nagy Könyv versenyünket a LotR, ha nincs a nagysikerű filmtrilógia? Szerintem nem.
V1 - s0laris - Zugivó Italbarátok.

"Forged in blood, tempered in battle, we are the living weapons of humanity, the Space Marines."
http://www.youtube.com/watch?v=aFHKIFDjk9I&feature=fvw
Pontszám: 7.33
kedvencTpe71Férfi
Végzetúr mester
586 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzetúr - A Kedvenc Film
152. hozzászólás - 2010.12.14. 06:20:32 (Válasz S0laris #151 hozzászólására.)
Szerintem sem. Nekem nagyon tetszett a könyv, de a film előtt nem sokan ismerték. (Utána meg még kevesebben fogják elolvasni, mert inkább megnézik.)
A kutyán kívül a könyv az ember legjobb barátja. A kutyán belül viszont túl sötét van az olvasáshoz.
Végzetúr Wiki
Pontszám: 8.55
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzetúr - A Kedvenc Film
153. hozzászólás - 2010.12.14. 07:04:43
Lehet, hogy nem nyeri meg, de szerintem a döntő akkor is esélyes lett volna, legrosszabb esetben is minimum 4-be jut. Egy fantasy oldalon azért elég ismert mű. A filmek előtt se lett volna másképp. Az egy más dolog, hogy 2013 után már a Hobbit is előrébb jutna egy ilyen szavazáson, lévén addigra meglesz abból is a film mindkét része.
Pontszám: 8.26
népszerűApppleFérfi
Végzetúr tehetség
222 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzetúr - A Kedvenc Film
154. hozzászólás - 2010.12.14. 12:08:45
Dobog a szívem az egyik filmért, de korántsem biztos, hogy ő lesz a befutó...
Mindenesetre az Indul a bakterház idáig jutása meglepett. Tudtam, hogy népszerű, de azt nem, hogy ennyire
Pontszám: 7.15
népszerűMorzkodFérfi
Végzetúr mester
947 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzetúr - A Kedvenc Film
155. hozzászólás - 2010.12.14. 15:12:40 (Válasz S0laris #151 hozzászólására.)
Idézet: S0laris - 2010.12.14. 00:17:37
Viszont a költői kérdésem az volt, hogy [...]


Azt hittem a koltoi kerdes olyan, amire nem varnak valaszt.
Kócos fórumaccountja.
Az "Azt nem értem, hogy a te értékeiddel egyáltalán hogy győzöl vadászatkor automatikusan?" karakter gazdája.
Pontszám: 5.11
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzetúr - A Kedvenc Film
156. hozzászólás - 2010.12.15. 07:52:44
Az elődöntőkre még 1 napig lehet voksolni!
Pontszám: 7.39
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzetúr - A Kedvenc Film
157. hozzászólás - 2010.12.16. 08:38:55
16. nap voksa:

6. forduló 1. szavazás - Határidő: 2010.12.19. - 20:00

Ezzel kiírásra került a DÖNTŐ.

Figyelem! A korábbiaktól eltérően a szavazás vasárnap este 8-kor zárul!
Pontszám: 7.39
népszerűS0larisFérfi
Végzetúr mester
908 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzetúr - A Kedvenc Film
158. hozzászólás - 2010.12.17. 13:12:03 (Válasz Morzkod #155 hozzászólására.)
Idézet: Morzkod - 2010.12.14. 15:12:40
Idézet: S0laris - 2010.12.14. 00:17:37
Viszont a költői kérdésem az volt, hogy [...]


Azt hittem a koltoi kerdes olyan, amire nem varnak valaszt.


A költői kérdésembe kötöttél bele az előző válaszodban, vagy legalábbis úgy tűnt
V1 - s0laris - Zugivó Italbarátok.

"Forged in blood, tempered in battle, we are the living weapons of humanity, the Space Marines."
http://www.youtube.com/watch?v=aFHKIFDjk9I&feature=fvw
Pontszám: 7.33
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzetúr - A Kedvenc Film
159. hozzászólás - 2010.12.18. 20:12:17
Még 1 napig lehet szavazni!
Pontszám: 7.39
népszerűApppleFérfi
Végzetúr tehetség
222 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzetúr - A Kedvenc Film
160. hozzászólás - 2010.12.19. 18:50:47 (Válasz Craslorg #159 hozzászólására.)
Dehogyis, csak egy óra tíz percig
Pontszám: 8.09
Oldal: 123456789
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!