Felhasználónév: Jelszó:
Oldal: 12345678910
Szerző
Topic neve: Portyázáspont szavazás kiértékelése
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3609 hozzászólás
Profil megtekintése
Portyázáspont szavazás kiértékelése
1. hozzászólás - 2008.10.08. 15:44:24
Megszületett a portyázáspontokról való szavazás kiértékelése, 1289 szavazat alapján:

Korlátozzuk-e a napi portyázások számát?
Igen: 53%
Nem: 36%
Igen de csak a következő világon: 11%

Mennyi portyázáspont legyen naponta?
10: 37%
12: 13%
15: 50%

Korlátozás esetén legyen-e olyan alternatíva, hogy többet is portyázhatsz, de akkor csak azonos v magasabb szintűekre?
Igen: 53%
Nem: 19%
Rátok bízom: 28%

A portyázáspontok tehát bevezetésre kerülnek, napi 15 portyaponttal (amelyek a csp-hez hasonlóan, fokozatosan regenerálódnak), és lehetőség lesz választani, hogy 30 PP-t kapj, de akkor nem támadhatsz azonos szintűeket.

Fontos! 2 hét múlva tartunk azért egy új szavazást, hogy tetszik-e nektek az új rendszer.

További tudnivalók:
- Induláskor (1. szinten) illetve most, az átálláskor mindenki 15 portyaponttal indul.
- 1. szinten, illetve most az átálláskor az 1 és 2. szintűek az alternatív beállítással indulnak (30 PP / nap, csak azonos vagy magasabb szintűeket lehet támadni). Értelemszerűen, hiszen 1-2. szinten amúgy sem támadhatsz alacsonyabb szintűt.
- Most, az átálláskor a 3. ill. magasabb szintűek a 15 PP / nap beállítást kapták (amit később megváltoztathatnak a 30-asra).
- A 15 / 30 -as beállítás 3. szinttől kezdve megváltoztatható a portyázás oldalon. Ilyenkor a PP-k száma mindig nullázódik!! A beállítást leggyakrabban 48 óránként változtathatod meg.
- A portyapontok, a csp-khez hasonlóan halmozódnak. Azaz, ha egy nap nem használod el az összeset, a maradékot továbbviheted. Legfeljebb 100 (prémiumosok 150) portyapontot halmozhatnak.
- A felhalmozott portyapontok semmilyen más erőforrásra nem lesznek átválthatóak, tehát semmi másra nem tudod őket használni, csak portyázásra.
- Valószínűleg be fog kerülni a játékba egy új szakértelem, amivel a portyapontok száma növelhető.

Az új rendszerrel kapcsolatos hibákat nekem vagy Baratynak priviben, emailben, vagy esetleg ide a fórumra is lehet.
A hozzászólást Miklós módosította 2008.10.08. 16:26:47-kor
Pontszám: 6
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portyázáspont szavazás kiértékelése
2. hozzászólás - 2008.10.08. 16:02:23 (Válasz Miklós #1 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2008.10.08. 15:44:24
...és lehetőség lesz választani, hogy 30 PP-t kapj, de akkor nem támadhatsz azonos szintűeket.


Itt egy kis pontositast kernek.
Nem tamadhatsz alacsonyabb szintueket, vagy nem tamadhatsz csak azonos szintueket, vagy nem tamadhatsz csak magasabb szintueket? A szovegben lejjebb ezzel ellentetes utalas van.

Reszemrol egyebkent azt tartanam optimalisnak, ha a ket rendszer kombinalva lenne (15 alacsonyabb szintuek ellen, 15 korlatozott). Viszont a valasztas lehetosege kinal taktikazasi lehetoseget.
A hozzászólást Kocos módosította 2008.10.08. 16:08:03-kor
Pontszám: 3
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3609 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portyázáspont szavazás kiértékelése
3. hozzászólás - 2008.10.08. 16:27:08 (Válasz Kocos #2 hozzászólására.)
rendben, javítottam, magasabb szintűeket lehet támadni
Pontszám: 7.50
népszerűPetrusFérfi
Végzetúr
95 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portyázáspont szavazás kiértékelése
4. hozzászólás - 2008.10.08. 16:55:12 (Válasz Miklós #1 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2008.10.08. 15:44:24

Fontos! 2 hét múlva tartunk azért egy új szavazást, hogy tetszik-e nektek az új rendszer.


Feedback! Transparency! Más angol szavak!

Szóval, hogy ne mindig csak kritizáljak: ez egy jó hozzáállás.
Pontszám: 7.50
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portyázáspont szavazás kiértékelése
5. hozzászólás - 2008.10.08. 16:58:03 (Válasz Miklós #3 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2008.10.08. 16:27:08
rendben, javítottam, magasabb szintűeket lehet támadni


Marmint hol javitottad? A kodban? A hozzaszolasodban? Portyapont beallitas oldalon ez olvashato jelenleg: "30 portyapontot akarok kapni naponta, és nem fogok tudni alacsonyabb szintűeket támadni."
Pontszám: 4.25
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portyázáspont szavazás kiértékelése
6. hozzászólás - 2008.10.08. 17:13:48 (Válasz Kocos #5 hozzászólására.)
Kocos, ez a szöveg szerintem teljesen rendben van. 15-nél tud alacsonyabb szintűeket támadni, 30-nél nem fog tudni alacsonyabb szintűeket támadni.
Pontszám: 3
népszerűBaalCainFérfi
Végzetúr mester
611 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portyázáspont szavazás kiértékelése
7. hozzászólás - 2008.10.08. 17:52:20
Jól értem, h 48 órája van az ellenfelem aki rájött, h most kisebeket támadok, hogy büntetlenül letámadjon a szintemen lévő haverjaival? nem kell félni a megtorlástól stb??? És még akkor is ha váltani akarok akkor portyapontot veszthetek?

Ha már ilyesmit akartok bevezetni akkor miért nem lehet 30 portyapont amiből 2be kerül ha alacsonyra ütsz?

Egyébként pedig esszéket írtam a másik topicba sajnos semmire nem válaszolt a tisztelt vezetőség.

És szavaztassuk meg a segélyből élőket, hogy kell-e szerintük dolgozni a szoc támért. Na pont ilyen eredményhez vezetne.
Sokkal mérvadóbb, h az aktiv és fórumozó játékosok 43% szerint semmi változás ne legyen.

Ki fogjátok cserélni a szakértelmek közül az értelmét vesztett portyázáshoz kötődőeket?
Vissza lehet váltani őskövet?
A hozzászólást BaalCain módosította 2008.10.08. 17:55:12-kor
Pontszám: 2.67
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portyázáspont szavazás kiértékelése
8. hozzászólás - 2008.10.08. 18:00:01
Oké, hogy elfogadták, de a bevezetés nem jó. Mert akkor azt mondom, hogy 10. szint után kerül bevezetésre. Így odáig mindenki egyenlően ezt használja. Na mindegy...
Pontszám: 5
népszerűLeanthilFérfi
Végzetúr tehetség
127 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portyázáspont szavazás kiértékelése
9. hozzászólás - 2008.10.08. 18:20:11
Nem tudom, hova írjam ezt, de itt biztosan elolvassák az érintettek. Szóval oké, be lett vezetve a portyapont. Gratula!
Akkor most felhívnám a figyelmet, hogy a szerzett lélekenergia terén az első és a 10. között 15000 (!) pont a különbség, amiből 6000 gyakorlatilag 30 óra alatt keletkezett. Ezt a portyapontok mellett hogyan lehet csalás nélkül bárkinek behozni, vagy akkor most konzerválódtak a top karakterek helyezései is? Ugyanez vonatkozik a győzelmek számára, meg nyilván még egy-két másik dologra is.
V1: Leanthil
V2: Platina Ribizli
Pontszám: 7.88
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portyázáspont szavazás kiértékelése
10. hozzászólás - 2008.10.08. 19:00:57
Meg így azért szerintem elég nagy hülyeség a fáradtságfaktor, hisz annak értelme eredetileg a portyázás korlátozása lett volna. De akkor ha változtatás, akkor legyen teljes, és valóban fél óra alatt elintézhesse az ember a teljes napi végzeturazását, azaz most hogy portyapontok vannak, miért nem lehet ezeket egyszerre elkölteni?
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 7.57
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portyázáspont szavazás kiértékelése
11. hozzászólás - 2008.10.08. 19:12:07 (Válasz Leanthil #9 hozzászólására.)
Idézet: Leanthil - 2008.10.08. 18:20:11
... akkor most konzerválódtak a top karakterek helyezései is? Ugyanez vonatkozik a győzelmek számára, meg nyilván még egy-két másik dologra is.


Hát, Leanthil, Isten hozott a klubban! Amikor erre próbáltam utalni a másik fórumban még a korlátozás előtt, akkor földbe lettem döngölve. Mostantól gyakorlatilag kapsz vadászatonként X1 TP-t és Y1 LE-t, portyázásonként X2 TP-t és Y2 LE-t. A taktikázás abban fog kimerülni, hogy választasz a 15 és 30 közül és reménykedsz a szerencsédben.

Mortimernek viszont 1000%-ig igaza van: ha a korlátozás melletti legfőbb érv az volt, hogy 2 óra játék, akkor mi értelme a portyázás-büntető -10%, -20%-nak? Mert az időhúzáson kívül semmi.
A hozzászólást Jeriko módosította 2008.10.08. 19:13:06-kor
Pontszám: 5.25
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3609 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portyázáspont szavazás kiértékelése
12. hozzászólás - 2008.10.08. 19:16:38
Természetesen a hozzászólást javitottam (máshol rendben volt).

Megértem azt, aki bosszús a változás miatt. Én magam is a korlátlan portyázás pártján álltam. A fórumon zajló több napos megbeszélés viszont elbizonytalanitott. Megtanultam már, hogy nem mindig van igazam, meghallgatom mások érveit, és ha kell, hagyom magam meggyőzni. Ilyen horderejű dolgokról persze nem akarok dönteni, ezért volt a szavazás. Azért egy pár észrevétel:
- A tesztelések során sokkal kiegyensúlyozottabb volt a mezőny, nem teszteltük a prémiumos hc játékost a nem prémiumos casual játékos ellen. A legnagyobb LE differenciák pedig ebből adódtak. És ennek köszönhetően vált kevésbé jelentőssé az ÉP veszteség korlátozó hatása is.
- Nyilván mindenki szeretne most a legelején iszonyatosan-irtózatosan brutálisan elhúzni a többiekhez képest. Ez egy jó törekvés, de akkor mi lesz később...
- A botok kiszúrására és letiltására elég jól felkészültünk, de azért akárhogy is nézzük, a korlátlan portyázás a bothasználóknak kedvez (akár kiszúrjuk, akár nem).
- Leanthil, azzal amit mondasz - rövid idő alatt 10,000 LE előny - pont amellett érvelsz, hogy kell a korlátozás. És arról, hogy milyen irtózatosan nagy előny ez - valójában semekkora. Csak idő kérdése, és NÉHÁNY portyázás zsákmánya lesz ennyi. A vadászatból, és így a portyázásból szerzett LE exponenciálisan növekszik, biztosítva, hogy nincs bebetonozott előny, a vezető pozícióért folyamatosan meg kell küzdeni.

Aki nem akar korlátozást, annak mindenképp javaslom, hogy költse el a kapott 15 portyapontot, és utána váltson át 30 portyázás üzemmódra! Ha 30 portyázást végig tudsz vinni, akkor valószinűleg hc prémiumos vagy, akkor viszont le fogod tudni győzni az azonos szintűeket is.

A szakértelmekről, amelyeket a korlátlan portyázás fényében nyomtak fel egyesek:
a lélekenergiát tp-t növelő szakértelmek mindenképp megtérülnek. Ha napi 40 helyett csak 30-at portyázol, akkor valamivel lassabban, de behozzák az árukat. Ne kérjetek olyat, hogy "adjátok vissza a szakértelemre költött LE-t" meg hasonló. Ilyesmire sajnos ha akarnánk, se lenne kapaciátsunk, elnézést. Azt javaslom inkább, próbáljátok ki az új rendszert, 2 hét múlva lesz egy ú j szavazás, és akkor mindenki elmondhatja a tapasztalatait is.

Amit ígérek, hogy hasonló volumenű változások a jövőben, ha megoldható, NEM lesznek, vagy csak minimális mértékben, a játékot a lehető legkevésbé módosítva, és csak ha feltétlenül szükséges.
Pontszám: 8.75
népszerűLeanthilFérfi
Végzetúr tehetség
127 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portyázáspont szavazás kiértékelése
13. hozzászólás - 2008.10.08. 19:20:15 (Válasz Jeriko #11 hozzászólására.)
Igazából volt bennem némi optimista reménykedés, hogy mondjuk a portyapontok úgy kerülnek bevezetésre, hogy X van a sztenderd portyákra, és ezek felett azonos/magasabb szintre korlátlanul portyázhatsz. Ebben az esetben a top karakterektől ugyan részben megkímélődtek volna az alattuk levők, egymás közt viszont folyamatosan változhatna a felállás. Nem így lett (persze eddig ezt nem javasoltam). Mortimer felvetése pedig nekem is eszembe jutott, de nekem is csak kb. 10 perce.
V1: Leanthil
V2: Platina Ribizli
Pontszám: 7.50
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3609 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portyázáspont szavazás kiértékelése
14. hozzászólás - 2008.10.08. 19:22:20
Még egy dolgot akartam mondani. Akinek a 30 portya nagyon kevés, az nyilván azért van, mert szeretne többet játszani. Őket azzal biztatom, hogy hamarosan, kb. 2 hét múlva indul a második világ. Szerintem két karakterrel, fejenként 30 portyával talán már túl tömény is lesz a dolog, és örülni fogtok, hogy a topon maradásért nem kell egész nap a gép előtt ülni.
Pontszám: 7.50
kedvelt tagEzékielFérfi
Végzetúr tanonc
24 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portyázáspont szavazás kiértékelése
15. hozzászólás - 2008.10.08. 19:26:01
Mortimer felvetesevel en is egyetertek, a faradtsagnak igy a jatekos idejenek rablasan kivul nincs sok szerepe. persze 15 portyat igy sem lehet majd egyhuzamban letolni, de 4-5-ot siman. szerintem ez nagyban novelne a "jatekelmenyt" jo par embernel.

v1 Ezékiel
v2 Kicsontozó
______________________________________

Légy Te is Martalóc! http://martalocok.try.hu/
Pontszám: 8.33
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3609 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portyázáspont szavazás kiértékelése
16. hozzászólás - 2008.10.08. 19:27:32 (Válasz Leanthil #13 hozzászólására.)
az, hogy 30 portyapont van, de alacsonyabb szintüt támadni 2 portyapontba kerül, bennem is felmerült. az ötletet végül elvetettem,a következő okok miatt:
- talán még a mostani rendszernél is komplikáltabb
- sok esetben be lehet nézni, utólag jössz rá, hogy közben szintet léptél stb. és most 2 pp-ért portyáztál!
- egyértelműen meghatározna egy optimális stratégiát, így viszont most dönteni kell, melyik utat követed.

A dolognak 1 előnye lett volna, hogy ha nagy ritkán rádharap egy kis szemtelen, visszaüthetsz neki.

még valami. a jelenlegi rendszer az átlag játékost, aki eddig se portyázott egy nap 15-nél többet, nem befolyásolja. A rendszer igazán csak a top játékosokat érinti. Nekik ez egy döntés, olcsón, biztosan jön a kevesebb táp, vagy többet szerezhetsz, de azért meg kell szenvedni.
Pontszám: 5
kedvelt tagBalorFérfi
Végzetúr mester
440 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portyázáspont szavazás kiértékelése
17. hozzászólás - 2008.10.08. 19:32:34 (Válasz Miklós #12 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2008.10.08. 19:16:38

- Leanthil, azzal amit mondasz - rövid idő alatt 10,000 LE előny - pont amellett érvelsz, hogy kell a korlátozás. És arról, hogy milyen irtózatosan nagy előny ez - valójában semekkora. Csak idő kérdése, és NÉHÁNY portyázás zsákmánya lesz ennyi. A vadászatból, és így a portyázásból szerzett LE exponenciálisan növekszik, biztosítva, hogy nincs bebetonozott előny, a vezető pozícióért folyamatosan meg kell küzdeni.



Ezzel csak az a baj, hogy az a 10,000 LE jelenleg annyit számít(hat), hogy eldönti tud-e valaki pl. 7. szinten 30-at portyázni, vagy sem.

Ez csak egy észrevétel. Személy szerint ez engem nem érint. Nem irígységből/vádaskodásból beszélek.
A hozzászólást Balor módosította 2008.10.08. 21:22:47-kor
Pontszám: 3
népszerűAranyAlmaFérfi
Végzetúr tehetség
207 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portyázáspont szavazás kiértékelése
18. hozzászólás - 2008.10.08. 20:44:25 (Válasz Leanthil #9 hozzászólására.)
Ha mar igy meg lettem szoliva, megha neven nem is lettem nevezve. Jobban is menne a dolog ha a portyazasi listaban, az altalam beallitottak szerint, lehetne lapozni.

Es hogy a temahoz is szoljak: tenyleg jo lenne hogyha a portyazasi pontok mellett megszunne a %-os buntetes az 1órán belüli 3. portyazastol. Igy orankent kell beneznem, ugy meg 5orankent (ennyi ido a maxba gyogyulas).
A hozzászólást AranyAlma módosította 2008.10.08. 21:16:06-kor
Pontszám: 5.40
kedvelt tagkrishyFérfi
Végzetúr tehetség
159 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portyázáspont szavazás kiértékelése
19. hozzászólás - 2008.10.08. 21:05:31
Egyetértek az előttem szólóval, így már semmi értelme a %-os büntinek.
Dzsó (Tökéletes Gyémánt)
Pontszám: 4.25
kedvencPeturFérfi
Végzetúr tehetség
141 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portyázáspont szavazás kiértékelése
20. hozzászólás - 2008.10.08. 21:22:27 (Válasz Miklós #12 hozzászólására.)
Az én szememben a portyázáspontok egyik értelme az lett volna, hogy a portyázással szerezhető LÉ egy nagyságrenddel kisebb legyen, mint a vadászattal szerezhető LÉ. Az új rendszernek az a hibája, hogy lazsálásra ösztönzi a játékost. Hirtelen az vált a jó stratégiává, ha felhagysz a vadászattal és csak portyázol. (Persze, ha elég erős vagy ahhoz, hogy a saját szinteden rendszeresen nyerjél.) Amúgy is létezett a vadászatot tartalékoló stratégia, de így még hatékonyabb lesz. Az élen levő játékosok egy-egy szintlépés után nem is találnak maguknak 30 támadható ellenfelet, nekik ez az opció nem játszik. Más oldalról ez a megoldás tudja tömöríteni a mezőnyt, ami lehet jó is. Én mindenesetre nem lelkesedem azért, hogy leálljak a fejlődéssel, inkább elfogadom a 15 portyapont nyújtotta lehetőségeket.
A hozzászólást Petur módosította 2008.10.09. 16:52:30-kor
Pontszám: 7.50
Oldal: 12345678910
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője