Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Megújult kvíz-olimpia
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Megújult kvíz-olimpia
61. hozzászólás - 2010.09.28. 08:07:27 (Válasz Birka #60 hozzászólására.)
Idézet: Birka - 2010.09.28. 07:55:53
Az egész olimpia azon múlik, hogy szerencsés szériát fog-e ki az ember


Reszben. Fugg azert attol is, hogy mennyi olyan szeria letezik, ami fekszik neked.
A random viszont mindig benne volt a dologban, nem is lehet kiszurni.
Pontszám: 5.95
kedvencGloriaNő
Végzetúr mester
265 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Megújult kvíz-olimpia
62. hozzászólás - 2010.09.28. 08:09:36
Immár élesben! Nem írta jóvá a jutalmat....
Pontszám: 8.57
népszerűArchibald CunninghamFérfi
Végzetúr mester
882 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Megújult kvíz-olimpia
63. hozzászólás - 2010.09.28. 08:54:56 (Válasz Gloria #62 hozzászólására.)
Csatlakoznék Gloriához: nem írta jóvá a jutalmat... Ha már nem leszek első, legalább ezt a kis örömet orvosolja valaki..
V1
Pontszám: 8.24
kedvencBaratyFérfi
Adminisztrátor
1030 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Megújult kvíz-olimpia
64. hozzászólás - 2010.09.28. 09:11:01
Sajnos elfelejtettem kivenni a tesztből, hogy beírja a lélekenergia jutalmat, elnézést érte, de nyugalom, most már működik, és aki nem kapta meg, annak is be fogom írni (valószínűleg holnap fog megérkezni, mintha ajánlás lenne)
Pontszám: 8.28
kedvelt tagSpiderFérfi
Végzetúr tanonc
42 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Megújult kvíz-olimpia
65. hozzászólás - 2010.09.28. 09:55:06
"A kapcsolódás sikertelen! Próbáld meg kicsit később, vagy ellenőrizd a tűzfalad beállításait."

Nincs tűzfalam. Tegnap a teszt még ment, most nem - a gépen nem változott semmi. Egyébként is furcsa, hogy a VU megy, de benne a kvíz nem - ez nem az én gépemen múlik szerintem.
Pontszám: 7.72
kedvelt tagDestroy1Férfi
Végzetúr tanonc
10 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Megújult kvíz-olimpia
66. hozzászólás - 2010.09.28. 11:58:52
kicsi homokóra kb 20secig az első kérdés előtt, ezzel már csökkent elég szépen az esélyem, de ezt még túléltem volna, azonban a második kérdés előtt már 5perce gondolkodik...
FF3.6.10
Pontszám: 6.67
népszerűEndyrFérfi
Végzetúr mester
2058 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Megújult kvíz-olimpia
67. hozzászólás - 2010.09.28. 12:24:12
kb 15 masodperc varakozas utan:

A kapcsolódás sikertelen! Próbáld meg kicsit később, vagy ellenőrizd a tűzfalad beállításait.



cegtol vagyok, azaz persze tuzfal beallitas lehet, de minden mas flash alkalmazas jol mukodik es a VU sincs korlatozva
Pontszám: 8.53
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Megújult kvíz-olimpia
68. hozzászólás - 2010.09.28. 12:34:19 (Válasz Endyr #67 hozzászólására.)
Ez a robot felszabadítási front műve!
Pontszám: 5.44
népszerűBedzsikFérfi
Végzetúr
63 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Megújult kvíz-olimpia
69. hozzászólás - 2010.09.28. 12:40:14
A kapcsolódás sikertelen! Próbáld meg kicsit később, vagy ellenőrizd a tűzfalad beállításait.

céges gép és kikapcsolt a tűzfalal se jó.
Pontszám: 7.71
kedvelt tagWuherFérfi
Végzetúr mester
327 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Megújult kvíz-olimpia
70. hozzászólás - 2010.09.28. 12:48:54
Lehet le kene fujni akkor ezt az olimpiat es ujrainditani az egeszet, ha mar rendesen mukodik nem ? (nalam se megy) Nem kene ugy kiosztani a jutalmakat ha nem mindenki tud benne reszt venni aki szeretne, meg ha egyenileg be is lehet irni az LE-t meg ujra lehet inditani akkor se biztos, hogy ebben az idoszakban lesz meg mindenkinek ideje felnezni, hogy megcsinalja.
Pontszám: 7.75
népszerűtlenIsztuFérfi
Végzetúr poronty
6 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Megújult kvíz-olimpia
71. hozzászólás - 2010.09.28. 13:20:03
Tudom hogy nem ide tartozik de azért írom ide hátha itt olvassák és foglalkoznak az általános másik problémával is.Lassan itt a hónap első péntekje és még nem lehet nevezni a bajnokira,vajon a nagy kvízolimpia fejlesztésbe ennyire elfelejtkeztek róla? Jó pár ember elvonult katakombába hogy X szinten tudjon nevezni a bajnokira erre elfelejtik elindítani /vagy szándékos/ és ezáltal kimaradnak az eventböl is.Nem ártana oda figyelni erre az aprócska tényre is.Még nem késő elindítani a bajnoki jelentkezést tessék hát megtenni ne csak a kvízolimpiára koncentráljunk.Van jelenleg /illetve lenne/ 2db másik esemény is 1 Landragora, 2 aktuális bajnoki.

harcra fel győzőn a legbátrabb törp.
Pontszám: 3
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Megújult kvíz-olimpia
72. hozzászólás - 2010.09.28. 13:57:59
A problémát az okozza, hogy a kvízolimpia scriptje úgy lett megírva, hogy a 8080-as porton kommunikáljon a 80-as helyett. Tekintve, hogy ezt a portot nagyon sok vállalati, intézményi tűzfal/router nem engedi át, így ott nem fog működni soha a kvízolimpia. Talán célszerűbb lenne átgondolni, hogy a kommunikáció a 80-as porton történjen - de ez egyértelműen a Beholder feladata, nem a játékosoké.
Pontszám: 8.16
kedvencBaratyFérfi
Adminisztrátor
1030 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Megújult kvíz-olimpia
73. hozzászólás - 2010.09.28. 14:08:10 (Válasz Jeriko #72 hozzászólására.)
A 80-as portra nem lehetett rakni, mert azon keresztül megy a web forgalom. Próbálkoztunk még random portokkal, de azoknál a 8080 jobb, jóval nagyobb az esély hogy nyitva van.
Ha a kvízolimpia nem tud kapcsolódni, a játékos nem veszti el a lehetőséget a kitöltésre, az otthoni gépen is ki lehet tölteni.
Az olimpiát nem fogjuk lefújni vagy újraindítani.

Isztu: jövőhét szerdán lesz a bajnoki, holnap délutántól lehet majd nevezni.
Pontszám: 7.47
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Megújult kvíz-olimpia
74. hozzászólás - 2010.09.28. 14:10:32 (Válasz Baraty #73 hozzászólására.)
Idézet: Baraty - 2010.09.28. 14:08:10
A 80-as portra nem lehetett rakni, mert azon keresztül megy a web forgalom. Próbálkoztunk még random portokkal, de azoknál a 8080 jobb, jóval nagyobb az esély hogy nyitva van.
Ha a kvízolimpia nem tud kapcsolódni, a játékos nem veszti el a lehetőséget a kitöltésre, az otthoni gépen is ki lehet tölteni.
Az olimpiát nem fogjuk lefújni vagy újraindítani.

Isztu: jövőhét szerdán lesz a bajnoki, holnap délutántól lehet majd nevezni.


Nem látom okát, miért ne lehetne standard web-kérésként átküldeni az adatokat. Így elég sok játékost kizártok a kvízből, és semmivel sem biztonságosabb.
Az meg azért nem volt 100%-ig okés, hogy 80-as porton letesztelték a játékosok, hogy rendben, aztán átraktátok másikra.
A hozzászólást Jeriko módosította 2010.09.28. 14:43:40-kor
Pontszám: 7.90
kedvencgizmoFérfi
Végzetúr tanonc
30 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Megújult kvíz-olimpia
75. hozzászólás - 2010.09.28. 18:56:22
Hali!

Munkahelyen üres volt a kérdés és a 4 válasz is(FF, IE), és akárhányszor indítottam újra mindig 15 percről kezdte a számlálást. Itthon már a kérdés ablaka sem jön fel. Lejárt az idő közben, a probléma pedig megoldódott, vagy valami gond van még?

Előre is köszi!
Pontszám: 8.83
kedvencCymricFérfi
Végzetúr tanonc
21 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Megújult kvíz-olimpia
76. hozzászólás - 2010.09.29. 00:15:37
Hali!

Nekem is hasonló probléma adódott.
Először nem tudott csatlakozni (munkahely).
Itthon pedig a köv. özenetet irja ki

Jelenleg zajlik a kvíz olimpia, és ma éjfélkor véget ér.


És semmi más lehetőségem nincs.
Gondolom azt hiszi, hogy töltöttem és lejárt az időm.
Pedig tölteni se tudtam

Lesz valami orvoslás?
Pontszám: 9.07
kedvelt tagTexexFérfi
Végzetúr mester
481 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Megújult kvíz-olimpia
77. hozzászólás - 2010.09.29. 11:59:27
Hibás válasz

Mit eszünk a karalábénak?

a jónak a földfeletti gumóját fogadja el de

káposztafélék családjába tartozó Brassica oleracea egyik változata a szárban gumószerűen megvastagodó karalábé.

Attól hogy gumószerű még mindig a szárát esszük, és a válaszok közt van szára is.
Nem töröm tovább a fejem se kérdésen, se a játékon.
Fölösleges.Persze úgy se tudom megállni.
Pontszám: 7.35
kedvelt tagNougFérfi
Végzetúr
80 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Megújult kvíz-olimpia
78. hozzászólás - 2010.09.29. 12:10:44
Amúgy most az első hány helyezett kap medált? Az első 3 (3,2,1db), vagy ahogy a legutóbbi is volt?
"Pops used to say if you find yourself in a hole, the first thing to do is ta stop diggin'."
Pontszám: 7.59
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Megújult kvíz-olimpia
79. hozzászólás - 2010.09.29. 12:31:05 (Válasz Texex #77 hozzászólására.)
Nekem olybá tűnik, hogy a gumóját eszed, függetlenül attól, hogy az a szárában van, de nem a szára.Idézet: Noug - 2010.09.29. 12:10:44
Amúgy most az első hány helyezett kap medált? Az első 3 (3,2,1db), vagy ahogy a legutóbbi is volt?

Tudomásom szerint 7-en 1-1 db-ot.
Pontszám: 7.63
kedvelt tagTexexFérfi
Végzetúr mester
481 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Megújult kvíz-olimpia
80. hozzászólás - 2010.09.29. 12:46:06 (Válasz Craslorg #79 hozzászólására.)
Idézet: Craslorg - 2010.09.29. 12:31:05
Nekem olybá tűnik, hogy a gumóját eszed, függetlenül attól, hogy az a szárában van, de nem a szára.Idézet: Noug - 2010.09.29. 12:10:44
Amúgy most az első hány helyezett kap medált? Az első 3 (3,2,1db), vagy ahogy a legutóbbi is volt?

Tudomásom szerint 7-en 1-1 db-ot.


A gumó (tuber) megvastagodott, gömbölyded, rövid szártagú, gyakran magas víztartalmú, tápanyag raktározására módosult szár vagy gyökér. Rügyeiből föld feletti hajtások, gyöktörzsek vagy tarackok fejlődhetnek. A főszár megvastagodásával szárgumó (például karalábé, ciklámen, retek), az oldalágak megvastagodásával pedig ággumó (például burgonya, csicsóka, dália, begónia, sásliliom) jöhet létre.

valójában egyikünknek sem volt igaza viszont a kérdés adható válaszok nem jók
mert tartalmazzák a szárát és gumóját külön is mivel a gumó az megvastagodott szár is lehet
igy a válaszok minimum javításra szorulnak.
Nem töröm tovább a fejem se kérdésen, se a játékon.
Fölösleges.Persze úgy se tudom megállni.
Pontszám: 7.35
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője