Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: A kvíz értékelésének rendszeréről
irritálóChromecatFérfi
Végzetúr tanonc
46 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
521. hozzászólás - 2008.12.27. 11:07:52
Újabb őrült javaslatom a kvízzel kapcsolatban... meg lehetne versenyeztetni az egy adott időszakban (óra, nap, hét, valami) beküldött kérdéseket az értékelések alapján. Sorba rakná a gép őket, a legjobb 1-2-3 kapna jutalmat (esetleg többet is mint eddig), a többi nem nyer semmit. Mindjárt sokkal motiváltabbak lennének a kérdésfeltevők
Pontszám: 6.33
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
522. hozzászólás - 2008.12.27. 13:48:34 (Válasz Chromecat #521 hozzászólására.)
Ezzel csak az a probléma, hogy a legjobb kérdések többnyire azok, amelyek egy szavazattal kerültek be, mert az adminok csak a minden tekintetben jutalmat érdemlő kérdést engedik át. (legalábbis bízom benne)

Ami meg kikerül a játékosoknak értékelésre, máris elveszíti azt a lehetőséget, hogy az értékelések objektív képet nyújtsanak a kérdés minőségéről.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5
kedvencTaki akiFérfi
Végzetúr poronty
2 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
523. hozzászólás - 2008.12.28. 09:43:27
Ma kaptam egy kérdést : mennyi 15+48*3-5 ? A helyes válasz nem volt megadva...184 lett volna a gép szerint, de a műveletek sorrendje szerint először a szorzást kell elvégezni: 15+48*3-5= 15+144-5 = 159-5= 154... Miért ír olyan matek kérdést, aki gyenge ebből a tantárgyból?
Pontszám: 8
kedvencDellFérfi
Végzetúr mester
265 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
524. hozzászólás - 2008.12.28. 12:12:26 (Válasz Taki aki #523 hozzászólására.)
...mert gyakorol. Keresi azokat, akik korrepetálják.
Pontszám: 7
irritálóHunyi1996Férfi
Végzetúr poronty
1 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
525. hozzászólás - 2008.12.29. 15:32:34
Hogyan lehet kérdést beírni?
Pontszám: 4.50
irritálóChromecatFérfi
Végzetúr tanonc
46 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
526. hozzászólás - 2008.12.29. 18:24:50 (Válasz Hunyi1996 #525 hozzászólására.)
100 helyes válasz után.
Pontszám: 5
népszerűKonkyFérfi
Végzetúr mester
264 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
527. hozzászólás - 2008.12.31. 18:35:42
A karácsony óta feltett 4 kvízkérdésem mind megkapta a jó értékelést (admin által, 10-20 percen belül), de egyikre sem érkezett még egyetlen válasz sem azóta. Csak a számláló állhatott meg, vagy esetleg ezek a kérdések nem kerültek be az adatbázisba, csak az ünnepek után fognak?
Érdekelne, hogy más is észlelt-e hasonló hibát. Igazából nem nagy cucc, mert a jutalmat már megkaptam, csak olyan zavaró az a 0% ott a kérdés mellett.
Pontszám: 5
kedvelt tagGortFérfi
Végzetúr mester
369 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
528. hozzászólás - 2008.12.31. 20:13:48 (Válasz Konky #527 hozzászólására.)
Nekem is van 3 ilyen kérdésem. 0 jó és 0 rossz válasz.
Az, ki szeret másokat kritizálni, olykor dicsérjen is.
Pontszám: 5
népszerűSimonFérfi
Végzetúr mester
582 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
529. hozzászólás - 2008.12.31. 20:35:37 (Válasz Konky #527 hozzászólására.)
Nekem is van 9 ilyen kerdesem.
TrueBlood - Tökéletes Gyémánt
Pontszám: 3
kedvencgabibácsiFérfi
Végzetúr tehetség
241 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
530. hozzászólás - 2008.12.31. 22:18:01
Írtam egy kérdést: Kinek a regényeiben szerepel a Láthatatlan Egyetem?
Helyes válasz: Terry Pratchett
Az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudja a választ.
A korongvilág regényekből már számítógépes játék is készült, továbbá a Google is kidobja a megoldést mindjárt az első oldalon többször is.
Ha ez a kérdés speciális, akkor az milyen, hogy Ki nem tartozik a Hipp-hopp (talán jól írtam) öregapjai közé, és a válaszok között megjelent 4 ismeretlen név.
Pontszám: 5
kedvelt tagXenaNő
Végzetúr tehetség
239 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
531. hozzászólás - 2009.01.01. 10:23:26
2 vagy 3 hete nem fogadták el a következő kérdésem:
Melyik megyében található Szigliget?

"Rossz kérdés" értékelést kapott: az értékelők(!) szerint a kérdés érdektelen lexikális tudása miatt!
Írtam a fórumba és kifogásoltam ezt a döntést: a hozzászólásomra a "magukat fórumban kiélők" mindenáron bizonygatták hogy bizony a kérdésem rossz,"nem számít hogy melyik megyében van",kis település,nem KELL tudni(nem is mondta senki...)....

Ma a vadászat során kaptam egy hasonló kérdést:
Melyik megyében található Egerág?
Elfogadták!!!.....

Megjegyzem: a "Melyik megyében található ...?" elő-előfordul azért a kérdések között!

Van különbség a két település között az "érdektelen lexikális tudás"-t tekintve? Egerág ismertebb mint Szigliget?
Ha igen akkor "le a kalappal" az értékelők-, és a "fórumban észt osztók" előtt! Dehogy állok én le vitatkozni "menzásokkal": bár sajnos nem az "iq-menzások"-ról van szó...!
Van értelme így kérdést írni: bízzak az "értékelők értékítéletében",hozzáértésében mikor minden jel szerint néhány kérdés elbírálása hasraütésre történik?! A "fórumkirályok és fórumkirálynők" is csak szerepelnek: megerősítik(fokozzák a ...) hogy "hű de rossz a kérdésed!": akkor hogy is van ez?
Szerencsés volt a kérdést feltevő játékos(jókor tette fel a kérdést mert az értékelők nem csak a "hasukra ütöttek")én pedig nem?
Egyértelmű: csak legalább "ne osztották volna az észt" ...
A hozzászólást Xena módosította 2009.01.01. 10:46:29-kor
Pontszám: 3.25
népszerűSigmarFérfi
Végzetúr tanonc
33 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
532. hozzászólás - 2009.01.01. 11:01:36 (Válasz Chromecat #521 hozzászólására.)
Sziasztok!
szerintem jó ötlet lenne, de télleg nehezen kivelelezkető. S nagyon reletív mi a jó kérdés. De azért valamilyen pont rendszer a kvíz értékelők összedobhatnának. Szavazás is lehetne, bár bizti, hogy az egyik kockás
Az igazán jó kérdések szerintem ki is esnek pl: "virágból kivonunk 6-ot mit kapunk?" bizti, hogy már nincs bent. Kevés nagyon az igazán ötletes kérdés. De azokat értékelni kellene, mert beugratósok pl.: kirendezte a StarWars 6.-t ki hibás válaszal ki golyózták pedig télleg nem Lukas rendezte. S még sorolhatnám addig marad a melyik megyében télleg unjuk már és a ki írta behoder kiadású regényt című okosodjuk a kvízből müsor.
Jó játékot!
A hozzászólást Sigmar módosította 2009.01.01. 11:08:39-kor
Pontszám: 3
fórumozóAwenhaiNő
Végzetúr mester
1131 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
533. hozzászólás - 2009.01.01. 13:08:53 (Válasz Xena #531 hozzászólására.)
Szervusztok!

Xena: Többször mondtam már, hogy kéne egy kisebb csapat, aki értékel... pont az ilyen anomáliák elkerülésére. Én is lexikálisként küldtem volna vissza a kérdésedet, de az Egerágasat is. Valóban speciális tudás, mert tudtommal nem ismeri mindenki a falvak pontos helyét, ám az, hogy véletlenül környékbeliek, vagy földrajzkedvelők kapták értékelésre, ezért átcsúszhatott.

És igen, vannak értékelők, akik minden szemetet átengednek, és olyanok is, akik semmit. Mindkét szélsőség ki szokott esni, de amíg értékelhet, addig keveri a bajt.

Sigmar: valahol igazad van, hisz egy irodalomprofesszor esetleg a víz képletét se tudja, mert hiába tanították neki, már elfeledte, mert semmi szüksége nem volt rá, s közben olyan költők teljes életrajzát is könyv nélkül vágja, amit más nem hallott. Neki is nehéz lesz eltalálni, hogy mi a megfelelő nehézség...
A hozzászólást Awenhai módosította 2009.01.02. 06:41:41-kor
Alkotó szívek
Szép álmokat könnyeznek:
Világ születik.
Pontszám: 9
népszerűLiptonFérfi
Végzetúr poronty
3 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
534. hozzászólás - 2009.01.01. 15:00:39
Üdv mindenki!
Én az utóbbi kvíz olimpia alkalmával nem kaptam lélekenergiát az 50 kérdés kitöltése után. Előfordult már nem is egyszer, de másnapra általában eszébe jutott a rendszernek és megkaptam. Az utóbbinál viszont még mindig késik. Ha olvassa ezt valamilyen illetékes, kérem intézkedjen.
Pontszám: 5
irritálóLui1965Férfi
Végzetúr
79 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
535. hozzászólás - 2009.01.02. 00:34:57 (Válasz Awenhai #533 hozzászólására.)
Idézet: Awenhai - 2009.01.01. 13:08:53
Szervusztok!

Xena: Többször mondtam már, hogy kéne egy kisebb csapat, aki értékel... pont az ilyen anomáliák elkerülésére. Én is lexikálisként küldtem volna vissza a kérdésedet, de az Egerágasat is. Valóban speciális tudás, mert tudtommal nem ismeri mindenki a falvak pontos helyét, ám az, hogy véletlenül környékbeliek, vagy földrajzkedvelők kapták értékelésre, ezért átcsúszhatott.

És igen, vannak értékelők, akik minden szemetet átengednek, és olyanok is, akik semmit. Mindkét szélsőség ki szokott esni, de amíg értékelhet, addig keveri a bajt.

Sigmar: valahol igazad van, hisz egy irodalomprofesszor esetleg a víz képletét se tudja, mert hiába tanították neki, már elfeledte, mert semmi szüksége nem volt rá, s közben olyan költők teljes életrajzát is könyv nélkül vágja. Neki is nehéz lesz eltalálni, hogy mi a megfelelő nehézség...



Ez az értékelőcsapat nagyon jól hangzik,lehetne akár bónusszal is jutalmazni,ha van néhány "őrült" aki vállalja?
Talán még fejlesztésre is érdemes? És őket is lehetne értékelni,minthogy nem teljesen arctalan lenne mint most?
ha nics gondom csinálok.

Pontszám: 7.50
fórumozóAwenhaiNő
Végzetúr mester
1131 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
536. hozzászólás - 2009.01.02. 06:47:05
Szervusztok!

Ha azonnal törölni-t mondok egy kérdésre, azt általában be is írom a kvízbe... tehát én vállalni szoktam, ha tiltakozom a kérdés ellen. Mondjuk, mostanában vagy a random kavart be, és nem kapok értékelendő kérdéseket, vagy letiltottak az értékelésről. Az előbbire gyanakszom, mert üzenetet nem kaptam. :-D

***

Az előző hozzászólásomon módosítottam egy csöppet, kimaradt egy tagmondat, mert elszabtam. A helyes, és értelmes rész:
Sigmar: valahol igazad van, hisz egy irodalomprofesszor esetleg a víz képletét se tudja, mert hiába tanították neki, már elfeledte, mert semmi szüksége nem volt rá, s közben olyan költők teljes életrajzát is könyv nélkül vágja, amit más nem hallott.
Alkotó szívek
Szép álmokat könnyeznek:
Világ születik.
Pontszám: 5
kedvencTaki akiFérfi
Végzetúr poronty
2 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
537. hozzászólás - 2009.01.02. 07:05:51
Megint egy kis matek:
5+5+5+5*2*3*4*5*0 , az vajon mennyi? A kérdés írója szerint 0, mert ha valamit megszorzok 0-val, az ugyebár 0. DE : ha egy műveletsorban összeadás és szorzás is szerepel, akkor először elvégzem a szorzást, ami tényleg 0, aztán visszamegyek a műveletsor elejére, és az 5+5+5 höz simán hozzá tudom adni a 0-t, s ez összesen 15 ! (hi-hi).
Korrepetálást vállalok!
Pontszám: 7.50
népszerűSigmarFérfi
Végzetúr tanonc
33 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
538. hozzászólás - 2009.01.02. 11:03:18 (Válasz Chromecat #521 hozzászólására.)
Idézet: Chromecat - 2008.12.27. 11:07:52
Újabb őrült javaslatom a kvízzel kapcsolatban... meg lehetne versenyeztetni az egy adott időszakban (óra, nap, hét, valami) beküldött kérdéseket az értékelések alapján. Sorba rakná a gép őket, a legjobb 1-2-3 kapna jutalmat (esetleg többet is mint eddig), a többi nem nyer semmit. Mindjárt sokkal motiváltabbak lennének a kérdésfeltevők


Sziasztok!
Én ezzel értek egyet, de nagyon előző hozzá szólásom is főleg erről szólt. Pl.: a csapat össze állna szavazna és kapna egy kis plussz lé-t dicséretett , aki jó és ötlettes kérdést írna.
A másik a kvíz értékelő csappattal nagyon egyet tudnák érteni, jó ötlet. Szerintem a rendszer a jó értékelőket előbb útóbb kizárja, mert bejön 10 újonc és minden kérdésre rányomja a jó kérdést, vagy az azzonnal törlést, s ki jó értékel ki is esett. Hisz nem jól értékel eltér az átlagtól. Ez a hiba az egész kvízzel, pedig a játék egyik legjobb része. Télleg a legtöbb jó értékelő és kvíz beíró összedobhatné magát és beszélhetne Miklóssal és Hatseptussal együtt hátra el lehetne ezt érni. Kvíz beírás is megmaradna, mint fék. a fönök meg csak a javítással és csiszolgatással foglalkozna. Akikkel beszélgettem a kvízzel kapcsolaban csak értelmes és jó válasz adott, így én megbíznék bennük, bár lehet, hogy rosszul teszem
Komolyan meg kéne ezt fontolni.
Jó játékot!
Pontszám: 8.33
népszerűtlenTommiEFérfi
Végzetúr poronty
6 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
539. hozzászólás - 2009.01.02. 22:49:49
Sziasztok kvízkérdéseket elbírálók,

megjelöltetek egy kérdésemet rossznak, mert szerintetek helyesírási hibát tartalmazott, azonban ez a feltevés téves. Kérdésemet újra beírtam, majd ismét el lett utasítva, mert "Ez a kérdés már szerepel"... Aztán átfogalmaztam, és ismét ugyanez az üzenet érkezett.


Milyen szín lesz a piros és a kék szín keveréke?

(X)Lila
( )Zöld
( )Narancssárga
( )Barna

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Ez a kérdés már szerepelt az adatbázisban.


Üdv: Tommie
A hozzászólást TommiE módosította 2009.01.02. 22:50:34-kor
Pontszám: 5
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
540. hozzászólás - 2009.01.02. 23:22:46 (Válasz TommiE #539 hozzászólására.)
...

Szerk.:

A másik hozzászólásodból látom, hogy arra gondolsz, a helyesíráshibás verzió miatt küldi vissza már szerepelttel a rendszer a kérdést.
Nem, azért küldi vissza, mert valaki más már feltett a piros és kék keverésére vonatkozó kérdést.
A hozzászólást Lanmandragoran módosította 2009.01.02. 23:28:09-kor
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője