Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: A kvíz értékelésének rendszeréről
kedvencTigrisnyulNő
Végzetúr mester
1019 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
1161. hozzászólás - 2010.08.15. 14:44:03
Én a rendszerről kérdeznék, kicsit más téma, de idekapcsolódik.
Nem lehete, kivenni a küldetésekből a kérdés feltevést? Engem nem zavarnak a blőd kérdések amivel tele van, komolyan, megoldom válaszolok, keresek, akár egy oldalnyit olvasok ha kell hogy meg legyen a válasz, nagyon okos lettem már.
De minek után több világon játszom, már többször szembesültem azzal hogy feltettem a kérdést csak a küldetés miatt, teljesen helyén valónak gondoltam azok alapján amiket láttam, plusz amit olvastam arról milyen kérdések a jók, de mind hiába, újra 100 abnormális kérdésre kell válaszolnom hogy neki futhassak.
Nem lehet kiváltani ezt a küldit??? Sokkal kevesebben panaszkodnának szerintem a kérdésekre, sokkal kevesebb kérdést kéne javítanotok, már ha javítva vannak...

Esetleg már megfontoltátok?
PittyPötty - V1
ResCat - V3
Cheri Lady - V6
Pontszám: 8.42
kedvelt tagFikilaciFérfi
Végzetúr tanonc
10 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
1162. hozzászólás - 2010.09.01. 23:33:27
Sziasztok!
Nem tudom kinek köszönhetjük a jó ill. rossz értékeléseket a kérdéseknél. Én már nagyon unom, hogy egy csomó kérésemet ezzel-azzal az indokkal elutasítják, mikor más (sokkal könnyebbek, sokkal inkább csak bizonyos érdeklődésűek tudják rá a választ) kérdések pedig szerepelnek a rendszerben. Most akkor, hogy is működik ez??? Szerintem így csak elveszitek az emberek kedvét a kérdésírástól.
Üdv.: Fiki
Pontszám: 4
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
1163. hozzászólás - 2010.09.02. 06:34:27 (Válasz Fikilaci #1162 hozzászólására.)
Adminok értékelnek már (korábban minden játékos értékelhetett, de az a rendszer befuccsolt, ennek láthatod sokszor a maradványait a gyenge kérdések előkerülésekor) adott szabályok alapján.
Amennyiben nem tudod, miért utasították el a kérdésedet, akkor az alábbi topicba bemásolhatod és a tapasztalt játékosok megmondják, véleményezik:
Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
Ha szeretnél jó kérdést feltenni, előtte van lehetőséged szintén a tapasztalt játékosokkal leellenőriztetni az alábbi topicban:
Vajon elfogadják ezt a kvízkérdést, ha fölteszem?
Pontszám: 7.59
kedvelt tagFikilaciFérfi
Végzetúr tanonc
10 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
1164. hozzászólás - 2010.09.02. 23:25:42 (Válasz Craslorg #1163 hozzászólására.)
Köszi az információt.
Pontszám: 4
kedvencTigrisnyulNő
Végzetúr mester
1019 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
1165. hozzászólás - 2010.09.07. 23:47:52
Én is kaphatok választ?
PittyPötty - V1
ResCat - V3
Cheri Lady - V6
Pontszám: 7.67
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
1166. hozzászólás - 2010.09.08. 06:12:59 (Válasz Tigrisnyul #1165 hozzászólására.)
Tudomásom szerint már sokszor felmerült, hogy vegyék ki ezt a küldetés, pláne a V4-eken (az előzőn ki is vették) és helyébe valami alternatíva, de még nem olvastam rá érdemi választ.
Ezt pedig beollózom számodra, hasznos a kérdésfeltevés előtt
Idézet: Craslorg - 2010.09.02. 06:34:27
Ha szeretnél jó kérdést feltenni, előtte van lehetőséged szintén a tapasztalt játékosokkal leellenőriztetni az alábbi topicban:
Vajon elfogadják ezt a kvízkérdést, ha fölteszem?
Pontszám: 7.63
fórumozóArmageddon888Férfi
Végzetúr
58 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
1167. hozzászólás - 2010.09.09. 18:47:28
Kinek a szerepét játszotta Tommy Lee Jones a "Született gyilkosok" című filmben?

pszichológusét
tv riporterét
sorozatgyilkosét
börtönigazgatóét

Ekkora baromságot hogy lehet elfogadni kvízkérdésnek? Nem lehetne szűrni az ilyen értelmetlen hülyeségeket? Erre csak olyanok tudhatják a választ, akik megnézik a filmet!
Pontszám: 3
kedvencTigrisnyulNő
Végzetúr mester
1019 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
1168. hozzászólás - 2010.09.11. 07:46:43 (Válasz Craslorg #1166 hozzászólására.)
Több karaktert nem áll szándékomban indítani, szóval többé nem teszek fel kérdést. Remélhetőleg!:)
De azért köszönöm!

Amúgy tudod mi a problémám azzal a topiccal? Nem volt még visszaélés? Mármint én beírok, te megírjátok hogy ez oké lesz, és aztán más írta be? Hisz ez egy nyílvános topic.
PittyPötty - V1
ResCat - V3
Cheri Lady - V6
Pontszám: 7.85
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
1169. hozzászólás - 2010.09.11. 23:37:58 (Válasz Tigrisnyul #1168 hozzászólására.)
Elképzelhető, de miután aki a megbeszélt kérdést beírta végül és elfogadták, az jelezte is, hogy rendben volt és valóban elfogadták, nem emlékszem olyanra, hogy valakinek azzal dobták vissza, hogy "már szerepelt".
Pontszám: 7.63
irritálóLazyFérfi
Végzetúr poronty
3 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
1170. hozzászólás - 2010.09.17. 18:59:54
sziasztok
Most lett elegem..
feltettem 3 kérdést egyiket se fogadták el.. azután feltettem még1et és ezt olvassátok..

Hogy hívják a lvl 101es fegyvert?

koponyatőr
koponyazúzó
koponyázó
halálhozó

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ.
nah ja... bezzed ez a kérdés

Hogy nevezik azt a sérülést, amikor a felkarcsont gömbölyű ízületi felszíne kiugrik a vállízület vápájából?

vállrándulás
vállficam
kulcscsont törés
izomszakadás

ezt hogy lehet elfogadni? most ennyi erővel.. van aki nem érdeklődik a fegyverek iránt én meg orvostudomány felé... (így 14 évesen..)
Pontszám: 5
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
1171. hozzászólás - 2010.09.17. 21:58:16 (Válasz Lazy #1170 hozzászólására.)
Végzeturas kérdést csak olyat lehet feltenni, amelyre a választ egy 1. szintű, nem szövetségi tag az első vadászatánál megtalálhatja a játék hivatalos oldalán. A 101. szintű fegyverről te sem tudtad mi az, mikor elkezdtél játszani. A végzetúr wiki NEM hivatalos oldal.
Egyébként ami jó végzeturas kérdés, azt már feltették, ergp ne tegyél fel végzeturas kérdést, mert ha jó is lenne, "már szerepeltet" fog kapni.

A 2. kérdésre, melyet reklamálsz, hogyan kerülhetett bele, igen szomorú, ha nem tudod rá a választ, ezt még általános iskolai diákok is ismerik. Kiváló példája az egyszerű, mindenki által ismerhető orvosi kérdéseknek.
Pontszám: 6.57
közkedveltSir calvinFérfi
Végzetúr tanonc
13 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
1172. hozzászólás - 2010.09.30. 21:09:50
miért kaptam rossz, hibás kérdés-értékelést erre?
Mit jelent a prémium szó eredetileg?

állatbunda
szakmai szervezet
felár, jutalom
ijesztő elem a periódusos rendszerben
Pontszám: 5
fórumozóSkrymirFérfi
Végzetúr poronty
1 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
1173. hozzászólás - 2010.10.06. 12:44:50
Tudjátok, mi fáj? Hogy az Ensiferumos kérdésemet elutasították, mert hogy csak bizonyos csoport ismerheti (ja, bizonyos...), ellenben nem győzök rossz pontot szerezni a mai popzene és a sztárocskák magánéleti tikai miatt (pl. Armageddon888 nemrég panaszkodott hasonló miatt)! Azért, mert rengeteg birka béget utánna, nem tartozik az általános műveltséghez, ők hogyhogy nem kaptak bizonyos réteg visszautasítást? Nem beszélve az elvesztett LE...
...meg metál meg sör.
Pontszám: 5.25
irritálóPetanFérfi
Végzetúr poronty
2 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
1174. hozzászólás - 2010.10.12. 09:57:17
Ki értékeli a kvíz kérdéseket?
Az még OK, hogy már van ilyen kérdés, de amikor van jó válasz és erre azt kapom vissza,hogy nincs, na az elég érdekes!!!!
Talán nem valami analfabétára kellene bízni az értékelést!!!
Pontszám: 3.17
kedvelt tagPsychFérfi
Végzetúr mester
471 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
1175. hozzászólás - 2010.10.12. 10:05:57 (Válasz Petan #1174 hozzászólására.)
Idézet: Craslorg - 2010.09.02. 06:34:27
Adminok értékelnek már (korábban minden játékos értékelhetett, de az a rendszer befuccsolt, ennek láthatod sokszor a maradványait a gyenge kérdések előkerülésekor) adott szabályok alapján.
Amennyiben nem tudod, miért utasították el a kérdésedet, akkor az alábbi topicba bemásolhatod és a tapasztalt játékosok megmondják, véleményezik:
Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
Ha szeretnél jó kérdést feltenni, előtte van lehetőséged szintén a tapasztalt játékosokkal leellenőriztetni az alábbi topicban:
Vajon elfogadják ezt a kvízkérdést, ha fölteszem?


Valahol mintha Craslorg hosszabban is kifejtette volna, de most hirtelen nem emlékszem, hogy hol.
Arkhroth Croa'khyn - Tökéletes Gyémánt
Pontszám: 6.13
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
1176. hozzászólás - 2010.10.12. 11:54:44 (Válasz Petan #1174 hozzászólására.)
Olyan értékelést nem kaphattál, hogy nincs jó válasz. Az érékelés maximum az lehetett, hogy "a válaszaid nem megfelelőek VAGY rosszak voltak". Pontos szöveget nem tudom, de valami ilyen. Ez nem feltétlen arra utal, hogy nincs köztük a jó válasz, hanem arra, hogy a rossz válaszok nem odavalóak, vagy hogy a jó válaszod mégsem jó. A lent említett topicba másold be a kérdésedet a válaszokkal együtt és kapsz rá feltételezhető választ, mi lehetett a gond vele.
Pontszám: 8.41
népszerűCDALLASFérfi
Végzetúr
93 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
1177. hozzászólás - 2010.10.16. 08:18:06
5 veréb van egy faágon.Ha lelössz belőlük eggyet mennyi marad ott?

négy
egysem
öt
három

Ilyen helyesírással hogy mehet át?
Pontszám: 5.56
fórumozóUriel VentrisFérfi
Végzetúr tanonc
27 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
1178. hozzászólás - 2010.10.16. 21:24:10
Ma visszadobták az egyik Kvíz kérdésemet mondván szerepelt már az adatbázisban... Unalmas perceimben megnéztem ,hogy tényleg így van-e. NEM szerepel a kérdésem az adatbázisban!!! Ez azért dühítő mert minden eddig feltett kérdésemet átgondoltam minden szempont alapján és odafigyeléssel állítottam össze. Hol tudok reklamációt benyújtani az illetékeseknek?
Bemásolom a kérdést ,hogy ti is olvashassátok :

Melyik regény NEM William Gibson műve?

Neorománc
Számláló nullára
Mona lisa Overdrive
Álmodnak-e az androidok elektromos bárányokkal?
Pontszám: 5
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
1179. hozzászólás - 2010.10.16. 22:09:07 (Válasz Uriel Ventris #1178 hozzászólására.)
Írók műveit firtató kérdést nem fognak már elfogadni, mert rengeteg van belőlük. Lehet, hogy Gibsontól az általad írt művek még nem voltak megkérdezve, de volt már Gibzonos kérdés. Emellett hol nézted meg? Mert a kvizadatbázis csak a már besorolt kérdéseket tartalmazza, míg az adminok mindet látják, a kettő között meg minimum 10-szeres eltérés van. Szóval a "már szerepelt" értékelés nem csak azt jelenti, hogy az adott kérdés pontosan ugyanígy feltéve, ugyanezekkel a válaszokkal szerepelt, hanem hogy ugyanarról az íróról szerepelt már hasonló (írta / nem írta), a könyveiről szerepelt hasonló vagy spontán az adott típusból már rengeteg van és köszönik, de nem kérnek többet. Ekkor - mivel a kérdéssel egyébként nincs baj - már szerepelt értékelést adnak, hogy írhass helyette újat. Általános, gyakori típusú kérdést ne tegyél fel, mert hasonló eredménye lesz. Ezek a
- ki írta
- melyik a műve
- melyik nem a műve
- ki a főszereplő
- ki szerepel benne
- ki nem szerepel benne
- ki rendezte
- melyiket nem rendezte
- hol található X/Y nagyváros Magyarországon
- hol található X/Y nagyváros a világban
- melyik nem ott található
- ki énekli
- melyik nem az ő száma
- hogy írják helyesen
- mit jelent az adott szó
- mit sportol XY ismert sportoló
- stb...
Nagyjából látható, hogy milyen kérdéskörök azok, amelyekre már csak nagyon különleges esetekben kapsz jó értékelést, általában már szerepeltet kapsz rá. (Vigyázz! jelentéktelenebb művek/írok/zenészek/települések/helyek/stb... esetén speciálisat vagy érdektelen lexikálist kapsz.
Pontszám: 8.41
fórumozóUriel VentrisFérfi
Végzetúr tanonc
27 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
1180. hozzászólás - 2010.10.16. 22:51:47 (Válasz Craslorg #1179 hozzászólására.)
Elolvastam amit írtál de nem biztos ,hogy jól értelmezem-e. Nem láttam sehol sem leírva ,hogy : Ne küldjetek több kérdést írók műveiről mert visszadobjuk. Ez nem hinném ,hogy túl specifikus kérdés volt és azt sem ,hogy túl triviális. A kvíz adatbázisban egy kérdés van ami a műveire vonatkozik. MINDEN más kérdésben Gibson mint rossz válasz lehetőség van megadva. De végül is nem tudom mit sír a szám. Csak idegesít ,hogy egy jó kérdést visszavágtak egy elégtelen indoklással. (Bocs de nekem nem elég az ,hogy : Már szerepel...)
Mellékesen megjegyzem ,hogy a : Ki rendezte... kérdésemet minden további nélkül elfogadták.
Pontszám: 4
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője