Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: 2010-es labdarúgó VB tippverseny
kedvelt tagHellraiser84Férfi
Végzetúr tehetség
180 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2010-es labdarúgó VB tippverseny
741. hozzászólás - 2010.07.12. 23:31:31 (Válasz Razz #740 hozzászólására.)
Csatlakozom az előttem szólóhoz, gratulálok én is.
Cras, 2 év múlva az EB-t is így ha lehet.
Oscar-díjat Johnny Deppnek!
Aranylabdát Xavinak!
Pontszám: 5.82
kedvencchehsFérfi
Végzetúr tehetség
225 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2010-es labdarúgó VB tippverseny
742. hozzászólás - 2010.07.13. 01:52:30
Köszi szépen a játékot Craslorg! Hatalmas ötlet volt, tökéletes lebonyolítással.

Már csak a fórumon forgolódni is tanulságos volt ennek a tippversenynek az ürügyén
Kegyesnek ismerték.
Rothadó, zöldes hús, selyemszalaggal átkötve.
- Tündeköves Glórin -
Pontszám: 8.45
kedvencpityuFérfi
Végzetúr mester
810 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2010-es labdarúgó VB tippverseny
743. hozzászólás - 2010.07.13. 06:50:31
Köszi a szervezést, grat a nyerteseknek, jó móka volt.
V1 - Lord of destiny
V6 - LoD
V4 jelen:
V4 múlt: Vérszívó, Becstelen Banyapók, Hikari, Overlord, Superman
Pontszám: 7.44
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2010-es labdarúgó VB tippverseny
744. hozzászólás - 2010.07.13. 07:11:45
Köszi mindenkinek a részvételt, örülök, hogy ennyien végig kitartottak. Sajna nekem a kieséses szakasz nagyon nem jött össze, így a lecsúsztam és persze az elején is mellé lőttem a VB győztes és gólkirályi cím birtokosának tippjeivel, de sebaj

Természetesen 2 év múlva is megy majd az EB, bár eszembe ötlött, hogy akár ősztől az EB selejtezők és a BL is mehet akár tippverseny formájában (szabályokon kis módosításokkal).

Amennyiben támogatásra lel, akkor megcsinálhatjuk azt is, hátha valami plecsnit is ki tudunk találni majd rá vagy közös díjat.

Nemsokára még csinálok a VB kieséses szakaszáról egy kis statisztikát.
Pontszám: 8.49
népszerűDarkshadeFérfi
Végzetúr mester
563 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2010-es labdarúgó VB tippverseny
745. hozzászólás - 2010.07.13. 08:26:02
Köszönjük Cras, jó játék volt, reménykedjünk a magyar válogatott tanult a nagyszerű Ghánától, hogyan kell csapatot építeni s négy év múlva értük is szoríthatunk.
Vedd észre, figyeld meg végül csapj le rá. Laurie- Kubla kánság tagja.

Nem Garfield az egyetlen akinek Arachnofóbiája van.
Pontszám: 7.30
kedvencByzonFérfi
Végzetúr mester
5137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2010-es labdarúgó VB tippverseny
746. hozzászólás - 2010.07.13. 10:22:40
Ja persze és a korábbiakban megbeszéltek alapján még lógok a torna csapatával, hát akkor azt még megadom, hogy részemről mi lett az álomcsapat

Felállás: 4-4-2

Kapus: Eduardo [portugál] (Ide úgy is mindenki Cassillast teszi majd, de nekem nagyon, de nagyon tetszett a portugál hálóőr, aligha ő tehet róla, hogy csak eddig ment a csapata, szerintem ő volt a mezőny legjobb kapusa)

Védők:
Philip Lahm [német] (ez alkalommal is bizonyította, hogy világklasszis szélső védő, csapatkapitányként is nagyot alkotott, noha volt néhány hajmeresztő megoldása néha, de ez minden védőre igaz a vb-n, spanyolokra, hollandokra is, mindenképpen itt van a helye)
Carles Puyol [spanyol] (nagyon stabil, veterán belső védő, szögleteknél jól fejel, a támadásokat is segíti, igazi klasszis)
Joris Matthijsen [holland] (bár az uruk ellen nem az ő meccse volt, de ezt leszámítva hihetetlen védőmunkát mutatott be az egész vb-n, ráadásul, mert ezt sajnos meg kell jegyezni, a döntőben úgy vette le gyakorlatilag a pályáról teljes mértékben David Villát, hogy lényegi szabálytalanságot sem csinált, a spanyol csatár mégis 100%-osan semlegesítve lett, vérbeli emberfogó)
Gabriel Heinze [argentín] (az amúgy cefet gyenge argentín védelemből egészen kimagaslik Heinze játéka, nagyszerűen oldotta meg a feladatát mindvégig és a támadásokat is hasznosan kísérte)

Középpályások:
Thomas Müller [német] (nehéz lenne kihagyni azt hiszem a vb gólkirályát egy álomcsapatból. Müller nagyon nagy játékos lesz még, középpályásként szerepeltetni nagyszerű húzás volt, gyorsaságával és robbanékonyságával akármilyen védelemnek mögé kerül, remekül passzol, remekül ad be, jól fejel és nagyon érzi a kaput)
Wesley Sneijder [holland] (Sneijder több mint hasznos a középpályán, aki kiveszi a részét a védekezésből és a támadásokból is. Nagyszerűen lát a pályán, indít gyors passzokkal, nagy futó mennyiség és munkabírás jellemzi, emelett a kapura is egy életveszély)
Bastian Schweinsteiger [német] (az egész vb egyik legjobbja volt a német szűrő! Hihetetlen mennyiségű labdát szerez és iszonyúan jól osztja el, megtanult cselezni is most már, távoli lövései, szabadrúgásai hatalmas veszélyt jelentenek, jelenleg ki merem mondani: a vb összes csapatába beférne a kezdőbe, nem volt olyan középpálya ahonnan ne lenne érdemes miatta kimozgatni valakit, és ez szerintem mindent elmond)
Andrés Iniesta [spanyol] (nem a döntőben szerzett gólja miatt, ott jókor volt, jó helyen. De ő egyrészt valóban a fontos gólok szerzője, másrészt egy kisebbfajta dinamó a spanyol. Gyakorlatilag az egész pályát bejátssza, a támadásokat hihetetlen mód segíti, kreativitást visz az egész csapat játékába, akár csak Sneijder, ő is hihetetlen jól lát a pályán és halál pontosan passzol)

Csatárok:
David Villa [spanyol] (mozgékony, gyors, könnyen leszakad az emberéről, nagyon technikás, nagyon jól cselez. Borzalmasan nehéz levenni a pályáról, bármilyen védelemnek halálos ellensége. Ráadásul borzalmasan érzi a kaput, nagyon gólerős)
Diego Forlan - csapatkapitány [uruguayi] (Forlan valódi vezéregyéniség. A mezőnymunkája nem túl nagy, de nem is az a dolga. Erős, tapasztalt, fizikálisan szinte bedarálhatatlan, nagyon jól cselező játékos, noha kicsit önző is tud lenni. Valódi kapitány, össze tudja fogni a játékosokat, hitet, reményt tud beléjük önteni. Igazi mesterlövész, a szabadrúgásai aranyat érnek)

Vagyis nálam a vb csapata:
Eduardo - Lahm, Puyol, Matthijsen, Heinze - Müller, Sneijder, Shweinsteiger, Iniesta - Villa, Forlan (c)

Szövetségi kapitány: Oscar Washington Tábárez [uruguayi] (Tábárez mester végezte talán a legtöbb munkát a csapatával, lehiggasztotta a közismerten balhés urukat, összefogta, csapattá építette fel őket, taktikailag, stratégiailag is számomra ők voltak a legnagyobbak ezen a vb-n, hej ha a hollandok két szabálytalan gólját nem adják meg ellenük, akkor mekkora derby lehetett volna a döntő!)

Néhány egyéni adalék:

A VB legjobb fiatal játékosa: Thomas Müller

A VB meglepetés csapata: Uruguay

A VB csalódás csapata: Olaszország

A VB legjobb meccse: Uruguay - Ghána (negyeddöntő)

A VB legrosszabb meccse: Paraguay - Japán (negyeddöntő)

Mégegyszer köszönöm én is crasnek a lebonyolítást, és szeretnék gratulálni Mangetsunak a győzelemhez és mindenkinek aki előttem végzett a kiváló eredményért, Hellnek meg köszönöm külön a remek kis vitákat, párbeszédeket. Sziasztok.

(Az EB-n pedig a németek megfingatják a spanyolokat )
A hozzászólást Byzon módosította 2010.07.13. 10:37:23-kor
VB van...
DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!!!!!!!!
Pontszám: 8.00
népszerűRokamokaFérfi
Végzetúr mester
688 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2010-es labdarúgó VB tippverseny
747. hozzászólás - 2010.07.13. 11:59:09
Meglepő az 5. hely, inkább szívem szerint tippelgettem, mint fej szerint. Éppen ezért nem írnék álomcsapatot, ha nem baj, túl sok embert kellene kihagynom.

Mindenkinek gratula, Cras-nak meg igazán köszönjük a frappáns - nevezhetjük hibátlannak - lebonyolítást!
Pontszám: 7.58
irritálóDanissimoFérfi
Végzetúr tanonc
36 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2010-es labdarúgó VB tippverseny
748. hozzászólás - 2010.07.13. 12:45:01
Én nem indoklok csak leírom az álomcsapatom.
Vagyis nálam a vb csapata:
Casillas - Ramos, Puyol, Lugano, Fucile - Müller, Sneijder, Shweinsteiger, Iniesta - Villa, Forlan
Pontszám: 4.12
kedvelt tagHellraiser84Férfi
Végzetúr tehetség
180 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2010-es labdarúgó VB tippverseny
749. hozzászólás - 2010.07.13. 17:10:08
Köszi Byzon, nekem is egy élmény volt!!
Cras, ha megcsinálod a BL-t is akkor a tippjeim: Győztes: Barcelona, gólkirály: David Villa
Oscar-díjat Johnny Deppnek!
Aranylabdát Xavinak!
Pontszám: 7.21
népszerűSemelyikFérfi
Végzetúr mester
1294 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2010-es labdarúgó VB tippverseny
750. hozzászólás - 2010.07.13. 17:22:05 (Válasz Razz #740 hozzászólására.)
Köszi amúgy, Cras.
[És kéznyújtás.]

[[Uppsz, Cras hozzászólására szántam válasznak, csak aláklikkeltem.]]
A hozzászólást Semelyik módosította 2010.07.13. 17:23:13-kor
Pontszám: 6.88
kedvelt tagMangetsuFérfi
Végzetúr tehetség
209 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2010-es labdarúgó VB tippverseny
751. hozzászólás - 2010.07.13. 20:42:56 (Válasz Byzon #13 hozzászólására.)
Idézet: Byzon - 2010.06.06. 20:51:40
Hát ez nekem most nagyon nehéz kérdés.... A spanyolok középpályájával jelenleg szerintem senki fel nem veszi a versenyt, az meg meghatározó eleme a mai focinak, az argentin csatárok borzalmasan gólerősek, az angolok is elég masszív gárdával mennek ki, a szívem meg az ezer sebből vérző, formán kívüli Nacional elfhez húz... Hajjaj... Bár sok esélyük nincs, de a szívemre hallgatok, szóval:
Világbajnok: Németország
Gólkirály: Lionel Messi


Hehe... igencsak rácáfolt a VB az előzetes elgondolásainkra Gondolom az elején néztél nagyokat Mondjuk most így utólag könnyen beszél az ember, és nevethet mindenki jókat ha visszaolvassa az első hozzászólásokat Mindenesetre ez a kis tippverseny még színesebbé tette a VB-t, fantasztikus ötlet volt, köszi Cras! És gratulálok minden résztvevőnek is, nehéz dolgom volt!
v3: Ninqueril a Suttyó - DDT
Pontszám: 6.10
kedvelt tagHellraiser84Férfi
Végzetúr tehetség
180 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2010-es labdarúgó VB tippverseny
752. hozzászólás - 2010.07.13. 21:37:20
Na és akkor az álomcsapatom:

Iker Casillas - ez a minimum, miután azt mondtam, hogy le kellene őt cserélni, de szenzációs volt.

Carles Puyol - az 5 kapott gól nélküli meccs önmagáért beszél, a németek elleni gól volt a korona
Arne Friedrich - Na őt nem hittem volna soha hogy berakom egy álomcsapatba... Bűnlassú, de ezen a VB-n nagyot játszott, plusz megszerezte első gólját a válogatottban.
Giovanni van Bronckhorst - 36 évesen világszínvonalú védőmunka, plusz a VB legnagyobb gólja. ha pályán marad a spanyolok ellen, nincs Iniesta gólja.

Thomas Müller - tavaly német harmadosztály, most VB gólkirályi cím, plusz legjobb fiatal játékos cím.
Sergio Busquets - nagyon sokan elfelejtik, hogy Özilt és Sneijdert valakinek ki kellett kapcsolnia; ő volt az.
Andrés Iniesta - 2 gól, a szokásos remek kreatív játék, fantasztikus hidegvér a kellő pillanatban
Bastian Schweinsteiger - igazi vezére volt a szenzációsan játszó német válogatottnak
Wesley Sneijder - a holand csapat "agya", 5 góllal

David Villa - hihetetlen gólérzékenység, remek játék
Diego Forlán - remekül játszott az egész VB-n, hátán cipelte az uruguayi csapatot
Oscar-díjat Johnny Deppnek!
Aranylabdát Xavinak!
Pontszám: 5.94
kedvelt tagHellraiser84Férfi
Végzetúr tehetség
180 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2010-es labdarúgó VB tippverseny
753. hozzászólás - 2010.07.13. 21:46:18
És csak a hecc kedvéért egy "antiálomcsapat" (nem hiszem hogy minden posztra lesz emberem, ez tényleg csak poén):

Robert Green - 1 meccs jutott neki, tudjuk miért...

Fabio Cannavaro - Végre visszavonult a válogatottól
Nigel de Jong - a VB-döntő K1 harcosa
Mark van Bommel - semmi újdonság csak a szokásos gusztustalan, alattomos belépők
Nicolas Anelka - Domenech tényleg borzalmas szöv. kapitány, na de elküldeni az anyjába...
Didier Drogba - azt hiszem mindenki többet várt tőle...
Fernando Torres - csak a vak nem látta, hogy nincs formában, szerencsére Del Bosque időben váltott
Lionel Messi - nem a saját hibájából volt árnyéka önmagának...
Wayne Rooney - emlékszik valaki bármire tőle ezen a VB-n???
Luis Suarez - vészkapusként bizonyított, emberként leszerepelt...
Kaká - fáradt, lassú, pontatlan játék
Arjen Robben - ha a sorozatos reklamálások helyett a játékra koncentrál a döntőben, talán nem hagyja ki az első helyzetét
És a bónusz:
Cristiano Ronaldo - ismét bizonyította, hogy nem képes vezérként viselkedni, nem tudja a hátára venni a csapatot. Egy nagy nulla volt. Szerencsére.
Oscar-díjat Johnny Deppnek!
Aranylabdát Xavinak!
Pontszám: 5.94
kedvencPottomPannaNő
Végzetúr mester
2518 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2010-es labdarúgó VB tippverseny
754. hozzászólás - 2010.07.13. 21:49:04
Köszi Cras ezt a tippversenyt, egyetlen lányként jól szórakoztam közben. 3-4 meccset meg is néztem, ez a ti érdemetek (is).
Pöttöm Panna- V1-Lélekőrök Szövetsége
Pontszám: 8.19
kedvencByzonFérfi
Végzetúr mester
5137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2010-es labdarúgó VB tippverseny
755. hozzászólás - 2010.07.14. 09:44:26 (Válasz Hellraiser84 #753 hozzászólására.)
Anti álomcsapat? Ez jóóó!!!
Enyém:

Kapus: Guk [Észak-Korea] (no comment...)

Védők:
Fabio Cannavaro [olasz] (már csak a saját romjain focizik)
Martin Demichelis [argentín] (lassú, de legalább sz@r is)
Johnny Heitinga [holland] (nem volt rossz, de ostoba kiállítást gyűjtött be, nagyon rosszkor)
Matthew Upson [angol] (a védelem leginstabilabb pontja, szinte minden német gólban vastagon benne)

Középpálya:
Christiano Ronaldo [portugál] (sosem ment neki a válogatottban, vagy bárhol, ahol a bíró nem ül fel a primadonnázásnak. most sem)
Steven Gerrard [angol] (folytonosan befelé húzódva a posztjáról akadályozta Lampardot)
Marc van Bommel [holland] (ez nem a Terminátor 9...)

Csatárok:
Wayne Rooney [angol] (formán és játékon kívül, de legalább idegbajban)
Samuel Eto'o [kameruni] (a labdával, ne a szövetségi kapitánnyal legyen elfoglalva)
Nicholas Anelka [francia] (sportember, főpleg válogatott ilyen kijelentést nem tehet, többé címeres meznek közelébe ne engedjék!)

Greennel és Drogbával nem értek egyet, Greennel nagyon nem!
VB van...
DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!!!!!!!!
Pontszám: 8.00
népszerűRokamokaFérfi
Végzetúr mester
688 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2010-es labdarúgó VB tippverseny
756. hozzászólás - 2010.07.14. 10:35:16
Drogbával mi volt a baj?
Szerintem szokás szerint zseniálisan játszott, de egy fecske nem csinál nyarat... Sőt, ez sem igaz, mert én szurkoltam erősen a csontiknak, nem éppen szar csapat, a sorsolást viszont megint kifogták. A brazilok nyilván klasszisokkal jobbak, a portugáloknak meg azért akadt mákjuk, ahogy szokott. (Reméltem is, hogy a spanyolok ellen kevés lesz a szerencse.)

*: Anti-álomcsapatot én tudok egyszerűbben:
Az egész olasz csapat vagy majdnem az egész francia, kiegészítve az összes ázsiaival.
A hozzászólást Rokamoka módosította 2010.07.14. 10:37:35-kor
Pontszám: 7.58
irritálóDanissimoFérfi
Végzetúr tanonc
36 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2010-es labdarúgó VB tippverseny
757. hozzászólás - 2010.07.14. 18:21:31
Kihagytam a cseréket:Neuer(nem alkotott igazán kiemelkedőt de fiatal és kellett egy cserekapus),Piqué,Özil,Xavi,Suarez(gondolom mindenki megvet ezért,de én nem engedek, beválalta a csapata érdekében hogy egy egész kontinens utálja (bárcsak a magyar válogatott állna 11 ilyen emberből akik bármit hajlandóak megtenni a csapatukért) és még csak nem is reklamált mert hát hányszor láttuk már hogy egyértelmű helyzetben is tudnak reklamálni)
Pontszám: 4.12
népszerűEzüstszélFérfi
Végzetúr mester
980 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2010-es labdarúgó VB tippverseny
758. hozzászólás - 2010.07.16. 07:09:26 (Válasz Ezüstszél #708 hozzászólására.)
Tudom lassan unalmas, hogy mindig szólok, de megint lemaradt egy tippem pontszáma.

A bronzmeccs előtt 113 ponttal álltam. A bronzmeccset telibe trafáltam, az 6 pont, a döntőnél meg eltaláltam, hogy döntetlen lesz (rendes játékidőben), ez 3 pont. => 122 pontomnak kellene lennie.

Igaz ez nem változtat a helyezésemen, de azért picit zavar, hogy hol itt marad le egy tippem, hol ott.
Chaotic good and lawful evil.
Pontszám: 7.64
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2010-es labdarúgó VB tippverseny
759. hozzászólás - 2010.07.16. 08:35:26 (Válasz Ezüstszél #758 hozzászólására.)
Az Uruguay - Németországért meg is kaptad a 6 pontot, a döntő 3 pontja maradt el, újból elnézést . A BL és EB sorozatnál kicsit más rendszerben fogom rögzíteni, így ez már nem fog előfordulni. A VB-n manuális volt, ott azért már csak be kell pötyögnöm és majd számolgat a rendszer.
Módosítom a tabellát is.
Pontszám: 7.73
kedvelt tagMagyar1000Férfi
Végzetúr poronty
4 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2010-es labdarúgó VB tippverseny
760. hozzászólás - 2010.07.18. 12:44:59
Spanyolország a Vp nyertes kedvenc csapat a Barcelona után
Pontszám: 4
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője