Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Hibajelentés - Világ5
népszerűAzazelFérfi
Végzetúr mester
3147 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hibajelentés - Világ5
821. hozzászólás - 2015.01.16. 12:22:08
A bajnoki viadal nem fog hajnal 3-kor lefutni, csak holnap délelőtt, kézzel fogom elindítani.
A hozzászólást Baraty módosította Tegnap, 17:08:56-kor


12:22
Báró Samedi
Pontszám: 8.15
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3614 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hibajelentés - Világ5
822. hozzászólás - 2015.01.16. 12:41:36
leállás: szerencsére ez nem tartott sokáig, Baraty amikor másolta fel a csatafájlokat, akkor volt egy kis gigszer.
elmaradt Bajnoki tókenek: ezeket be fogjuk írni (nem biztos, hogy ma eljutunk odáig).
aukciós házban új tételek: visszanézzük, ki licitált a korábbira, és ha nem kapta meg a tételt, beírjuk.
inspiráció: már javítottuk is.
A KH-t írtuk, még nem él, de hamarosan fog (írom majd, mikor).
A bajnokit kézzel futtatja majd Baraty ma délután.
A kvízolimpiás probléma engem is eléggé zavar, reméljük Baratynak sikerül ezt is végre megoldani.
Nézzük majd a kiléptetési problémát is, köszi, hogy jelezted.
Köszönjük a türelmet! Sajnos egy ilyen szerver átállás elég nagy munka, adódhatnak problémák, reméljük sikerült mindent rendben orvosolni, és természetesen lesz további kompenzációs csomag is. Akinek valamilyen egyedi gondja van, ami nincs felsorolva, kérjük, írja meg az ügyfélszolgálaton nekünk!
Pontszám: 8.44
fórumozóNozamaNő
Végzetúr poronty
7 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hibajelentés - Világ5
823. hozzászólás - 2015.01.16. 15:16:40
Sziasztok!
Valószínű mást is érint a probléma, a szövi építési átlag az V5. -ön be volt ragadva és most a szövi taglista szerinti valós átlagot mutatja. Emiatt sokan kiestünk az építési átlagból. Innentől kezdve nincs esélye a kisebb kariknak behozni a lemaradást.
Ezt jó lenne valahogy kompenzálni,vagy lehetővé tenni annak a lehetőségét,hogy a nagyobb karik kilépésükkel csökkenthessék a szövi átlagot szerencse vesztés nélkül.
Ha ez nem teljesül, akkor a kisebb kariknak esélyük se lesz nagy szövibe érvényesülni.
lsd.: Smaragd Tanács V5 96M-ről 486M-re
Pontszám: 5
közkedveltBuildermannFérfi
Végzetúr mester
355 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hibajelentés - Világ5
824. hozzászólás - 2015.01.16. 15:27:25 (Válasz Miklós #822 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2015.01.16. 12:41:36

aukciós házban új tételek: visszanézzük, ki licitált a korábbira, és ha nem kapta meg a tételt, beírjuk.


Az a gond, hogy a 3napos licitbol 1 nap ment le, igy meg korantsem jart le a szoban forgo tetelekre a licitido. Az nem megoldas, ha a koltoztetes elotti licitertekeken kerulnek kiosztasra a targyak, mert van olyan tetel, amire biztosan licitaltak volna meg tobben is. Igy ok varhatnanak ujabb honapokat, hogy ezt megtehessek. Masodsorban az sem volna fair, ha valakin rajta maradna egy szamara felesleges es vacak tetel csak mert rosszkor licitalt templomi feladat miatt.
Ezen tul az egyik tetel pont 09:05-kor jart (volna?) le, es az utana kovetkezo tudas konyve egy az egyben kimaradt a sorbol. Az is eleg nepszeru tetel.

Nem tudom mi lenne a szamotokra legkonnyebben kivitelezheto megoldas, de valamitlyen megoldast jo volna ha talalnatok a kialakult helyzetre ami a jatekosok szemszogebol is megfelelo.
Pontszám: 8.49
népszerűneiporiNő
Végzetúr poronty
9 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hibajelentés - Világ5
825. hozzászólás - 2015.01.16. 15:41:10 (Válasz Nozama #823 hozzászólására.)
Osztom a véleményed Nozama
(A szövetség építési átlaga: 162348772)
Ez vicc,eddig be voltam épülve,de a büdös életbe ennyit nem fogok tudni épiteni
Miért kell cumiztatni a népet folyamatosan??!!Elszomorító
Mellesleg azt sem értem hogy Buildermann-nak miért járt nem is olyan rég 300 pp az inspiráció elszámolása miatt,és nekünk akik most beszivták miért is nem.Ez sem fer.Vagy csak egyeseknek jár?
A hozzászólást neipori módosította 2015.01.16. 15:48:11-kor
Pontszám: 7.22
népszerűAzazelFérfi
Végzetúr mester
3147 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hibajelentés - Világ5
826. hozzászólás - 2015.01.16. 15:46:30 (Válasz Nozama #823 hozzászólására.)
Elhiszem, hogy ez roppant kellemetlen, de...Mindenki tudta mi a szabály v5-ön. Nyilvánvaló, hogy az építéstől nő az építési átlag, és ezt az átlagot nem olyan nagy művészet követni akkor se, ha a rendszer nem számolja helyettünk. Amikor megállt a számláló, senki nem mondta, hogy mostantól ez a szabály, és így is fog maradni. Aki leállt az építéssel, kockáztatott, spórolt magának igen sok lét...eddig bejőtt, most bukott.

Más kérdés, hogy elég régen jeleztük már itt a problémát, nulla reakció volt rá, illett volna szólni előre, hogy mondjuk jövő hónap elsejétől visszabillentjük a biteket, mindenki készüljön rá.

Ha most " megsegítik" a lutrisokat, akkor gyk. azok kapnak kát nagy pofont, akik becsületesen építettek eddig is...
Báró Samedi
Pontszám: 7.83
népszerűneiporiNő
Végzetúr poronty
9 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hibajelentés - Világ5
827. hozzászólás - 2015.01.16. 15:51:42 (Válasz Azazel #826 hozzászólására.)
figy már Azazel
egy 170-es karinak több le-je van,mondjuk aki 2010 óta játszik,és van 650.3M LE épitése
ne mond már,hogy egy 84-es karinak aki egy éve játszik tudnia kellene annyit épitenie,hogy felzárkozzon a többiek mellé
ez képtelenség
nem a becsületes építésről van szó hanem 4 évet esélytelen behozni
A hozzászólást neipori módosította 2015.01.16. 15:53:23-kor
Pontszám: 8.33
közkedveltBuildermannFérfi
Végzetúr mester
355 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hibajelentés - Világ5
828. hozzászólás - 2015.01.16. 15:53:46 (Válasz neipori #825 hozzászólására.)
Nem 300 volt az, hanem 150. Par napig nem megfeleloen mukodott az inspiracio (konkretan nem mukodott), ezt a pp-mennyiseget buktam annyi ido alatt. Irj usz-re, es kapni fogsz te is aa kiesesnek megfelelo kompenzaciot. Csak arra vigyazz, nehogy tulcsorduljon a pp az utolag beirt mennyiseg miatt, mert meg akkor is pp-t fogsz kapni, ha menet kozben a kieso pp-mennyiseg miatt portyaitalokat hasznaltal fel.
Engem a mostani eset nem erint, V5-on gond nelkul volt inspiraciom szervervaltast kovetoen is.
Pontszám: 8.49
népszerűAzazelFérfi
Végzetúr mester
3147 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hibajelentés - Világ5
829. hozzászólás - 2015.01.16. 16:10:48 (Válasz neipori #827 hozzászólására.)
Nem értem miről beszélsz...mikor a kiskari odament a nagy szövibe, nem látta kicsi szemével mekkora átlag felét kell beépítenie? Akkor most mi a meglepi? Hogy tényleg annyit kell?

Szerinted a 170-es kari őskőért vette az akkora építését? Feltoltak egy nagy szövit, rengeteg épülettel, iszonyat bónuszokat ad, beleölték azt a csillió lét, szerinted úgy fair, hogy utána valaki csak beleül a készbe ingyen? Betolja a kutat, azt csókolom? Azért mész nagy szövibe, hogy nagy tápokat kapj...sokba kerül? Felháborító.


De tudod mit? Ha szövid lemond x ideig a tudás fájáról, mintha nem is lenne, akkor azok a tagok,akiknek nincs meg az átlag fele, x ideig kapjanak építési energiát. Ez mondjuk korrekt megoldás lenne. Bár még így is spóroltál iszonyat mennyiségű lét, mióta áll a számláló.
A hozzászólást Azazel módosította 2015.01.16. 16:19:37-kor
Báró Samedi
Pontszám: 7.83
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3614 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hibajelentés - Világ5
830. hozzászólás - 2015.01.16. 16:52:00
Az inspiráció a szerver kb. 1 napig nem működött, ezért külön-külön kompenzációkat sajnos nem tudunk adni, lesz majd egy egységes kompenzációs csomag hétfőn mindenkinek, kárpótlásképp a kellemetlenségekért.

aukció: Baraty azt mondja, lerendezte, nem tudom, milyen megoldást választott, ami az egyetlen ésszerű megoldás, hogy aki ott épp nyerő volt, az megkapta a tárgyat. Én más megoldást nem tudok elképzelni (sajnos nem tudjuk a szerver összes játékosának, akinek volt elég dukátja, az összes tárgyat beírni, mondván, hogy másnap akár ő is licitálhatott volna rá még). Szóval ez sajnos már így marad

Ez az építés dolog érdekes, én is ma tudtam meg Baratytól, hogy ez rosszul működött, és kijavította. Mondjuk a legjobb az lett volna, hogy amikor ezt észlelitek, jelzitek nekünk (hiába volt esetleg a fórumon volt erről egy kósza poszt, ez kifogásnak sajna nem jó, a hibajelzés hivatalos útja az ügyfélszolgálaton keresztül van). Azért, hogy valakinek egy bugnak köszönhetően egy adott ideig előnye volt, és egy bizonyos idő után ez az előny már nem érvényesül, szerintem kompenzációt nem kéne adni. Max. arról lehet szó, hogy az eredeti állapot helyreállítása fokozatosan történik,tehát nem 95-ről 600-ra ugrik a követelmény hanem ennél lassabban, ezt még átgondoljuk, hogy lenne a legjobb.
Pontszám: 8.44
közkedveltDeep ShadowFérfi
Végzetúr
58 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hibajelentés - Világ5
831. hozzászólás - 2015.01.16. 17:18:21 (Válasz neipori #825 hozzászólására.)
Nálunk ugyanez a helyzet. V5 - Vének Tanácsa: az eddigi ~41M átlagépítésből ennyi lett:
(A szövetség építési átlaga: 128182711)

#Azazel: Esetemben toplista 3. oldalas szöviből ugrottam a TOP 7. szövetségbe. Vért izzadva, hogy be tudjak kerülni - természetesen előzetesen érdeklődtem az átlagépítés felől. Nagy ugrás volt, de vállaltam. Szó sincs arról, hogy leálltam volna az építéssel, ami így is sokszorosa a szintkörnyezetemnek. Nagyon fontos dolog az építés, így a szerencse is. Csakhogy: ilyen feltételekkel az életben nem tudtam volna bejutni, és nem is tudom kezelni ezt a helyzetet. Nem léptem volna ki az általam irányított és épített szövetségből.
Ami a legszomorúbb: bármely későn, alulról jövő karakternek NEM lesz esélye nagyobb szövetségbe jutni, feljebb lépni. Sőt, akár nem kis karaktervándorlás is beindulhat a szövetségek között - lefelé, kisebb szövetségekbe. Nem jó irány
Pontszám: 9.23
népszerűAzazelFérfi
Végzetúr mester
3147 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hibajelentés - Világ5
832. hozzászólás - 2015.01.16. 17:46:27 (Válasz Deep Shadow #831 hozzászólására.)
A Véneknél senki nem számolt, mikor kérdezted az átlagot? Egyiküknek sem tűnt fel, hogy hónapok óta ugyanannyi? Kérdezd meg őket, miért nem....

Az, hogy a kicsiknek nincs esélyük, más tészta...szerintem úgy kellene működnie, hogy akinek nincs meg az átlag fele, az mindenképp kapja az építési energiát, ha van fa, ha nincs,Természetesen neki addig a fa nem működne.
Báró Samedi
Pontszám: 7.10
kedvencHanspeterFérfi
Végzetúr mester
451 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hibajelentés - Világ5
833. hozzászólás - 2015.01.16. 19:14:48 (Válasz Azazel #832 hozzászólására.)
Nálunk a Tébolyultaknál 170 millára nőtt az átlag, így perpill a 20-as Fából 12 szintet látok. Te csak ne akard az én fámat kilőni filléres építési energiáért.

Persze, elkényelmesedik az ember mikor évekig nincs rákényszerítve az átlagtartásra, de azért ne felejtsük el azt sem, hogy ez a szabály pont arra lett kitalálva, hogy egyes kivételezett/protekciós emberkék ne csücsülhessenek bele olyan bónuszokba, ami a szintkörnyezetükben bárki másnak kb lehetetlen.

Igazságtalan 45. szintről nézve a 65 millió a teljes jogú tagsághoz? Lehet. De bárhonnan máshonnan nézve az is igazságtalan, hogy valaki 45. szinten közel 1100 szintnyi épületet tudjon kihasználni a maga 20-30 milliócska építésével. Én ugyanúgy megsz.tam, nekem sincs több építésem 50 millánál a 85-ből, de nem a rendszert okolom azért, mert olyan bónuszokat használtam-élveztem eddig, amit egyébként az építésem/szintem alapján csak messziről csodálhatnék.

Részesedek arányosan? Részesedek. Ha növeli a szövi az épületet, nő a részarányos bónuszom? Nő. Az egyetlen amit személy szerint nem kicsit bánok, és amiért valóban a sittysutty szó nélkül javítás felelős, hogy buktam a tk-pontjaim felét

Deep, a Vénekkel ebben a formában még jól is jártál, mert ők még igyekeztek is lenntartani az átlagot a lehetőségeik szerint, mint a mellékelt adatok mutatják. V.T. 31,3 millás kút, mi 29,6. Nálatok 1030 szint épület, nálunk 900, ehhe képest nálatok 130 milla az átlag, nálunk 170.
Kiképző - v3
Pontszám: 8.52
népszerűAzazelFérfi
Végzetúr mester
3147 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hibajelentés - Világ5
834. hozzászólás - 2015.01.16. 19:33:37 (Válasz Hanspeter #833 hozzászólására.)
Te mi a fenét csináltatok eddig???

Az én építésem perpill ennyi: 186.508.397, és gyk. csak a szöviküldik, meg a feladatok, templomok miatt építettem évek óta...
Báró Samedi
Pontszám: 7.11
kedvencHanspeterFérfi
Végzetúr mester
451 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hibajelentés - Világ5
835. hozzászólás - 2015.01.16. 20:01:59 (Válasz Azazel #834 hozzászólására.)
Meg gondolom azért manázgatsz is naponta. Attól hogy butított a hatásfoka, még sok kicsi sokra megy
Kiképző - v3
Pontszám: 8.52
népszerűAzazelFérfi
Végzetúr mester
3147 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hibajelentés - Világ5
836. hozzászólás - 2015.01.16. 20:09:21 (Válasz Hanspeter #835 hozzászólására.)
Pont nem...vmi minimális szinten van a manakonstom,( 5 ) épp mert értelmetlen ilyen hatásfokkal...szintén csak szöviküldikor fordul elő.
Báró Samedi
Pontszám: 7.11
kedvencTigrisnyulNő
Végzetúr mester
1019 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hibajelentés - Világ5
837. hozzászólás - 2015.01.16. 20:45:38 (Válasz Miklós #822 hozzászólására.)
A kvízolimpiás probléma engem is eléggé zavar, reméljük Baratynak sikerül ezt is végre megoldani.


Miklós, akkor amíg ez nincs rendben, ne tegyétek ki. Mert csak idegeli az embereket. Fut, nem fut. Komolyan agyrém. Nektek is, értem én.
Akkor tessék majd kirakni, ha már fut. Ha ehhez le kell állítani a szervert, hogy teszteljétek, tegyétek. Ott virít pirosan, de feleslegesen, ez így borzasztó...
A hozzászólást Tigrisnyul módosította 2015.01.16. 20:46:05-kor
PittyPötty - V1
ResCat - V3
Cheri Lady - V6
Pontszám: 8.84
népszerűAzazelFérfi
Végzetúr mester
3147 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hibajelentés - Világ5
838. hozzászólás - 2015.01.16. 21:30:28 (Válasz Tigrisnyul #837 hozzászólására.)
Az a baj,hogy csak élesben bukik a dolog....kellene egy háromnapos kvízbuli, tét nélkül,akárhányszor megcsinálhatóan...na az tesztelés lenne.
Báró Samedi
Pontszám: 8.16
kedvencIceColdFérfi
Végzetúr tehetség
147 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hibajelentés - Világ5
839. hozzászólás - 2015.01.16. 22:35:27
A kvízolimpia jelenleg nem fut
Jelenleg zajlik a kvíz olimpia, és holnap éjfélkor véget ér.

Talán egy külön szerverre kellene költöztetni a kvíz olimpiát.

V1 Csavar - Zugivó Italbarátok
V2 Csavar - Halál Angyalai
V3 IceCold - Kings of Dawn
V4 Csavar/Fülig Jimmy - Rejtőzünk
V5 Csavar - ADAMOS
V6 Csavar - Próbacseresznye
Pontszám: 8.65
népszerűSzakallFérfi
Végzetúr
56 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hibajelentés - Világ5
840. hozzászólás - 2015.01.17. 18:15:37
Hali!

Valóban jó lenne, ha az átlagépítés emelkedése valamilyen lassabb folyamat lenne.
Nagyon nem mindegy egy kisebb szöviben sem, hogy 800k v 20M 1 nap elteltével a követelmény!
Ha van rá mód ..............
Amelyik cápa a tenyeredből eszik, az előbb utóbb a lábadból is fog.
Ha már nyakig vagy a szarban, adj hálát Istennek: Köszönöm Uram, hogy legalább nem hullámzik!
Pontszám: 7.14
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!