Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Hibajelentés - Világ5
népszerűEndyrFérfi
Végzetúr mester
2058 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hibajelentés - Világ5
21. hozzászólás - 2010.07.13. 14:53:17 (Válasz BTimi #20 hozzászólására.)
Kivegzes szakertelem, ezek szerint 11es volt az ellenfelednek. Erdemes olvasgatnod a Vegzetur wiki-t, sok erdekes derul ki belole.
Pontszám: 7.77
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hibajelentés - Világ5
22. hozzászólás - 2010.07.13. 14:58:43 (Válasz BTimi #20 hozzászólására.)
.
A hozzászólást Kocos módosította 2010.07.13. 14:58:58-kor
Pontszám: 6.82
fórumozódj_rusyFérfi
Végzetúr
88 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hibajelentés - Világ5
23. hozzászólás - 2010.07.13. 21:41:30 (Válasz BTimi #20 hozzászólására.)
.
Sry, nem láttam hogy írt már Endyr
A hozzászólást dj_rusy módosította 2010.07.13. 21:41:56-kor
Pontszám: 4.84
kedvelt tagN3uTrIn0Férfi
Végzetúr
56 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hibajelentés - Világ5
24. hozzászólás - 2010.07.20. 14:15:04
Nem tudom a pontos kvíz kérdést és a válaszokat, de vhogy így hangzott:

Melyik ember alkotta építmény látható a Holdról?

Szabadság-szobor
Kínai Nagy Fal
egyik sem
....

Helyes válasznak a Kínai Nagy Fal megadva, ami helytelen. Kis guglizás elárulja ezt a tényt nem is egy linken...de a lustáknak egy kis idézet:

"Bár sokan úgy tudják, hogy a Kínai Nagy Fal az egyetlen olyan ember alkotta építmény, ami a Holdról is látszik, ez nem igaz. Az űrhajósok szerint kb. 160-320 kilométer magasból lehet még szabad szemmel látni a Nagy Falat, de ennél távolabbról már nem látható."


Edit: Találtam ma egy másik gyöngyszemet. Most akkor melyik a helyes válasz?

Hány éves korában feszítették keresztre Krisztust?

25
30
33
45

"Az Újszövetség elbeszélése szerint Jézus Krisztust i. sz. 33-ban (vagy más számítás szerint i. sz. 30-ban)" Ebben meg a wiki drága segített (:

Edit2: Ez most komoly?

Hány nyomot hagy (pl hóban) egy kanyarodó személygépjármű?

Attól függ, h milyen ívről van szó...lehet 2, 3 vagy 4 is akár.
A hozzászólást N3uTrIn0 módosította 2010.07.21. 00:11:26-kor
Pontszám: 3.13
fórumozóMomoka75Nő
Végzetúr poronty
2 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hibajelentés - Világ5
25. hozzászólás - 2010.07.22. 12:14:26
A kvíz kérdése volt: Hol született Bulgakov a Vikipédia szerint a válasz: És a tények Bulgakovról:
Mihail Afanaszjevics Bulgakov (oroszul Михаил Афанасьевич Булгаков, Kijev (Ukrajna) 1891. május 15. – Moszkva, 1940. március 10.) orosz író. Az orosz irodalom egyik legnagyobb szatirikusa.
Akkor most mi van????
Pontszám: 5.25
fórumozóMomoka75Nő
Végzetúr poronty
2 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hibajelentés - Világ5
26. hozzászólás - 2010.07.22. 12:15:40
A játék viszont helytelennek dobta ki, mert szerinte Oroszország a válasz. Hm...
Pontszám: 5.25
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hibajelentés - Világ5
27. hozzászólás - 2010.07.22. 18:12:45 (Válasz Momoka75 #26 hozzászólására.)
A helyzet az, hogy Bulgakov valóban Kijevben született, ami valóan Ukrajnában van, mégis Oroszországban született. Akkoriban még ugyanis Ukrajna a cári Oroszország része volt, csak az első világháború vége felé kiáltották ki a függetlenségüket, amit aztán a Szovjetunió gyorsan megvétózott. A mai értelemben vett Ukrajna csak 1991-ben jött létre.

szerk.: Ezen kérdéseknek egyébként az aktuális számozású Kvíz X. topic szolgál gyűjtőhelyül.
A hozzászólást Lanmandragoran módosította 2010.07.22. 18:14:02-kor
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 8.46
fórumozóAngel1721Férfi
Végzetúr tehetség
127 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hibajelentés - Világ5
28. hozzászólás - 2010.07.23. 15:58:05
"A zafír horda a védelemre és gyógyulásra specializálódott.
Bónuszaik:

* -5% sebzéstől és varázslattól (de állattól nem) /minimum -1/
* Életpontjuk 24 helyett 20 óra alatt megy fel maximumra. A pontos képlet X*(8+1/3)/10
* Varázspont regenerációjuk 1/6-al (16,6%) gyorsabb
* A gyógyító és manaital 25%-kal hatékonyabb"

Csak 1 gond van ezzel. Mégpedig az utolsó pont (csillag ). Ugyanis megkértem egy gyémánthordás ismerősömet, akivel portyázgatás során ismerkedtem össze és a kérésemre bemásolta az 1-es szintű élet és manaital tulajdonságait/hatásait.
Nála is 60-120 a mana és 80-150 az életital, pedig én zafíros vagyok, tehát nekem többet kéne adniuk...
Remélem mihamarabb kiküszöbölitek a hibát. És köszönöm az intézkedést.
Pontszám: 7.60
népszerűLord HariFérfi
Végzetúr tanonc
48 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hibajelentés - Világ5
29. hozzászólás - 2010.07.24. 10:55:04
Üdv!

Azt kérdezném, hogy van-e értelme fejlesztenem a karakteremet, vagy hagyatkozzak pusztán a szerencsére a portyáim során? Az ugyanis a problémám, hogy erős felszereléssel ellátott, viszonylag jó képességű harcosommal hiába választok gyengébb fegyverzetű/erejű ellenfelet, akkor is legyalulnak! Rendkívül frusztráló, hogy ekkora szerepe van a szerencsefaktornak...
Nem érdekel a LE veszteség, de az rettentően zavar, hogy a vereségeim tönkreteszik a statisztikáimat! Nem lehetne erre megoldást találni? Ne a szerencse legyen a legfőbb befolyásoló tényező! Mit tegyek, hogy javuljon a győzelmi rátám?

Maradok tisztelettel: Hari
" És sötétség és pusztulás és a szőrös vandál vette át korlátlan uralmát. "
Az acerola gyümölcs átlagosan harmincszor több C-vitamint tartalmaz, mint azonos mennyiségű C-vitamin...
Randall Cunningham Is a Must for the Hall of Fame!
#13: 1st Hungarian Pro Bowl starting FS
Pontszám: 3.67
kedvencMeridiathNő
Végzetúr tehetség
247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hibajelentés - Világ5
30. hozzászólás - 2010.07.24. 11:04:28 (Válasz Angel1721 #28 hozzászólására.)
Idézet: Angel1721 - 2010.07.23. 15:58:05
"A zafír horda a védelemre és gyógyulásra specializálódott.
Bónuszaik:

* -5% sebzéstől és varázslattól (de állattól nem) /minimum -1/
* Életpontjuk 24 helyett 20 óra alatt megy fel maximumra. A pontos képlet X*(8+1/3)/10
* Varázspont regenerációjuk 1/6-al (16,6%) gyorsabb
* A gyógyító és manaital 25%-kal hatékonyabb"

Csak 1 gond van ezzel. Mégpedig az utolsó pont (csillag ). Ugyanis megkértem egy gyémánthordás ismerősömet, akivel portyázgatás során ismerkedtem össze és a kérésemre bemásolta az 1-es szintű élet és manaital tulajdonságait/hatásait.
Nála is 60-120 a mana és 80-150 az életital, pedig én zafíros vagyok, tehát nekem többet kéne adniuk...
Remélem mihamarabb kiküszöbölitek a hibát. És köszönöm az intézkedést.


Bár nem vagyok gyakorló zafír, de a játék többi "szorzós" képletéből kiindulva az 1,25-ös szorzó az ital megivása után adódik hozzá a zafíroknak. Azaz először kidobja a randomszámot 60-120-ig, és utána az szorzódik fel, ergó ha 120 manát kapna egy gyémánt, 120*1,25=150-et kap egy zafír.
Pontszám: 8.88
kedvencMeridiathNő
Végzetúr tehetség
247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hibajelentés - Világ5
31. hozzászólás - 2010.07.24. 11:11:12 (Válasz Lord Hari #29 hozzászólására.)
Idézet: Lord Hari - 2010.07.24. 10:55:04
Üdv!

Azt kérdezném, hogy van-e értelme fejlesztenem a karakteremet, vagy hagyatkozzak pusztán a szerencsére a portyáim során? Az ugyanis a problémám, hogy erős felszereléssel ellátott, viszonylag jó képességű harcosommal hiába választok gyengébb fegyverzetű/erejű ellenfelet, akkor is legyalulnak! Rendkívül frusztráló, hogy ekkora szerepe van a szerencsefaktornak...
Nem érdekel a LE veszteség, de az rettentően zavar, hogy a vereségeim tönkreteszik a statisztikáimat! Nem lehetne erre megoldást találni? Ne a szerencse legyen a legfőbb befolyásoló tényező! Mit tegyek, hogy javuljon a győzelmi rátám?

Maradok tisztelettel: Hari


Szia,

bár a random az egész játékban azért elég erősre lett tervezve, sehol sem annyira érezhető mint a legalacsonyabb szinteken. Az egymástól alig eltérő fegyverek, páncélok hiába egy-két szinttel magasabbak, még nem garanciák semmire. (Nem is nagyon érdemes gyakran cserélni őket, szintenként biztos hogy nem.)
Javaslat: minél hamarabb minél jobb szövetséget találni, és szerencse tulajdonságot is szerezni az építés révén. Tapasztalataim szerint hamar megtérülő befektetés, és több sikerélmény. Végzetúr wiki-t böngészni (és a V5 specialitásait tudni a hagyományos világokéhoz képest), a játékstílusodhoz legjobban illő vadászós vagy portyázós szakikat erősíteni, és ezen akkor viszonylag hamar át lehet lendülni.
Kitartás. : )
Pontszám: 8.88
népszerűLord HariFérfi
Végzetúr tanonc
48 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hibajelentés - Világ5
32. hozzászólás - 2010.07.24. 12:53:02 (Válasz Meridiath #31 hozzászólására.)
Szia!

Kedves vagy, hogy szántál rám némi időt, és köszönöm a tanácsokat! Megpróbálom megfogadni őket, de akkor is el vagyok keseredve, hogy a " hősöm " a karakterlapja alapján olyannak tűnik, mint egy megroggyant, béna bokszoló... Ha itt ennyit számít a szerencse, akkor - mivel engem nem igazán kedvel Fortuna - a karakterem valószínűleg már az első felszínen megtett lépései során kitörte volna a nyakát...
Azért Neked további sok sikert!

Üdv: Lord Hari
" És sötétség és pusztulás és a szőrös vandál vette át korlátlan uralmát. "
Az acerola gyümölcs átlagosan harmincszor több C-vitamint tartalmaz, mint azonos mennyiségű C-vitamin...
Randall Cunningham Is a Must for the Hall of Fame!
#13: 1st Hungarian Pro Bowl starting FS
Pontszám: 5
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hibajelentés - Világ5
33. hozzászólás - 2010.07.25. 16:47:58 (Válasz Lord Hari #32 hozzászólására.)
Mindenesetre javaslom, hogy foglalkozz az LE vesztés minimalizálásával, azaz inkább minél több LE nyerésével, mert ebből tudod fejleszteni a karaktered. Ha nem foglalkozol vele, akkor randomtól függetlenül gyenge lesz a karaktered.
Pontszám: 7.73
fórumozóHeudanFérfi
Végzetúr poronty
5 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hibajelentés - Világ5
34. hozzászólás - 2010.07.27. 03:03:49
Sziasztok nem értem ma este beütöttem ezt a tagot és még maradt 107 ÉP akkor miért vesztettem?

Ahogy meglátjátok egymást, rohanni kezdtek.
Larodar rohanás közben megidéz egy vérforralás varázslatot. Futás közben szaltózol, hogy kikerüld a varázslatot. Csak 7 pontnyit sérültél.
Egy villámcsapás igéjét idézed ellenfeledre, ahogy közelítesz felé. (-40 VP). 96 sebzést okoztál.
Védekezőn felemeled fegyvered, de ekkor Larodar egy alsó támadást indít. Ütése célt téveszt!
Megcélzod ellenfeled felsőtestét az ősi rúnakorbáccsal. Talált, 49 sebzést okoztál.
Védekezőn felemeled fegyvered, de ekkor Larodar egy alsó támadást indít. Elegánsan elhajolsz az ütés elől.
Oldalt szökkenve, az ősi rúnakorbáccsal Larodar feje irányába ütsz. 58 pontnyit sebeztél.
Larodar az ősi rúnakorbáccsal a felsőtestedet célozza! Talált, 61 ép-t sebződsz.
Megcélzod ellenfeled felsőtestét az ősi rúnakorbáccsal. Larodar 48 pontnyit sérült.
Larodar rád veti magát, az ősi rúnakorbáccsal sebezhető pontot keres. 54 pontnyit sebzett rajtad.
A csata teljesen kifárasztott, már csak arra maradt erőd, hogy valahogyan megpróbáld kivédeni ellenfeled csapásait.Ellenfeled egy gyors mozdulattal megadja neked a kegyelemdöfést.
A csatában összesen 251 sebzést okoztál, és 122 sebzést kaptál.
Ellenfeled nyerte a csatát, elrabolt tőled 41 lélekenergiát.
Pontszám: 5
fórumozóHeudanFérfi
Végzetúr poronty
5 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hibajelentés - Világ5
35. hozzászólás - 2010.07.27. 03:05:48
és ezt ütöttem utánna.

Ellenfeled épp pihent. Ez kemény csata lesz! Ahogy meglátjátok egymást, rohanni kezdtek.
Futás közben egy villámcsapás igéjét mormolod. (-40 VP). 61 sebzést okoztál.
Sura ajka hangtalanul mozog, és máris létrejött egy vérforralás. Gyorsak a reflexeid, próbálsz félrevetődni. Csak 13 pontnyit sérültél.
Erősen markolva fegyveredet, elsöprő erejű támadást indítasz. Fegyvered ártalmatlanul pattan le Sura páncéljáról.
Sura egy gyors támadást intéz feléd. Eltalált, sérültél 31 pontnyit. Ellenfeled lélekenergiát szív el! (-1 lélekenergia)
Erősen markolva fegyveredet, elsöprő erejű támadást indítasz. Ellenfeled kivédte a csapást.
Sura vicsorogva sújt rád a mithril hosszúkarddal. Melléütött!
Megcélzod ellenfeled felsőtestét az ősi rúnakorbáccsal. Sura az utolsó pillanatban félreugrik.
Sura a mithril hosszúkarddal a felsőtestedet célozza! Ütése célt téveszt!
A csatában összesen 61 sebzést okoztál, és 44 sebzést kaptál.
Te nyerted a csatát, jutalmad 27 lélekenergia és 5 TP!
Vissza
Pontszám: 5
fórumozóHeudanFérfi
Végzetúr poronty
5 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hibajelentés - Világ5
36. hozzászólás - 2010.07.27. 03:06:19
Ma, 03:01 Heudan Sura Te nyerted a csatát.
A jutalmad 27 lélekenergia és 5 TP. Csata leírása P
Ma, 03:00 Heudan Larodar A csatát ellenfeled nyerte.
Elszívott tőled 41 lélekenergiát. Csata leírása
Pontszám: 5
népszerűCavalornFérfi
Végzetúr mester
472 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hibajelentés - Világ5
37. hozzászólás - 2010.07.27. 03:41:18 (Válasz Heudan #34 hozzászólására.)
Idézet: Heudan - 2010.07.27. 03:03:49
Ellenfeled egy gyors mozdulattal megadja neked a kegyelemdöfést.

Ez itt a kulcsmondat. ^ Kivégzésnél kattan be.
Idézet a wikiről:
Kivégzés szakértelem
Ha a csata végén ellenfelednek kevesebb ÉP-je marad, mint (kivegzes szint)*5, akkor a csatát te nyered, az okozott sebzéstől függetlenül.


Szóval az ellenfélnek relatíve magas kivégzés szakértelme volt. V5ön ráadásul magasabb hatásfokkal működik, a képlete
(kivegzes szint)*5*(1+(szint/40)).
Megnéztem, Larodar 15. szintű, és neked 107 ÉP-d maradt. Tehát, X*5*(1+15/40) nagyobb vagy egyenlő mint 107, és X=Larodar kivégzésszintje. Ezt kiszámolva kijön, hogy legalább 16os kivégzése volt, illetve ennyivel volt nagyobb a tiédnél. Mivel a kivégzésből is csak annyi érvényesül, amennyivel magasabb az ellenfél szakértelménél. Tehát a jövőben a hasonló esetek elkerülhetők kivégzés növelésével, vagy egyszerűen ne támadj alacsony ÉP-vel.
A hozzászólást Cavalorn módosította 2010.07.27. 03:50:42-kor
Pontszám: 6.82
fórumozóHeudanFérfi
Végzetúr poronty
5 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hibajelentés - Világ5
38. hozzászólás - 2010.07.28. 00:55:03
kÖSZI
Pontszám: 5
népszerűtlenThauruszFérfi
Végzetúr poronty
4 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hibajelentés - Világ5
39. hozzászólás - 2010.08.03. 23:21:00
Kérem a magyarázatott








Ellenfeled épp pihent. Ez kemény csata lesz! Idomított állatod, egy 3. szintű Orgling disznó is részt vesz a csatában. Sámán idomított állata, Mardel, egy 8. szintű nerub féregidomár is részt vesz a csatában. Csatakiáltással támadtok egymásra.
Sámán int, mire egy mentális robbanás sújt le rád. Gurulsz egyet, hogy a varázslat ne találjon el. Csak 54 pontnyit sérültél.
Egy tűzgolyó igéjét idézed ellenfeledre, ahogy közelítesz felé. (-90 VP). Sámán futás közben kitérni próbál. Csak 18 életpontot vesztett.
Sámán egy gyors támadást intéz feléd. Ütése célt téveszt! Mardel is rádtámad. 1 sebzést okozott.
Megcélzod ellenfeled felsőtestét a Trollagyarral. Sámán 65 pontnyit sérült. Ellenfeled állata 2 életpontot sebződött. Orgling disznó acsarogva támad. Nem talált.
Sámán lesújt rád a szinaptikus korbáccsal. Talált, 27 ép-t sebződsz. Mardel is rádtámad. 3 sebzést okozott.
Erősen markolva fegyveredet, elsöprő erejű támadást indítasz. Ellenfeled kivédte a csapást. Orgling disznó acsarogva támad. Célt téveszt.
Sámán rád veti magát, a szinaptikus korbáccsal sebezhető pontot keres. Elegánsan elhajolsz az ütés elől. Mardel is rád veti magát. 4 sebzést okozott.
Megcélzod ellenfeled felsőtestét a Trollagyarral. 71 pontnyit sebeztél. Ellenfeled állata 2 életpontot sebződött. Orgling disznó is támad. 5 sebzést okozott.
Ellenfeled egy gyors mozdulattal megadja neked a kegyelemdöfést.
A csatában összesen 159 sebzést okoztál, és 89 sebzést kaptál.
Ellenfeled nyerte a csatát, elrabolt tőled 1 lélekenergiát.

A csatatát elvesztettem úgy hogy maradt 232 lélekenergiám !!!!!! és mint látni majd a dupláját sebeztem ?
hogy is van ez ? !!!!!
Pontszám: 3.75
népszerűSemelyikFérfi
Végzetúr mester
1294 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hibajelentés - Világ5
40. hozzászólás - 2010.08.04. 00:24:20
Az meglehet, hogy te sebeztél többet.
De.
De a lényeges pont:
Ellenfeled egy gyors mozdulattal megadja neked a kegyelemdöfést.

Az ellenfeled rendelkezett kivégzés szakértelemmel.
http://vegzetur.wikidot.com/skill15
http://vegzetur.wikidot.com/szakertelmek
Nincs itt semmi hiba.

A rablás mértékét meg az ő léje is befolyásolja.
Épp csak egy pár lehetett nála.
A hozzászólást Semelyik módosította 2010.08.04. 01:45:04-kor
Pontszám: 6.92
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!