Felhasználónév: Jelszó:
Oldal: 1
Szerző
Topic neve: BlackJack avagy a kártyaszámlálás
fórumozóViszok009Férfi
Végzetúr mester
3922 hozzászólás
Profil megtekintése
BlackJack avagy a kártyaszámlálás
1. hozzászólás - 2010.02.10. 13:16:31
Street topikja.
» Tulok «

- Nem kell több kincsesláda, távozz tőlem SáTáN!!!
Pontszám: 5.20
kedvencStreet05Férfi
Végzetúr tehetség
149 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: BlackJack avagy a kártyaszámlálás
2. hozzászólás - 2010.02.10. 21:50:54
Köszönöm szépen Viszok!

Nos igen az elmúlt napokban komolyan elgondolkoztam ezen a blackjack-es dolgokon. Sokat dobott rajta, hogy megnéztem a 21. Las Vegas ostroma c. filmet, ami pontosan erről szól. Tapasztalatok alapján sok itt a matekos tudor, így kíváncsi vagyok a Ti véleményetekre ebben a dologban.
Elméletileg a lényege az, hogy a kártyáknak adott értékeket adnak, majd egy pár sorozatot végigfigyelve valószínűségszámítással ki lehet következtetni, hogy milyen lapok jöhetnek, illetve, hogy a bank v. a játékos áll-e jobban. Az gondolkoztat el, hogy megnéztem egy két ilyen módszert, és nem tűnik nagyon bonyolultnak, így furcsa, hogyha ez az egész igaz.
Több kérdés is született bennem:
-Ha tényleg ennyire egyszerű, akkor miért nem csinálja mindenki?
-Ha megtanulható, akkor, hogy nyernék vele, a játék osztó is tudhatja ezt, nem?

Körülbelül ennyi az amennyi a témáról a mondanivalóm, várom a matekosokat!
"Legyél a változás, amit látni akarsz a világban!"
Pontszám: 6.88
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: BlackJack avagy a kártyaszámlálás
3. hozzászólás - 2010.02.11. 07:39:30 (Válasz Street05 #2 hozzászólására.)
Mondjuk 6 pakli kártyát megjegyezni még ilyen módszerrel is szép teljesítmény.

Példával élve, egy követ felemelni nagyon egyszerű, de a 150 kilós követ mégis alig néhányan emelgetik
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 7.29
kedvencStreet05Férfi
Végzetúr tehetség
149 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: BlackJack avagy a kártyaszámlálás
4. hozzászólás - 2010.02.11. 10:25:08
Igazából az értékek hozzárendelése a kártyákhoz van elméletileg pont erre, hogy ne kelljen őket megjegyezni. Pl én ezt a rendszert olvasgattam: 2-6 a kártyák értéke 1, 6-9=0, 10-A= -1. Ha minden lerakott kártyát számolsz, és a pakli felénél pl +15-ös érték van, akkor tudod, hogy nagy lapok vannak a kártyában, hiszen ezeket az értékeket összeadva, egy pakli eredménye 0. Ez a legalapvetőbb módszer erre, és szemmel látható, hogy nagyon csekélyen lehet megállapítani a többi lapot, de vannak sokkal bonyolultabb, több értékes módszerek, amihez még társul, hogy kb megjegyzel 2 lapot játék közben pl: 10-est és az Ászt. Ugye így két lapot kell csak memorizálni, a többit meg csak számolod.
"Legyél a változás, amit látni akarsz a világban!"
Pontszám: 7.84
Oldal: 1
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője