Felhasználónév: Jelszó:
Oldal: 123
Szerző
Topic neve: Miért utasították el a kalandomat?
fórumozóZagamoon hírnökeFérfi
Végzetúr poronty
8 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Miért utasították el a kalandomat?
41. hozzászólás - 2010.09.23. 21:40:55
Sziasztok! Volna egy kalandom számkivetett néven, ami vissza lett küldve. Nagyjából értem hogy miért, csak tájékozódni szeretnék, hogy ki tudjam javítani.
Pl. nem igazán értem mit jelent, hogy a kalandozó nem kap lélekgyémántot. Ezt hol tudom állítani.
- vagy hogy a kalandnak nincs vége. - pontosan mire gondoltok
- és miért csak vadászható teremtményeket lehet beírni ellenfélnek. A kalandom lényege, hogy egy remete mágus a főellenség.
Légyszi segítsetek, hogy ki tudjam javítani! Előre is kösz!
_Zagamoon hírnöke
Pontszám: 5
fórumozóAwenhaiNő
Végzetúr mester
1131 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Miért utasították el a kalandomat?
42. hozzászólás - 2010.09.24. 05:03:31 (Válasz Zagamoon hírnöke #41 hozzászólására.)
Szervusztok!

Zagamoon hírnöke: A kalandban szerepelnie kell egy mondatnak arról, hogy a karakter hogyan jut lélekgyémánthoz. Talál néhányat egy ottfeledett zsákban, kapja a küldiadótól, vagy bármi hasonló.

A kalandnak kell egy olyan befejezést adni, amivel vissza tud térni a végzetúr a napi rutinhoz, lehetőleg zárd le a történetet. Folytatásgyanús történetet nem szerencsés írni, mert nem tudhatod, hogy nem a folytatást kapja-e meg először a játékos.

A főellenfélnek meg legfeljebb a testőrével harcolhatsz meg, a főkutyát nem ölheted meg, a végzeturak közti megállapodás értelmében. Ugyanezen megállapodás értelmében nem hal meg a karaktered a vesztes portyák során, így a harc alatt a remetéd is elmenekülhet.
Alkotó szívek
Szép álmokat könnyeznek:
Világ születik.
Pontszám: 5.51
fórumozóZagamoon hírnökeFérfi
Végzetúr poronty
8 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Miért utasították el a kalandomat?
43. hozzászólás - 2010.09.24. 11:52:08
Aha. Értem. Köszi a segítséget. A baj csak az hogy megint visszaküldtem, átírva, már van vége, és lélekgyémánt is, csak ha bármilyen nevet beírok, azt nem fogadja el szörnynek. Sem csontvázharcos, vagy ilyesmi. Szóval azt mondod hogy a főmufti inkább meneküljön el. Nem is rossz ötlet.
Pontszám: 5
népszerűPietrusFérfi
Végzetúr mester
843 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Miért utasították el a kalandomat?
44. hozzászólás - 2010.09.25. 22:15:00 (Válasz Zagamoon hírnöke #43 hozzászólására.)
A szörny-név megadásnál csak a játékban előforduló, levadászható lények adatbázisából tudsz választani. Így amikor beírod a nevet, automatikusan hozzátársítja a szörny képét, de ha nem találja, mert Teáltalad kitaláltat adsz meg, akkor nem fogja megtalálni az adatbázisban. Javaslom, hogy keress a http://vegzetur.wikidot.com/moblvl oldalon egy olyan szörnyet, ami legjobban illik a kalandodhoz, van miből válogatni

(Egyébként a végzeturak közötti meg-nem-ölési megállapodást meg lehet kerülni, ha az adott karakter nem végzetúr, hanem valami más "történetet" raksz mögé). És az, hogy harcolsz vele, nem feltétlenül jelenti azt, hogy végezni is kell vele.)
http://vegzetur.wikidot.com/ Itt minden végzeturas kérdésre megtalálod a választ!

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."
Pontszám: 7.98
irritálóTommybearFérfi
Végzetúr tanonc
10 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Miért utasították el a kalandomat?
45. hozzászólás - 2011.02.04. 19:50:25
törlöm.
A hozzászólást Tommybear módosította 2011.02.05. 09:59:28-kor
Pontszám: 5
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Miért utasították el a kalandomat?
46. hozzászólás - 2011.02.04. 20:53:38 (Válasz Tommybear #45 hozzászólására.)
Elsőre 8 db stilisztikai hibát találtam ebben a szövegben. Mindegyik szóközökre, vesszőkre vezethető vissza. Az Office helyesírásellenőrzője nem a stilisztikára van kihegyezve, bár ezt a 8-at az is jelezte nekem, így állítsd be az Office-t, hogy normálisan működjön
Pontszám: 7.40
népszerűYakseeFérfi
Végzetúr mester
778 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Miért utasították el a kalandomat?
47. hozzászólás - 2011.02.04. 21:05:35 (Válasz Tommybear #45 hozzászólására.)
Idézet: Tommybear - 2011.02.04. 19:50:25
Elsőre azt kaptam válaszként,hogy javítsam ki a helyesírási hibákat(sok a vessző és a szóköz) utána elfogadják.
Okés !Bemásoltam a M.Office.Word-be,nyomtam egy nyelvhelyességi ellenőrzést.
Ezután a javított változatot másoltam be a kalandszerkesztés oldalra..

Válasz ugyanaz...

Beküldött kalandodat az adminisztrátorok elutasították. Indok: Helyesírási és/vagy nyelvi hibák

Íme:

Egy erdőn visz keresztül az utad. Még a kocsmában hallottad, hogy nagyon régen egy nagy csata színhelye volt az erdő. A győztesek a megölt szörnyek koponyáit a fákra szegezték és némelyik koponya szemüregébe drágaköveket, aranytárgyakat tettek. Ahogy egyre beljebb mész egy csillogó foltot látsz az egyik fa ágai között.. Lehet, hogy az egyik koponya ? Leveszed a páncélodat és elkezdesz felfelé mászni a fa törzsén.
Amit találtál, az valóban egy szörny koponyája.
Hatalmas fogai egykor félelmetes fegyverként harcolhattak,de ma már nem jelentenek veszélyt. Ahogy jobban megnézed, az egyik szemüregében a pók által beszőtt szikrázó tárgy lapul. Próbálod, de nem tudod leszedni a koponyát mert egyik kezeddel a fát fogod. Utoljára minden erődet összeszeded és megpróbálod letépni.
Nagyon nehezen, de sikerül ! A koponyát a köpenyedbe rejted, picit megpihensz majd elkezdesz lemászni a fáról.
Már félúton vagy,amikor megcsúszik az egyik lábad és lezuhansz a mélybe.
Szerencsére van nálad gyógyital.Megiszod és már van annyi erő benned ,hogy elhagyd az erdőt.


Amennyiben valaki ki tudja javítani..úgy,hogy megfeleljen a "magas" követelményeknek felhasználhatja.

Várom a helyesírási hibákra a tippeket !

Tommybear


Így estére ennyi elég lesz? Lehet van még benne...
Pontszám: 7.31
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Miért utasították el a kalandomat?
48. hozzászólás - 2011.02.05. 00:11:17 (Válasz Yaksee #47 hozzászólására.)
Idézet: Yaksee - 2011.02.04. 21:05:35
Idézet: Tommybear - 2011.02.04. 19:50:25
Elsőre azt kaptam válaszként,hogy javítsam ki a helyesírási hibákat(sok a vessző és a szóköz) utána elfogadják.
Okés !Bemásoltam a M.Office.Word-be,nyomtam egy nyelvhelyességi ellenőrzést.
Ezután a javított változatot másoltam be a kalandszerkesztés oldalra..

Válasz ugyanaz...

Beküldött kalandodat az adminisztrátorok elutasították. Indok: Helyesírási és/vagy nyelvi hibák

Íme:

Egy erdőn visz keresztül az utad. Még a kocsmában hallottad, hogy nagyon régen egy nagy csata színhelye volt az erdő. A győztesek a megölt szörnyek koponyáit a fákra szegezték, és némelyik koponya szemüregébe drágaköveket, aranytárgyakat tettek. Ahogy egyre beljebb mész, egy csillogó foltot látsz az egyik fa ágai között.. Lehet, hogy az egyik koponya ? Leveszed a páncélodat, és elkezdesz felfelé mászni a fa törzsén.
Amit találtál, az valóban egy szörny koponyája.
Hatalmas fogai egykor félelmetes fegyverként harcolhattak,de ma már nem jelentenek veszélyt. Ahogy jobban megnézed, az egyik szemüregében a pók által beszőtt szikrázó tárgy lapul. Próbálod, de nem tudod leszedni a koponyát, mert egyik kezeddel a fát fogod. Utoljára minden erődet összeszeded, és megpróbálod letépni.
Nagyon nehezen, de sikerül ! A koponyát a köpenyedbe rejted, picit megpihensz, majd elkezdesz lemászni a fáról.
Már félúton vagy,amikor megcsúszik az egyik lábad, és lezuhansz a mélybe.
Szerencsére van nálad gyógyital.Megiszod, és már van annyi erő benned ,hogy elhagyd az erdőt.


Amennyiben valaki ki tudja javítani..úgy,hogy megfeleljen a "magas" követelményeknek felhasználhatja.

Várom a helyesírási hibákra a tippeket !

Tommybear


Így estére ennyi elég lesz? Lehet van még benne...


Biztos!
(a dupla szóközöket nem emeltem ki)

Emellett a sok tőmondat magyartalan, értelmetlen, és nincs befejezés sem.

Pl az első két tőmondat:
Egy erdőn visz keresztül az utad, melyről a kocsmában hallottad, hogy nagyon régen egy nagy csata színhelye volt....
A hozzászólást Lanmandragoran módosította 2011.02.05. 00:13:00-kor
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 6.92
irritálóTommybearFérfi
Végzetúr tanonc
10 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Miért utasították el a kalandomat?
49. hozzászólás - 2011.02.05. 13:35:44
Elismerem,hogy az első nem lett a legjobb.ez a javított változat amit beküldtem.

Egy erdőn visz keresztül az utad. Még a kocsmában hallottad, hogy nagyon régen egy nagy csata színhelye volt az erdő. A győztesek a megölt szörnyek koponyáit a fákra szegezték és némelyik koponya szemüregébe drágaköveket és aranytárgyakat tettek. Ahogy egyre beljebb mész egy csillogó foltot látsz az egyik fa ágai között. Lehet, hogy az egyik koponya? Leveszed a páncélodat és elkezdesz felfelé mászni a fa törzsén. Amit találtál az valóban egy szörny koponyája.
Hatalmas fogai egykor félelmetes fegyverként harcolhattak, de ma már nem jelentenek veszélyt. Ahogy jobban megnézed a koponyát, az egyik szemüregében a pók által beszőtt szikrázó tárgy lapul. Próbálod, de nem tudod leszedni a koponyát, mert egyik kezeddel a fát fogod. Utoljára minden erődet összeszeded és megpróbálod letépni. Nagyon nehezen ,de sikerül ! A koponyát a köpenyedbe rejted, kicsit megpihensz, majd elkezdesz lemászni a fáról.
Már félúton, vagy amikor megcsúszik az egyik lábad és lezuhansz a mélybe.
Szerencsére van még nálad egy üveg gyógyital. Gyorsan kiiszod a tartalmát és már van annyi erő benned, hogy felkelj és elhagy az erdőt. Ahogy összeszeded a felszerelésedet a fa tövében lélekgyémántokra lelsz.
Sikerült megszerezned a koponyát és a benne az isteneknek felajánlott csillogó szkarabeuszt
A koponyát beteszed a zsákodba, a gyémántokat és a szkarabeuszt a derekadon lógó erszénybe rejted. .A kufárok jól megfizetik ezeket a kincseket, ha eladod nekik!
Pontszám: 7
kedvencDdyyFérfi
Végzetúr mester
251 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Miért utasították el a kalandomat?
50. hozzászólás - 2011.02.08. 03:03:05
Rövid, tele van szóismétlésekkel, életszerűtlen és különben is... Viszont maga az alapötlet nem rossz, de nem keveset kellene dolgoznod rajta.

Elkezdtem átformálni a dolgot, folytasd tovább, s el fogják fogadni. Rengeteg lehetőség adott ebben a pici történetben, ne hagyd ki!

_________________________

Portyázásod során elmerengsz a tegnapi eseményeken, amikor is mulatozás közben ivócimboráid egymást túllicitálva mesélték el egy különös vidék történetét. Állítólag hatalmas csata helyszíne volt az a terület, s a réges-rég élt galetkik hosszú és véres harc után győzték le az ellenséget, akiket persze senki nem ismert. Hahh, mesék! Sőt! Továbbmentek még a tódításokban, esküdöztek, hogy a legyőzött szörnyek koponyáit a környező fákra szegezték, s azokba drágaköveket és lélekgyémántokat rejtettek. Még most is elmosolyodsz ezen, hisz miért tenne ilyet bárki is? Istenfélésből? Tiszteletből? Ugyan már, ahhoz elég lenne valami porosodó csonthalmot összehozni egy táblával, hogy "Nézd vándor, ezeket győztük le itt, ekkor, és de jó volt utána nekünk" Drágakövek, persze! Nomeg aztán egyikük sem tudott felmutatni egyetlen értékes csecsebecsét sem. Nevetséges.
Feltekintve merengésedből meglepve veszed észre, hogy lábad önkéntelen is afelé az erdő felé vitt, ahol ezek az állítólagos események történtek. Hmm, végülis ha már itt vagy bekukkanthatsz, s majd legfeljebb a legközelebbi alkalommal majd jól te is mondasz valami bődületes marhaságot.
Ahogy egyre beljebb haladsz az erdőben a szemed sarkából piciny csillanást veszel észre magasan a fák koronájának szintjén. Ahogy forgatod a fejed a csillanás újra és újra visszaköszön. Nocsak, még a végén lesz valami igazságtartalma a dolognak? Megközelíted a fát s bár innen nem látod pontosan hogy mi az ami fent lehet, mégis valami határozottan-nem-faszerű tárgyat vélsz felfedezni a lombok között.
A hozzászólást Ddyy módosította 2011.02.08. 03:04:28-kor
Daltan | Az Illuminati Lovagjai

Figyelem a hozzászólás nyomokban fikciót, idézeteket és mogyorót is tartalmazhat. Ugyanitt tojás eladó.
Pontszám: 8.00
fórumozóAngel1721Férfi
Végzetúr tehetség
127 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Miért utasították el a kalandomat?
51. hozzászólás - 2011.07.20. 09:02:14
A segítségeteket kérném. Az Adminok elutasították a kalandomat azzal, hogy nem passzolnak a próbák a szöveghez. Viszont nem tudom, hogy melyik próba nem illik oda. :?

Orkváros

Az utad, amin elindulsz orkvárosba vezet. Már felbukkannak a látóhatáron a város első tornyai, amikor hirtelen rádöbbensz, hogy mit is tettél.
De ekkor már késő. Az út menti bokrok megrezdülnek, és egy nagyobb különítmény ork veti rád magát...
Hamar rájössz, hogy csak úgy menekülhetsz meg ebből a csapdából, ha kivágod magadat az orkok közül. Azaz: mész, amerre a szabadságot gyanítod és ha ork jön szembe, lenyomod, mint postáskisasszony a bélyeget.
--------------
Csata
--------------
Most már csak egyetlen orkkal kell megküzdened. Véres lándzsájával fel akar nyársalni...
-------------
Csata
-------------
Már azt hiszed, hogy megmenekültél, de egy újabb orkkal kell megküzdened, amelyik nagy recsegéssel előtűnik a bokrok közül (félreértés ne essék, a bokrok recsegtek).
Ellenfeled egy hatalmas termetű ork...
--------------
Csata
--------------
Kiszabadultál az orkok közül. A kalandozást tovább folytatva úgy döntesz, hogy tovább folytatod a kalandozást. Ezt a legkönnyebben úgy tudod megtenni, ha tovább mész azon az úton, amelyiken eddig is haladtál.
A gond csak az, hogy a nagy csetepatéban ide-oda rohangásztál és ugyan kibukkantál az ősguzsalyosból az útra, de nem lehetsz biztos benne, hogy arra az útra bukkantál ki, amelyikre ki kellett volna bukkannod akkor, ha a kibukkanható utak közül azon az úton bukkantál volna ki, amelyik egyben annak az útnak is megfelelt, amely a szövetségedből vezetve bukkant ki ide.
Ugye világos és érthető volt?
Te persze tehetetlenül kapkodod a fejed a fenti okfejtés hallatán, de semmi baj, nyugalmadból nem zökkensz ki, ugyanis tudod, hogy ha valami olyan helyzetbe kerülsz, amikor ki kell rántanod a fegyvered és oda kell csapnod, azt fel fogod ismerni.
Elindulsz tehát az úton. De előtte azért megiszol egy gyógyitalt.
--------------
Gyógyital
--------------
Megigazítod a páncélruhádat, igyekszel úgy kihúzni magad, hogy ne újuljon ki a lumbágód, majd határozott, katonás léptekkel elindulsz az úton. Hogy mindvégig megőrizd a látszatot, magadban csöndesen mondogatod a menetelés ritmusát. Jobb. Jobb. Jobb, jobb, jobb... (Régebben elvesztetted az egyik lábad!)
Hirtelen megpillantasz egy alakot, akinek minden gondolkodás nélkül vidáman odakiáltasz. Vidám kiáltásodra felkapja a fejét az a goblin rabló, akinek odakiáltottál. Aztán gyorsan felkapja az imént legyőzött ellenfele fejét is, pedig már majdnem végzett a skalpolással...
Úgy döntesz, hogy elfutsz előle, hiszen nagyon kifárasztott az a sok ork.
Várjunk csak egy picit. Állj meg egy pillanatra, és add össze a lábaid számát. Ha 1-nél nagyobb szám jön ki, akkor csaltál. Ha 1-nél kisebb, szám jön ki, akkor próbáld csak meg még egyszer, kell ott lennie legalább 1-nek! Ha éppen 1 jött ki, akkor jól számoltál!
Hát fél lábbal nem igazán lehet elszaladni egy vérengzős goblin rabló elől. Akkor vissza az egész. Tessék csak megküzdeni vele szépen.
---------------
Csata
---------------
- Áááááááááááá! - hallod, amint átzeng a hegyeken hordaparancsnokod, ##PARANCSNOK hangja a bénázásaid miatt. Képzeletbeli szemed előtt lejátszódik a jelenet, amint a főkincstárnok az utolsó pillanatban még vissza tudja rángatni a bölcs hordaparancsnokot a vártorony ablakából. A szövetséged tagjai pedig a visszafojtott röhögéstől elzöldülve hevernek a padlón, mérgezett csótányok gyanánt.
Ezért tanulnod kell a hibáidból!
---------------
Tanulás
---------------
De mivel a hibáidat nem teheted meg nem történtekké, ezért elkezd fájni a fejed.
Vess magadra (de lehetőleg valami jó nehezet, hogy elnyomja a fájdalmat).
---------------
Élet
---------------
Ezt követően elindulsz a síkságon.
Már jó ideje mész, amikor rádöbbensz, hogy egyáltalán nem az orkváros felé tartasz. De már annyira nem is érdekel a dolog.
Ebben a pillanatban előbukkan egy manó. A manó vékonyka hangján megszólal:
- Légy üdvözölve, éles eszű, bátor kalandozó! Felteszek Neked egy kérdést, és ha helyesen válaszolsz, akkor megkapod tőlem ezt a rozsd... izé gyönyörű szép, remek állapotban lévő kardot.
----------------
Kvíz
----------------
A manó ünnepélyes arckifejezéssel előrelép és átnyújtja a kardot.
Ki akarod próbálni a súlyeloszlását, ezért meglengeted párszor. Néhány lendítés után a kard pengéje azonban darabokra törik. Gyorsan körülnézel: pedig most kivételesen nem is csaptad oda semminek sem. Jobban megnézed a pengét, csupa rozsda.
Lassan a manó felé fordítod a tekintetedet...
- Khm, izé - mondja a manó zavartan. - Hát akkor most nekem mennem kell – hebegi, és gyorsan el is tűnik.
Te meg ott maradsz egy használhatatlan karddal. Mikor épp dobnád el, a markolatából kiesik egy kis csomagocska egy rejtett rekeszből. Amikor kinyitod a csomagot, megdöbbenve látod, hogy lélekgyémánt volt benne.
- Erről a manó biztos nem tudott! - Gondolod magadban, és boldogan odébb állsz...



Segítségeteket előre is köszönöm!
Pontszám: 7.15
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Miért utasították el a kalandomat?
52. hozzászólás - 2011.07.20. 09:41:45 (Válasz Angel1721 #51 hozzászólására.)
Az én véleményem, hogy túlpoénkodtad az egészet. Emellett egy Orkvárosról lenne benne szó, amiről csak az elején teszel említést. A gyógyital ivászatot sose értettem, miért úgy írják a kalandírók, hogy saját magukat itatják. Mivel van sebgyógyítás, önmagunk gyógyítására sokkal inkább illik az a próba. A gyógyitalt egy haldoklónak sérültnek szokták a képébe borítani. Nem értem a végé, mi köze a fejfájásnak sz ÉP próbához? ÉP-t valami sérülés miatt veszíthetsz, fejfájásra max egészségpróba, hogy túlteszed magad rajta.

Nagyjából ennyit találtam én. A poénkodás egyébként nem baj, csak kell tudni, hol a határ az erőltetésben.
Pontszám: 7.40
fórumozóAngel1721Férfi
Végzetúr tehetség
127 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Miért utasították el a kalandomat?
53. hozzászólás - 2011.07.20. 17:35:08 (Válasz Craslorg #52 hozzászólására.)
Hát a poénkodásról nem mondtak semmit, tehát az nem hiszem, hogy gond lenne. A címnél pedig valóban én is gondoltam, hogy nem épp a legodaillőbb, de jobbat nem nagyon találtam és szerencsére azzal sem volt gondjuk...
A gyógyitalos részt átírom és más próbát teszek be helyette.
Köszönöm a segítséget.
Pontszám: 7.15
Oldal: 123
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!