Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Konkrét kalandok
népszerűBlackjackFérfi
Végzetúr mester
365 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Konkrét kalandok
121. hozzászólás - 2009.11.04. 23:05:14 (Válasz Danielle Wildrose #120 hozzászólására.)
nem lenne az, csak sajnos a fórumban is sokan nem a tartalom, hanem a név alapján pontoznak. Mondjuk, a kedvenc kalandok topik ilyesmi lenne, sőt ide nem is a szerző teszi be a kalandot, hanem egy olyan valaki, akinek megtetszett, itt lehetne róluk értekezni, csak nem nagyon használjuk:(
Zoidberg - v1
Pontszám: 7.79
népszerűMaciFérfi
Végzetúr mester
1379 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Konkrét kalandok
122. hozzászólás - 2009.11.04. 23:06:15 (Válasz D.E. #117 hozzászólására.)
Megnéztem, kikövezett út nem volt a kalandban, bár az sem lenne szerintem nem oda illő.

Alapjáraton azt kellene eldönteni, hogy maga a tréfás kaland beleillik-e ebbe a világképbe.
Ha nem, gondolom MIklósék megszűrnék. Mivel a kalandom átment a rostán, ezért valószínűsítem, hogy beleillik a történetbe nagyjából.

Ha ragaszkodunk nagyon a világégéses gondolathoz, tele lesznek a kalandok "mész vadászni és meglátsz egy szörnyet, tavat, barlangot, tornyot, vagy ezek bizonyos variációit) sémákkal.

Mivel a világ előtörténetét mondhatni nem nagyon ismerjük, lévén nincsen regény, novella egyebek, amelyek erről az időszakról szólnának, így nekünk mint kalandíróknak némileg nagyobb szabadság jutott a történetek kidolgozásában.

Ez ugyanolyan sajnos, mint a karakternevek és a hozzájuk rendelt képek "dolga".
Hány olyan név van, ami abszolút nem ide illő? És a képekről még ne is beszéljünk.

Szerintem, ha Miklósék beengedtek egy kalandot a játékba, akkor nem azt kellene pontoznunk, hogy az mennyire lehet valóságos. Mivel mindenkinek más a véleménye erről a világról, így más-más kalandok jönnek létre..

Részemről manófalva történetei abszolút ide illeszthetőek. Mivel a zarknodos eseményben manók védték a pilonokat, valószínűsíthető, hogy maradtak jópáran azon a több tízezren felül, akiket leöltünk..
Az, hogy egy végzetúr "átvette" a hatalmat a faluban, szintén abszolút elképzelhető szerintem.

A többi meg persze poén. A lényeg az, hogy szórakoztasson.

Nem tudom, olvastál e John Caldwell-től történeteket. Az ő történetei is tele vannak "ökörködéssel".
Pontszám: 7.87
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Konkrét kalandok
123. hozzászólás - 2009.11.04. 23:11:39 (Válasz Maci #122 hozzászólására.)
Szerintem felesleges ennyire magadra venned. Nyilvánvaló, hogy nagyon sok időt töltöttél el a kalanddal, éppen ezért egy hülye pontozás ne izgasson.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 7.59
népszerűBlackjackFérfi
Végzetúr mester
365 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Konkrét kalandok
124. hozzászólás - 2009.11.04. 23:12:55 (Válasz Maci #122 hozzászólására.)
Abban egyetértek, hogy ez alapvetően Miklósék felelőssége, hiszen ők szűrik a kalandokat, azaz, ha valamit elfogadtak, akkor annak szerintük helye van a játékban. Másrészről -és itt most magam ellen is beszélek, mert az én kalandom is megosztja elrugaszkodott mivolta miatt az embereket-, azoknak is igaza van, akik azt mondják, hogy néhány kaland totálisan ellentmond az eddigi világképnek. Kellene erről egy játékvezetői állásfoglalás:)

szerk: a te kalandodat sajna még mindig nem kaptam meg:(
A hozzászólást Blackjack módosította 2009.11.04. 23:13:31-kor
Zoidberg - v1
Pontszám: 7.79
fórumozóRodriguez
Végzetúr mester
673 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Konkrét kalandok
125. hozzászólás - 2009.11.04. 23:13:04 (Válasz Danielle Wildrose #120 hozzászólására.)
Nem, szerintem jó ötlet. Muti amit irtál
Pontszám: 5.17
népszerűDanielle WildroseNő
Végzetúr
74 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Konkrét kalandok
126. hozzászólás - 2009.11.04. 23:13:56 (Válasz Maci #122 hozzászólására.)
(mélyen kussolok, mivel személy szerint minden kalandba tömök valami eredetit, néha nem odaillőt á la Prachett)

Blackjack: pont az lenne a lényeg, hogy NE pontozzanak, hanem IRJANAK véleményt. Az anonim fikuszozás megszűntével (elvileg) már csak az érdemben hozzászólók maradnak. 1-est a 7 hónapos fiam is leüt a gépen, de összefüggően fogalmazni még nem tud (neki elnézem)

Maci és Rodriguez: PÜ ment!

Morti: az a gond, hogy CSAK ennyit lát a munkájáért. Kap egy számot, mondjuk 6. Ez mit mondjon neki? Örüljön? Sirjon? Jönnek a kérdések: miért csak ennyi? Egyáltalán hol helyezkedik el ez az érték a kalandok listájában? Középszerű? Ezért kardoskodom amellett, hogy akinek van kedve (semmiképp sem kötelező jelleggel) tegye közzé a fórumon és lehessen rácsodálkozni vagy lehúzni a sárga földig...de ne egy önmagában értékelhetetlen számot kapjon "válaszul".

*szerk: nem akartam duplázni
A hozzászólást Danielle Wildrose módosította 2009.11.04. 23:20:41-kor
Mindenkinek joga van a saját őrültségéhez! - Salvador Dalí

Próbálj meg úgy élni, hogy ne vegyék észre, ott ahol vagy, de nagyon hiányozzál onnan, ahonnan elmentél.
- Victor Hugo

Pontszám: 8.05
népszerűBlackjackFérfi
Végzetúr mester
365 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Konkrét kalandok
127. hozzászólás - 2009.11.04. 23:21:38 (Válasz Danielle Wildrose #126 hozzászólására.)
Ja, értem már:) Sajnos ezen a fórumon ezt nem lehet kivitelezni szerintem, bár talán meg lehet győzni a játékvezetést egy olyan topik nyitásáról, ahol nem lehet pontozni a hozzászólásokat, de tartók tőle hamar offba menne a dolog.

Külsős fórumot lehetne kreálni, ott ha más nem is, az érdeklődő kaland írok tudnának egymással csevegni, csak oda meg nem fog benézni egy átlag player, hogy leírja a véleményét:(
Zoidberg - v1
Pontszám: 7.79
népszerűDanielle WildroseNő
Végzetúr
74 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Konkrét kalandok
128. hozzászólás - 2009.11.04. 23:24:34 (Válasz Blackjack #127 hozzászólására.)
Nem baj, ha pontoznak. Az a baj, ha csak pontoznak. Az meg simán elmegy bármelyik topikba. Szemetelni/benyögni úgyis bejárnak majd, a pontozást meg nem kell kifejtenem...számomra pl. a leirt vélemény lenne értékelhető. Pl. abban a formában amit D.E. ideszerkesztett.
Mindenkinek joga van a saját őrültségéhez! - Salvador Dalí

Próbálj meg úgy élni, hogy ne vegyék észre, ott ahol vagy, de nagyon hiányozzál onnan, ahonnan elmentél.
- Victor Hugo

Pontszám: 7.07
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Konkrét kalandok
129. hozzászólás - 2009.11.04. 23:26:43 (Válasz Danielle Wildrose #126 hozzászólására.)
"Morti: az a gond, hogy CSAK ennyit lát a munkájáért."

Kvízkérdések írásánál még ennyit se. És az egyéb vélemény is érdektelen azon egyszerű okból, hogy nem tudod módosítani.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 7.59
népszerűBlackjackFérfi
Végzetúr mester
365 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Konkrét kalandok
130. hozzászólás - 2009.11.04. 23:26:47
Próbáljuk meg, nyiss egy topikot ahol az első hszben leírod, hogy mit szeretnél kérni, aztán hagy szóljon;)
Zoidberg - v1
Pontszám: 8.53
kedvencMarocchiFérfi
Végzetúr tehetség
137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Konkrét kalandok
131. hozzászólás - 2009.11.05. 07:02:22 (Válasz Maci #122 hozzászólására.)
Idézet: Maci - 2009.11.04. 23:06:15

Nem tudom, olvastál e John Caldwell-től történeteket. Az ő történetei is tele vannak "ökörködéssel".


John Caldwell a kedvencem! ha olyan humorral találkozok, jöhet minden mennyiségben! Sajnos a kalandodat még nem kaptam meg, de már alig várom!
V1: Vallud, a druida. (Békeidők Hírmondói)
V2: Makh il Malenaas az élő halott. (Halhatatlan Homokszemek)
V3: Garbash, a nekromanciát űző halálon túli kreatúra. (Sindro Árnyéka)
V6: Tűzfénytáncos, az erdei tündér (Sárkánylovasok)
Pontszám: 9.25
népszerűorlaiiFérfi
Végzetúr tanonc
19 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Konkrét kalandok
132. hozzászólás - 2009.11.05. 08:46:26
171.Pandora-szelencéje

1.csata
2csata
3.IQ(kudarc)
Pontszám: 5
kedvencPottomPannaNő
Végzetúr mester
2518 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Konkrét kalandok
133. hozzászólás - 2009.11.05. 08:52:47
A kérdőjeleseknél a Mágusok kupája, a 368.
Pöttöm Panna- V1-Lélekőrök Szövetsége
Pontszám: 7.93
népszerűEndyrFérfi
Végzetúr mester
2058 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Konkrét kalandok
134. hozzászólás - 2009.11.05. 09:15:16
Az erdőbe veted magad, és éhesen ráveted magad az első teremtményre, akit megpillantasz.

Ellenfeled:
savgólem - 101. szintű torzszülött


Ennyire azert csak nem lehettem ehes
Pontszám: 7.55
népszerűMaciFérfi
Végzetúr mester
1379 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Konkrét kalandok
135. hozzászólás - 2009.11.05. 09:21:51 (Válasz Endyr #134 hozzászólására.)


ez kurta jó!

igyál rá tejet, az jó savkötő
Pontszám: 7.87
fórumozóMcPaulFérfi
Végzetúr tehetség
159 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Konkrét kalandok
136. hozzászólás - 2009.11.05. 09:45:57
Illegális kereskedelem
kviz
csata
meggyozokeszseg
kereskedelem
vege
Pontszám: 5.23
fórumozóMcPaulFérfi
Végzetúr tehetség
159 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Konkrét kalandok
137. hozzászólás - 2009.11.05. 09:46:13
Régi vágyak
ep vesztes
iq
csata
vége
Pontszám: 5.23
népszerűDanielle WildroseNő
Végzetúr
74 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Konkrét kalandok
138. hozzászólás - 2009.11.05. 10:08:17 (Válasz Mortimer #129 hozzászólására.)
Idézet: Mortimer - 2009.11.04. 23:26:43
"Morti: az a gond, hogy CSAK ennyit lát a munkájáért."

Kvízkérdések írásánál még ennyit se. És az egyéb vélemény is érdektelen azon egyszerű okból, hogy nem tudod módosítani.


Minden tiszteletem a kvízkérdések íróinak, és eszemben sincs degradálni a munkájukat, viszont befektetett energia szempontjából nem hoznám egy szintre a kettőt. Módosítani utólag persze nem lehet, tanulni a hibáidból viszont annál inkább...

------

Blackjack: egyrészt szerintem nem vagyok jogosult topik-nyitásra, másrészt úgy látom, hogy az általam felvetett megoldás mást nem mozgatott meg...magamban meg minek pörögjek? Mindegy, marad az objektiv (?) 1-10 értékelés, aztán mindenki mazsolázhat magában a mit-miérteken.
Mindenkinek joga van a saját őrültségéhez! - Salvador Dalí

Próbálj meg úgy élni, hogy ne vegyék észre, ott ahol vagy, de nagyon hiányozzál onnan, ahonnan elmentél.
- Victor Hugo

Pontszám: 8.06
népszerűNathaFérfi
Végzetúr
54 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Konkrét kalandok
139. hozzászólás - 2009.11.05. 10:40:54
Régi vágyak 294. kaland

sebzés
IQ
csata
Vége

Fel lehet vinni a wikire!
Pontszám: 8.12
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Konkrét kalandok
140. hozzászólás - 2009.11.05. 11:01:04
Eddigiek lekönyvelve, meg némi typo megvolt wikin.
Szépen haladunk, gratu!
Pontszám: 6.44
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője