Felhasználónév: Jelszó:
Oldal: 123
Szerző
Topic neve: Fogadjunk, hogy bajod esik: a biztosítások trükkjei
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3612 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fogadjunk, hogy bajod esik: a biztosítások trükkjei
41. hozzászólás - 2010.10.13. 14:14:01 (Válasz DurLaDur #39 hozzászólására.)
Sorry, de nem igazán jött le nekem, hogy választ vársz a postodra... Terjedelmesen bizonygattad hogy milyen jó dolog is a biztosítás minden formája, és hogy a matematikámat biztos nem érted, meg laikus vagyok... Erre most mit válaszoljak? Hogy értem, hogy te egy biztosítónak dolgozol, és ezért nem esik jól ha ilyen szinten feszegetjük a témát? Én egyszerűen leírtam csak a saját tapasztalataimat. Én találkoztam olyan biztosítóval, ahol lehetett "alkudni" (nem alulértékeléssel), találkoztam olyannal is, ami kevésbé volt megbizható (nem fizetett indokolt esetben), és olyannal is, ami jobban (még kétséges esetben is korrektül fizetett).
Pontszám: 8.13
népszerűtlenSzarvasgymFérfi
Végzetúr poronty
1 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fogadjunk, hogy bajod esik: a biztosítások trükkjei
42. hozzászólás - 2010.12.08. 21:27:17
csak egy javaslat: FOGJUNK ÖSSZE A BIZTOSÍTÓK ELLEN.
CSAK ÁTVERÉSEN ALAPUL A MI MEGNYUGTATÁSUNK.

HA PEDIG BAJ VAN AZ ÁLLAMNAK KELL A ZSEBÉBE NYÚLNI

PL. FEL BECSLÉS INGATLAN TELEKKEL ÉS MELLÉKÉPÜLETEKKEL X ÖSSZEG HA LEESIK EGY CSERÉP CSAK A CSEREPET FIZETI AZT IS AMORTIZÁCIÓS ÉRTÉKEN. ÉS ÉVENTE ÁTRAKHATOD A DÍJBÓL AZ ÖSSZES ÉPÜLETED TETEJÉT.
Pontszám: 3.83
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fogadjunk, hogy bajod esik: a biztosítások trükkjei
43. hozzászólás - 2010.12.09. 06:31:40 (Válasz Szarvasgym #42 hozzászólására.)
Hülyeséget ne írj. Csak bizonyos összeghatár felett mennek ki felbecsülni az ingatlant, ez a határ pedig bőven fölötte van bármelyik átlagos társasházi lakás vagy magánház értékének. Illetve olyan esetben vannak előírások, ha értéktartó vagyoni érték van (arany, festmények, stb) egy bizonyos összeg felett. Ekkor előírhatnak riasztót, vagy kamerát, különben ezeket nem biztosítják, de ettől az ingatlant igen.
A káreseményekre pedig a legtöbb biztosító simán fizet.
Azt tudni kell, hogy például a vörös iszap katasztrófára és ehhez hasonló eseményekre nem fizet a biztosító, de ez a szerződési feltételekben benne is van. Erre a káresemény okozója tartozik felelősséggel. Ha van felelősségbiztosítása, abból, egyébként a vagyonából.
Szóval ne keverjük a dolgokat, ha csak a kereskedelmi médiából informálódunk.
Ugyanez igaz a baleset-biztosításokra is. Ritka az az eset, mikor kötözködnek, és akkor is sokszor megvan az okuk rá, hogy miért keresnek bizonyítékot (betegbiztosításban rákos kezelésre fizetnének a biztosítás kötése után 3 hónappal, természetes, hogy megnézik, nem-e megvolt már előtte is a betegség, lévén meglévő betegségekre nem fognak fizetni, csak a biztosítás ideje alatt kialakulókra.
Pontszám: 8.26
népszerűMorzkodFérfi
Végzetúr mester
947 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fogadjunk, hogy bajod esik: a biztosítások trükkjei
44. hozzászólás - 2010.12.09. 15:33:47
Nekunk eddig ketszer siman fizetett a biztosito beazasra, korrekt osszeget. Osszesen tobbet kaptunk eddig, mint amennyit fizettunk.
Kócos fórumaccountja.
Az "Azt nem értem, hogy a te értékeiddel egyáltalán hogy győzöl vadászatkor automatikusan?" karakter gazdája.
Pontszám: 7.35
népszerűBenyus68Férfi
Végzetúr poronty
4 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fogadjunk, hogy bajod esik: a biztosítások trükkjei
45. hozzászólás - 2011.03.24. 14:31:02
Én a lakásbizosítással úgy ahogy meg vagyok elégedve.
De van egy életbiztosításom mely 2 hónap múlva lejár.
A kockázati részt nem nézem az bukó, bár már felajánlottam Rejtő után szabadon adják ki a felét és életben maradok.
Ami engem bosszant a befektetési rész.
10 év alatt nem éri el a befizetett összeget, holott minden portfólió emelkedik folyamatosan ,olyan sok szép színes grafikon van.
A befizetetet összeget természetesen a kockázati résszel csökkentve néztem és így is mínusz 100000 forintnál vagyok.
Ha ezt valaki értelmesen el tudja magyarázni annak megköszönném.
Eddig 3 üzletkötő próbálta eredménytelenül-
A legszebb az egészben a napokban a G. biztosító felajánlotta 5 évvel hosszabítsam meg, és nem számol kezdeti díjat.
Hát ezzel betették a kaput.
Most erről ennyit.
Pontszám: 7
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fogadjunk, hogy bajod esik: a biztosítások trükkjei
46. hozzászólás - 2011.03.24. 14:41:20 (Válasz Benyus68 #45 hozzászólására.)
Sok oka lehet, írtam privát üzenetet.
Pontszám: 7.15
kedvelt tagPocsolyaFérfi
Végzetúr
80 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fogadjunk, hogy bajod esik: a biztosítások trükkjei
47. hozzászólás - 2012.02.14. 18:56:34
Én most kötöttem egy biztosítást, de igazából kizárólag azért mert van a nevemen kb 3 millió Ft hitel, ami ha ne adj' Isten meghalnék az örököseimre szállna, ezért inkább kötöttem egy biztosítást ami kb. akkora összeget fizet amekkora a tartozásom, plusz van benne néhány egyéb szolgáltatás. 6800 Ft-ot fizetek havonta, 10 év után visszakapok egy kisebb összeget a befizetésből (kb fele annyit mint amennyit befizettem + infláció-körüli kamat). Szerintem ez megérte, mert elhanyagolhatóan kis összegről van szó (egy sörözés a haverokkal többe kerül), viszont nem hagyom szarban a családom ha történne velem valami.
Pontszám: 7.50
népszerűBerci_2000Férfi
Végzetúr poronty
1 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fogadjunk, hogy bajod esik: a biztosítások trükkjei
48. hozzászólás - 2012.09.22. 12:32:25 (Válasz CaveMaN #2 hozzászólására.)
én eggyet értek az egésszel.
Pontszám: 7
Oldal: 123
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!