Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Vajon elfogadják ezt a kvízkérdést, ha fölteszem?
fórumozóKargilFérfi
Végzetúr poronty
6 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vajon elfogadják ezt a kvízkérdést, ha fölteszem?
1621. hozzászólás - 2011.04.15. 17:37:40
Sziasztok!
Elfogadható-e ez a kérdés?

Egy helikopter felszáll Stockholmban, repül északra 300 km-t, majd keletre 300 km-t, azután délre 300km-t, végül nyugatra 300 km-t és leszáll.
A leszállási hely milyen irányban lesz a felszállóhelytől?
- Ugyanott fog leszállni, ahol felszállt.
- Keletre
- Nyugatra
- Délre
Pontszám: 5
népszerűHelion1988Férfi
Végzetúr mester
482 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vajon elfogadják ezt a kvízkérdést, ha fölteszem?
1622. hozzászólás - 2011.04.15. 17:40:12 (Válasz Kargil #1621 hozzászólására.)
Szerintem nem, mert túl egyszerű, és elég gagyi (primitív) kérdés.
Helion V3 -» Ω « szövetség
Pontszám: 7.82
kedvencLegacyFérfi
Végzetúr mester
489 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vajon elfogadják ezt a kvízkérdést, ha fölteszem?
1623. hozzászólás - 2011.04.15. 17:47:01 (Válasz Helion1988 #1622 hozzászólására.)
Ez primitív? Szerinted az ugyanott fog leszállni a helyes válasz? Szerintem nagyon jó kérdés.
Pontszám: 5.85
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vajon elfogadják ezt a kvízkérdést, ha fölteszem?
1624. hozzászólás - 2011.04.15. 17:48:01 (Válasz Kargil #1621 hozzászólására.)
Az nem baj, hogy egyszerű, csak számolgatni kell, ami nem igazán kvíz, még csak nem is logikai, hogy mondjuk az északi sarokról indul és onnan megy délre, keletre, északra.
Pontszám: 7.39
kedvencLegacyFérfi
Végzetúr mester
489 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vajon elfogadják ezt a kvízkérdést, ha fölteszem?
1625. hozzászólás - 2011.04.15. 17:51:28 (Válasz Craslorg #1624 hozzászólására.)
Számolgatni? Uhh lehet nem értem a kérdést?

Szerk: Keletre a helyes válasz?
A hozzászólást Legacy módosította 2011.04.15. 17:52:18-kor
Pontszám: 5.85
népszerűHelion1988Férfi
Végzetúr mester
482 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vajon elfogadják ezt a kvízkérdést, ha fölteszem?
1626. hozzászólás - 2011.04.15. 17:52:40 (Válasz Legacy #1625 hozzászólására.)
Lehet hogy most valamit én is elnéztem.(lehet mégse olyan egyszerű)
Helion V3 -» Ω « szövetség
Pontszám: 7.82
kedvencLegacyFérfi
Végzetúr mester
489 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vajon elfogadják ezt a kvízkérdést, ha fölteszem?
1627. hozzászólás - 2011.04.15. 17:55:09 (Válasz Helion1988 #1626 hozzászólására.)
Bele kell venni, hogy a föld gömb alakú, ezért minél északabbra van a kiinduló pont annál inkább nem igaz, hogy ugyanoda érkezel vissza. Ha pont az északi sarkról indulsz, akkor már 3 útból visszaérsz.
Pontszám: 5.85
népszerűHelion1988Férfi
Végzetúr mester
482 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vajon elfogadják ezt a kvízkérdést, ha fölteszem?
1628. hozzászólás - 2011.04.15. 18:05:10 (Válasz Legacy #1627 hozzászólására.)
Jogos, így tényleg kelet a jó válasz.
Helion V3 -» Ω « szövetség
Pontszám: 7.82
fórumozóKargilFérfi
Végzetúr poronty
6 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vajon elfogadják ezt a kvízkérdést, ha fölteszem?
1629. hozzászólás - 2011.04.15. 19:29:05
A kérdés megoldásához nem kell számolni, annyit kell tudni, amit Legacy leírt. Mehet akkor?
Pontszám: 5
fórumozóKargilFérfi
Végzetúr poronty
6 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vajon elfogadják ezt a kvízkérdést, ha fölteszem?
1630. hozzászólás - 2011.04.15. 19:30:55
A helyes válasz a kelet.
Pontszám: 5
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vajon elfogadják ezt a kvízkérdést, ha fölteszem?
1631. hozzászólás - 2011.04.15. 20:34:50 (Válasz Kargil #1629 hozzászólására.)
Jogos, kicsit korán vágtam rá és kicsit geográfus fejjel elkezdtem számolni, hogy hol fekszik Stockholm, hány fok a 300 km, stb...
Pontszám: 7.39
irritálóKajtar48Férfi
Végzetúr tehetség
217 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vajon elfogadják ezt a kvízkérdést, ha fölteszem?
1632. hozzászólás - 2011.04.15. 21:22:10 (Válasz Lanmandragoran #1620 hozzászólására.)
Érdekes, amit írsz.
Az is érdekes, hogy akármit tettem fel a go-ról és az asztrológiáról, az illetékes félkézből azonnal visszavágta. Meg se nézte, miről van szó; lásd a félremagyarázott K.D.-s kérdésemet. Volt egy kérdésem az asztrológiáról. Ebben a fórumban megállapították a tesztelők, hogy érdekes és jó kérdés. De mert egyszer az illetékes visszautasította, nem bírálta felül senki az ő véleményét. Ezért egy érdekes és jó kérdés (mások mondták róla, nem én) a süllyesztőbe került. -->Többek közt ez az, amire utaltam a betonfallal.
Most dőljek hátra és fogalmazzak meg egy olyan kérdést .... de minek? Van rá mód és lehetőség, hogy magyarázatot, kiegészítést fűzzek hozzá? Hogy NEM arról van szó, amiről ő kapásból asszociál, hanem "először légy szíves olvasd el részletesen"? Van valami kapcsolat a bírálók és a kérdés feltevők közt? Válaszolt nekem valaki úgy, hogy adott egy e-mail címet, amire magyarázatot írhatok? Visszadobtak nekem egy kérdést, helyesírási hibával. Kijavítottam. A szerkesztő elfogadta, hozzáírt egy butaságot és beillesztette. Írtam rá egy választ --> nem is válaszolt a tettes. Ilyenkor legyek boldog, mert elfogadták??????
Részemről a megoldás: nekiállok jógázni és megcsinálom a Belső Harag Oldása sorozatot.
Én, az irritáló!
Kedvenc játékom
Pontszám: 4.73
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vajon elfogadják ezt a kvízkérdést, ha fölteszem?
1633. hozzászólás - 2011.04.15. 21:25:25 (Válasz Kajtar48 #1632 hozzászólására.)
info@vegzetur.hu-n lehet bármit jelezni.

A jóga jó!
Pontszám: 7.39
fórumozóKargilFérfi
Végzetúr poronty
6 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vajon elfogadják ezt a kvízkérdést, ha fölteszem?
1634. hozzászólás - 2011.04.17. 09:12:58
Feltettem az előzőleg leírt kvízkérdést és azt a választ kaptam rá, hogy "Ez a kérdés már szerepelt az adatbázisban."
Természetesen én is rákerestem de hasonlót sem találtam. Most az a kérdésem, hogy ha itt jó kérdésnek mondják többen, akkor miért lesz elutasítva? Ha pedig a topicba értékelést beíróknak nincs ráhatása a tényleges értékelésre, akkor meg mi értelme a topicnak?
Én azt is elhiszem és megértem, hogy nem kellenek már új kvízkérdések, de akkor ne legyen ilyen küldetés!
Persze az előzőek mind érvénytelenek, ha valaki megmutatja nekem a kvíz adatbázisban már meglévő kérdést, ami ugyanaz (vagy legalább hasonló), mint amit előzőleg leírtam. Ebben az esetben én kerestem rosszul és elnézést kérek.
Pontszám: 5
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vajon elfogadják ezt a kvízkérdést, ha fölteszem?
1635. hozzászólás - 2011.04.17. 12:09:19 (Válasz Kargil #1634 hozzászólására.)
Pontosan ilyen nem szerepel, de van egy kérdés, ami valahogy úgy szól, hogy ha egy medve elindul délnek x km-t, aztán keletnek x km-et, aztán északnak x km-et és ugyanoda jut vissza, akkor milyen fajta lehet.

(Egyébként ha az adminnak az lett volna a véleménye, hogy rossz a kérdés, akkor nem úgy küldte volna vissza, hogy ilyesmi van már, hanem valami olyan indokkal, ami miatt buktad volna a kérdésfeltevés jogát)
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 6.93
irritálóKajtar48Férfi
Végzetúr tehetség
217 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vajon elfogadják ezt a kvízkérdést, ha fölteszem?
1636. hozzászólás - 2011.04.17. 19:14:55 (Válasz Semelyik #1604 hozzászólására.)
Hallgattam rád!
Íme az eredmény:

A négy mondat közül melyik az igaz?

2008 októberében az első Szellemi Sportok Olimpiáján 4 sportág
szerepelt: bridzs, dáma, sakk és kínai sakk.
A sakk a legősibb szellemi játék.
A gónak a wikipédián belül külön magyar oldala van, a gowiki.hu*
A póker nem szellemi sport.

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdésre megadott válaszaid nem voltak egyértelműek ill. rosszak voltak.

Írtam egy levelet az info@vegzetur.hu-ra, amiben leírtam, hogy téved az automata-admin.
1. a kínai sakk helyett a go volt a negyedik (egy részeredmény: "Mindenképpen említésre méltó még a páros versenyben a Pocsai Tibor – Pocsai Rita (apa és lánya) kettős eredménye: a nem profik közül a 3. legjobb teljesítményt nyújtották (ezt mint amatőr páros világbajnokságot, a versenyen belül, külön értékelték).")
2. "500 körül Észak-Nyugat Indiában megjelent az első sakkra emlékeztető játék, a csaturanga."
A got legkorábban u.e 2337 körül említik.
3. a jó válasz, így igaz.
4. 2010 május: "Az International Mind Sport Association (IMSA), vagyis a Szellemi Sportok Nemzetközi Szövetsége elismerte teljes jogú tagként a Nemzetközi Pókerszövetséget (IFP). Ez azt jelenti, hogy a póker ezentúl hivatalosan is szellemi sport, akárcsak a go, a sakk vagy a bridzs."

Ennek alapján remélem, felülbírálják korábbi döntésüket.
Én, az irritáló!
Kedvenc játékom
Pontszám: 4.73
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vajon elfogadják ezt a kvízkérdést, ha fölteszem?
1637. hozzászólás - 2011.04.17. 21:32:00 (Válasz Kajtar48 #1636 hozzászólására.)
Nincs olyan, hogy Szellemi Sportok Olimpiája. Szellemi Sportok Világjátéka van (World Mind Sports Games), lévén az Olimpia le van védve és csak a Nemzetközi Olimpiai Bizottság által rendezett téli és nyári olimpiáknak lehet ez a neve nemzetközi szinten. Nem véletlen, hogy a parasportolók összejövetele is csak Paralimpia. Ez lehetett esetleg gond, bár mivel ez hamis válasz, ha azért írtad így, mert nincs olyan, hogy Szellemi Sportok Olimpiája és emiatt hamis, akkor jó. Gőzöm nincs, hogy a 4 játékból szerepelt-e mind.
Pontszám: 7.39
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vajon elfogadják ezt a kvízkérdést, ha fölteszem?
1638. hozzászólás - 2011.04.17. 23:03:17 (Válasz Kajtar48 #1636 hozzászólására.)
Most komolyan, egy cirka 5.000 éves, egykoron komoly hadi taktikákhoz is alkalmazott statégiai játékról ez az egy érdekes információ jutott eszedbe, hogy van egy gowiki nevű weboldal róla a wikipédián belül? És ezzel akarnád népszerűsíteni?
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 4.95
irritálóKajtar48Férfi
Végzetúr tehetség
217 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vajon elfogadják ezt a kvízkérdést, ha fölteszem?
1639. hozzászólás - 2011.04.18. 19:14:29 (Válasz Lanmandragoran #1638 hozzászólására.)
Népszerűsíteni?
Mi jut eszedbe! Egyáltalán szerettem volna, ha egy kérdés átmegy az adminok fafejűségén. Öt különféle kérdést tettem fel, de amint meglátta az én adminom, hogy "go", félkézből visszavágta valami hülye sztereotip válasszal.
Hallgatva Craslorg tanácsára megírtam az info@vegzetur.hu-ra. Dikó István személyesen válaszolt.
1. " .... Tanulhattál volna belőle, a jövőben NE tegyél fel a Goval kapcsolatban több kérdést, mert ezzel kapcsolatban több reklamációt már nem fogok elfogadni. Értelmetlen olyan kérdést feltenni X változatban, amit visszadobott az admin."
Hogy mi? Az admin élet és halál ura (a kvízkérdések elbírálásában)?
Ezért tovább erőlködtem, erre is válaszolt:
2. "Szia. Emberek vagyunk, mindenki tévedhet, még az adminok is. A játékban több tízezer kvizkérdés van, kikerülhetetlen, hogy ne kerüljön be hibás, rossz kérdés, és az is, hogy néha jó kérdést utasitsanak el."

Hát ennyi. Én feladtam. Logikusan gondolkodó és stratégiai játékokat kedvelő játékostárasaim, ne itt keressétek az infót egy jó játékról. Nem érdekli az adminomat a profi szintet elérő magyar nő, nem érdekli, hogy stratégiai játék, nem érdekli, hol található, nem érdekli, hogy nem tai-chi, hanem valami más. Egy dolog érdekli, hogy nehogy átmenjen az élő kérdések közé. Anonim bürokrata, teljes háttér védelemmel, és most röhög a markába.
Egészségére!
Én, az irritáló!
Kedvenc játékom
Pontszám: 3.74
népszerűSemelyikFérfi
Végzetúr mester
1294 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vajon elfogadják ezt a kvízkérdést, ha fölteszem?
1640. hozzászólás - 2011.04.18. 20:23:46 (Válasz Kajtar48 #1636 hozzászólására.)
Hallgattál rám, jó vicc.

Eső után köpönyeg.
Előbb talán tesztelhetted volna itt, mert ennek a verziónak semmi, de semmi esélye nem volt.
1.) Érdektelen adat! Ráadásul egy (a rosszuldefiniáltág okán) nem létező dologról feltett állítás sajnos igaz. "Minden eddigi, az ablakom alatt valaha elröpült selyemsálas elefánt rózsaszín" - igaz, mert egy eddigi, az ablakom alatt valaha elröpült selyemsálas elefántra sem igaz, hogy nem rózsaszín volt.
Na jó, józanul gondolkodva: nem létező dologról eldönteni valamit nem tudunk. Maradjunk annyiban, hogy ez így nem eldönthető: se nem igaz, se nem hamis - de mindenképp parás;
2.) A legősibb szellemi játékos sejthetően rossz. De nem amiatt, amit írtál. A válaszban szerepelnie kéne, hogy feljegyzések legyenek róla. Szerintem előbb játszottak az ősemberek ittapirosholapirost az utolsó fácáncombbal. (Itt most nyilván túloztam, de nagyon fontos kitételt hagytál ki.)
3.) Gondolod, azzal kell népszerűsíteni egy játékot, hogy az irodalmát mutogatod? Nagyon nem. A sakk is, a póker is attól népszerű, mert egyszerű szabályai ellenére vezetnek megoldhatatlanul nehéz rendszerekhez. Ezért is van irodalmuk. Először a sakknál megnézed a táblát, ismerkedsz a bábukkal, szabályokkal. Kipróbálgatod, magad is tervezgetsz. Megvered a haverjaid, édesapád. Ha ezután még tovább érdekel, utánaolvasol, bújod a lexikonokat, satöbbi. Egy olyan dolgot írtál meg válaszként megint, ami téged, legalább haladóként érdekel, és elvárnád bárkitől? Nonszensz!
4. ) Nyilván rendben van.Könnyű, de ez nem lenne baj három normális mellett.
A hozzászólást Semelyik módosította 2011.04.18. 20:29:39-kor
Pontszám: 5.35
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője