Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Vajon elfogadják ezt a kvízkérdést, ha fölteszem?
irritálóKajtar48Férfi
Végzetúr tehetség
217 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vajon elfogadják ezt a kvízkérdést, ha fölteszem?
1601. hozzászólás - 2011.04.14. 14:29:32 (Válasz Craslorg #1599 hozzászólására.)
Craslorg:
Ajánlataidat korábban már feltettem, visszadobtátok.
Ahhoz, hogy valaki profi legyen, el kell végeznie egy profi-képző iskolát, meg kell nyernie 3-4 éven keresztül évi 4 versenysorozatot és utána, talán, esetleg, ha olyan a csillagállás, megadják. Manapság Magyarországon talán egy versenyző van, aki közelíti, de hogy még jövőre sem kapja meg, az kb. 85%-ban esélyes. Ebben az évben NEM LESZ más magyar go-s profi, az biztos.
Ennek alapján senkit nem érdekelhet, hogy van-e íjász olimpikonunk? Sportlövő? "Az, hogy van-e profi játékos, azokat érdekelheti, illetve azok tudhatják, akik nap, mint nap a (goval) ezzel a sporttal élnek és naponta (játsszák) edzenek, a többieket nem igazán."

Arra gondoltam, hogy a Kvíz érdekességeket terjeszt. Tévedtem. Betonfal. Áttörhetetlen, módosíthatatlan, átszervezhetetlen. Fontosak a napi szintű kérdések: melyik szappanopera melyik hősét melyik nevenincs színésznő játsza - ezek átmennek.
Vége. Ennyi volt.
Én, az irritáló!
Kedvenc játékom
Pontszám: 3.62
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vajon elfogadják ezt a kvízkérdést, ha fölteszem?
1602. hozzászólás - 2011.04.14. 14:34:25 (Válasz Kajtar48 #1601 hozzászólására.)
Ne keverd a go játékot egy olimpiai sporttal össze. Én csak javasoltam. Tőlem felteheted a profizmusra vonatkozó kérdést, de előtte kérdezz meg 10 véletlenszerűen kiválasztott embert, hogy tudják-e és érdekli-e őket, izgatja-e őket a téma? Az olimpiai bajnok sportlövőket lehet ismerni, sokkal inkább beleférős, mint egy go játékos. Ugyanez igaz az íjászatra, bár ott nem sok olimpiai bajnokunk van, pláne kevesebb, aki olimpiára egyáltalán kijutott. Itt az íjászat bajnokaira vonatkozó kérdés is spec lehet, lévén ezek csak külföldiek, akikhez semmi közünk nincs, és a sportújság híreiben is csak 1-2 bekezdést szánnak rá, nem véletlenül. A gora még annyit sem, ezt se véletlenül.
Pontszám: 7.39
kedvencTruth80Férfi
Végzetúr mester
1247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vajon elfogadják ezt a kvízkérdést, ha fölteszem?
1603. hozzászólás - 2011.04.14. 14:42:50 (Válasz Kajtar48 #1601 hozzászólására.)
Szerintem ne húzd ezen föl magad. Én is ugyanezzel küzdöttem korábban. Csak simán nyomj rá a "lemondok a kérdés feltevéséről x LE-ért" gombra. Így is kapsz LE-t és nem kell kínlódni ezen. Nem ér ennyi fejtörést meg stesszelést az egész kérdésfeltevés.
Beherit V3 - Kocsma bogarak

Végzetúr wiki - millió hasznos infoval
http://vegzetur.wikidot.com

Egy nagyon jó javaslatrendszer a varázslói mágiára:
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,180.5300#hsz5307
Pontszám: 5.50
népszerűSemelyikFérfi
Végzetúr mester
1294 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vajon elfogadják ezt a kvízkérdést, ha fölteszem?
1604. hozzászólás - 2011.04.14. 15:52:19 (Válasz Kajtar48 #1594 hozzászólására.)
Ha a gó fontos neked, kreálhatunk egyet rá, csak sokkal egyszerűbb dolgokat érdemes kérdezni, amihez nem kell tudni mindent róla.
És szerintem gó, hosszú ó-val, toldalékolva pedig teljesen biztos, mert a magyar nyelv megköveteli. Ezért direkt csak toldalékolva fogom használni.

Az alábbiak közül melyik állítás hamis a góra?
A sakkal ellentétben mindig a fekete játékos kezdi a partit.
A játék célja az ellenfél minden bábujának leütése.
A játékosok kavicsaikat rácspontokra helyezhetik.
Kínai eredetű, több ezer éves játék.
A hozzászólást Semelyik módosította 2011.04.14. 15:53:01-kor
Pontszám: 7.52
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vajon elfogadják ezt a kvízkérdést, ha fölteszem?
1605. hozzászólás - 2011.04.14. 16:12:47 (Válasz Semelyik #1604 hozzászólására.)
Nem kellene feltétlen hogy egyszerű legyen, a kulcsszó az érdekesen van. Bár ezt te is pontosan tudod
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 6.93
népszerűSemelyikFérfi
Végzetúr mester
1294 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vajon elfogadják ezt a kvízkérdést, ha fölteszem?
1606. hozzászólás - 2011.04.14. 16:29:10 (Válasz Lanmandragoran #1605 hozzászólására.)
Értem, mit mondasz.
De hogy kötekedjek, az pl hogy egy stratégiai játék jegyzett valakije nő, érdekes. Csak nagyon nem alap.

A kérdés így elmegy? Vélemény?
A hozzászólást Semelyik módosította 2011.04.14. 16:29:26-kor
Pontszám: 7.52
irritálóKajtar48Férfi
Végzetúr tehetség
217 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vajon elfogadják ezt a kvízkérdést, ha fölteszem?
1607. hozzászólás - 2011.04.14. 18:20:27 (Válasz Semelyik #1604 hozzászólására.)
Idézet: Semelyik - 2011.04.14. 15:52:19
Ha a gó fontos neked, kreálhatunk egyet rá, csak sokkal egyszerűbb dolgokat érdemes kérdezni, amihez nem kell tudni mindent róla.
És szerintem gó, hosszú ó-val, toldalékolva pedig teljesen biztos, mert a magyar nyelv megköveteli. Ezért direkt csak toldalékolva fogom használni.

Az alábbiak közül melyik állítás hamis a góra?
A sakkal ellentétben mindig a fekete játékos kezdi a partit.
A játék célja az ellenfél minden bábujának leütése.
A játékosok kavicsaikat rácspontokra helyezhetik.
Kínai eredetű, több ezer éves játék.


Szeintem meg go, rövid ó-val, mert úgy írják 13 vonalas kandzsival és úgy ejtik. Ez nem az Áj vant to gó to plé of gó, hanem japán szó. Ha zavar az o betű, nevezd baduk-nak koreai nyelven, vagy vei-csinek kínaiul.
Más: érdekes, te megszövegeztél egy szabálymagyarázatot, amit én el akartam kerülni. Mi értelme van elmondani a 9+6 szabályból 3-t? Továbbá, hamár, a kavics nem kavics, vagy bábu, hanem kő, mert ez a magyarra fordított neve, akkor is, ha műanyag.
Nem szabálymagyarázatot akartam, hanem felhívni a figyelmet egy érdekes játékra, melyben van magyar érdekeltség. Nem az lényeg, hogy van, meg ismerjük, meg nemcsak keresztrejtvény - két betű, hanem igenis létezik Magyarországon valaki, aki fontosnak tartja, hogy ezzel is bővítsük a kultúránkat. Ezért tett is, nem keveset. Ő Kőszegi Dia, 1p.
Én, az irritáló!
Kedvenc játékom
Pontszám: 3.55
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vajon elfogadják ezt a kvízkérdést, ha fölteszem?
1608. hozzászólás - 2011.04.14. 18:39:48 (Válasz Kajtar48 #1607 hozzászólására.)
Akkor tegyél fel érdekes kérdést Kőszegi Diáról, hogy hogyan érte el mindezt pl, de ne érdektelen réteginformációkat, amire még egy az átlagnál érdeklődőbb játékosnak is annyi a reakciója, hogy mittomén, de ki a francot érdekel....
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 6.93
irritálóKajtar48Férfi
Végzetúr tehetség
217 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vajon elfogadják ezt a kvízkérdést, ha fölteszem?
1609. hozzászólás - 2011.04.14. 18:51:32 (Válasz Craslorg #1602 hozzászólására.)
Minden spec, amit nem ismer 100 emberből 60. Ha csak 24 ismeri, kidobják a kérdések közül.
Ha az a kérdés, hogy melyik magyar falu, akkor a válaszok nem lehetnek Nagylak, Bőkény, Magyarcsanád, Csanád* mert ezen gondolkodni, sőt esetleg utánanézni kell. A jó válasz a Tiszaföldvár, Cibakháza, Tiszakécske, Turnu Mares* - mert egy klikkre csak akkor nem találja el a játékos, ha részeg, vagy nem olvasta el a kérdést.
Ha jól emlékszem, Tomcat csinált egy filmet a BME-n és megkérdezte a jövő mérnökeit, hány voltos Mo-n az elektromos feszültség. 10-ből 7 nem tudta. Itt fel sem tehető, mert nem érné el a min. 25%-t. A büfés néni fejből vágta.
Volt egy video nemrégen, ahol megkérdezték a járókelőket, hol van Fukusima. 10-ből 2 tudta, abból 1 pontosan. Senkit nem érdekel.
Én, az irritáló!
Kedvenc játékom
Pontszám: 3.55
irritálóKajtar48Férfi
Végzetúr tehetség
217 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vajon elfogadják ezt a kvízkérdést, ha fölteszem?
1610. hozzászólás - 2011.04.14. 18:54:58 (Válasz Lanmandragoran #1608 hozzászólására.)
Kőszegi Diáról írtam egy érdekes kérdést, lásd az eredeti kérdésem.
Nem azt írtam, ki K.D., mert az kit érdekel? Másképp fogalmaztam.
De tudod mit? Felejtsd el. Azt teszem én is. Nem éri meg.
Én, az irritáló!
Kedvenc játékom
Pontszám: 3.55
népszerűSemelyikFérfi
Végzetúr mester
1294 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vajon elfogadják ezt a kvízkérdést, ha fölteszem?
1611. hozzászólás - 2011.04.14. 20:27:52 (Válasz Kajtar48 #1607 hozzászólására.)
Mivel éreztem, hogy csak az én szemem kívánja az ékezetet, ezért mondtam, amit mondtam.
Ezenfelül próbáltam mutatni egy sablont, hogy mehetne át egy kérdés szerintem a góról. Persze, biztos, lehet máshogy is, de ez egy sablonnak elmegy, amihez a nevemet is merem adni.
Engem nagyon érdekel például a kézilabda, de belátom, hogy amit én érdekesnek tartok benne, arra nem tudok elfogadható kérdést föltenni.
És ez nem az én a rendszer vagy bármi hibája. Ebbe a kvízbe nem való.
Amúgy meg segíteni próbáltam.
A hozzászólást Semelyik módosította 2011.04.14. 20:29:06-kor
Pontszám: 7.52
irritálóKajtar48Férfi
Végzetúr tehetség
217 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vajon elfogadják ezt a kvízkérdést, ha fölteszem?
1612. hozzászólás - 2011.04.14. 21:23:48 (Válasz Semelyik #1611 hozzászólására.)
Köszönöm, hogy segíteni próbáltál.
Kezdek rájönni, hogy ebbe a kvízbe mi való. Az én tudásom biztosan nem.
Én, az irritáló!
Kedvenc játékom
Pontszám: 4.73
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vajon elfogadják ezt a kvízkérdést, ha fölteszem?
1613. hozzászólás - 2011.04.14. 22:43:33 (Válasz Kajtar48 #1612 hozzászólására.)
Jajj, ne játszd már a sértődöttet, he! Sok játékos 100 fölötti jó kérdést tett fel, elhanyagolható elutasított kérdés mellett, szóval lehet jó kérdést feltenni. Itt véleményt kértél egy kérdésről, amiről többen elmondták a véleményüket, hogy nem jó, de kaptál javaslatot is rá, hogy mi az, ami a témában jó lenne, de csak nyafogsz.
Szedd össze magad, oszt tegyé' fel egy kérdést, mert szerintem csak mártírkodsz, mert egy általad behatóan ismert téma nem érdekli a nagy többséget (valóban, engem se érdekel, kik a legjobbak benne, a játék viszont igen, mert érdekes), holott lazán meg tudod tenni.

Idézet: Kajtar48 - 2011.04.14. 18:51:32
Minden spec, amit nem ismer 100 emberből 60. Ha csak 24 ismeri, kidobják a kérdések közül.
Ha az a kérdés, hogy melyik magyar falu, akkor a válaszok nem lehetnek Nagylak, Bőkény, Magyarcsanád, Csanád* mert ezen gondolkodni, sőt esetleg utánanézni kell. A jó válasz a Tiszaföldvár, Cibakháza, Tiszakécske, Turnu Mares* - mert egy klikkre csak akkor nem találja el a játékos, ha részeg, vagy nem olvasta el a kérdést.
Ha jól emlékszem, Tomcat csinált egy filmet a BME-n és megkérdezte a jövő mérnökeit, hány voltos Mo-n az elektromos feszültség. 10-ből 7 nem tudta. Itt fel sem tehető, mert nem érné el a min. 25%-t. A büfés néni fejből vágta.
Volt egy video nemrégen, ahol megkérdezték a járókelőket, hol van Fukusima. 10-ből 2 tudta, abból 1 pontosan. Senkit nem érdekel.

A településekkel kapcsolatban Miklós elég egyértelműen leírta, hogy mit lehet feltenni, mit nem (illetve melyikre lexikális, melyikre már szerepelt a válasz), Tomcat emlékeim szerint nem a mérnököket kérdezte egyébként, bár igen szomorú, hogy sokan nincsenek vele tisztában, de abban is biztos vagyok, ha egyszerű irodai munkásokat kérdez, azokból se tudja 10-ből 7 az értéket, csak rávágja, hogy 220.
Pontszám: 7.39
népszerűSemelyikFérfi
Végzetúr mester
1294 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vajon elfogadják ezt a kvízkérdést, ha fölteszem?
1614. hozzászólás - 2011.04.15. 13:00:08 (Válasz Kajtar48 #1607 hozzászólására.)
Egyébként van még egy asszociációm.
Te sokat tudsz a góról.
Tegyük fel, hogy bent van a játékban a kérdésem a jelenlegi formájában.
Megkapja Kiss Béla, aki semmit sem tud a góról.
Eltalálja vagy sem, s máris van 3-4 információja a góról.
Nocsak van értelme egy olyan játékbak, melyben minden bábu egyforma (le mertek őket kavicsozni - tehát megkülönböztethetetlenek) és nem is e mezőkbe teszik őket?
Ezt érdekesnek találja és utánaolvas.
Tudom, nem akartál szabályokat.
De fontos, hogy ha népszerűsíteni akarsz egy játékot, akkor nem neked, hanem egy vadidegennek érdekes adattal akard megtenni azt.
Pontszám: 7.52
kedvencTruth80Férfi
Végzetúr mester
1247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vajon elfogadják ezt a kvízkérdést, ha fölteszem?
1615. hozzászólás - 2011.04.15. 13:15:08
Én pl. - szégyellem vagy sem - sosem hallottam a Go-ról. Azt sem tudom, hogy eszik-e vagy isszák. De ha mégis bekerülne a játékba egy ilyen típusú kérdés, valószínűleg egyáltalán nem akadnék fent rajta. Ennél sokkal alaposabb tudást igénylő kérdésektől hemzseg az adatbázis. Szóval szerintem nyugodtan átmehetne.

Na igen, reagálva arra hogy sokan 100 fölötti elfogadott kérdéssel rendelkeznek. Nagyon egyszerű. 1,5-2 éve játszanak. Akkor még minden átment valószínűleg és kvíz adatbázis sem volt ekkora mint most. A magamfajta "későn jövőknek" - október óta játszom, esélye sincsen könnyen elfogadásra kerülő kérdést találnia, még a körültekintő megfogalmazás és témaválasztás ellenére sem. A kvízadminok elbírálása többször méltatlan és igazságtalan szerintem. Én a magam részéről 10 jó kérdés, 7 rossz kérdés és kb. 50 "már szerepelt" kérdés után feladtam a szélmalomharcot. Azóta nagyon kellemesen elvagyok a fele annyi LE-vel amivel mentesítem magam a kínlódás alól. Azért mondjuk kíváncsi lennék hányan próbálkoznak még aktívan ezzel a lehetőséggel a játékban.
Beherit V3 - Kocsma bogarak

Végzetúr wiki - millió hasznos infoval
http://vegzetur.wikidot.com

Egy nagyon jó javaslatrendszer a varázslói mágiára:
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,180.5300#hsz5307
Pontszám: 7
fórumozóSettlersFérfi
Végzetúr tehetség
119 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vajon elfogadják ezt a kvízkérdést, ha fölteszem?
1616. hozzászólás - 2011.04.15. 13:31:35
A "végzet temploma" melyik filmszereplő kalandjában a helyszín?

Don Diego de le Vega
Bruce Wayne
Peter Parker
Indiana Jones

Most akkor ki szívott több füvet, aki írta a kérdést vagy a kvízadmin?
Pontszám: 4.79
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vajon elfogadják ezt a kvízkérdést, ha fölteszem?
1617. hozzászólás - 2011.04.15. 13:35:21 (Válasz Truth80 #1615 hozzászólására.)
Többnyire igaz amit mondasz, egy apróságot leszámítva. Akik 100 feletti elfogadott kérdéssel rendelkeznek, csak egy részét gyűjtötték be a "mindent lehet" időszakban, ellenben a mai napig írnak kérdéseket, ha nem is naponta, de 1-2 hetente kerül be tőlük új.

És ha jók az információim, elég sokan próbálkoznak, pedig a lemondás anno pont azért lett bevezetve, hogy senki ne érezze kötelezőnek a kérdésírást, mondhatni akinek nem megy az ne erőltesse. Hosszú távon baromi kényelmes kis bank ez az opció, hisz csak gyűlik, csak gyűlik, és a szintlépések miatt még kamatozik is, ráadásul ha hirtelen szükség van párezer LE-re, az ember csak kattint párat és ott van.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 6.93
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vajon elfogadják ezt a kvízkérdést, ha fölteszem?
1618. hozzászólás - 2011.04.15. 13:37:20 (Válasz Settlers #1616 hozzászólására.)
Biztosan bennem van a hiba, de nem értem sem a topicválasztást, sem a problémát a bemásolt kérdéssel. Egy kicsit talán magyartalan, de semmi egyéb gubancot nem látok benne.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 7.95
kedvencTruth80Férfi
Végzetúr mester
1247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vajon elfogadják ezt a kvízkérdést, ha fölteszem?
1619. hozzászólás - 2011.04.15. 13:38:06
Ez tény. Én csak magamból indultam ki és csak azt írtam le, hogy én hogy viszonyulok ehhez a dologhoz. Kamatozni meg így is kamatozik, ráadásul milyen kényelmes ha többször csak a lemondok gombra nyomkodok. Instant LE.
Beherit V3 - Kocsma bogarak

Végzetúr wiki - millió hasznos infoval
http://vegzetur.wikidot.com

Egy nagyon jó javaslatrendszer a varázslói mágiára:
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,180.5300#hsz5307
Pontszám: 5.70
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vajon elfogadják ezt a kvízkérdést, ha fölteszem?
1620. hozzászólás - 2011.04.15. 13:46:57 (Válasz Truth80 #1619 hozzászólására.)
Látod, pont ezt mondom. Nem is arra utaltam, hogy a kérdésírás a bank. Nem-nem, a lemondás.

Én is ott tartom a LE-met, mert hiába van fogalmam róla, hogy manapság hogy kell kinéznie formailag és tartalmilag egy minőségi kvízkérdésnek ami át is megy és nem is sablon, egyszerűen nem stresszelem magam vele, hogy kitaláljam és megfogalmazzam. 2-3 havonta jön egy ihlet, arra rászánom azt a fél órát, órát (nem kevés idő ám kimatekozni, hogy mind a kérdés mind a válaszok beférjenek a megadott karakterszámba, plusz ellenőrizni hogy valóban helytálló információk legyenek, plusz a hamis válaszokat jól megválasztott féligazságokkal tűzdelni), előtesztelem, aztán hátradőlök.

De ennek ez a menete. Akinek "ki van dolgozva" a következő kérdése, mire 5-10 perc alatt elbírálják az előzőt, az komolyan nem tudom, mire számít néha. Aztán persze úgyis az admin a hülye...
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 6.93
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője