Felhasználónév: Jelszó:
Oldal: 123456789
Szerző
Topic neve: szövetségekből való ki- be lépkedés
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3616 hozzászólás
Profil megtekintése
szövetségekből való ki- be lépkedés
1. hozzászólás - 2009.02.24. 21:26:41
A hátrány nélküli szövetség váltást, a hűtlenséget ill. ezzel való visszaélést eredetileg a játékban egy jól megtervezett mechanizmus gátolta. Ha egy játékos új szövetségbe ment, az előző szövetségbe épitett LE 50%-kát vitte tovább, a korábbi szövetségeibe épitettet nem. Tehát 1 szövetség váltással nem volt probléma, de aki ki- be lépkedett, az elbukta a korábbi épitését.

A szövetségekbe való belépési feltétel megkönnyitésekor ezt a játékosok kérésére megváltoztattuk, már nem csak az előző szövetségbe való épités, hanem az összes épités számitott. Ez alapvetően egy nagy könnyités és segitség volt a játékosok számára, de egyúttal lehetővé tette, hogy az emberek kvázi büntetlenül ugráljanak ki- be a szövetségből (egyedül a kincspontjuk nullázódik ilyenkor). Ennek köszönhetően a szövetségi háborúkban is gyakran alkalmazott taktika, hogy az üthető karakterek egyszerűen kilépnek.

Sokat gondolkodtam rajta, hogy hogyan lehetne ezen a problémán segíteni. Az eredeti helyzet visszaállítása nyilvánvalóan nem jó, okkal lett megváltoztatva. Azonban a kincspontok elvesztése - ami csak magasabb szinten fog számítani - láthatóan nem elég elrettentő erő. Épp ezért a szövetségből való kilépésnek mindenképpen valamiféle hátránnyal kellene járnia. Végül rájöttem a kézenfekvő megoldásra - tartsuk nyilván, hány alkalommal lépett ki valaki szövetségből. Ahányadk alkalommal ezt megteszi, annyival csökkenjen le a szerencséje. így max. 3-4 szövi váltást még be fog vállalni, akinek tényleg szüksége van rá, de nem fognak az emberek minden háborúnál ki-be ugrálni.

Vélemények?
Pontszám: 9.29
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: szövetségekből való ki- be lépkedés
2. hozzászólás - 2009.02.24. 21:31:40 (Válasz Miklós #1 hozzászólására.)
Az nem lehet megoldás, hogy olyan szövetségbe nem lehet jelentkezni, aminek az elmúlt X napban tagja voltal? (pl. X=30)
Nem tartom jo otletnek ezt a szerencse csokkentot, ami a hagyomanyos valtokat is sujtja.
Pontszám: 8.17
népszerűSimonFérfi
Végzetúr mester
582 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: szövetségekből való ki- be lépkedés
3. hozzászólás - 2009.02.24. 21:31:53 (Válasz Miklós #1 hozzászólására.)
Remek!

Mint az egyik fo tamogatoja a korabbi valtozasnak, mindenkeppen szegyellem magam, hogy a ki/belepes taktika nem merult fel mar akkor, mint egy lehetseges eredmenye a valtozasnak. Mindezert bocsanat is, hiszen nagyon magas hangeron osztottam az eszt a temaban.
TrueBlood - Tökéletes Gyémánt
Pontszám: 8.75
kedvencAxonise FlassFérfi
Végzetúr tanonc
33 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: szövetségekből való ki- be lépkedés
4. hozzászólás - 2009.02.24. 21:35:41 (Válasz Kocos #2 hozzászólására.)
Kocos a hagyományos váltók hányszor lépnek át? Mert ha egyszer netán kétszer, akkor az az egy vagy össz három kincspont vesztés nem fog földhöz vágni senkit...

Az ötlet jó, a korlátlan mozgást gátolni fogja.

(Jogos az észrevétel, nem kincspontot, hanem szerencsét kívántam volna írni... )
A hozzászólást Axonise Flass módosította 2009.02.24. 22:08:56-kor
Pontszám: 5
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: szövetségekből való ki- be lépkedés
5. hozzászólás - 2009.02.24. 21:36:32 (Válasz Miklós #1 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2009.02.24. 21:26:41
Ennek köszönhetően a szövetségi háborúkban is gyakran alkalmazott taktika, hogy az üthető karakterek egyszerűen kilépnek.


Ezen nagyot kacagtam Mondjuk lehet, hogy én vagyok a tudatlan, de a mi 2 háborúnkon kívül más ilyenről nem tudok.

Kocos, a hagyományos váltó 1x vált. Az 1 szerencse pont, szerintem vállalható.
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 8.33
népszerűBenőkeFérfi
Végzetúr
73 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: szövetségekből való ki- be lépkedés
6. hozzászólás - 2009.02.24. 21:37:08
Ne léphessen vissza ugyanabba a szövetségbe annyi napig, ahányas szintű az illető, ha időközben másik szövetségbe lép be, akkor minden 2 ott eltöltött nap jelentsen plusz egy napot.
Pontszám: 2.33
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: szövetségekből való ki- be lépkedés
7. hozzászólás - 2009.02.24. 21:42:33
Döntsük el, hogy egy szövetségből való kilépést, vagy (ugyanabba vagy másikba) való belépést büntetjük. Én mindenképpen a belépést nehezíteném, egyszerű okból: a kilépés egyrészt lehet nem szándékos (építés elmaradás miatti kirugás, nem ad jelt magáról egy hétig mert nincs netje -> kirugás stb.) másrészt azt is figyelembe kell venni, hogy van egy természetes "felvándorlás" a kis szövetségektől az éppen bővülő nagyok felé. Mivel eddig csak egyetlen szövetség érte el a 35-ös létszámot, és vélhetőleg még tucatnyi fel fog bővülni ennyire, sok száz ember szívna egy kilépkedési szabály kijátszása miatt. A nem káros folyamatokba felesleges beavatkozni.

Szóval szerintem mégiscsak a belépést (visszalépést) kellene valamilyen formában nehezíteni - a hogyanra hirtelen nincs ötletem.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 8.75
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: szövetségekből való ki- be lépkedés
8. hozzászólás - 2009.02.24. 21:45:05
A legfőbb kérdés az az, hogy mit akarunk akadályozni? Magát a harci taktikát, amit a TGY ellen műveltünk, vagy mást is?
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 5.75
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: szövetségekből való ki- be lépkedés
9. hozzászólás - 2009.02.24. 21:47:45 (Válasz Axonise Flass #4 hozzászólására.)
Idézet: Axonise Flass - 2009.02.24. 21:35:41
Kocos a hagyományos váltók hányszor lépnek át? Mert ha egyszer netán kétszer, akkor az az egy vagy össz három kincspont vesztés nem fog földhöz vágni senkit...

Az ötlet jó, a korlátlan mozgást gátolni fogja.


A kincspont vesztés most is fennáll, itt szerencse vesztésről beszélünk. Számomra pedig ebből egyetlen pontnyi sem elfogadható, ha van más megoldás. Olyat ne büntessünk, aki nem akar a szabályokkal visszaélni.
Pontszám: 5.33
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: szövetségekből való ki- be lépkedés
10. hozzászólás - 2009.02.24. 21:50:56
Szövetség váltásnál egy hétig ne működjenek a szövetségi épületek. Második váltásnál 2 hét, harmadiknál három,stb.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 5
népszerűBenőkeFérfi
Végzetúr
73 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: szövetségekből való ki- be lépkedés
11. hozzászólás - 2009.02.24. 21:54:35
Nem okítani akarok, de az előző hsz-em így talán senki által nem kerül félreértésre.
A szövetségből való KILÉPÉS nem egyenlő a kirúgással.
Ha pedig valaki KILÉP, akkor a szintnyi nap büntetés, pedig az UGYANABBA a szövetségbe való visszalépésre értendő. Ez pont azt a célt érné el, amit Miklós szeretne.
A "2 napért 1 nap" része pedig az extra büntetés, amit ítélhetünk jogosnak/jogtalannak (ezen lehet vitatkozni), szintén az ELŐZŐ szövetség(ek)re vonatkozik.
Pontszám: 5
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: szövetségekből való ki- be lépkedés
12. hozzászólás - 2009.02.24. 22:03:56
Szerintem az egész téma egy a V3-on alkalmazott taktika miatt hozódott fel megint!

A V3 alapvetően békés világ, így a kiugrási pontot a vadászat extrém tunningja jelentheti, amit egy egyelőre a nem bizonyított szerencse taktika eredményezhet. Természetesen ennek mellékterméke, hogy vannak karakterek akik semmi mást nem csinálnak az első 20-30 szinten át, semmint építkeznek ugye.

Csakhogy van egy nagyokos, aki illegálisnak kiáltotta ki, ha valaki szerencse taktikán van. Keresztes háborút hirdetett azok ellen, akik ezt a taktikát követik, és sajnos rengetegen bedőltek neki. Eredményeképpen az illető uszítására kialakult a Ku Klux mozgalom és 1-2 komolytalan háború is. A V3 még fiatal szerver, még nincsenek katakombák, ahova ezen KORREKT, NEM MULTIZO szerencse taktikát próbáló karakterek elhúzhatnának a háborúban. Így kénytelenek trükközni a ki-belépegetéssel.

Gondolom emberünk továbbra sem bírt magával, és elkezdte rágni Miklós fülét, hogy ugyan már csináljon valamit. A megkülönböztetés, ujjal mutogatás, mások játékának megszabása stb... nem hozott eredményt, így a játékvetetés nerfeljen...

Érdekes módon a vadász taktikás emberek nem szokták csípni az emberek szemét!

TEHÁT a nerfet ami itt készül mindenképpen csak azokra a ki-be ugrálásokra tessék kitalálni, mely szövikben már van katakomba!!!!

Továbbá az 500 Lé-s küldit 1 perc lenne átírni V3-on arra bezzeg nem jut idő
A hozzászólást Birka módosította 2009.02.24. 22:05:44-kor
Pontszám: 6
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: szövetségekből való ki- be lépkedés
13. hozzászólás - 2009.02.24. 22:06:09 (Válasz Benőke #11 hozzászólására.)
Ha a kilépésre járna büntetés, a kirugásra nem, akkor mindig, mindenki inkább kirugatná magát. Ez egy technikai részletkérdés.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 8.33
népszerűBenőkeFérfi
Végzetúr
73 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: szövetségekből való ki- be lépkedés
14. hozzászólás - 2009.02.24. 22:14:58 (Válasz Birka #12 hozzászólására.)
"TEHÁT a nerfet ami itt készül mindenképpen csak azokra a ki-be ugrálásokra tessék kitalálni, mely szövikben már van katakomba!!!!"

Ez valahol jogosnak gondolhatjuk, de...
Ha elsősorban építő "rabszolga" karakterekről van szó, akkor erre az a szintnyi nap büntetés nem túl sok, mert ahol nincs katakomba, ott a tapasztalati szintek sem lehetnek túl magasak. Ennyit az önreklámozás részéről...
Vagy annyira keménynek érzik magukat, hogy nem látják szükségét a katakombának. De bárhogy is, a katakombát felhúzni nem egy nagy költséggel járó dolog. Különösen ha magas építési arányú tagok vannak a szövetségben.
Végül, itt arról van szó, hogy a katakomba pont a támadhatóság elkerülésére kitalált épület, de gyakorlatilag a jelen állás szerint jobban megéri kilépni, és később megint vissza, mint bújkálni. Ez nem lehet cél.
Legutoljára, lehet jópár szövetség akkor utólag töröltetné a katakombákat az épületei közül, mert ha valaki kilép a szövetségből, és később úgy megy vissza, hogy közben nem volt egy másik szövetség tagja, akkor a kincspontjait sem veszíti el!
Pontszám: 3
népszerűShiakoFérfi
Végzetúr mester
388 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: szövetségekből való ki- be lépkedés
15. hozzászólás - 2009.02.24. 22:18:17
Szvsz nem kellene a szövetség váltást büntetni, de a ki-be lépkedést igen. Ezt egyszerűen lehetne azzal, hogy abba a szövetségbe, amelyikből kilépett vagy amelyikből kirúgták, 30 napig ne léphessen vissza.
A hozzászólást Shiako módosította 2009.02.24. 22:18:45-kor
Üdv:
Gabi
Pontszám: 8.33
népszerűBenőkeFérfi
Végzetúr
73 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: szövetségekből való ki- be lépkedés
16. hozzászólás - 2009.02.24. 22:18:25 (Válasz Mortimer #13 hozzászólására.)
Oopsz, ez telitalálat.
De, akkor kicsit drasztikusabban: háború alatt ne lehessen kirúgni senkit sem, csak ha a hadakozás ideje alatt bepirul a szövetségi taglistán. Vagy valami hasonló, ami meggátolná az általad vázolt trükközést.
Pontszám: 4
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: szövetségekből való ki- be lépkedés
17. hozzászólás - 2009.02.24. 22:24:08 (Válasz Shiako #15 hozzászólására.)
Egyszer szombaton hajnal négykor, amikor hazajöttem kicsit spiccesen, elmentem portyázgatni, majd a végén majdnem a szövetségi oldalon lévő "kilépés" gombot nyomtam meg a karakterrajz alatt lévő helyett. Azaz elviekben jó megoldás, a gyakorlatban rengeteg sírást okozna egy ilyen kemény szabály. Főleg, ha a kirugás azért volt, mert egy hétig nem reagált az üzenetekre, majd utána egy nappal visszajön a kórházból, és azt látja, hogy 3 hétig nem mehet vissza. Szegény Baraty nem győzné lekezelni ezeket a panaszokat.
A hozzászólást Mortimer módosította 2009.02.24. 22:24:53-kor
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: szövetségekből való ki- be lépkedés
18. hozzászólás - 2009.02.24. 22:30:46 (Válasz Shiako #15 hozzászólására.)
Szvsz 7 nap bőven elég.
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 4
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: szövetségekből való ki- be lépkedés
19. hozzászólás - 2009.02.24. 22:33:08
A felvetett probléma egyszerűen megoldható, acca ide a szerencse hatásainak pontos képletét

Na jó, komolyra fordítva a szót:
Van bármilyen korlát, vagy szabályozás, mely megtiltja az építkezést és szerencse növelést, esetlegesen a szakértelem húzást?
-Tudja valaki, hogy melyik taktika a jobb? Feltolni a szerencsét az egekbe, és utána vélhetően csak extrém jó prefixü mobokat vadászni?
-Esetlegesen kihúzni az spm+turbót az egekbe, addig sem vásárolni semmilyen cumót, ezzel is rengeteg lét spórolni, majd begyujtani a rakétákat?
-Háborúban kivágni minden tagot nyerés előtt, majd "extrem" nyeremént behajtani? Viszzalépésnél meg mindenki építkezzen akinek nincs annyi építése mint a kút?

Ennyi erővel nerfeljünk mindent! CSAK egy taktika lehet, csak úgy fejlesztheted a karaktered, különben jön sírógörcs játékosunk és újabb nerfet harcol ki?

Mit csinál a rendszer azzal a játékossal, akinek életcélja, hogy 50-es építkezést húz ki és semmi mást nem csinál csak épít, mert neki az a játék, hogy segít a többi haverjának, akikkel jóba van másik szervereken, esetleg játékokban? Kíváncsi vagyok mikor jutunk el oda, hogy a végzetúr színe a lila, és aki nem lila, az kap egy szép nerfet....

Sorry skacok de de nagyon nehezen viselem amikor egy nevenincs senki megszabja hogy játszak, ráadásul keményen sérti a profiljával a netikettet, bezzeg azzal nem történik semmi...
Pontszám: 7.70
fórumozóMorpheusFérfi
Végzetúr tanonc
48 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: szövetségekből való ki- be lépkedés
20. hozzászólás - 2009.02.24. 22:49:28 (Válasz Birka #19 hozzászólására.)
Hát kb így van ahogy Birka írja.Vannak akik bármit megtehetnek és az adminok csak nézik.A gyerek Super Adminisztrátor a neve szabályos írtóhadjáratot folytat azok ellen akik nem szimpik neki.És ezt nem egyedül csinálja hanem hazudik mindenkinek behülyit pár szövit akik ugrálnak neki.A profilja nevetséges és sértő,mert csalónak kiált ki olyanokat akik nem úgy játszanak ahogy neki tetszik:

----- Eddig -en, KEZDÉS: 2009. február 23. (Hétfő) zulu 21.00 óra ----



---A szövetségünk alapfeladata felkeresni a Multikat, a scriptelőket, a hackereket.---

Akkor jelentkezz, ha érdekel a Cybertér kikémlelése.

***Mivel a NETIKETT tiltja, ezért mostantól nem használok sértő szavakat.*****

Erkölcsösebb szövetségek, akik észhez tértek:

- Hangyák (4km a múlté)
- Kocsma bogarak (4km a múlté)
- a ---=== Putnok Végzeturai ===-- (1 km a múlté)
-- Rubin Harcosok (1)
--- The Club (3)***2009.02.23.***
- Vörös démonok (1) ***2009.02.23.***

Még kőműves-barátok:

- KoD (6)
- A Gyémántosok klánja (5)
- A Végtelen idők urai (1)
- HORDE(1)
- Diamond charta (1)
- Kyria Nagyjai(1)***Tárgyalás alatt***
- Fiatal alkoholisták szövetsége Bazant (1)


Természetesen felkeresem őket.

Világ 3 TOPLISTA kivonat:

1. ****Drakoon*****
2. Zsuzsi (TÖRÖLTÉK) - KÖSZÖNJÜK
3. Anyus (TÖRÖLTÉK) - KÖSZÖNJÜK
4. Lali48 (TÖRÖLTÉK) - KÖSZÖNJÜK
5. Sándor48 (TÖRÖLTÉK) -KÖSZÖNJÜK
6. Salabakter
7. Nyehehehe
8. PDani
9. ASDARA
10. Kukoritko
11. MiZY
12. ****Qpak****
13. Targoncásgyilkos03
14. Lady Melani Farrow
15. ****Kataklizma**** Köszönjük - átalakult 2009.02.23***
16. Peon
17. Norris
18. Littlemad
19. Toszyka
20. Jozsi22
21. Monseus
22. Lexmark
23. Vandus 11
24. ViharLovag
25. BUDI builder
26. Vinsz
27. Anti 11
28 Sinsauri Tworg
29. *****Mikonos*****
30. Múmia
31. Xerox
32. Gyilkosszamoca
33. Trisha
34. Sadam1996
35. Diego10
36. Harka - The CLUB TÖRÖLTÉK
37. Aztamekkora - The CLUB TÖRÖLTÉK
38. Agregator - The Club TÖRÖLTÉK

Javaslatok:

1. A szövetség vezetőinek WARN message küldése.
2.Az itt felsorolt karakterek azonnali törlése, e-mail címük elraktározása.
3.Az építkező szövetségek leminősítése: a felépített épületeik 3 szinttel való csökkentése.
4. Visszaesők kizárása



"Inkább veszítsek tiszteséggel,minthogy csalással nyerjek"

Köszönetem fejezem ki a Tisztességes játékosok nevében, azért, hogy kivettétek az építkező karaktereket a szövetségetekből.

És remélem, ti is belátjátok, hogy Tisztességtelen előnyhöz jutottatok velük, és egy kicsi bűntudatotok van.

Forever SuperAdmins
We always Know Where You Are!
Pontszám: 5.43
Oldal: 123456789
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője