Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Kínzókamra
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kínzókamra
161. hozzászólás - 2009.02.24. 10:51:05 (Válasz Zaccmester #157 hozzászólására.)
Látom szereted a hangulatkeltést és a siránkozást.

1. Az, hogy "3 csatában kaptam 1811 sebzést a kamra miatt" butaság. Mi az, hogy a kamra miatt? Talán inkább azért, mert teljesen levetkőzve állsz szabad prédaként. Azaz ennek sokkal inkább köze van a döntetlenezéshez, mint egy épülethez. Kevered a dolgokat.
2. Vagy eddig talán nem támadtak téged sose? Akkor pont, hogy pozitív hatást fejtett ki az épület, mert eddig mindenki a leggyengébbeket gyepálta, most pedig már a szintek legerősebbjeire mennek rá az emberek, okosan. Én is ezt fogom tenni, mint azt kifejtettem fentebb.
2. Látom nálatok is van már Akadémia, nemsokára lesz akkor Kamra is. Azaz egy két héten belül te is ugyanígy becipelsz majd másokat, ahogy most téged.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5.25
kedvelt tagGau84Férfi
Végzetúr mester
303 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kínzókamra
162. hozzászólás - 2009.02.24. 10:51:41 (Válasz Zaccmester #160 hozzászólására.)
Elvi kérdést csinál belőle, ami lehet, hogy butaságnak tűnik, de élvezi

Amúgy én is hasonlóképp járok el... elvittek kamrázni, de annyit kapnak, amennyit az epikustól nyúlok. Ja... meg van nálam 39 LE... hm.. gyorsan 38-at be is építek valamibe

Na... meg is történt.. 1 LE power egész nap
A hozzászólást Gau84 módosította 2009.02.24. 10:52:48-kor
Pontszám: 7.50
kedvelt tagDraglovFérfi
Végzetúr tehetség
215 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kínzókamra
163. hozzászólás - 2009.02.24. 11:18:04 (Válasz Zaccmester #160 hozzászólására.)
Ha minden nap elvisznek, akkor meddig nem fogsz csp-t kolteni? Ha sok LE-t szoktal vinni portyabol, akkor javaslom ne is portyazz.

Nagyon sokan tulregaljak, ezt a dolgot.

1. A kamraba vitt karatker semmi hatranyt nem szenved el.
2. Aki a kamra hatasara minel gyengebb ellenfelet valaszt, az taktikai hibat vet, es ra fog jonni majd, hogy rosszul cselekszik.
3. Akit eddig bevertek minden nap, azt ezutan is be fogjak verni, mindaddig, amig meg nem erosodik.

A kamra egy sima LE szerzo kepesseg. Hasonloan a terkapuhoz itt is szerzel 600-1400 LE-t, szinttol fuggoen. A terkapuban is van egy bizonyos random, es itt is.
Nem is ertem, hogy miert is van ebbol ilyen panaszkodas. Mennyi LE-rol is beszelunk? Szintenkent 1 %? Ha normal utemben nezem, akkor kb hasonlo szintu emberbol 5-os szinten 5 % hozol.
Tehat 5os szintu kinzokamraval a napi LE beveteled atlagosan szamolva 5%-al novekszik. Ezt hosszutavon ugy kell nezni, hogy LE osszbeveteled kapott egy 1,05-os szorzot. Ennyi
Pontszám: 7.67
kedvelt tagGau84Férfi
Végzetúr mester
303 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kínzókamra
164. hozzászólás - 2009.02.24. 11:21:23 (Válasz Draglov #163 hozzászólására.)
Nincs is ezzel gond
(mondjuk én még tartom azt, hogy nagyobb buli lenne akkor a dolog, ha csak 1-3 szintet lehetne elrabolni)

Ellenben mint írtam, elvi a dolog. És ahogy mondod, taktikai hibát vét az, aki olyasvalakit invitál be, aki után szinte semmit nem kap.

Szerintem nincs ezzel sem baj
Pontszám: 5
fórumozóZaccmesterFérfi
Végzetúr mester
645 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kínzókamra
165. hozzászólás - 2009.02.24. 11:23:31 (Válasz Mortimer #161 hozzászólására.)
Idézet: Mortimer - 2009.02.24. 10:51:05
Látom szereted a hangulatkeltést és a siránkozást.

1. Az, hogy "3 csatában kaptam 1811 sebzést a kamra miatt" butaság. Mi az, hogy a kamra miatt? Talán inkább azért, mert teljesen levetkőzve állsz szabad prédaként. Azaz ennek sokkal inkább köze van a döntetlenezéshez, mint egy épülethez. Kevered a dolgokat.
2. Vagy eddig talán nem támadtak téged sose? Akkor pont, hogy pozitív hatást fejtett ki az épület, mert eddig mindenki a leggyengébbeket gyepálta, most pedig már a szintek legerősebbjeire mennek rá az emberek, okosan. Én is ezt fogom tenni, mint azt kifejtettem fentebb.
2. Látom nálatok is van már Akadémia, nemsokára lesz akkor Kamra is. Azaz egy két héten belül te is ugyanígy becipelsz majd másokat, ahogy most téged.


1. Nem voltam levetkőzve
2. Nem szoktak reggel nullára verni ÉP-vel, csak hogy elvigyenek kamrába (eddig)
3. Nem tudom egyáltalán megépítjük-e a kamrát, ha igen, akkor kénytelen leszek, mert nem szabadon választott. Vagy beviszem a portyaalanyt, vagy kikapok...
Pontszám: 2.33
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kínzókamra
166. hozzászólás - 2009.02.24. 11:23:51 (Válasz Draglov #163 hozzászólására.)
Azért nem szerezni egy nap LE-t, mert bevittek a kamrába teljesen hülyeség. Nekem például jól esik, hogy ma Liadas, tegnap meg Wurgolx vitt kínozni. Ez azt jelenti, hogy szerintük erős vagyok a szintemen. Nekem az ilyenek adnak sikerélményt a játékban. (Eddig is jöttek portyázni, győzni eddig sem volt esélyem, most viszont már látom, hogy kiemlet helyen szerepelek. Persze az is megeshet, hogy véletlenül lettem én az áldozat.)

Az ép problémára meg kitűnő gyógyír a gyógyital.

Szerk: Gau84 postjára akartam válaszolni.
A hozzászólást Ricardo módosította 2009.02.24. 11:24:36-kor
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 5
fórumozóZaccmesterFérfi
Végzetúr mester
645 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kínzókamra
167. hozzászólás - 2009.02.24. 11:27:54 (Válasz Draglov #163 hozzászólására.)
Idézet: Draglov - 2009.02.24. 11:18:04
Ha minden nap elvisznek, akkor meddig nem fogsz csp-t kolteni? Ha sok LE-t szoktal vinni portyabol, akkor javaslom ne is portyazz.

Nagyon sokan tulregaljak, ezt a dolgot.

1. A kamraba vitt karatker semmi hatranyt nem szenved el.
2. Aki a kamra hatasara minel gyengebb ellenfelet valaszt, az taktikai hibat vet, es ra fog jonni majd, hogy rosszul cselekszik.
3. Akit eddig bevertek minden nap, azt ezutan is be fogjak verni, mindaddig, amig meg nem erosodik.



Tévedsz.
1. Leverik az ÉP-t, ami miatt nem tud portyázni, ergo fejlődni. Nem mindenki vadász...
2. Ez még nem így van
3. Valóban. Most viszont egyértelműen a kamra miatt jönnek az élősködők, ami ellen nincs mit tenni. Ez a + mérleggel rendelkező karakterek ellehetetlenítése, az elenyésző nyereség fejében.
Pontszám: 3.50
fórumozóZaccmesterFérfi
Végzetúr mester
645 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kínzókamra
168. hozzászólás - 2009.02.24. 11:31:02 (Válasz Ricardo #166 hozzászólására.)
Én válaszolok:
kénytelen voltam meginni a mai napra járó ősköves piámat. Miki örül, nekem elfogyott az epikuson amit hozott, tehát ennyi volt.
Mindjárt jön az okos tanács: vadássz és vegyél! Nem fogok, mert akkor hirtelen szintet lépek, és jön a Mikiadó, ráadásul még ennél is nagyobb karakterek esnek a nyakamba. Nincs más lehetőség, mint befejezni a mai napot...
Pontszám: 3.17
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3612 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kínzókamra
169. hozzászólás - 2009.02.24. 11:58:43
Jól értem, hogy az a problémád, hogy eddig nem támadtak, de a kínzókamra miatt most már igen?

1.) Időnként felmerül a téma, hogy "magas szinten már nem éri meg portyázni". Nos, most megint megéri, vagyis valamivel jobban, mint előtte.
2.) Mindenki a lehető leggyengébbeket ütötte, hiszen az állat fejleszése volt a lényeg. Most érdemesebb táposabb, kisebb szintkülönbségű karaktereket is ütni, mert a kínzókamra miatt több tápot hoznak.
Mindkettő egy nem várt, de pozitiv hatása a kinzókamrának (szerintem).

Azzal kapcsolatban, hogy állandóan alacsony ép-n vagy, és moccani sem tudsz - ennek a kikerülésére elég sok taktika van, biztos, hogy a játékosok számos hasznos tanácsot tudnak neked adni. Ráadásul, ezzel kapcsolatban van egy másik topic, a védelem itala, ami pont az ilyen probléban jelent egy plusz segitséget.
Pontszám: 5.70
kedvelt tagGau84Férfi
Végzetúr mester
303 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kínzókamra
170. hozzászólás - 2009.02.24. 12:03:51 (Válasz Ricardo #166 hozzászólására.)
Pardon, akkor válaszolok, Ricardo

Nos, ameddig kell, addig nem csinálok semmit, hiszen gyakorlati veszteségem nincs belőle. Ellenben ahogy Te élvezed, hogy emiatt támadnak, én élvezem, hogy semmit nem kapnak általam, és elpazarolnak egy helyet a kínzókamrában
Én ennyire perverz vagyok, sorry
Pontszám: 5
fórumozóZaccmesterFérfi
Végzetúr mester
645 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kínzókamra
171. hozzászólás - 2009.02.24. 12:06:28 (Válasz Miklós #169 hozzászólására.)
Igen Miklós, jól érted.
Negatív hatása pedig az, hogy tovább lehetetleníti a felzárkózást, ami egyébként sokak célja lenne.
Erre már hangzott el javaslat, miszerint pl. a kínzókamrás szintkorlát kialakítása. Ne lehessen 4-5 szintről lefelé kamrába cipelni, elvéve az esélyét a kivédésnek, visszavágásnak. Hülye lenne bárki a reggeli portyáit - mérleggel rendelkező karaktereken kezdeni, neccesen verhető ellen. Teljesen érthető amit tesznek. Ez nem az ő hibájuk, a kamráé.
Pontszám: 3.17
népszerűSeligenFérfi
Végzetúr mester
379 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kínzókamra
172. hozzászólás - 2009.02.24. 12:15:45 (Válasz Mortimer #156 hozzászólására.)
Azt viszont ne felejtsétek el, hogy egy jó LE diffes karakter valószínűleg jobban is tud vigyázni a lélekenergiáira, főleg ha alacsony a vesztett értéke.
Pesze aki portyákon él annál egy jó nap a kínzójának is jó nap.
A kínzókamrával ezek mellett még kitűnően meg lehet adóztatni az építő karaktereket. Többen vannak pl akik kiírják a karakterlapjukra, hogy "ne támadj, úgysincs nálam LE". Nos most már őket is jobban megéri ütni.

Mondom mindezt 150 pp-vel...
Kérem őrizzék meg hidegvérüket. Ne tegyenek hirtelen mozdulatot. Én most lassan elhagyom a helyiséget.

V1: Seligen - Hullaúr
V2: Seligen - Egy apró Zöld Manó, nagy, álmos szemekkel
V4/III: Cadaver - Csak simán torony
V4/IV: Tatanka (IM Jackass) - WDP-Homokvár
Pontszám: 8.33
népszerűAjgatszFérfi
Végzetúr mester
403 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kínzókamra
173. hozzászólás - 2009.02.24. 12:16:04
Zacc... kezdesz már fárasztó lenni. A kamrát csak addig tudod cipelni, ameddig a sima portyáidat. Nem értem, hogy miért pont azt kellene jobban lekorlátozni.
Pontszám: 8.50
fórumozóZaccmesterFérfi
Végzetúr mester
645 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kínzókamra
174. hozzászólás - 2009.02.24. 12:19:32 (Válasz Ajgatsz #173 hozzászólására.)
Ne haragudj, de nem értem mit akarsz mondani.
Lekorlátozni meg azért kell, hogy hozzád közel azonos súlycsoportot érje meg ütögetni nullára...
Pontszám: 2
népszerűSimonFérfi
Végzetúr mester
582 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kínzókamra
175. hozzászólás - 2009.02.24. 13:12:12 (Válasz Zaccmester #174 hozzászólására.)
Most legalabb erzed te is, hogy milyen lehet sokaknak a jatek, akik sajat szintjuktol ket-harom-negy-ot szinttel magasabbrol *folyamatasan* szetverik. En sem ismerem ezt az erzest... Biztos nem valami felemelo mindig ugy belepni a jatekba, hogy nincs az embernek EP-je.

Ha egy eros jatekos is ilyen helyzetbe kerult, akkor a kinzokamra kifejezetten jo dolog. Most mar tobben fognak panaszkodni errol, nem csak a gyengebbek, a nem premiumosok.

A kovetkezo lepes az, hogy a szintkulonbsegek miatt EP veszteseget kezeljuk. A vedelem itala egy lehetoseg. Masik otlet volt az alacsonyabb szintunek harc utan valo regeneracioja. Nekem az utobbi tetszik, nem ad extra erot, nem valtoztatja meg a portyazas kimenetelet, viszont jatszhatova teszi a jatekot sokaknak, akiknek most nem az. Szerintem az, hogy valaki sokat veszit nem olyan problema, hogy amikor belep, nem tud semmit sem csinalni, es csak percekig van +EP-ben.
TrueBlood - Tökéletes Gyémánt
Pontszám: 6
fórumozóZaccmesterFérfi
Végzetúr mester
645 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kínzókamra
176. hozzászólás - 2009.02.24. 13:40:56 (Válasz Simon #175 hozzászólására.)
Nem valami tuti, bevallom.
A védelem itala megoldást egy őskő költekezési viccnek tartom, de ez nem ide tartozik.
Viszont az eddigi kamra nélküli lefelé portyázás visszavezethető volt több okra:
- random a portyalistából
- balgaságból sok a LE, nem vigyáz rá (ezt minek kellene védeni?)

A kamrával viszont a tápláléklánc csúcsán lévők (szintekre értendő) rászabadítása történt meg az alacsonyabb szintű, valamelyest sikeresnek mondható karakterekre. Miért nem egymást rabolgatják? Úgy nem lenne eléggé izgalmas? Dehogynem, csak éppen csökkennének a tutira menés esélyei. Ergo azokkal lett kicseszve, akik megpróbáltak a nagyok után menni, még ha hetekkel a világ kezdete után is regisztráltak. Én pedig vállalom, hogy egyedül maradok a véleményemmel, de azért nem fogok költeni a játékra havi 10-20ezer Ft-ot, ráadásul déltől másnap reggelig lesni a monitort, hogy elvegyék új fejlesztésekkel az egyéni esélyeimet.
Azért játszom, taktikázom és költök rá lóvét, hogy előre menjek. Ha ezt már nem tudom megtenni, akkor meghozom a megfelelő döntést. Aztán lehet majd fentről lefelé tekingetni, ahol csak rabszolgák és elhagyott karakterek pislognak majd.
Ennyi...
Pontszám: 3.57
népszerűSimonFérfi
Végzetúr mester
582 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kínzókamra
177. hozzászólás - 2009.02.24. 13:46:25 (Válasz Zaccmester #176 hozzászólására.)
Ha most teged tamadnak, akkor a kevesbe gyengeket nem. Tehat ami neked atok, valakinek szabadsag.

Ettol fuggetlenul, a sok szinttel lefele torteno EP vesztes hatalmas problema. Ennyi. Ezt kezelni kell. Az, hogy veszitesz esetleg, ha valaki ellened portyazik, vagy hogy beloled LE-t termel neked semmi veszteseggel, szerintem nem problema.
TrueBlood - Tökéletes Gyémánt
Pontszám: 8.20
fórumozóZaccmesterFérfi
Végzetúr mester
645 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kínzókamra
178. hozzászólás - 2009.02.24. 14:00:11 (Válasz Simon #177 hozzászólására.)
Persze, az nem gond. Legalábbis addig, amíg túl jó kereseti lehetőség nem vagy, mert utána minden reggel az lesz, hogy x számú 5 szinttel magasabb azon verseng, hogy el tudjon vinni a kamrába, amíg nulla nem lesz az ÉP-m.
Erre jön Miki az egyetlen vesszőparipával, ami a védelem itala. Szerintem az sem fog hatni annyit, hogy megfogjon (ezen a szinten) 150-200 TÖ különbséget. Akkor meg minek, csak hogy naponta fogyjon?
Pontszám: 6.50
népszerűSimonFérfi
Végzetúr mester
582 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kínzókamra
179. hozzászólás - 2009.02.24. 14:02:16 (Válasz Zaccmester #178 hozzászólására.)
Elfelejted, hogy 3 oran beluli tamadasert mar TP/LE buntetes is jar, sot, tobb tamadas utan nem is tudnak teged tamadni. Ez is resze a dolognak. Hidd el, nem olyan rossz az eleted, foleg ha az EP-ket valahogy rendezzuk.
TrueBlood - Tökéletes Gyémánt
Pontszám: 8.33
fórumozóZaccmesterFérfi
Végzetúr mester
645 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kínzókamra
180. hozzászólás - 2009.02.24. 14:09:20 (Válasz Simon #179 hozzászólására.)
Ez is jogos. Viszont 0 ÉP-vel kezdem a napot, ami már többet nem is lesz maximumon aznap. Ugyanis letelnek szépen a 3 órák közben, véletlen elmennék portyázni, vagy háborúba beleszólni, netán vagyok olyan elvetemült, hogy epikust is ütnék.
Ezek bármelyikét csak úgy tudom megvalósítani, hogy vadászok, azt meg italra költöm. Ebben az esetben pedig miből fejlesztesz? Kb. semmiből, csak ugrálom a szinteket. Innentől mondom azt, hogy ez így nem frankó, de egyre rosszabb.
Pontszám: 5.25
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője