Felhasználónév: Jelszó:
Oldal: 1
Szerző
Topic neve: Végzetúr mega-patch
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3619 hozzászólás
Profil megtekintése
Végzetúr mega-patch
1. hozzászólás - 2024.01.29. 17:47:56
Sajnos a mega-patch nem ment olyan zökkenőmentesen, mint reméltük, ezért írok erről részletesebben, eredetileg reméltük, hogy erre nem lesz szükség, mert az egész csak egy alig észrevehető, röpke kellemetlenség lesz.

Először is tudnotok kell, hogy egy informatikai rendszerben nemcsak a program frissül, hanem az alatta levő rendszerek is: a szerveren futó operációs rendszer, a programot végrehajtó apache, php, mysql, és egyéb rendszerek, mint pl. ami a titkosított kommunikációt lehetővé teszi. Sajnos a rendszergazdánk ezt a rendszert nagyon sok éven át nem frissítette, ami persze nekünk könnyebbség volt, mivel nem kellett a programnak a már működő, hibátlan részeit is néhány havonta újraírni, javítgatni, viszont ahogy telt-múlt az idő, ez egyre nagyobb problémát jelentett. Részben persze sebezhetőséget is, de egyre több kompatibilitási és sebességprobléma jött elő, a közben kötelezően bevezetett ssl protokoll frissítésekről nem is beszélve. Az üzemeltetővel már 2 éve tárgyalunk arról, hogyan lehetne az átállást megvalósítani, és tavaly ősszel jutottunk végre megállapodásra, egy teljesen új rendszert felállítottunk, mindenből a legújabbat, és Baraty elkezdte az egész programot átírni erre a rendszerre. Tény, hogy valamit egy 5.0-sról 8.0-ra átírni sokkal nagyobb macera, mint minden egyes upgrade-nél az 6.1 és a 6.2 között frissíteni azt a pár dolgot, ami változott. Épp ezért ez több hónapos munkát igényelt, amíg elvileg a teljes Végzetúr programkódja át lett írva az új rendszerre. Ezután nekiláttunk a tesztelésnek, csak mára a játék irdatlanul komplexszé vált, rengeteg funkcióval, ráadásul mint kiderült, hiába teszteltünk valamit végig az 1-es világon, attól még az 5-ös világon teljesen ugyanaz a dolog nem teljesen úgy működött, az angol, orosz stb világokat ne is említsük, amit mind külön tesztelni kell, és emellett rengeteg dolog van, ami az egyik böngészőben működik, de a másikban meg nem. De így utólag visszanézve, valószínűleg sokkal több időt kellett volna a tesztelésre szánni, bár tény, hogy sok dolgot valószínűleg akkor sem vettünk volna észre, mert tényleg csak magas szintű szuperkarakterek bizonyos kombóinál jönnek elő.
ít
Kicsit olyan ez, mint amikor az autódat nem viszed el évente szervizbe, hanem csak 8 év után, de akkor már nagyon sok baja van, és rengeteg dolgot kell rajta javítani.

A felmerülő dolgokat Baraty nonstop javítja, és nagyon reméljük, hogy 1-2 napon belül már tényleg a végére érünk, de elismerem, hogy nem számítottunk rá, hogy ennyi probléma lesz. A patch után adtunk egy kompenzációt, de ezt most már kevésnek érzem, kérlek benneteket, írjátok meg, mivel lenne érdemes ezt még kiegészíteni egy második kompenzációban. És természetesen továbbra is jelezzétek számunkra, ha valami nem jól működik, igyekszünk asap javítani mindent.

Köszönjük az eddigi türelmet, és még egyszer elnézést kérünk, hogy alábecsültük az ilyen méretű frissítéssel járó problémákat.
Pontszám: 8.51
fórumozómedve1400Férfi
Végzetúr poronty
3 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzetúr mega-patch
2. hozzászólás - 2024.01.29. 19:27:11
Köszönjük a beszámolót!
Webfejlesztőként át tudom érezni, hogy milyen feladatokkal tud járni, mind egy új infrastruktúra kialakítása, mind pedig egy komplett rendszer újraírása és tesztelése. Főleg ha egyszerre több világra is figyelni kell.
Összeségében, a megmaradt hibák ellenére (szerintem nem voltak eget rengetőek) érezhető, hogy sokkal gyorsabb lett a játék.
Kompenzáció tekintetében én nem beszélhetek a többiek nevében. Nekem ezekből a hibákból nem származott hátrányom.
---
Pontszám: 5
kedvelt tagSzoffiNő
Végzetúr
72 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzetúr mega-patch
3. hozzászólás - 2024.01.29. 19:44:39
Okidoki.. nekem elég lesz egyszeri 100.000 őskő, + havi 10.000, 4 évig...
haha, csak viccelek
innen nézve zsír minden
V1 Lotti [Nessa]
V6 Szemerke [Zunimassa]
Pontszám: 7.35
közkedveltbarbarabeeFérfi
Végzetúr mester
302 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzetúr mega-patch
4. hozzászólás - 2024.01.29. 20:12:12 (Válasz Miklós #1 hozzászólására.)
Nekem akkor is megérné ez a sebesség, ha még hónapokig kellene javítgatni. Egyszerűen parádés. Ki gondolta volna, hogy a kalandokat egyesével fogjuk csinálni egyszer. És nem azért, mert szeretünk egyesével kattintgatni, hanem mert képtelenség egyszerre lekattintani (ahogy eddig tettük), mert olyan gyors
V6 - Brutális Vadállat (Árral Szemben)
Pontszám: 9.19
kedvelt tagTrunkFérfi
Végzetúr tanonc
46 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzetúr mega-patch
5. hozzászólás - 2024.01.30. 04:19:42
“ sok dolgot valószínűleg akkor sem vettünk volna észre, mert tényleg csak magas szintű szuperkarakterek bizonyos kombóinál jönnek elő.”

Nekem kompenzációnak bőven elég ha ezt a “bizonyos” kombót meg tudom
Üdv:II.Vlad
Pontszám: 6.89
népszerűMaciFérfi
Végzetúr mester
1379 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzetúr mega-patch
6. hozzászólás - 2024.01.30. 08:23:33
Csak csatlakozni tudok medve1400 kollégához. Magam is ilyesmivel foglalkozok, s vettem már részt hasonló projectben... nem kívánom senkinek. Az a drasztikus sebeségnövekedés, ami tapasztalható, mindent megér, amit eddig problémaként észleltünk, nekem is az a véleményem, nem beszélve arról, hogy a javítások is nagyon fürgén történtek. Valamit valamiért, s úgy gondolom, játékosszemmel nézve megérte az a pár napos apróbb kellemetlenség, ami bekövetkezett. Így tovább, külön köszönet Baratynak, aki egyáltalán nem irigylésreméltó helyzetben gyorsan és hatékonyan tette/teszi a dolgát!
Pontszám: 8.45
népszerűAgatityFérfi
Végzetúr mester
387 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzetúr mega-patch
7. hozzászólás - 2024.01.30. 08:43:15
Nem számottevő problémák kerültek elő, és maximálisan át tudom érezni a helyzetet, szóval no para. A sebessége mindenért kárpótol.
LXXXVIII. Silex'en thour: A Ghalla-szerte ismert és tisztelt Dark Silex kései leszármazottja,
e néven az utolsó és egyetlen.
Pontszám: 7.94
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3619 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzetúr mega-patch
8. hozzászólás - 2024.01.30. 16:04:57
Köszönjük szépen a támogató hozzáállást, igyekszünk megoldani mindent! Reméljük holnapra sikerül már a végére érni.
Pontszám: 9.11
népszerűHusosfagyiFérfi
Végzetúr mester
448 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzetúr mega-patch
9. hozzászólás - 2024.01.31. 14:47:35
A fórumidő még mindig 1 óra csúszásban van.
V5- Zafír Démonok
Pontszám: 8.19
népszerűEmishiFérfi
Végzetúr mester
544 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzetúr mega-patch
10. hozzászólás - 2024.02.01. 08:15:48
.
A hozzászólást Emishi módosította 2024.02.01. 08:22:34-kor
Anno: Eliteninja
Csak akkor pontozz, ha hozzá is szólsz. Ha meg névtelenül lepontozol, figyelmedbe ajánlom a szebbik felem
Pontszám: 7.41
kedvencTosfFérfi
Végzetúr
76 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzetúr mega-patch
11. hozzászólás - 2024.02.01. 19:55:00
Még a kristályhorda inaktív, de kb. minden szuper lett! Gratula!
Pontszám: 8.42
kedvencBaratyFérfi
Adminisztrátor
1030 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzetúr mega-patch
12. hozzászólás - 2024.02.02. 10:34:30
A mostani bajnoki viadal kicsit csúszni fog, még kicsit igazítok rajta.
Pontszám: 8.44
kedvelt tagTseby dr akulaFérfi
Végzetúr mester
799 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzetúr mega-patch
13. hozzászólás - 2024.02.02. 11:27:40
Az ork sör ivászat nem mindig ad csp-t és pp-t. Valahogy randomra ad. most ittam 2-t egy csp, pedig a kisablak rendesen írja. entitást vertem le olyan 10 ital adott 3 csp-t, a pp-t nem tudom abból sok van, a csp-imet pont az előbb nulláztam le.
a patcs előtt ez müködött.
A hozzászólást Tseby dr akula módosította 2024.02.02. 11:28:04-kor
V3 : Tseby'dr akula

Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye.
Pontszám: 6.19
kedvencTelumatanFérfi
Végzetúr tanonc
37 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzetúr mega-patch
14. hozzászólás - 2024.02.02. 15:26:56 (Válasz Baraty #12 hozzászólására.)
V4-en elmarad?
---
Pontszám: 8.89
közkedveltmistFérfi
Végzetúr mester
271 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzetúr mega-patch
15. hozzászólás - 2024.02.02. 17:00:24
Az adatlapot még mindig nem lehet átírni-módosítani.
Pontszám: 9.06
kedvencBaratyFérfi
Adminisztrátor
1030 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzetúr mega-patch
16. hozzászólás - 2024.02.02. 17:09:04
Telumatan: Bocs, ott valahogy kimaradt, lefuttattam, fél óra múlva kell láthatónak lennie az eredményeknek.
mist: emlékeim szerint ezzel foglalkoztam, de írj üsz-re és megnézem majd.
Pontszám: 8.96
közkedveltCamelusFérfi
Végzetúr poronty
6 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzetúr mega-patch
17. hozzászólás - 2024.02.02. 17:37:56
Szerencsekerék 10 forgatásnál nem áll le a kerék.
Pontszám: 9.27
kedvencTosfFérfi
Végzetúr
76 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzetúr mega-patch
18. hozzászólás - 2024.02.04. 16:59:41
kristályhorda?
Pontszám: 8.42
fórumozódabarhun123Nő
Végzetúr poronty
6 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzetúr mega-patch
19. hozzászólás - 2024.02.04. 20:58:15
Elfelejtett jelszavadat sajnos nem tudjuk megmondani, de ha beírod az e-mail címedet, amivel regisztráltál, küldünk egy új jelszót.
false
---
Pontszám: 5
Oldal: 1
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!